אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 

5 טיפים שלא תמצאו בשום ספר

המעוניינים ללמוד על הסוכרת יכולים למצוא מידע רב בעשרות ספרים שעוסקים בנושא, ובמאות אתרי האינטרנט המכילים מידע רפואי רב.

אבל האמת היא שלמרות שפע המידע הקיים רק לעיתים רחוקות אנחנו נתקלים בהצעה שמשפיעה באופן אמיתי על דרך ההתייחסות שלנו לסוכרת.

טיפ טוב שמשפיע על הדרך שבה אנו חושבים או נוהגים אינו מוגבל לתחום ספציפי ולא חייב להגיע דווקא ממומחים או מבעלי נסיון. טיפ טוב יכול להיות בכל הבט הקשור לסוכרת. כיצד לעודד את עצמך, כיצד לספר לאחרים, מתכון פלא, שיטה להחביא את ציוד הסוכרת, מכשיר שלא ידעת על קייומו, שם של רופא טוב וכדומה

באתר DiabetesDaily מצאתי שרשור שבו נתבקשו הגולשים באתר לציין 5 טיפים שעשו בשבילם את ההבדל.

מכיוון שבשרשור הצטברו עשרות טיפים מצויינים, להלן תרגום חופשי, אקראי וחלקי של עשרה טיפים מהרשימה. (למעשה הטיפ הראשון של כל אחד מעשרת המגיבים הראשונים לשרשור).

1. הדוקרן של Accu-Chek Multiclix הוא הדוקרן האיכותי ביותר הקיים בשוק. ללא קשר באיזה מד סוכר אתה משתמש זהו הדוקרן הטוב ביותר.

2. שמור על גמישות. סוכרת היא מתישה ובימים רבים תביא אותך לקצה גבול היכולת. שמור על הכוחות ועל תתן לימים כאלה לשבור אותך.

3. משאבת אינסולין היא מדהימה. אל תמתין עשרים שנה כדי לעבור למשאבה. נסה עכשיו !

4. זכור תמיד כשאתה מודד סוכר. זהו רק מספר ולא ציון של בחינה.

5. מים הם חשובים. כאשר הסוכר שלך מגיע ל- 250 שתייה של הרבה מים היא דרך מצויינת להוריד את רמות הסוכר.

6. MODY כסוג סוכרת אינו מוכר להרבה רופאים. אל תניח שהרופא שלך יודע מה זה MODY.

7. סמוך על התחושה שלך. הגוף של כל אחד שונה. אל תמשיך לעשות משהו שעבד בשביל אחר אם הוא לא עובד בשבילך.

8. אל תפחד לנסות. טיפול טוב דורש שינוי ושיפור. אל תדבוק בכל מחיר בהרגלים ישנים.

9. תיהייה בקורתי. יש המון מידע שגוי המופץ על ידי בעלי אינטרסים. אל תחשוש לשאול שאלות, לבקש להבין ולא להשתמש כשזה לא עובד בשבילך.

10. למשתמשים חדשים באינסולין. תתחילו תמיד עם פחות מהדרוש ועלו את המינונים באיטיות ובהדרגה. אל תגזימו בכמויות האינסולין מיד בהתחלה.

אחרי הקדמה זו – הנה חמשת הטיפים שהשפיעו ועדין משפיעים על אופן הטיפול שלנו בסוכרת.

1. שימוש במד הסוכר פרייסטייל – טיפ מילדה בת 9 בשניידר. מיד לאחר שהבת שלי אובחנה בסוכרת. קבלנו המלצה מילדה במרפאת הסוכרת להשתמש במד הסוכר פרייסטייל בגלל טיפת הדם הקטנה. מאז ועד היום (עם הפסקה קצרה באמצע) אנחנו עושים בו שימוש.

2. יעדי האיזון לילדים צריכים להיות כמו של מבוגרים. טיפ מרופאה בארה”ב. כשבתי אובחנה כסוכרתית בגיל 6 נאמר לנו בשניידר שרמות הסוכר שלה צריכות להיות A1C נמוך מ- 8% . הארועים הביאו אותנו לארה”ב ושם נאמר לנו חד משמעית שאין לנו את הלוקסוס להיות על רמות סוכר כאלה. הרופאה שם הבהירה לנו חד וחלק כי איזון טוב עבור ילדים קטנים הוא חיוני ואסור להתפשר עליו.

3. שילוב של משאבה עם אינסולין לנטוס. טיפ של גדי. המעבר למשאבה היה כרוך אצלינו בתיסכולים רבים. טיפ של גדי במתוקים שימש אותנו בהצלחה במשך יותר משנתיים. רק לא מזמן כשהבת שלנו הפכה לעצמאית ומסוגלת להחליף את הפרפרית באופן עצמאי ויתרנו על השימוש הקבוע בלנטוס. גם כיום אנחנו עושים בלנטוס שימוש בימים של טיול, ימים של ים או סתם בארוע שדורש שמלה חגיגית במיוחד.

4. טיפול בהיפו בעזרת טבליות גלוקוז. טיפ מהרוקחת בארה”ב. ניסינו ואמצנו. הטבליות משפיעות במהירות. מדובר בכמות קטנה ומדודה של גלוקוז שחוסכת את ההיפר שאחרי ההיפו.

5. מדוד סוכר בלילה. טיפ שמצאנו באינטרנט. מכיוון שאיזון סוכר הוא עניין של ממוצעים. מי שהסוכר אצלו בלילה מאוזן עשה חצי מהעבודה. אין שום דרך להגיע ליעדי האיזון הנדרשים כאשר בלילה רמות הסוכר הן באזור ה- 200.

מהם חמשת הטיפים שקבלתם אתם? אלא שעשו בשבילכם את ההבדל? אם יש לכם כאלה (לא חייבים חמש) אתם מוזמנים להוסיף אותם כתגובה לפוסט..

יש 4 תגובות לסיפור ”5 טיפים שלא תמצאו בשום ספר“

 1. מאת מאיה:

  אחלה טיפים ,תודה .

 2. מאת יעל:

  היי,

  טיפים טובים. והרי טיפ נוסף - בהמשך לעובדה שכל אחד מגיב אחרת לטיפול:

  יש לעקוב ולשים לב היטב איזה מאכלים גורמים לעלייה דראסטית בכמות הסוכר ע”י מעקב של מדידת סוכר שעתים לאחר הארוחה !

  לפי ערכים אלו שנקבל נוכל:

  א. להחליט על המינון הנכון שלפני כל ארוחה.
  ב. על הצורך בתוספת אינסולין (במקרה של ארוחה חריגה ו/או כמות אוכל חריגים) “לתיקון” הרמות לרמה הסבירה - וכל זאת עפ”י הוראות הרופא המטפל.

  ג. לא להתעצל ולהתמיד ברישום ומעקב קבוע של מדידת הסוכר בצורה יומיומית ! מול כמויות וסוגי הארוחות שלנו ! רק כך נקבל תמונה ברורה של המצב לאורך זמן ! זכרו - האיזון אליו כולנו שואפים נובע בעצם מהאיזון בין הארוחות שאנו צורכים מחד - וכמות האינסולין שאנו מזריקים, מאידך !

  עיצה זו ושיטה זו קיבלתי מרופאה, ועל כל אחד להיוועץ ברופאו לגבי המינונים שלו לפני ואחרי הארוחות - ולקבל טבלה למקרים “חריגים” הדורשים תוספת ! לא לפחד מחידושים וממחשבה והגיון בריא עצמאי, וכן להיות קשובים תמיד למצב הגוף וההרגשה שלנו !

 3. מאת רוני:

  ניסינו את הדוקרן של Accu-Chek Multiclix הוא באמת טוב יותר.
  היינו במרפאת מכבי והאחות שלנו המליצה ואכן באמת שיפור ניכר, כדאי לנסות.

 4. מאת אורית:

  כמה טיפים שעזרו ועוזרים לי:
  1.לגבי מזונות-אין דבר כזה אסור.מותר הכל במידה נכונה.כשקיבלתי את הסכרת אחד הדברים שהלחיצו אותי ביותר היה שאסור לאכול כל מיני דברים.דברתי עם הדיאטנית והיא סיפרה לי על הקושי בעניין שאוסרים לאכול ממתקים למרות שהחברה מסביב אוכלת וקשה ,בעיקר לילדים לקבל את זה.היא סיפרה שהגישה שלה היא לא להגיד את המילה “אסור” אלא להסביר מה מומלץ לאכול ולהסביר על תחליפים או להוסיף אינסולין בכדי לא לגרום תסכול מיותר.כולמר עצם הידיעה ש”מותר” תעזור לשתף פעולה ותוריד את הקסם של “מים גנובים ימתקו”.
  2.אני רק בן אדם-אני לא מושלמת.לא תמיד רמות הסוכר הן רק פועל ישיר למה שעשיתי/שאכלתי/שהזרקתי ואסור לי להאשים את עצמי על חוסר הצלחה או חוסר מושלמות במה שנוגע באיזון הסוכר.
  3.אסור להתיאש.פחד מסיבוכים צץ ועולה לעיתים אצל כל חולה סכרת (בעיקר ותיק).אסור לחשוב שאם האיזון במשך תקופה מסוימת היה גרוע אז אין טעם לשנותו כי במילא יהיו סיבוכים.
  סיבוכי הסכרת מצטברים ולכן (גם אם התחילו) תמיד זה הזמן הנכון לשפר ולהקפיד על איזון רמות הסוכר כדי לא להחמירם!

לכתוב תגובה

צריך להכנס למערכת כדי להגיב לפוסט הזה.הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתךמתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |