אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 

ארכיון פוסטים מהחודש אפריל, 2011

משאבת אינסולין מושתלת - יש דבר כזה

רביעי, 20 באפריל, 2011 מאת stamone

האם ידעתם שישנה משאבת אינסולין מושתלת? כזאת שמשתילים אותה מתחת לעור ומפעילים אותה בעזרת שלט רחוק.

ובכן משאבה כזאת קיימת כבר זמן רב. למעשה יותר מ- 20 שנה ויש לה כמה לקוחות מרוצים מאד.

הסיפור של המשאבה המושתלת התחיל בשנות השמונים. אז הייתה אמונה גדולה כי משאבות אינסולין מושתלות זהו הפתרון האידיאלי לטיפול בסוכרת סוג 1. עקרון הפעולה של המשאבה המושתלת דומה מאד לשל משאבה הרגילה אלא שהמשאבה מושתלת מתחת לעור ומופעלת בשלט רחוק. המשאבה פותחה על ידי חברת מינימד המוכרת לרבים תודות למשאבות הרגילות שלה ומדי הסוכר הרציפים.

מלבד העובדה שהמשאבה היא נסתרת ונמצאת בתוך הגוף יתרונה הגדול של המשאבה היא השפעתו המהירה של האינסולין המוזרק ישר לתוך מערכת הדם. לכן משפיע האינסולין במהירות על רמות הסוכר ממש כמו אינסולין אצל אדם בריא.

לצורך הפעלת המשאבה פותח אינסולין מיוחד ומרוכז עמיד לחום. מילוי המשאבה באינסולין מתבצע אחת לשלושה חודשים במרפאה מיוחדת בתהליך אשר לוקח כ 15 דקות. את האינסולין הזה מייצרת ענקית התרופות סנופי אוונטיס המוכרת לנו כיצרנית אינסולין לנטוס.

המשאבה המושתלת היא טכנולוגיה מסובכת מאד ובשלושים השנים האחרונות היו סביבה הרבה קשיים. אצל חלק מהמושתלים היו זיהומים, אצל אחרים תקלות וסתימות של הקטטר. היה צורך לפתח סוללות מיוחדות ארוכות טווח ולהכין נוסחה מיוחדת של אינסולין.

בשנת 2001 רכשה חברת מדטרוניק את חברת המשאבות מינימד ובשנת 2007 הודיעה על הפסקת פרויקט המשאבה המושתלת. הפרויקט אכן הופסק בארצות הברית אך באירופה בגלל שכבר היו משתמשים רבים במשאבה הופעלו לחצים רבים על מדטרוניק והיא הסכימה להמשיך את הפרויקט בפרופיל נמוך.

כיום ישנו מספר לא גדול של משתמשים נאמנים ומרוצים מאד במשאבה המושתלת, אך כולם נאלצים לנסוע לצרפת אחת לשלושה חודשים למרפאה היחידה הפעילה שיש לה את טכנולוגיית המילוי של המשאבה.

המשתמשים המרוצים מאד נאבקים כדי שתמשיך להיות תמיכה בטכנולוגיה שמהרבה בחינות הקדימה בשנים רבות את זמנה. את סיפורם של ארבעה משתמשים וותיקים ניתן לקרוא באנגלית ב Diabetes Health . מומלץ ביותר.

ממריא ומשאיר את כולם מאחור

שלישי, 19 באפריל, 2011 מאת stamone

דאגלס קיירנס הוא סוכרתי סוג 1 אשר מה שעושה לו טוב בחיים זה לשבור שיאי טיסה.

דאגלס אובחן כסוכרתי סוג 1 בעת היותו חייל בבית ספר לטיסה של צבא ארצות הברית. בעקבות האבחון הוא הודח מהקורס. כפי שקורה בחלק מהמקרים, דווקא הדחה והאתגר הפכו אותו לאובססיבי בכל הנוגע לטיסה.

דאגלס השלים רישיון טיס באופן פרטי, ומאז הוא עסוק בשבירת שיאים שונים ומשונים.

כיום סוכרתי סוג 1 יכול לטוס סולו בקנדה, ארה”ב, אוסטרליה ואנגליה.

דאגלאס הוא הסוכרתי הראשון שהקיף את העולם בטיסה. הוא גם מחזיק בשיאים רבים אחרים. למשל הוא הטייס שביקר הכי מהר ב 50 המדינות בארצות הברית (כולל נחיתה והמראה מכל מדינה).

הוא מחזיק בשיאי מהירות רבים של טיסות מנקודה לנקודה, והפרויקט הקרוב שלו זו טיסת סולו של 16 שעות ברציפות ללא נחיתה. יש לו נוהל מפורט מתי ואיך למדוד סוכר ואיזה ציוד לקחת איתו למטוס. בעשר שנות הטיסה שלו הוא מעולם לא נאלץ להנחית מטוס בגלל בעיות בסוכר.

סוכרתיים המתעניינים בטיסה מוזמנים לבקר באתר שלו – כאן.

ולקרוא את הראיון המלא באתר Diabetes Mine.

בהצלחה דאגלאס, ואל תשכח ללבוש סוודר כשאתה נוחת דווקא בקוטב הצפוני…

dpf_training16.jpg

עוד משאבה קבלה אישור CE

שלישי, 19 באפריל, 2011 מאת stamone

חברת Asante הדנית מודיעה כי היא קבלה אישור CE למשאבת הפנינה שלה. ( Pearl ).

מדובר במשאבה סטנדרטית אשר יש לה שני מאפיינים יחודיים:
- עיצוב מיוחד ומרשים, הכולל מסך מגע הנותן לה מראה של מכשיר טכנולוגי מתקדם
- היא מגיעה עם מחסניות של אינסולין הממולאות מראש. כלומר החלפת אינסולין במשאבה היא פעולה פשוטה מאד של הוצאת מחסנית אחת והכנסת מחסנית אחרת

החברה מקווה כי העיצוב המתקדם ופשטות התפעול יעודדו אנשים לעשות שימוש במשאבה.

לא התפרסם מועד לתחילת שיווק מסחרי של המשאבה, אך הנסיון מלמד כי הקמת קו ייצור אמין ויעיל למשאבות לוקחת זמן רב ודורשת כסף ומשאבים רבים.

pearl-insulin-pump.png

מד סוכר רציף - עידכונים

שלישי, 12 באפריל, 2011 מאת stamone

בהמשך לפוסט קודם בנושא.

חברות הטכנולוגיה ממשיכות לעקוף את ה FDA על ידי כך שהן פועלות במסלול האישורים האירופאי ( CE ) לציוד חדש.

מדטרוניק קיבלה עכשיו אישור CE לחישן החדש שלה ה- Enlite. הפצה באירופה תתחיל בחודשים הקרובים. החישן עובד עם המשאבות הקיימות.

על פי הודעת החברה: החיישן החדש קטן יותר בנפח (ב 65% ) , המחט קצרה יותר (ב 38% ) וניסתרת והתוצאות מדוייקות יותר.
85% מהמשתמשים בסקר שערכה מדטרוניק טוענים כי החדרת החישן אינה מכאיבה.

להלן תמונה להתרשמות.

medtronic-enlite-wear-diabetesmine.jpg

אנימאס מצידה החלה את תהליך אישור ה CE למשאבת ה - VIBE המחוברת למד הרציף של דקסקום. אישורים צפויים תוך מספר חודשים.

מקווים לראות את החידושים האלה בקרוב בישראל.

חצי המרתון הראשון שלנו

שישי, 8 באפריל, 2011 מאת stamone

הכול התחיל לפני כשלש שנים. בטיול משפחתי לצפון איטליה. כמשפחה אנחנו אוהבים לטייל בטבע, בעיקר בישראל אבל גם בחו”ל כשיוצא. התפקיד שלי - אחראי על מסלולי ההליכה.

ובכן, לאחד מימי הטיול תכננתי מסלול טיול של כעשרה קילומטרים בהרים אשר כלל טיפוס בשביל של כמה מאות מטרים. כבר בשעה הראשונה מצאתי את עצמי נדרש לעצור את כולם בכל 15 דקות להסברים ממושכים. אך החבורה הבינה מהר מאד את העניין. “אבא, אתה לא סוחב בעלייה” ציינו הבנות. נאלצתי להודות שהן צודקות. במהלך אותו יום מצאתי את עצמי לראשונה כגורם המעכב בטיול. מתנשף, עוצר, מתיישב ובקיצור נגרר מאחור.

בערב, חשבתי שבתור אבא אני יודע לתת לבת הסוכרתית שלי המון הערות בונות. מה לאכול, המלצות לעסוק בספורט, הרצאות על חשיבות הבריאות. אבל בדוגמה אישית אני גרוע מאד. “אין ברירה” אמרתי בשקט. “מתחילים להראות דוגמה אישית”, והתחלתי להתאמן.

בחודש הראשון הלכתי. 2 ק”מ ואח”כ 3. מתנשם, חורק ומגביר את הקצב. בחודש השני התחלתי לרוץ. אני כותב התחלתי, כי אחרי שהתחלתי מיד הפסקתי. גיליתי להפתעתי ולאכזבתי כי אני לא מסוגל לרוץ יותר ממאה מטר. (ותאמינו לי שזה לא תמיד היה ככה). העיקר ההתמדה שיננתי לעצמי. והמשכתי. אחרי עוד כמה חודשים איבדתי כעשרה קילוגרם ומצאתי את עצמי רץ כחמישה ק”מ. מי היה מאמין. הריצה הפכה מעונש לתחביב, ביום שלא רצתי פשוט הרגשתי רע עם עצמי. המרחקים גדלו ובעקבות פרסום אחרון של האגודה לסוכרת נעורים החלטתי ללכת על האתגר הבא. חצי מרתון ת”א.

בחודשיים האחרונים הגדלנו את טווחי הריצה. אשתי תמיד הייתה ספורטאית והיא הצטרפה לאתגר בקלות. לשמחתי גם הבת התחברה לנושא והשתתפה איתנו בחלק מהאימונים.

היום רצנו את חצי המרתון בתל-אביב, נושאים בגאווה את השלט המציין כי אנחנו רצים למען מרפא לסוכרת. היו שם אלפים, ושמחנו לגלות בינהם רצים נוספים רצים עם שלט האגודה. היה כיף, היה בריא. ובפעם הראשונה גם אני השתמשתי בטבליות הגלוקוז של הבת שלי (טבליה בכל רבע שעה).

אז בפעם הבאה שאתם מטיפים מוסר לילד שלכם כי הוא לא מקפיד לשמור על הסוכר, זכרו כי אין כמו דוגמה אישית. וחוץ מזה לרוץ זה תמיד כיף.

תמונה לסיום – רצי חצי המרתון מתאוששים בגמר הריצה.

מנוחת הרצים בסיום המירוץהודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתךמתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |