אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 

ארכיון פוסטים מהחודש אפריל, 2010

רוש רוכשת את מדינגו הישראלית

רביעי, 14 באפריל, 2010 מאת stamone

לאחר שמועות שנמשכו זמן רב משלימה ענקית הפארמה רוש את רכישת יצרנית המשאבות הישראלית מדינגו בעיסקה של 160 מליון דולר.

רוש מוכרת לסוכרתיים בישראל כיצרנית מד הסוכר אקו צק.

מדינגו מיוקנעם היא המפתחת של משאבת הטלאי סולו. החברה מעסיקה כ-80 עובדים. המשאבה נראית מבטיחה מאד. לאחרונה החלו ניסויים במשאבה החדשה במספר מרכזים בארצות הברית.

למוצר של מדינגו מספר יתרונות טכנולוגיים על פני משאבת הטלאי האומניפוד, אך המבקרים טוענים כי מדובר במשאבה מסובכת מאד לתפעול (”מוצר של מהנדסים המיועד למהנדסים” - עפ”י אחד מהאנאליסטים).

להודעה מאתר רוש ראו - כאן.

לסרטון המדגים את המשאבה ראו - כאן.

ברכות למדינגו ולעובדיה ובהצלחה בבית החדש.

טכנולוגיות לטיפול בסוכרת

שלישי, 13 באפריל, 2010 מאת stamone

אתר TCOYD, (ראשי תיבות שמשמעותן: קחו שליטה על הסוכרת שלכם). הוא אתר של אונברסיטת קליפורניה המפיק תוכניות טלביזיה לחינוך בנושא הסוכרת. באתר תוכניות מצויינות, מומלצות לשעות לילה מאוחרות כאשר אתם ממתינים לבדיקת הסוכר של חצות שלכם או של הילד שלכם.

למי שמבין אנגלית (קלה) ומתעניין, להלן קישור לתוכנית מעניינת מבית TCOYD הנותנת סקירה ודוגמה לטכנולוגיות לסוכרת שהגיעו לאחרונה לשוק או צפויות להגיע לשוק בשנתיים שלוש הקרובות. על רובן כתבנו כבר במדור “מה חדש” אבל זו הזדמנות להיזכר ולראות את כולן (יש דוגמאות) במקום אחד.

לצפיה בתוכנית שאורכה כ- 30 דקות ליחצו - כאן

הסקירה מדגימה את הטכנולוגיות האלה:

* מדי סוכר לא פולשניים, כרגע יחידות גדולות המיועדות לשימוש בבתי חולים
* משאפי אינסולין
* אינסולין בתרסיס (ספריי)
* מתקן המאפשר הזרקת אינסולין בדקירה אחת פעם בשלושה ימים
* משאבת טלאי (אומניפוד)
* עט טלאי להזרקת אינסולין הדורש דקירה אחת ביום
* מד סוכר רציף
* לבלב מלאכותי – משאבה במעגל סגור
* בייטה – להזרקה פעם בשבוע

לימדו להנות מהדרך

שבת, 10 באפריל, 2010 מאת stamone

פוסט זה מוקדש להלה אברמסון ז”ל שאותה מעולם לא הכרתי.

0312_bigsurhighway.jpg

לפני כמה ימים התפרסם בעיתונים הישראלים סיפורה של הלה אברמסון בת ה- 32 סוכרתית מגיל 6. הלה נפטרה בעקבות ארוע חמור של היפוגליקמיה שהתרחש בזמן שישנה. כחודשים לפני כן התפרסם בעיתונות הבין לאומית סיפורה של קייסי גונסון בת ה-30 שמתה בדיוק מהסיבה ההפוכה. ארוע של חמצת סוכרתית.

הסיפורים של הלה וקייסי, שתיהן נשים צעירות ומבטיחות ממשפחות איכותיות דורשים מכולנו בני משפחת הסוכרת לעצור לרגע כדי לחשוב.

החיים עם סוכרת סוג 1 משולים לנהיגה בדרך נוף פתלתלה. מצד אחד פעורה תהום (היפוגליקמיה). חוסר ריכוז ריגעי, ירידה מהשוליים והרכב עלול ליפול למעמקים. ומהעבר השני צוק אימתני (סיבוכי הסוכרת) ממנו יכולה בכל רגע להתדרדר אבן גדולה שתיפגע במכונית וכאשר מתנגשים בו הרי שניתן לההרג או ליסטות לצד השני לתהום. ואנחנו נדרשים לריכוז מקסימאלי, אסור להסיר את העיניים מהכביש הפתלתל, וגם רצוי שלא להאט כי הרי כל האחרים נוסעים בביטחה באוטוסטרדה והם והחיים אינם ממתינים לאלה המשתרכים מאחור.

מאז שבתי אובחנה כסוכרתית גם אנחנו נוסעים בדרך הזו. על הדרך נפגשתי בנהגים רבים ובסיגנונות נהיגה שונים ובעייתיים.

ישנם כאלה שהתהום כל כך מפחידה אותם שהם נצמדים לצלע ההר ולבסוף מתרסקים לתוכה. ישנם כאלה שמפולת ההרים כל כך מפחידה אותם עד שהם שהם מתרחקים מצלע ההר ונוסעים על פי תהום. יש את אלה שהפחד משתק אותם כל כך שהם מאיטים את קצב הנסיעה, כמעט ועוצרים ונותנים לחיים לחמוק מהם. ישנם את אלה שמתעלמים מהעובדה שהם נוסעים בדרך מיוחדת, לוחצים על דוושת הגז כאילו הם נוסעים בכביש המהיר, וישנם כאלה שהדרך כל כך מעייפת אותם עד שהם אינם מביטים בה כלל, מכבים את האורות ואומרים מה שיהייה יהייה. קשה לנסוע בדרך שלנו. מיטב המומחים שוקדים להוסיף למכונית שעונים נוספים ונוריות אזהרה, אחרים מנסים לישר את הדרך, להרחיב ולשפר. יש התקדמות אבל זה ייקח זמן.

באתר מתוקים על מדוריו השונים תוכלו למצוא אין ספור עצות מועילות והנחיות לנסיעה נכונה ובטוחה בדרך. כיצד להתמודד עם התהום (היפוגליקמיה). כיצד להתמודד עם הצוק (חמצת). ישנן באתר הוכחות מדעיות וגם דוגמאות לכך שניתן לעבור את הדרך בשלום.

אבל את הסוד החשוב מכולם תיהיו חייבים לגלות בעצמכם. לא תוכלו ללמוד אותו בשום ספר ומשום מומחה. זהו סוד ההשלמה והקבלה. לימדו להנות מהנסיעה בדרך כי הרי אין לנו דרך אחרת. מי שילמד להשלים וגם להנות מהרגעים המיוחדים שהדרך שלנו מזמנת לנו (אנשים, ארועים, מידע, מכשולים שצלחנו) ימצא שאפשר לנסוע בה בביטחה.

על הלבלב הביולוגי של ה- DRI

שישי, 9 באפריל, 2010 מאת stamone

ה- DRI , או בשמו המלא המוסד לחקר הסוכרת (Diabetes Research Institute), הוא אחד האירגונים החשובים ביותר בהובלת המחקר למרפא של סוכרת סוג 1. האירגון הוקם בשנת 1970 ונחשב להתארגנות המובילה בעולם בחקר למרפא הסוכרת. בזמנו פירסמנו במדור “מה חדש” סידרת כתבות על סטטוס המחקר על פי ה- DRI. למתעניינים במחקר למרפא מומלץ מאד לחפש את הצרוף DRI במדור “מה חדש” ולקרוא את הכתבות האלה.

הנה קישור לאחת מהן – כאן

האסטרטגיה של ה- DRI למרפא סוכרת סוג 1 נקראת לבלב מלאכותי ביולוגי. הלבלב הביולוגי הוא התקן (קפסולה) המשמש להשתלה של תאי ביתא מייצרי אינסולין ממקור חיצוני במקום התאים שנהרסו. לשם כך מתמקד האירגון בשני פיתוחים עקריים:

1. פיתוח של התקנים זעירים שבתוכם יושתלו תאי הביתא.
2. פיתוח של אסטרטגיות חדשניות למניעת דחיה והרס של התאים המשותלים ע”י טכניקות מיוחדות שתמנענה את תופעות לואי הקיימות כיום כאשר עושים שימוש בתכשירים המדכאים את מערכת החיסון.

אז מה חדש?

בסירטון מרתק ביוטיוב מדגים דר. פילאגי מ ה- DRI את ההתקן החדש שפותח ע”י ה- DRI להשתלת תאי ביתא. מדובר בהתקן זעיר אשר יושתל מתחת לעור. ההשתלה תבוצע בשני שלבים:

בשלב הראשון יושתל ההתקן הריק מתחת לעור. לאחר ההשתלה ימתינו החוקרים מספר חודשים עד למצב שבו יכוסה ההתקן בכלי דם אשר יגדלו סביבו ויקיפו אותו ויהיו מסוגלים להוביל לשם דם וחמצן.

בשלב השני ישלפו החוקרים מתוך ההתקן בוכנה זעירה הנמצאת בתוכו. תאי הביתא יוזרקו לתוך החלל שבו היתה הבוכנה. הם יהיו מוגנים ע”י ההתקן ויוזנו ע”י כלי הדם המקיפים אותו.

בצידו של ההתקו נמצאת יציאה (צינורית) צרה המיועדת להזרקת חומרים לדיכוי מערכת החיסון. דרך הפתח הזה יוחדרו לתוך ההתקן חומרים המדכאים את מערכת החיסון. העיקרון הוא שמדובר בטיפול מקומי וממוקד בניגוד לחומרים המשמשים כיום בהשתלות והמחלישים את מערכת החיסון כולה. הכוונה להשתמש במינונים קטנים פי 100 ויותר מאלה המשמשים בהשתלות כיום.

אנשי ה- DRI מאמינים כי הטכנולוגיה שפיתחו תאפשר להאריך את משך החיים של תאים שיושתלו בהתקן ממספר חודשים למספר שנים וללא תופעות לואי.

לצפיה בסירטון ביוטיוב לחצו – כאן.

מי שמעוניין לקרוא עוד באנגלית על ה- DRI יוכל לעשות זאת – כאן.

LCT ממשיכה קדימה

שישי, 9 באפריל, 2010 מאת stamone

LCT היא מהחברות היותר מעניינות מבין אלה העוסקות במחקר למרפא סוכרת סוג 1 ואנחנו עוקבים אחריה במדור כבר מספר שנים. החברה עוסקת בפתרון המבוסס על השתלת קפסולות ממולאות בתאי ביתא שמקורם בזן מיוחד של חזירים. החברה ביצעה בעבר השתלות ברוסיה בכעשרה סוכרתיים והחלה לאחרונה לאחר תהליך ממושך של קבלת אישורים לבצע השתלות גם בניו זילנד. בשלב זה מפחית הפתרון של LCT לאחר כל השתלה את הצורך באינסולין לתקופה של כחצי שנה.

לעוד פרטים מפירסומים קודמים ב”מה חדש” ראו – כאן.

בחודשים האחרונים פירסמה החברה כמה עידכונים מעודדים. להלן תקציר שלהם:

ב- 10 למרץ 2010 קיבלה החברה אישורים ממשרד הבריאות ברוסיה לביצוע שימוש מיסחרי בקפסולה שלה לצורך השתלות. החברה עדין זקוקה לאישורים עבור שימוש מיסחרי ברוסיה בתאי חזיר. זהו למעשה השלב האחרון לפני קבלת האישור להתחיל לבצע שימוש מיסחרי בפתרון של LCT ברוסיה. באופן תאורטי לאחר שינתן אישור עקרוני להשתלות של תאי חזיר יוכלו חולים המעוניינים בכך לגשת לרופא מתאים ברוסיה ולבקש לעבור השתלה כזו.

ב-30 למרץ קיבלה החברה אישורים להמשיך בניסויים בניו זילנד. עד כה ביצעה החברה השתלות ב- 4 סוכרתיים. בתום 24 שבועות של מעקב קיבלה החברה אור ירוק להמשך הניסוי. האישורים האלה יאפשרו לה להמשיך ולבצע השתלות ב-4 סוכרתיים נוספים והפעם במינונים הגבוהים ב- 50% מכמות התאים שהושתלה אצל ארבעת המשותלים הראשונים.

ב-7 לאפריל פירסמה החברה דוח בנוגע למצבם של המשותלים הראשונים שעברו את ההשתלה ברוסיה. במעקב של 34 חודשים אחרי 8 המשותלים הראשונים לא נתגלו בעיות בטיחות כלשהן. אצל 6 מקרב 8 המשותלים נמצא שיפור בערכי ה- A1C וירידה במינוני האינסולין היומיים לעומת התקופה שלפני ההשתלה. 2 מקרב 8 המשותלים יכלו להפסיק כליל הזרקה של אינסולין לתקופה מסויימת לאחר ההשתלה. התקופה הארוכה ביותר שנמדדה ללא צורך בהזרקת אינסולין היתה של 14 שבועות.

לעוד פרטים ראו באנגלית – כאןהודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתךמתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |