אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 

ארכיון פוסטים מהחודש פברואר, 2010

סוכרת בווידאו. מדור חדש במתוקים

שלישי, 16 בפברואר, 2010 מאת stamone

לאחרונה נפתח ב”מתוקים” מדור חדש של סוכרת בווידאו. מוצגים שם מספר סירטוני הדרכה עם תירגום לעברית בנושא סוכרת סוג 1, סוג 2, סוכרת הריון, ויטמין D , הזרקת אינסולין ומשאבות.

ברכות ותודה לגדי על היוזמה.

מאז הפכה הפקת הווידאו לדבר פשוט וקל, התמלאה הרשת באלפי סירטונים העוסקים בתחום הסוכרת. רובם סרטונים שהופקו על ידי סוכרתיים ומיעוטם סירטונים שהופקו על ידי אירגונים למינהם.

המאגר האיכותי והמיקצועי ביותר (לדעתי) של סרטים בנושא סוכרת נמצא באתר Dlife. יש שם מאות סירטונים מחולקים ל כ 30 קטגוריות.

ביוטיוב ניתן למצוא מאות סירטונים פחות מקצועיים כמעט בכל נושא. המדגימים כמעט כל דבר ומחווים דיעה בכל עניין הקשור לסוכרת. אנחנו נוהגים לא פעם לגשת ליוטיוב ולמצוא את הסירטון המתאים.

המיגבלה הגדולה ביותר של הסירטונים האלה היא השפה. אין ספק שחסרים סירטוני הדרכה בעיברית (משאבות, מד רציף, אינסולין, פרפרית ועוד ועוד). כתבתי לגדי והוא הבטיח שמי שיעלה ליוטיוב סירטון איכותי בעברית ויודיע, גדי ישמח לשים קישור מהמדור החדש של “מתוקים”. עכשיו רק צריך למצוא את חובבי הקולנוע ביניינו שיש להם חשק וזמן לתרום למיזם החדש.

בנתיים, הנה כמה דוגמאות הזויות מיוטיוב ברוח פורים לסירטונים שגדי בטח לא היה מאשר לפירסום במדור הוידאו החדש של מתוקים…

מה מוכנים לעשות בשביל קצת סוכר כאשר יש היפו – כאן
זהירות! סוכרת יכולה לתקוף אותך בכל רגע – כאן
יש אנשים שמתייחסים בהומור לסוכרת שלהם – כאן

חברות ישראליות מחפשות משקיעים

שבת, 13 בפברואר, 2010 מאת stamone

לפחות שתי חברות ישראליות נמצאות בימים אלה בשלב ההחדרה של משאבות אינסולין מתוחכמות לשוק.

מדינגו מיוקנעם

מדינגו מיוקנעם היא המפתחת של משאבת הטלאי סולו. החברה מעסיקה כ-80 עובדים. המשאבה נראית מבטיחה מאד. לאחרונה החלו ניסויים במשאבה החדשה במספר מרכזים בארצות הברית. לפני כשלושה חודשים היו כתבות בדבר מגעים למכור את החברה על פי שווי של 200 מליון דולר לחברת רוש השוויצרית.

solo4you.jpg

לסרטון המדגים את המשאבה ראו – כאן
לפירסומים בעיתונות הכלכלית ראו – כאן

נילימדיקס

די מדיקל ונילימדיקס מחיפה מפתחות משאבות אינסולין כחול לבן. בחברה מועסקים כ- 25 עובדים. מהנדסי החברה עובדים על שלושה דגמים של משאבה. משאבה סטנדרטית (עם קנולה/צינורית) בשם עדי שלה יש אישורי FDA ואישורי CE לשיווק בארצות הברית ואירופה. לסרטון ראו – כאן.

adi.jpg

כמו כן מפתחת החברה משאבת טלאי מתקדמת שקיבלה כבר אישורי CE, ומשאבת טלאי חד פעמית שתתחבר למד סוכר רציף. נילימדיקס מציגה כמה פריצות טכנולוגיות כמו מנוע משאבה המבוסס על קפיץ מה שמאפשר להוזיל את עלויות הייצור, פרפרית המתריעה בעת התנתקויות ועוד. כדי להצליח נזקקת די מדיקל לא רק לטכנולוגיה מתקדמת אלא גם למערך הפצה ומכירות. לשם כך היא מינתה מנכ”ל חדש לפני כארבעה חודשים וכעת היא מתכננת גיוס של 25 מליון דולר בבורסה של נסדא”ק. ללא גיוס המזומנים תתקשה החברה מאד בהחדרת המוצרים לשוק.

לפירסומים בעיתונות הכלכלית ראו – כאן

Diamyd מצפה לקבל אישורים במהלך 2011

שבת, 13 בפברואר, 2010 מאת stamone

חברת Diamyd משבדיה המפתחת את חיסון ה- DiamydT (או GAD65) המיועד לסוכרתיים מסוג 1 הנמצאים ב”ירח דבש”, מודיעה בדוח הריבעוני האחרון שלה כי היא מתכננת לפעול לקבלת האישורים הדרושים לשיווק מיסחרי של התכשיר בשנת 2011.

התכשיר מנסה לשמר את תאי הביתא אצל מאובחנים חדשים של סוכרת סוג 1 שהתגלה אצלם נוגדן מסוג GAD.

במידה והחברה תעמוד ביעדיה, יהייה לראשונה בנמצא תכשיר מיסחרי לטיפול במאובחנים חדשים שהתגלו אצלם נוגדנים מסוג GAD.

עוד על תכשירים ל”ירח דבש” ראו - כאן.

האיש שלנו באולימפיאדת החורף

חמישי, 11 בפברואר, 2010 מאת stamone

אולימפיאדת החורף בונקובר קנדה יוצאת לדרך. הנציג שלנו לאולימפיאדה הוא קריס פרימן (Kriss Freeman ) סוכרתי סוג 1 המייצג את ארצות הברית במקצים ל- 15 , 30 , ו-50 קילומטר בהחלקה במישור.

kris-freeman.jpg

קריס הוא גולש ברמה הגבוהה ביותר, סיים מקום רביעי באליפות העולם האחרונה ומחזיק במספר תארים שבהן זכה בתחרויות ארציות בארצות הברית.

המקצה הראשון של קריס מתוכנן ליום שני ה- 15 לפברואר. השני ל- 30K לשבת ה- 20 לפברואר נאחל לו שיזכה במדליה.

(עדכון -
במקצה של ה- 15 בפברואר קריס טעה באחת הפניות וסיים כתוצאה רק במקום ה- 59.
במקצה של ה- 30 ק”מ, קריס קיבל היפו במהלך הגלישה מה שחייב אותו לעצור בצד למשך 3 דקות עד שהסוכר יעלה. התוצאה מקום 40 מאכזב. זה רק מראה שהיפו יכול לקרות לטובים ביותר.
.)

חיישן רציף המושתל בתוך הגוף

שבת, 6 בפברואר, 2010 מאת stamone

רקע

החיישנים המשמשים במדי הסוכר הרציפים כיום, מוחדרים אל מתחת לעור על ידי מחט ומפסיקים לפעול לאחר כשבוע עד שבועיים. זמן רב מדובר על כך כי קפיצה משמעותית נוספת במדידת סוכר רציפה תוכל להתבצע רק בעזרת חיישנים לזמן ארוך שיושתלו בתוך הגוף.

חברת MicroChips מארצות הברית מנסה לפתח חישן כזה. החברה מפתחת טכנולוגיה שעיקרה לוח זעיר שעליו ניתן להרכיב עשרות עד מאות חישנים. בתוך הלוח מותקן מחשב זעיר היודע לקבל פקודות בצורה אלחוטית מבחוץ ולשדר מידע החוצה.

mchips_logo.gif

הלוח הזה כאשר הוא משותל בתוך הגוף יוכל לשדר החוצה רמות סוכר. המחשב הזעיר יודע לזהות מתי חיישן בודד על הלוח הגיע לסוף דרכו ולהפעיל את החיישן הבא. החיישנים הזעירים מופעלים אחד לאחר השני באופן אוטומאטי על פי תוכנית שנקבעה ובקרת איכות. כך ניתן להשתמש בלוח בודד לתקופה של מספר חודשים עד מספר שנים. ההשתלה נעשית בתהליך פשוט יחסית. מפתחיי החיישן המושתל מאמינים כי ביכולתו להשיג את רמת הדיוק והאמינות הנדרשת לצורך הפיתוח של לבלב מלאכותי מושלם.

אז מה חדש?

החברה השלימה במהלך חודש ינואר גיוס משמעותי של 16.5 מליון דולר שאמורים לסייע לה להתחיל ניסויים קליניים (ניסויים בבני אדם) כבר במהלך שנת 2010. בין החברות המשקיעות גם חברת מדטרוניק בעלת מד הסוכר הרציף גארדיאן. ההשקעה של מדטרוניק מסמנת כי מדובר במוצר בעל פוטנציאל.

על פי רוב הזמן הדרוש לקבלת אישורים למוצר רפואי מתחילת הניסויים הקליניים כ 5-8 שנים.

נמשיך לעקוב.הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתךמתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |