אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 

ארכיון פוסטים מהחודש ינואר, 2011

עוד שני מחקרים קליניים יוצאים לדרך

שבת, 22 בינואר, 2011 מאת stamone

עוד שני מחקרים קליניים – כלומר ניסויים על בני אדם – יוצאים לדרך.

חברת Polyclonal Tregs מתחילה ניסוי שלב 1.

המחקר יקיף 14 אנשים עם סוכרת סוג 1 עד שנתיים לאחר האבחון. שלב 1 עוסק בעיקר בבטיחות התרופה ופחות ביעילותה.

מדובר בתכשיר המעודד יצירתם של תאי T “טובים”. כלומר אותם תאי T שתפקידם למנוע מתאי T “רעים” להווצר. בסוכרת סוג 1 תאי T “רעים” הם אותם תאים שהורסים את תאי הביתא שבלבלב. לעוד פרטים ראו – כאן.

חברת Canakinumab מתחילה ניסוי שלב 2.

המחקר יקיף 66 אנשים עם סוכרת סוג 1 בגילאי 6 עד 45, לא יאוחר מ 100 ימים לאחר האבחון.

שלב 2 של הניסוי הקליני עוסק בבחינת יעילות התכשיר בקבוצות קטנות.

התכשיר של חברת Canakinumab הוא תכשיר אנטי דלקתי שאמור לעצור את הדלקת בלבלב. לעוד פרטים ראו - כאן.

כזכור ניסויים שקבלו אישורים לביצוע בבני אדם נחשבים לניסויים מתקדמים לעומת ניסויים בחיות. עם זאת מדובר בתחילתו של מסלול אישור ארוך שיכול לקחת כעשר שנים. רק כ 10%-20% מהניסויים הקליניים מסתיימים בהצלחה והופכים לתכשיר רפואי.
למרות שניסויים אלה מיועדים לתקופת “ירח הדבש”, יש חשיבות לתכשירם אלה גם עבור טיפולים לסוכרת ותיקה. חידוש תאי ביתא ידרוש במקביל שימוש בתכשירים שימנעו את ההרס החוזר שלהם.

לשרוד את אושוויץ עם אינסולין

רביעי, 19 בינואר, 2011 מאת stamone

לפני כמה שנים בטיול משפחתי בהולנד בקרנו בבית אנה פרנק בו הסתתרו אנה פראנק ובני משפחתה מפני הנאצים. בתי שהייתה אז בת 9 שאלה בתמימות של ילדים: “ומה עשו אלה שהיו צריכים להזריק אינסולין?”. לא ענינו.

אתמול נתקלתי באחד הסיפורים המדהימים ביותר באתר DLife. האתר מפיק תוכניות טלביזיה מצוינות בנושאי סוכרת והסרט של השבוע מספר את סיפורו של ארנסט סוכרתי סוג 1, שעל פי הידוע הוא הסוכרתי סוג 1 היחידי ששרד את מחנות ההשמדה במלחמת העולם השנייה.

ארנסט, יהודי אוסטרי יליד 1925 אובחן כסוכרתי סוג 1 בגיל 3, רק כמה שנים לאחר גילוי האינסולין. ארנסט גדל במשפחה משכילה וכנער היה ספורטאי מצטיין.
משנת 1938 לאחר הפלישה הגרמנית לאוסטריה חיה משפחתו בסיוט. בעת מלחמת העולם השנייה בשנת 1942 כשהוא בן 17 מצא ארנסט את עצמו עם משפחתו בגטו טרזיינשטט בצכיה. שנתים מאוחר יותר נשלחה המשפחה למחנה הריכוז וההשמדה אושוויץ שם נרצחו אמו ואביו. בשלב מסוים עם התקדמות הכוחות הרוסיים ארנסט הועבר לעבוד במפעל לייצור מטוסים ושם שרד עד לתבוסת הנאצים.

בעוד האחרים נאבקים להשיג לחם, ארנסט נאבק בדרכים לא דרכים להשיג גם אינסולין. מספר פעמים הוא נאלץ לשרוד כשלושה ימים ללא אינסולין, והגיע למצבים של קומה מהם יצא בדרך נס תודות לאינסולין שהוזרק לו במרפאת אשוויץ.

ארנסט נפטר בשנת 1973 בגיל 47 מסיבוכי סוכרת. את הסיפור המדהים שלו מספר אחיו הצעיר פרד ששרד יחד איתו את אושוויץ ל- dLife. הסרט שודר בערוץ הטלביזיה CNBC.

כדי לראות את הסרט לחצו –כאן.

משאבות טלאי. התקדמות בקצב צב

רביעי, 19 בינואר, 2011 מאת stamone

לפני שבוע התקיימה בסן פרנסיסקו הועידה של JP Morgan בנושא בריאות הציבור.

קליף דיויס מאתר Diabetic Investor סיקר את הועידה. זו ההתרשמות שלו בנוגע למשאבות הטלאי. ההערכות מבוססות על מידע רשמי ולא רשמי שלקט בוועידה:

משאבת הטלאי אומניפוד – על פי עדכונים מהחברה הדגם החדש של המשאבה, זה עם הפוד הקטן (כ 45% קטן יותר מהפוד הנוכחי) לא יצא לשוק לפני 2012. העיכובים בגלל תהליך האישור של ה FDA.

קישור בין משאבת הטלאי אומניפוד ומד הסוכר הרציף דקסקום – נראה שהקישוריות בין שני המוצרים מתעכבת. בשלב זה החברות מאשימות זו את זו. הסיבה לעיכובים נובעת כנראה מהעובדה שאין אישור מדקסקום שפרוטוקול התקשורת הנוכחי שלהם ישמש אותם גם אחרי 2013, וללא אישור כזה אומניפוד לא מעוניינת לצאת עם הדגם החדש והמקושר.

מדטרוניק (יצרנית מינימד) - מניחה כעת כי משאבת הטלאי שלה לא תצא לשוק לפני המחצית הראשונה של 2013.

חברת רוש ומדינגו - ענקית התרופות רוש שרכשה את מדינגו הישראלית באפריל 2010 לא עושה שום סימנים שהיא מתכננת להשיק את משאבת הטלאי שרכשה בקרוב. השקט המפתיע מצידה של רוש שבא לאחר הרכישה המתוקשרת יוצר חרושת שמועות שאולי אין כוונה לצאת כלל עם המשאבה הזו לשוק.

כל שנותר לנו לקוות זה שקליף דיויס טועה בהערכותיו.

תאי גזע. על מרפאות שמוכרות חלום ולא מדע

רביעי, 12 בינואר, 2011 מאת stamone

לפני כמה ימים נשאלה שאלה בפורום לגבי טיפול בגרמניה בתאי גזע למרפא של סוכרת סוג 1.

את השאלה שלחתי באינטרנט לבחור אמריקאי אבא לילדה סוכרתית, איש עם ראש פתוח וחבר בוועדת ההשקעות של ה- JDRF.

קבלתי ממנו תשובה קצרה “את הבת שלי לא הייתי שולח” מלווה בקישור למאמר.

הנה תרגום חופשי. שווה לקרוא את המקור.

דר. דיילי מומחה לתאי גזע יושב ליד המחשב שלו ומקיש בגוגל “טיפול בעזרת תאי גזע”. תוך שנייה הוא מקבל תשובה כי גוגל איתר 13.4 מליון התייחסויות למושג. הוא נכנס לאתר של אחת הקליניקות המציעות את הטיפול. שם כתוב כי עד היום הם טיפלו ב 1500 חולים. דר. דיילי מציין כי לא כתוב “טיפלו בהצלחה”. חלק מהאתרים נראים מרשימים מאד. אך על פי רוב ללא קשר לשפת האתר ומיקומו הטיפולים האלה יבוצעו לבסוף בקריבים, אוקראינה, סין, דרום אמריקה. הפונים מתבקשים למלא טופס פניה אלקטרוני ואז מישהו חוזר אליהם. לא ניתן לדעת מהיכן מבוצעת הפניה חזרה. מה שמייחד את הקליניקות האלה מציין דר. דיילי הוא שהן מציעות לרפא כמעט כל מחלה שהיא מ א’ ועד ת’. למעשה הטיפול בתאי גזע מסוגל כיום לטפל במספר מצומצם של מחלות דם. אנחנו מבצעים כ 80 טיפולים בשנה מציין דר. דיילי ורק 50% מהטיפולים מצליחים.
דר. דיילי מציין כי טיפול בתאי גזע אינו התשובה עדין. ישנם כיום מספר ניסוים קליניים לגיטימיים בתאי גזע המבוצעים תחת פיקוח אך על המשתתפים בהם לדעת כי הסיכוי להבריא נמוך מאד. תאי גזע הם תקווה גדולה לעתיד אך לא טיפול ישים בהווה. דר. דיילי מוציא מהארון שלו קלסר נפוח מלא במאות מכתבים שהוא מקבל מחולים והורים המתעניינים בטיפול בתאי גזע אין ספק שיש ביקוש עצום.

דר. קאשי מומחה עיניים מארצות הברית שמע על רופא עיניים אמריקאי שלקח איתו 8 ילדים הסובלים מניוון רשתית עם משפחותיהם לסין לצורך טיפול. דר. קאשי ארגן בדיקה של אותם ילדים, מדובר במשפחות מקסימות הוא מציין. לא נמצא שיפור אפילו בילד אחד. חלק מהמשפחות מציינות כי יש שיפור מה למרות שאין לזה שום הוכחה. זה די טבעי מסביר דר. קאשי. לאחר כל המאמץ והכסף שהושקע אנשים רוצים להאמין כי יש שיפור.

דר. וייצמן מומחה לגנטיקה מספר על חולים שפגש ששילמו 50 אלף דולר ו 85 אלף דולר למרפאה במקסיקו שהבטיחה מרפא לבעיה שלהם. הם פשוט לקחו להם את הכסף ולא הועילו בדבר. זה מדהים כמה קל בעידן האינטרנט לרמות אנשים הוא מציין.

בגלל הכמות הגדולה של מקרי ההונאה נוספה לאחרונה אפשרות באתר של איגוד החוקרים בתאי גזע בארצות הברית לבדוק את הנתונים לגבי קליניקות המציעות את הטיפול. האתר מאפשר לחולים המעוניינים בטיפול בתאי גזע להיכנס לאתר ולהזין את שמה של הקליניקה והטיפול בו הם מעוניינים. האיגוד מבצע בדיקות בנוגע לקליניקה. מברר את פרטי הוועדה המפקחת על פעילותה ומהי הכשרת הרופאים המטפלים.

הנה הקישור – לאתר.

קופת חולים מכבי בחרה בפריסטייל

שלישי, 11 בינואר, 2011 מאת stamone

קופת חולים מכבי שירותי בריאות ערכה מכרז לאספקת מדי סוכר וציוד לסוכרת ובחרה בפריסטייל לייט של חטיבת הסוכרת של חברת Abbott המיוצגת בישראל על ידי גפן מדיקל להיות מד הסוכר המוביל של הקופה.

חברי מכבי הסוכרתיים יחליפו את מדי הסוכר הקיימים במדי סוכר פריסטייל.

מד הסוכר פריסטייל ידוע בטיפת הדם הקטנה שהוא דורש - פחות ממחצית מכל מד סוכר אחר, מה שהפך אותו להיות מד הסוכר הפופולארי ביותר בקרב הורים לילדים. בשנת 2007 הוחל בארץ שיווק של מקלוני בדיקה שאינם דורשים קידוד בעת החלפת קופסת מקלונים.

אנחנו משתמשים במדי הסוכר של פריסטייל כמעט ברציפות מאז שהבת שלנו אובחנה כסוכרתית ובהחלט מרוצים מהם.

בפינת הנוסטלגיה נזכיר כי לפני כ 9 שנים ערך אתר מתוקים יחד עם אתרי סוכרת אחרים קמפיין להכרה של קופות החולים במד הסוכר של פריסטייל במסגרת סל התרופות…הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתךמתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |