אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 

ארכיון פוסטים מהחודש יוני, 2010

קופת חולים מאוחדת. הראשונה להציע משאבת טלאי

חמישי, 24 ביוני, 2010 מאת stamone

חדשות טובות למשתמשי משאבות האינסולין בישראל.

החל מ ה-20.6.2010 ניתן להשיג את משאבת הטלאי אומניפוד, מערכת להזלפת אינסולין ללא צינורית, בקופ”ח מאוחדת.

קופת חולים מאוחדת היא הקופה הראשונה המציעה למבוטחיה את הפתרון הטכנולוגי המתקדם ביותר בתחום ההזלפה הרציפה.

מאז הושקה האומינפוד לפני כ 5 שנים היא הפכה ללהיט בקרב סוכרתיים רבים שאינם מעוניינים בסירבול של משאבה עם צינורית. רק בשנה האחרונה צמחו המכירות של משאבת הטלאי בארה”ב בלמעלה מ- 60% מה שמוכיח כי היא ממשיכה לכבוש נתח שוק.

על פי סקרים (שאינם מדעיים) באתר CWD, במרץ 2010 - 12% מקרב משתמשי המשאבות הגולשים באתר CWD משתמשים באומניפוד, לעומת 6% במרץ 2009, 5% במרץ 2008 ו- 1% בלבד ב- 2006.

מקור הידיעה בדבר קופת חולים מאוחדת: חברת חברת גפן מדיקל, המשווקת את המשאבה בישראל.

הסכם שיווק לחברת DIAMYD וגונסון את גונסון

שלישי, 22 ביוני, 2010 מאת stamone

חברת DIAMYD מפתחת התכשיר GAD65 מודיעה היום על הסכם משמעותי עם חברת בת של גונסון את גונסון. ההסכם יאפשר ל DIAMYD לסיים את המחקר הקליני ולהפיץ את התרופה כאשר תאושר.

GAD65 הוא תכשיר המעכב את התפתחותה של סוכרת נעורים לאחר האיבחון. התרופה פועלת על מערכת החיסון במטרה למנוע ממנה לתקוף את הלבלב וכך מואטת התפתחות המחלה. התרופה נמצאת בשלב 3 של המחקר הקליני וזה אמור להסתיים במהלך 2011.

מדובר בהסכם מסחור עם חברה בת של J&J . על פי ההסכם החברה תקבל סכום מיידי של 45 מיליוני דולר וסכום עתידי מותנה בעמידה באבני דרך (תלויות בפיתוח ובמכירות עתידיות אשר לא מפורטות בהודעה) עד לסך של 580 מיליוני דולר וכמובן תמלוגים עתידיים ממכירות התרופה.

בנוסף לכך, החברות יחלקו את עלויות הפיתוח לניסוי שלב 3 הנערך כעת באירופה עד לתוצאות שיתקבלו.

על פי ההודעה נראה כי הסכם ההפצה נותן לחברה את הזכות הבלעדית לשיווק בארצות סקנדיביה.

בדרך כלל הסכמים כאלה נחתמים אחרי בדיקה בעיקר כאשר מדובר בכסף גדול ולכן מי שרוצה יכול לראות בהם סימן מעודד. הסכמים כאלה יש רבים למשל: אמילין בעלת התרופה בייטה לסוכרת סוג 2 משווקת את התרופה דרך אלי לילי ענקית הפארמה (תרופות). לאנדרומדה מבית כלל יש שיתוף פעולה עם טבע.

(תודה ל”אמא לסוכרתית” וליובל על העידכון)

ניסוי קליני ב AAT לעצירת סוכרת סוג 1

ראשון, 20 ביוני, 2010 מאת stamone

חברת Omni Bio מודיעה כי מרכז ברברה דיויס לטיפול בסוכרת של ילדים קיבל אור ירוק מ ה- FDA להתחיל ניסויים קליניים בתרופה שלה (”AAT “) - חלבון אלפא 1 אנטיטריפסין, לטיפול בסוכרת סוג 1.

בזאת מצטרפת החברה אל חברות נוספות אשר אימצו גישה חדשה בניסיון למציאת מרפא לסוכרת.

זמן רב ידוע כי בסוכרת סוג 1 ישנם סימני דלקת בלבלב בעיקר מסביב לתאי הביתא. התאוריה המובילה היא כי תהליך ההרס האוטאימוני של תאי הביתא הוא הגורם להתפרצותה של הדלקת. אך ישנה תאורייה אחרת על פיה הדלקת היא שהורסת את תאי הביתא, ומכיוון שכך טיפול בדלקת בעזרת תכשירים אנטי דלקתיים יכול לסייע לפתור את הבעיה או לפחות להאט את הרס הלבלב באופן ניכר.

AAT זהו חומר אנטי דלקתי אשר במצב תקין הגוף מייצר בעצמו. ישנם מקרים נדירים שבהם בגלל בעיה גנטית הגוף אינו מייצר מספיק מהחומר וישנו כבר תכשיר המאושר לשימוש הניתן בעירוי במקרים נדירים אלה.

בשלב הראשון ישתתפו בניסוי 15 מאובחנים חדשים בסוכרת סוג 1, ובמידה ולא תיהיינה בעיות מיוחדות ניתן יהייה להרחיב את שלב 1 של הניסוי הקליני עד ל- 50 משתתפים.

בין החוקרים המובילים בתחום המסויים הזה נמצא דר. אלי לואיס מאונברסיטת בן גוריון שבבאר שבע.

ניסויים קליניים לוקחים זמן רב ויכולים להמשך 10 שנים ויותר, אבל שימוש בתכשירים שיש להם כבר אישור FDA יכול לזרז ולהוזיל אותם במידה ניכרת.

להודעה לעיתונות ראו – כאן

לאתר החברה – כאן

גיוס משמעותי נוסף לאנדרומדה

שני, 14 ביוני, 2010 מאת stamone

אנדרומדה הישראלית מפתחת את תרופת ה-DiaPep277 המעכבת את התפתחותה של סוכרת נעורים לאחר האיבחון. התרופה פועלת על מערכת החיסון כדי למנוע ממנה לתקוף את הלבלב וכך מואטת התפתחות המחלה.

התרופה נמצאת בשלב 3 של הניסויים הקליניים. באפריל 2010 החלה החברה בביצוע ניסוי מאמת לשלב 3 של הניסוי הקליני. בניסוי המאמת משתתפים כ-450 חולים מבוגרים (גיל 20-45) אשר אובחנו בסמוך להצטרפותם לניסוי כחולי סוכרת מסוג 1. הניסוי מתקיים בכ-100 מרכזים רפואיים בעולם, לרבות בצפון אמריקה, באירופה ובישראל. הניסוי מתוכנן להמשך עד מרץ 2014, כלומר התרופה לא תצא לשוק לפני 2015.

על פי פרסום מגלובס החברה השלימה גיוס נוסף של 17.5 מליון דולר מחברות טבע וכלל על פי הערכת שווי של 170 מליון דולר. הגיוס יסייע לאנרומדה להשלים את שלב 3 של הניסוי הקליני.

עוד פרטים על החברה ועל המתחרות שלה ניתן לקרוא - כאן.

די מדיקל נערכת לשיווק במחצית של 2011

ראשון, 13 ביוני, 2010 מאת stamone

די מדיקל ונילימדיקס מחיפה מפתחות משאבות אינסולין כחול לבן. בחברה מועסקים כ- 25 עובדים.
מהנדסי החברה עובדים על שלושה דגמים של משאבה: משאבה סטנדרטית (עם קנולה/צינורית) בשם עדי שלה יש אישורי FDA ואישורי CE לשיווק בארצות הברית ואירופה, משאבת טלאי מתקדמת שקיבלה כבר אישורי CE, ומשאבת טלאי חד פעמית שתתחבר למד סוכר רציף.

על פי פירסומים בגלובס החברה חתמה על הסכם הבנות מחייב עם חברה מסין שתייצר עבורה את משאבת הטלאי החד פעמית. הורדה בעלויות הייצור תאפשר לחברה להתחיל ולשווק את משאבת הטלאי החל מאמצע 2011.

כפי שכבר כתבנו בעבר. מניתוח הדוחות של חברות בעלות מוצרים מקבילים, שיווק המשאבה והחדרתה לשוק ידרשו גיוס הון משמעותי ו/או הכנסת שותף אסטראטגי.הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתךמתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |