אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 

ארכיון פוסטים מהחודש ספטמבר, 2011

די מדיקל קיבלה אישור לשווק ממשרד הבריאות הישראלי לסט האינפוזיה האוניברסלי ספרינג

שלישי, 13 בספטמבר, 2011 מאת admin

די מדיקל קיבלה אישור לשווק ממשרד הבריאות הישראלי לסט האינפוזיה האוניברסלי ספרינג (אישור אמ”ר).

די מדיקל (NASDAQ; TASE: DMED), חברת מכשור רפואי העוסקת באמצעות חברות בנות במחקר, פיתוח, ייצור ושיווק של מוצרים חדשניים לטיפול בסכרת ולהולכת תרופות, מודיעה היום כי קיבלה אישור לרישום של סט האינפוזיה האוניברסלי ספרינג לשיווק בישראל. אישור זה מאפשר לשווק את סטי האינפוזיה  Spring UniversalTM בישראל.

 על פי איגוד הסכרת הבינלאומי, כ-320 אלף חולי סכרת חיים בישראל, מספרם צפוי לגדול ככל שהאוכלוסייה מתבגרת.

 אפרי ארגמן, מנכ”ל די מדיקל, ציין “אנו ממשיכים לפעול במרץ לקבלת אישורים רגולטוריים במדינות שונות, עבור סט האינפוזיה האוניברסלי ספרינג, במטרה לייצר הכנסות משמעותיות ולהגיע לרווח גולמי חיובי בהקדם. קבלת האישור בישראל, מדינת הבית שלנו, מרכז עולמי מוכר לחקר מחלת הסכרת, משמחת מאוד. כעת, אנו נמצאים בתהליך של ייסוד שותפות עם מפיץ מקומי וצפויים להשיק מסחרית את המוצר פורץ הדרך, בישראל בקרוב”.

 אודות די מדיקל

די מדיקל הינה חברת מכשור רפואי העוסקת באמצעות חברות בנות במחקר, פיתוח, ייצור ושיווק  מוצרים חדשניים לטיפול במחלת הסכרת ולהולכת תרופות. די מדיקל מפתחת משאבות אינסולין המוליכות אינסולין לגוף החולה באופן רציף תוך שימוש בטכנולוגיית הולכה מבוססת קפיץ של החברה. די מדיקל אף פיתחה סט אינפוזיה אוניברסלי למשאבות אינסולין ומרכזת את מאמצי המחקר והפיתוח שלה בדור הבא של משאבות האינסולין.

אתר החברה:  http://dmedicalindustries.com

למטפלים ומטופלים: http://www.springnow.com

מידע צופה פני עתיד

הדיווח שלעיל כולל מידע צופה פני עתיד המבוסס על הציפיות הנוכחיות של החברה. מידע זה הינו בלתי וודאי והינו תלוי, בין היתר, בגורמים שאינם בשליטת החברה. הערכות החברה עלולות שלא להתממש כצפוי או בכלל. החברה לא מתחייבת לעדכן מידע זה. 

איך לעבור את החגים בשלום (עם הסוכרת) מאת ליטל סמואל לוי, דיאטנית קלינית MSc

ראשון, 11 בספטמבר, 2011 מאת admin

טיפים לסוכרתיים לקראת החגים

איך לעבור את החג ולשמור על רמות סוכר תקינות

מאת ליטל סמואל לוי, דיאטנית קלינית MSc, דיאבטיס מדיקל סנטר DMC.

תקופת החגים הנה תקופה עמוסה במפגשים משפחתיים, סעודות חג ואירועים חברתיים. השילוב של ארוחות גדולות, מאכלים “חגיגיים” עתירי קלוריות, יין / מיץ ענבים, מזונות שאוכלים לצורך ברכות וזמן ממושך של ישיבה סביב שולחן, מהווים אתגר רציני לכל מי שמנסה לרדת במשקל או לכל הפחות לשמור עליו. גדול יותר הוא האתגר לכ-500,000 אנשים ה”מתוקים” שבינינו, שמעבר למשקל תקין, צריכים לשמור גם על איזון של רמות סוכר.

אז איך עוברים את תקופת החגים בלי קילוגרמים מיותרים ובלי ערכי סוכר גבוהים?

תכנון מראש-  החליטו מראש מה אתם מתכננים לאכול בכל ארוחה, ואילו פחמימות אתם רוצים לכלול בה. אל תוותרו על המאכלים המסורתיים שאתם אוהבים אך הקציבו לכם את גודל המנה מראש, הניחו בצלחת והימנעו מתוספות. בדרך זו לרוב יש פחות “חריגות” וגם ניתן להעריך בצורה טובה יותר את כמות הפחמימות.  בזכות הטיפול בתרופות החדשות הקיימות היום וסוגי האינסולין החדשים, ניתן לשנות ולהתאים באופן אישי את המינון לכמות שבוחרים לאכול לפי הנחיות הרופא או הדיאטנית.

 

בקרת פחמימות - פחמימות הן הגורם העיקרי במזון המעלה את רמת הסוכר בדם, לפיכך זיהוי של המזונות המכילים פחמימות והערכת הכמות הנאכלת בארוחה חשובה מאוד לצורך איזון הסוכר. הפחמימות נמצאות כמעט בכל התוספות המוגשות, בחלה, במנות האחרונות וגם בחלק מ”הברכות” - למשל בתפוח העץ, הדבש והרימון. השתדלו לאכול מהברכות כזית,  ואם אפשר וותרו על המנה האחרונה או החליפו אותה בשתייה חמה ממותקת בתחליף סוכר. לצד המנה העיקרית, בחרו את התוספות המיוחדות והאהובות עליכם ואכלו מהם מעט, וותרו על אלו שאתם נוהגים לאכול בימי חול או החליפו אותם בירקות טריים או מבושלים.

 

הקדם תרופה לארוחה - בצורה זו פעולת האינסולין תהיה בסנכרון טוב יותר עם העלייה ברמות הסוכר ויצומצם הפער של זמן שהייה בערכי סוכר גבוהים.

אם אתם נוטלים תרופה, המעודדת הפרשת אינסולין מהלבלב (כמו גלובן, גליבטיק, גלוקורייט, או אמריל), טלו אותה כחצי שעה לפני הארוחה. כדור נובונורם אפשר לקחת מיד לפני הארוחה. למזריקים אינסולין קצר (כמו הומולין R  או אקטרפיד), הזריקו 1/2 שעה לפני הארוחה בהתאם לכמות הפחמימות שאתם מתכוונים לאכול, אם אתם מזריקים אינסולין מהיר (כמו נובורפיד, הומולוג או אפידרה), הזריקו 5-10 דקות לפני הארוחה. למשתמשים במשאבה כדאי לתת בולוס גם כן כמה דקות לפני הארוחה, מומלץ להשתמש בבולוס משולב/מושהה אם הארוחה ממושכת.

 

גפילטע פיש - קציצות דגים אינן מכילות פחמימות ואין צורך “לספור” אותן, אלא אם כן נעשו ב”סגנון פולני” והוסף להם סוכר. במקרה הזה, אם זה בידכם, השתדלו להמתיק בתחליף סוכר ותחסכו עוד פחמימות.

 

               הרבו באכילת ירקות - מבושלים, חיים או כמנת מרק עם ירקות. ירקות מעניקים צבע וגיוון לארוחה, עשירים בסיבים תזונתיים ודלים בפחמימות. אם אינכם מארחים הציעו להביא תוספת של ירקות או סלט טרי, כדי שתהיו בטוחים שיהיו לכם ירקות משביעים ודלי פחמימות על השולחן.

 

יינות ומשקאות מתוקים - סוכרתיים מאוזנים, יכולים ליהנות מכוסית יין בארוחת החג. העדיפו יין יבש או חצי יבש על פני יין מתוק ואל תספרו אותה כפחמימה. הימנעו לחלוטין משתייה של מיץ ענבים / תירוש או משקאות מתוקים, שתורמים המון פחמימות פשוטות ואינם משביעים, והעדיפו מים או שתייה ללא סוכר.

 

פעילות גופנית - דרך נוספת יעילה מאוד להפחתת רמות הסוכר היא פעילות גופנית. בדקו את רמת הסוכר לפני הפעילות ואם היא מעל 250 מ”ג/ד”ל דחו את הפעילות למאוחר יותר כשהיא תרד. הפעילות הזמינה והנוחה ביותר היא הליכה. נצלו את מזג האוויר הנעים יותר בערבים או בשעות הבוקר המוקדמות להליכה ואל תשכחו להצטייד בנעליים מתאימות, במים ובטבליות גלוקוז או גלוקוז בנוזל- למקרה של ירידה לא רצויה ברמות הסוכר.

 

מזונות אופייניים לראש השנה המכילים 15 גרם פחמימה (שווה ערך לפרוסת לחם)

 

סוג המזון

גודל מנה

גפילטפיש

2 יחידות בינוניות

תפוח עץ

1 קטן

דבש

2 כפיות

רימון

חצי בינוני

כרישה

2 כוסות

דלעת

120 גרם

סלק מבושל

250 גרם

תמרים יבשים

2 יחידות

חלה

1 פרוסה דקה

 

חג שמח!

שיווק הנביגיטור בארצות הברית הופסק

שני, 5 בספטמבר, 2011 מאת stamone

לאחר חודשים ארוכים של הפרעות באספקת מד הסוכר הרציף הנביגיטור, הודיעה חברת אבוט כי היא מפסיקה לצמיתות את שיווקו של הנביגייטור בארצות הברית.

שיווק המד הרציף ימשיך לפי שעה בשבע מדינות, וישראל היא אחת מהן.

לטענת החברה החלטת החברה נובעת מכישלונה לספק ברציפות ציוד מתאים למשתמשי המד הרציף.

ההודעה שמה סוף לחרושת השמועות שהיתה סביב המוצר בחודשים האחרונים.

חברת גפן מדיקל המשווקת את המכשיר בארץ הוציאה הודעה שבה נכתב בין השאר:

“הפסקת השימוש במערכת בארה”ב אינה נובעת מסיבות בטיחותיות וחברת Abbott תמשיך לשרת את הלקוחות המשתמשים במערכת Freestyle Navigator בישראל. אם יש לך שאלות כלשהן, צור קשר עם שירות הלקוחות בטלפון 6364*”



הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך



מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |