אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 

ארכיון פוסטים מהחודש אוקטובר, 2008

הטיפול המומלץ בסוכרת סוג 2

שישי, 31 באוקטובר, 2008 מאת stamone

אתר “סוכרת בטיפול עצמי” ( Diabetes Self Management ) מפרסם את הנחיות ה-ADA לשנת 2009 לטיפול בסוכרת סוג 2 כפי שעודכנו באוקטובר 2008.

זהו סדר הפעולות המומלץ לקביעת הטיפול הנכון בסוכרת סוג 2:

שלב 1: לאחר האבחון – יש לנסות לאזן את הסוכרת בעזרת שינוי באורחות החיים (דיאטה מתאימה ופעילות גופנית) ותרופות פומיות מקבוצת ה- מטפורמין (תרופה לטיפול בתינגודת לאינסולין)

שלב 2: במידה ולא מושגות התוצאות הרצויות תוך 3 חודשים מרגע תחילת הטיפול יש לבחור באחת מהאפשרויות הבאות:

אפשרות א (המומלצת): טיפול בעזרת אינסולין ארוך טווח (לנטוס או לבמיר) או תרופות פומיות מקבוצת הסולפה (תרופות סוחטות לבלב המגבירות את כושר היצור העצמי של אינסולין)

אפשרות ב: תרופות פומיות חדשות מסוג “Thiazolidinedione “. אלה הן גלולות מקבוצה חדשה יחסית. גלולות אלה גורמות לגוף להיות רגיש יותר לאינסולין. לחילופין יש לשקול שימוש בקבוצת תרופות חדשה המשפיעה על אינזימים במערכת העיכול ומעכבות את ספיגת המזון. ( שם מסחרי: בייטה )

אפשרות א’ נחשבת לטובה ובטוחה יותר, אפשרות ב’ צריכה להשקל בעיקר כאשר יש חשש מהיפוגליקמיה (ארועים של סוכר נמוך)

שלב 3: כאשר שלב 2 אינו משיג את התוצאות הרצויות יש להתחיל שימוש באינסולין ארוך טווח (אם עדין לא עושים בו שימוש) ולעבור לטיפול אינטנסיבי יותר באינסולין. (כלומר תוספת אינסולין בארוחות).

הנוהל ממליץ למאובחנים חדשים להפגש עם הרופא שלהם מידיי שלושה חודשים, לפחות עד להשגת היעד הרצוי של ההמוגלובין המסוכרר (HbA1C )

השינוי מההמלצות הקודמות:

העדכון לנוהל כולל שני שינויים עקריים לעומת ההמלצות הקודמות:

- הוצאת התרופות ממשפחת רוזיגליטזון (שם מסחרי אבנדיה) מרשימת התרופות המומלצות
- הוספת הבייטה לרשימת התרופות המומלצות.

הערה: מידע זה ניתן לידיעה בלבד ואינו מהווה המלצה לשינוי הטיפול הנוכחי. טיפול בסוכרת צריך להעשות בהתייעצות עם רופא מומחה.

עדכון נוסף על אינסולין חכם

ראשון, 26 באוקטובר, 2008 מאת stamone

כבר כתבנו בזמנו על הניסיונות לפתח אינסולין חכם. אינסולין חכם הוא אינסולין שגרף הפעולה שלו מושפע מרמות הסוכר בדם, זאת בניגוד לאינסולין רגיל שתבנית הפעולה שלו קבועה מראש.

האינסולין החכם אמור לפעול כאשר רמות הסוכר גבוהות ולהפסיק את פעולתו כאשר רמות הסוכר יורדות. המנגנון הזה נועד לפשט את השימוש באינסולין ולמנוע מצבים של היפוגליקמיה. בבסיס הטכנולוגיה נמצא פולימר המחזיק בתוכו את האינסולין ומשחרר אותו במגע עם גלוקוז.

חברת SmartCells היא החברה המובילה במחקר ופיתוח של האינסולין החכם. והחדשות המעודדות הן שהחברה מצליחה בנתיים להשיג מימון מגופים רציניים מה שעשוי להעיד על הפוטנציאל של הטכנולוגיה שלה.

אז מה חדש?

חברת SmartCells מודיעה כי ה JDRF בחן את הפתרון של החברה ויתרום מליון דולר לטובת ניסויים קליניים של האינסולין החכם.

בהצלחה

LCT קיבלה אישור לבצע השתלות בניו זילנד

שלישי, 21 באוקטובר, 2008 מאת stamone

חברת LCT מככבת באופן קבוע במדור “מה חדש” בעיקר משום שהיא אחת החברות היחידות המתיימרות להציע ריפוי אפשרי לסוכרת סוג 1 בשנים הקרובות.
חברת LCT עוסקת בגידול זן מיוחד של חזירים שישמשו מקור לתאי ביתא לצורך השתלות. החברה משתילה בניתוח פשוט יחסית את התאים בתוך חלל הבטן, ארוזים בתוך קפסולה מיוחדת המונעת את הצורך בשימוש בחומרים המדכאים את מערכת החיסון. אורך החיים של הקפסולה הוא כשבעה חודשים.

בניסויים שנערכו עד כה בבני אדם נצפתה ירידה של בין 25% ל- 100% בכמות האינסולין הנדרשת אצל סוכרתיים שהושתלו אצלם תאי הביתא מחזירים.

למאמרים קודמים ראו – כאן

אחד המכשולים הגדולים ביותר העומדים בפי החברה הוא קבלת האישורים הנדרשים לבצע את ההשתלות בבני אדם במדינות המערב. רשויות הבריאות במערב חוששות מפני מחלות שיווצרו כתוצאה מוירוסים שמקורם בחזירים שיתקפו בני אדם.

אז מה חדש?

עלפי ערוץ חדשות 3 של ניו זילנד ניתן לחברה סוף סוף האישור הנכסף לבצע את ההשתלות בבית החולים באוקלנד שבניו זילנד.

לכתבת הווידיאו ראו – כאן

החדשות בנוגע לאישור התקבלו בסיפוק רב ע”י סוכרתיים סוג 1 ברחבי העולם ששלחו בחודשים האחרונים מאות מכתבים לשר הבריאות של ניו זלינד כשהם מפצירים בו לאשר את הניסוי.

לראיון עם דר. אליוט המדען המוביל של המחקר ראו - כאן

נמשיך לעקוב.

בקליפורניה יותר פשוט לאכול בחוץ

שבת, 18 באוקטובר, 2008 מאת stamone

מדינת קלפורניה היא המדינה הראשונה בארה”ב שחוקקה חוק המחייב את כל הרשתות שלהן לפחות 20 מסעדות במדינה לפרסם את כמיויות הקלוריות, הפחממות והשומן בכל מנה המוגשת במסעדה.

החוק שיכנס לתוקפו ב- 1 לינואר 2009 ישפיע על כ- 17,000 מסעדות שהן כ- 20% מסה”כ המסעדות במדינה.

חוק דומה כבר נחקק בעיר ניו-יורק אבל מדינת קליפורניה היא המדינה הראשונה המחוקקת חוק כזה.

החוק נועד לסייע לאוכלוסיה שסובלת ממשקל יתר אבל אין שום ספק שהוא יקל מאד גם על הסוכרתיים המבקשים לסעוד בחוץ.

האם ימצאו המחוקקים בישראל שירימו את הכפפה?

עדכון נוסף מחברת Diamyd

ראשון, 12 באוקטובר, 2008 מאת stamone

הירחון הרפואי החשוב והמכובד The New England Journal of Medicine מקדיש מאמר במהדורת אוקטובר 2008 לחברת Diamyd השבדית .

כזכור החברה מייצרת את חיסון ה- DiamydT או GAD65 המיועד לסוכרתיים סוג 1 הנמצאים ב”ירח דבש”. החיסון מנסה לשמר את תאי הביתא הנותרים.

המאמר עוסק בתוצאות שלב 2 של הניסוי הקליני. בשלב זה השתתפו בניסוי 70 סוכרתיים סוג 1 חדשים שאצל כולם התגלה נוגדן GAD. ל- 35 הוזרקה התרופה של Diamyd ול 35 אחרים ניתן תכשיר דמה.

הניסוי הוכיח כי למרות שהתרופה של Diamyd לא מצליחה לעצור לחלוטין את התקדמות המחלה היא מצליחה באופן מובהק לעכב את אובדן כושר היצור של האינסולין אצל מאובחנים חדשים ב 30 החודשים הראשונים שלאחר האיבחון.

התרופה נמצאה כיעילה רק אצל מאובחנים שהתרופה הוזרקה להם פחות משישה חודשים מיום האיבחון. לא התגלתה השפעה כלשהי של התרופה אצל סוכרתיים שקבלו את התרופה שישה חודשים או יותר לאחר האיבחון.

יתכן ובעתיד תנתן התרופה לאוכלוסיות בסיכון, למשל אחים או ילדים לסוכרתיים שהתגלו אצלם נוגדני GAD גם אם לא אובחנו עדין כסוכרתיים. החוקרים מאמינים כי התרופה עשויה להיות יעילה במניעת סוכרת כאשר מרבית תאי הביתא בלבלב עדין פעילים.

על פי הפרסום באתר החברה היא מתעתדת להשלים את שלב 3 ולבקש את האישורים לשיווק התרופה לקראת סוף 2010.הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתךמתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |