אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 

ארכיון פוסטים מהחודש יולי, 2011

אינסולין בתרסיס - עדכון

ראשון, 17 ביולי, 2011 מאת stamone

חברת Generex מפרסמת תוצאות מהניסוי הקליני לאינסולין בתרסיס. האינסולין בתרסיס מרוסס לחלל הפה והגרון ואינו מגיע לריאות אלא נספג דרך כלי דם בחלל הפה.

מדובר באינסולין מהיר אשר מהווה תחליף לבולוסים של אינסולין מהיר (נובולוג, הומולוג) ואמור לשמש סוכרתיים סוג 1 וסוג 2. המכשיר מזכיר בגודלו את משאף האסתמה.

הניסוי נערך בקרב 2 קבוצות.

בקבוצת הסוכרתיים סוג 2, כאלה שאינם מזריקים אינסולין, נמדדה ירידה של כ 25% עד 30% ברמות הסוכר שלאחר הארוחה. כמו כן נמדדה ירידה של כ 0.3% בהמוגלבין המסוכרר.

בקבוצת הסוכרתיים סוג 1 שמנתה 461 נבדקים, הוחלפו זריקות של אינסולין מהיר בתרסיס. במעקב לאורך 12 חודשים לא נמצאו הבדלים משמעותיים ברמת ההמוגלבין המסוכרר (A1c ) של המשתתפים שהשתמשו בתרסיס לבין כאלה שהזריקו. ההמוגלבין המסוכרר היה גבוה ב כ 0.1% עד 0.2% אצלה אלה שעשו שימוש בתרסיס. מסקנות הביניים הן כי האינסולין החדש מהווה תחליף ראוי לאינסולין בזריקות אך עם זאת בקרב סוכרתיים סוג 1 הוא אינו משפר את האיזון ביחס לזריקות.

נמשיך לעקוב ולעדכן.

ויטמין D יכול להאיט התפתחות סוכרת סוג 2

ראשון, 10 ביולי, 2011 מאת admin

מחקר חדש מצא שתוסף ויטמין D מפחית את גורמי סיכון לסוכרת סוג 2 על ידי שיפור התפקוד של תאים מייצרי אינסולין אצל מתנדבים במצב של טרום סוכרת.

סוכרת סוג 2 היא הצורה הנפוצה ביותר של מחלת הסוכרת. היא מאופיינת על ידי  רמות הסוכר גבוהות בדם הנובעות מתגובה חלשה של תאי הגוף לאינסולין - ההורמון שגורם להעברת הסוכר מזרם הדם לתאי הגוף. האינסולין מיוצר על ידי תאי בטא בלבלב.

כדי לבדוק אם נטילת ויטמין D תשפר את היכולת של אנשים להתמודד עם רמות הסוכר בדם, החוקרים נתנו ל-92 אנשים במצב של טרום סוכרת תוספי ויטמין D3, תוספי סידן, שניהם, או פלצבו. לאחר ארבעה חודשים, נבדקו אצל המשתתפים מספר גורמי סיכון ידועים לסוכרת.

הבדיקות כללו המוגלובין A1C, אינדיקטור של רמות הסוכר בדם לאורך זמן, תפקוד תאי בטא כפי שמשתקף בכמות האינסולין שמייצרים ותגובת הגוף לאינסולין.

החוקרים מצאו כי ויטמין D הגדיל משמעותית את תפקוד התא בטא אצל האנשים עם טרום סוכרת. על פי תוצאות שפורסמו, ערכי המוגלובין A1C בקבוצת מקבלי ויטמין D היו גם מעט טובים יותר ביחס לקבוצות האחרות.

לסידן לא היתה השפעה על תפקוד התא בטא, לבד או בשילוב עם ויטמין D.

מחקרים קודמים בחנו את הקשר בין ויטמין D וסוכרת, עם תוצאות מעורבות. מספר מחקרים הראו כי אנשים עם רמות נמוכות של ויטמין D עלולים להיות בסיכון גבוה יותר לסוכרת, אך רובם לא הצליחו להוכיח כי תוספי ויטמין D יכולים למנוע סוכרת.

מחקרים אחרים הראו קשר בין רמות ויטמין D לרמות הסוכר אצל סוכרתיים. אחד המחקרים האחרונים מאיראן הראה כי ויטמין D יכול לעזור לשלוט ברמות הסוכר בדם.

מחקר זה, אמנם קטן בהיקפו אך איכותי מחזק את הסברה שויטמין D יכול להאיט או למנוע מעבר ממצב טרום סוכרת לסוכרת.

יש לזכור שויטמין D אינו יכול להיות “תרופת פלא” לסוכרת. שיטת המניעה הטובה ביותר לסוכרת סוג 2 היא שמירה על משקל תקין, פעילות גופנית ותזונה נכונה.  שלושת גורמים אלה בשילוב עם ויטמין D יכולים למזער למינימום את הסיכוי להתפתחות סוכרת סוג 2.

תוחלת חיים עם סוכרת סוג 1

חמישי, 7 ביולי, 2011 מאת stamone

נתונים מראים כי תוחלת (אורך) החיים של סוכרתיים סוג 1 קרובה כיום לזו של אנשים שאינם סוכרתיים.

מחקר חדש שהתפרסם בועידה המדעית ה 71 של ה - ADA בדק עד כמה מקצרת סוכרת סוג 1 את תוחלת החיים.

עד לפני כ- 90 שנה, בטרם גילוי האינסולין היו מאובחנים בסוכרת סוג 1 חיים כ שנה עד 5 שנים מיום האבחון.

מאז תחילת השימוש באינסולין התארכה מאד תוחלת החיים אך הקשיים באיזון הסוכרת הובילו לעיתים קרובות לסיבוכי סוכרת ולירידה בתוחלת החיים.

במשך השנים שיפור בסוגי האינסולין והיכולת לנטר את רמות הסוכר בבית באופן עצמאי הובילו לשיפור משמעותי בתוחלת החיים.

על פי הנתונים שנאספו, אנשים שאבחנו כסוכרתיים סוג 1 בין השנים 1950-1965 חיו בממוצע עד גיל 53.4, לעומת זאת אלה שאובחנו בין השנים 1965-1980 חיים בממוצע עד גיל 68.8. כלומר שיפור של יותר מ 15 שנים בתוחלת החיים. תוחלת החיים הממוצעת של אדם שאינו סוכרתי היא כ- 73 שנים. כלומר הפער הצטמצם לכדי 4 שנים בלבד.

למרות שאין אפשרות לחשב את תוחלת החיים של אנשים שאובחנו לאחר 1980, סביר מאד להניח כי בעקבות השיפורים הנוספים בטכנולוגיות, במעקב ובטיפול בסיבוכים תוחלת החיים ממשיכה לעלות וכיום היא קרובה מאד לזו של אנשים שאינם סוכרתיים.

עם זאת חשוב להזכיר כי תוחלת החיים היא רק מדד אחד ולאיכות החיים חשיבות שאינה פחותה. מחקרים מראים כי איזון קפדני של הסוכר מאפשר בנוסף לחיים ארוכים גם בריאות טובה ואיכות חיים גבוהה.

מחקר השוואתי, לנטוס לעומת דגלודק

שבת, 2 ביולי, 2011 מאת stamone

נובו נורדיסק הדנית, יצרנית האינסולינים המובילה, מפרסמת תוצאות משלב 3 של המחקר הקליני לאינסולין האנאלוגי ארוך הטווח החדש שלה.

האינסולין בשם: דגלודק (degludec ) הוא אינסולין אנאלוגי ארוך טווח אשר יתחרה ישירות בלנטוס ולבמיר (גם הוא מתוצרת נובו נורדיסק, אך מוזרק פעמים ביום).

טווח הפעולה של האינסולין החדש הוא 48 שעות ויותר.

התוצאות מתפרסמות לאחר שנתיים של מחקר.

בניסוי בקרב סוכרתיים סוג 1, נעשתה השוואה בין טיפול בזריקה יומית של לנטוס לעומת זריקה יומית של דגלודק. נתוני ה- A1C היו דומים בשתי הקבוצות, אך בקרב המשתמשים בדגלודק נמדדו פחות מקרים של היפוגליקמיה.

בניסוי בקרב סוכרתיים סוג 2, נעשתה השוואה בין טיפול בזריקה יומית של לנטוס לעומת 3 זריקות שבועיות של דגלודק (למשל הזרקה של כמות כפולה בימים זוגיים בלבד: שני, רביעי, שישי). נתוני ה- A1C היו דומים בשתי הקבוצות.

על פי נתונים שנמסרו ע”י נובו נורדיסק האינסולין החדש מציג גרף פעולה יציב ושטוח ביחס ללנטוס. אחד החידושים שאותו מקווה החברה להציג בעזרת האינסולין החדש היא פרוצדורת טיפול חדשה לסוכרתיים סוג 2, על פיה תידרש זריקה של אינסולין ארוך טווח רק פעם ביומיים.

על פי הערכות של החברה האינסולין יצא לשוק ב 2013.

לעוד פרטים קראו - כאן.הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתךמתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |