אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 

ארכיון פוסטים מהחודש אוקטובר, 2010

אינסוליין מדיקל נערכת לניסוי FDA

שישי, 29 באוקטובר, 2010 מאת stamone

חברת המכשור הרפואי אינסוליין מדיקל מתכננת להתחיל ניסוים במטרה לקבל אישור FDA. החברה הישראלית שגיסה הון בבורסה של תל-אביב מוקדם יותר השנה מודיעה כי היא נערכת לביצוע הניסויים בארצות הברית.

המכשיר של אינסוליין (InsuPatch) מחמם את אזור ההזרקה ועל יד כך מאיץ את הגעתו של האינסולין אל מחזור הדם. במסגרת הניסויים הקליניים עד כה, הוכח כי זמן ההגעה של האינסולין לשיא הריכוז בדם עם ה-InsuPatch היה כ-46 דקות, בעוד באמצעות שימוש באינסולין מהיר בלבד הוא מסתכם בכ-77 דקות. בניסויים נוספים אשר נערכו בישראל הצליחה הטכנולוגיה להוריד את רמות הסוכר שלאחר הארוחה ב כ- 25% לעומת קבוצת הבקרה.

קהל היעד העיקרי של המכשיר הם סוכרתיים סוג 2 המזריקים אינסולין.

לעוד פרטים ראו ב דה מארקר - כאן.

מצגת מקיפה בעברית המתארת את החברה - כאן.

6 מיליון דולר למחקר למרפא בישראל

שני, 25 באוקטובר, 2010 מאת stamone

על פי פרסומים- בעקבות יוזמה של האגודה לסוכרת נעורים הכריזו היום הקרן הלאומית למדע בישראל (ISF) וה- JDRF האמריקני על תוכנית מחקר משותפת בסוכרת נעורים (סוכרת סוג 1) בישראל.

תקציב הקרן – 6 מיליון דולר בשלוש השנים הקרובות. הקרן תעודד מחקר בישראל בתחומים מרכזיים בסוכרת נעורים – ריפוי באמצעות תאי ביתא ובעיית מערכת החיסון.

פרטים נוספים בקישור - כאן.

ברכות ותודות למתנדבי האגודה לסוכרת נעורים בישראל (JDRF ישראל) על היוזמה ועל ההצלחה לגייס סכום נכבד למען המרפא.

חודש המודעות לסוכרת

ראשון, 24 באוקטובר, 2010 מאת stamone

יום הסוכרת העולמי יצוין ברחבי העולם ב 14 לנובמבר. החודש הקרוב הוא חודש המודעות לסוכרת. סוכרתיים ובני משפחה ברחבי העולם פועלים ביחד כדי להעלות את המודעות לסוכרת בקרב הציבור ואנשי הממשל.

בישראל תציין האגודה הישראלית לסוכרת (אי”ל) את יום הסוכרת ב- 15 לנובמבר.

האגודה הישראלית לסוכרת נעורים תציין אותו ביום רביעי ה- 24 לנובמבר. לפרטים ראו – כאן.

אני יודע שחלק מאיתנו כבר קצת עייפים ולפעמים נראה כי כל מה שאנחנו עושים זה בזבוז זמן. אז לכל מי שצריך קצת כוח, הנה תרגום בשפה חופשית לדברים שכתבה שרי אמא של סוכרתי סוג 1 מקנדה.

לפני שיאבד עוד ילד אחד

blue-candle-diabetes1.jpg

כאשר אנחנו שומעים על מקרה טרגי שקשור בסוכרת כל מה שאנחנו יודעים זה שגם לנו זה יכול לקרות יום אחד. זה מה שמחבר את כולנו, זרים גמורים. אנחנו כנראה היחידים שמבינים מה האחרים עוברים וכיצד נראית המציאות היומיומית שלהם.

אנחנו צריכים למצוא דרכים לשתף אחרים במציאות הזאת. אנחנו צריכים ליצור מודעות בקרב הציבור והממשל עד כמה חשוב למצוא מרפא למחלה הזאת.

אנשים מבחוץ אינם מבינים מה הילדים שלנו עוברים. על פי רוב הם נראים ילדים רגילים לחלוטין. הם לא נראים חולים. מרבית האנשים אינם מסוגלים להבין את התחושה של חיים עם סוכרת. מה המשמעות של נפילות סוכר, מהי המשמעות של חיים במתח מתמיד, מהי המשמעות של החשש מסיבוכים ארוכי טווח. מחלות לב, מחלות כלי דם, אובדן ראייה, בעיות בעצבים בעיות בכליות ועוד.

אנשים אינם מבינים כמה קשה לנהל את הסוכרת ביום יום. דקה אחר דקה, שעה אחר שעה, לילה אחר לילה. כמה מאמץ משקיעות המשפחות כדי להבטיח את בטחון הילדים שלהן.

לכן אין לנו ברירה. אנחנו חייבים לדבר למען המרפא. לעורר דיון, לכתוב, לכתוב באינטרנט, לענות על שאלות, להסביר לחברים, להגיע אל הציבור.

אל תהיו שקטים. גייסו כסף. גייסו מודעות. פעלו למען המרפא לסוכרת.

אל תסתתרו. דברו בקול רם. כדי שישמעו אתכם.

חדשות מאכזבות מ- MacroGenics

שבת, 23 באוקטובר, 2010 מאת stamone

מי ממכם אשר עוקב אחרי “מה חדש” יודע כבר כי השלב שבו נמצא המחקר הקליני מעיד יותר מכל על הסיכוי של החברה לפתח תרופה מיסחרית. אחת מהחברות המבטיחות ביותר ברשימה שלי היתה חברת MacroGenics, Inc אשר החלה לפני כשנה את שלב 3 של המחקר הקליני.

החברה שהוקמה בשנת 2000 במרילנד שבארה”ב פיתחה את התכשיר teplizumab שפועל נגד האנטיגן CD3. האנטיגן CD3 מופיע על פני תאי ה- T שעברו שינוי והחלו לפגוע בתאי הביתא שבלבלב. תפקידו של התכשיר לדכא את תאי ה- T הפגומים והמתאפינים ב- CD3 ולעודד הווצרותם של תאי T תקינים, כלומר כאלה שלא יתקפו את הלבלב.

החברה עשתה את כל המהלכים הנכונים והנדרשים כדי לפתח את המוצר שלה:
- גייסה קרוב ל- 200 מליון דולר.
- פעלה בשיתוף עם ה- JDRF.
- חתמה הסכם שיווק עם ענקית התרופות Eli Lilly בעל פוטנציאל הכנסות של מליארד דולר.
- החלה את שלב 3 של המחקר הקליני.

שם המחקר הוא: Protégé Encore

ובכן לפני מספר ימים ולאחר 12 חודשים של ניסוי שלב 3, הודיעה הועדה המפקחת על הניסוי כי התוצאות אינן משביעות רצון. לפיכך הוחלט לעצור את הניסוי. אלו כמובן חדשות רעות הממחישות כמה ארוכה היא הדרך למרפא.

בשלב זה נותרו איפוא 3 חברות הנמצאות בשלב 3 של הניסוי הקליני:
- DIAMYD
- אנדרומדה (הישראלית)
- TOLERREX

האחרונה מפתחת תכשיר דומה לזה של MacroGenics, ובשלב זה עוד לא ברור מהן ההשלכות של הפירסום הנוכחי על Tolerrex.

האם אתם יודעים לספור פחממות?

שישי, 15 באוקטובר, 2010 מאת stamone

סוכרתיים סוג 1 נדרשים לרכוש מיומנות של ספירת פחממות. מי שיודע להעריך במדויק את כמות הפחממות שבארוחה יכול להשתמש ביחס אינסולין פחממה כדי לחשב במדויק את כמות האינסולין שיש להזריק לכיסוי הארוחה.

סוכרתי מיומן מאד ישתדל להזריק כמות אינסולין אשר תביא אותו לערכים של 110 עד ל- 140 כשעתיים אחרי ההזרקה. אך למעשה כל תוצאה של מתחת ל- 180 נחשבת לתוצאה טובה. לטבלה המפרטת את רמות הסוכר הנדרשות כשעתיים לאחר הארוחה, ראו במדריך – כאן.

אז מה חדש?

בניסוי שנערך לאחרונה ניסו לבדוק עד כמה יודעים סוכרתיים סוג 1 להעריך את כמות האינסולין הנדרשת לכיסוי ארוחה. במחקר השתתפו 331 סוכרתיים סוג 1. ניתנה להם ארוחה סטנדרטית והם נדרשו להעריך את כמות האינסולין הנדרשת לכיסוי הארוחה ולהזריק. לאחר כשעתיים נמדדו רמות הסוכר.

רק 36% מקרב המשתתפים בניסוי העריכו נכונה את כמות האינסולין הנדרשת ורמות הסוכר שלהם היו בטווח האידיאלי 70-145.

בקרב 23% נמדדו רמות המוגדרות כהיפוגליקמיה (מתחת ל 70), ובקרב 41% רמות גבוהות מדי (מעל 145).

מסקנת החוקרים היא כי מרבית הסוכרתיים סוג 1 אינם שולטים היטב בטכניקה של ספירת פחממות וטועים בהערכת כמות האינסולין הנדרשת לכיסוי הארוחה. מומלץ לכן למדוד סוכר כשעתיים אחרי הארוחה ולבצע תיקונים בהתאם.הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתךמתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |