אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
לבלב מלאכותי - ניסוי שנערך בשניידר
עבור לעמוד
1, 2, 3  הבא

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
מור

הודעהנשלח: 24/10/2011 ב- 12:46:01    כותרת הודעה: לבלב מלאכותי - ניסוי שנערך בשניידר תגובה עם ציטוט

ראו ניסוי שנערך ע"י בית חולים שניידר בלבלב מלאכותי

מאחר ואיני יכולה להוסיף קישור , ניתן לראות זאת בחדשות ערוץ 2 20.10.11

מי יתן ולחולים תהיה הקלה אמן .
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הצטרף בתאריך: 22/09/2009 ב- 21:05:13

הודעהנשלח: 24/10/2011 ב- 13:08:11    כותרת הודעה: ממליץ לך לא לפתח ציפיות כלל ממה שראית שם תגובה עם ציטוט

אני ממש מרחם על אנשים,שאין להם הכרות מעמיקה ועין מקצועית לדעת מה ראו בתוכנית.

ממליץ לך לא לפתח שום ציפיות מכל מה ומי שהראו בתוכנית הזו.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
מור

הודעהנשלח: 24/10/2011 ב- 16:41:50    כותרת הודעה: לסכרתי ותיק תגובה עם ציטוט

ראשית בלי רחמים !!
יש אנשים כולל אני שחיים עם תקווה וחלומות ולהגיד לך משהו דברים מתגשמים.
לפעמים לוקח שנים אבל בסוף יש תוצאות.
בנוסף קרוב משפחה מהנדס במקצועו עומל לילות כיימים ע"מ לפתח חלק בניסוי אחר שנערך.
דברים נעשים וכן דברים זזים. הניסוי מתקיים בגרמניה ויש גם תוצאות עדיין לא מספקות אבל בהחלט לא עומדים במקום.
תצא/י למעט אופטימיות מגלגל עיניים
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 24/10/2011 ב- 17:11:12    כותרת הודעה: אני אופטימי רק לא לגבי מי ומה שהיה בערוץ 2 תגובה עם ציטוט

באופן כללי אני אופטימי. רק לא לגבי מי ומה שהראו בתוכנית בערוץ 2. ותאמיני לי שיש לי סיבות טובות מאד לכך.
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 24/10/2011 ב- 17:52:26    כותרת הודעה: הנה הקישור למי שסקרן לראות תגובה עם ציטוט

http://www.mako.co.il/news-channel2/Channel-2-Newscast/Article-504f1d6afa22331017.htm
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 24/10/2011 ב- 20:28:04    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום,
מבלי להתייחס לניסוי ספציפי זה, אני רוצה להזכיר שיש לא מעט באזים תקשורתיים בנושאים כאלה. אם זה כדי להשיג מימון או יחסי ציבור וכו'.
ראו התייחסותי ל-סוכרת - פריצות דרך.
יש לקוות אך לא לבנות ציפיות יתר.
פריסטיילה

הודעהנשלח: 25/10/2011 ב- 14:22:04    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אולי עדיף שקודם יתרכזו בלמצוא פיתרון לסנסור שאפשר לסמוך עליו!!!! שיהיה מדוייק ולא יחליט לבד מתי הוא מפסיק לשדר...

זה נראה לי שלב שצריך להיות הרבה לפני שמתחילים להסתמך על הסנסור כדי להחליט כמה אינסולין לתת.

מגלגל עיניים
חזור למעלה
תום24

הודעהנשלח: 25/10/2011 ב- 15:29:26    כותרת הודעה: פריסטיילה תגובה עם ציטוט

איזה סנסור מפסיק סתם לשדר ? אני מחובר לנביגייטור, הוא מדויק !
ואף פעם לא הפסיק לשדר סתם כך
לאיזה סנסור את מחוברת ?
חזור למעלה
פריסטייילה

הודעהנשלח: 25/10/2011 ב- 15:59:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נכון, אתה צודק, הנבגייטור אכן מדוייק!!! אבל התחלתי עם מדטרוניק ולא נותנים לי להחליף...

ובכתבה רואים שיש שימוש עם הסנסור של מדטרוניק וגם רואים שם שלאחד הילדים הוא הפסיק לשדר. חבל שקופת חולים כללית לא ראתה את זה, כי לפי הטענות שלה עד עכשיו לא קרה שמישהו התלונן על מדטרוניק...
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 25/10/2011 ב- 16:03:08    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סוכרתי ותיק שלום,
אשמח באם תשתף את כולנו במה שאתה יודע ואנחנו לא כאשר אתה אומר "ותאמיני לי שיש לי סיבות טובות מאד לכך"

זה מעט לא מקצועי לכתוב כזו אמרה ולא לפרט -

....ולא שאני תולה תקוותך גדולות במחקר זה!
חזור למעלה
סתם אחד

500

הצטרף בתאריך: 19/09/2006 ב- 07:30:42

הודעהנשלח: 25/10/2011 ב- 21:55:55    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תודה על הקישור לכתבה, ותודה לילדים הנהדרים שתרמו מזמנם למחקר ומודעות הציבורית.

האתגרים גדולים, ומי שרוצה ללמוד עליהם יכול לקרוא כתבה בנושא (מ- 2008 ).

http://www.metukim.co.il/blogs/news/archives/71

כיום מתנהלים מחקרים במספר מקומות בעולם, ואני די משוכנע כי תוך כחמש שנים נראה דגמים ראשונים של לבלבים מלאכותיים, ובעתיד היותר רחוק זה יהפוך לסטנדרט טיפולי.
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 25/10/2011 ב- 23:12:12    כותרת הודעה: הכל כסף ואינטרסים תגובה עם ציטוט

סוכרתי מצוי שרואה את התוכנית, עשוי לחשוב שבשניידר יושבים מלאכים שמנסים למצוא תרופה לסוכרת או פתרונות אחרים לסוכרת.

אני שוקל לפנות לערוצי הטלויזיה שיעשו תחקיר מעמיק שיראו לציבור מה בדיוק עושה מכון שניידר ודומיו למציאת תרופה לסוכרת או פתרון ראוי אחר לסוכרת במשך השנים.

אנשים לא מודעים ולא מבינים ששניידר זה עסק ולא מנזר.

גם הjdrf זה סוג של עסק.

לאף אחד לא איכפת מאיתנו באמת.

למי שלא מבין בתחום, אוכל לתת דוגמא מנושא אחר לגמרי.

מדוע נאט״ו מיהרו לתקוף בלוב, להשקיע כספים ולתמוך במורדים? משום שאיכפת להם שם ממישהו?? אם כך מדוע לא עשו זאת בסוריה? גם שם יש רצח עם. איפה שיש אינטרס כלכלי מתערבים ואיפה שאין - לא אכפת..
חזור למעלה
תום24

הודעהנשלח: 25/10/2011 ב- 23:26:54    כותרת הודעה: סוכרתי ותיק.. תגובה עם ציטוט

תראה בדבר אחד אתה צודק בוודאות,
האינטרס של כל המחקרים למציאת מרפא למחלה או ליצירת לבלב מלאכותי במקרה הזה,
הוא אינטרס כלכלי בלבד. הרי מי שימציא מיכשור טוב יותר ו/או ימצא מרפא למחלה - הרי ברור שהתעשר.
בדבר אחד אני לא מסכים איתך, (לא שאני תולה תקוות בניסוי זה) הטענות שלך לא מצדיקות את הסיבה לחוסר תמיכה בניסוי, הרי שהם יעשו הכל כדי להמציא טכנולוגייה שתקל על הסוכרתיים, מתוך אינטרס כלכלי ברור.
חזור למעלה
סתם אחד

500

הודעהנשלח: 25/10/2011 ב- 23:38:35    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מבלי להתייחס לגופים ספציפים אני יכול להגיד שבכל מקום בו פועלים בני אדם, כסף, כבוד, ואינטרסים משחקים תפקיד חשוב. אבל זה מניסיוני בחיים כמעט אף פעם לא הכל.

כמעט כל אדם מבין בנקודה מסוימת בחייו שכסף, וכבוד לא באמת מספיקים ומחפש דברים יותר משמעותיים.

לכן אני משוכנע שבשניידר וב- JDRF ואפילו בחברות המיסחריות ישנם הרבה מאד אנשים שבאמת אכפת להם, והם פועלים מתוך תחושת שליחות אמיתית. שלא לדבר על כל אלה שעוסקים בנושא מתוך עניין אישי הנוגע להם או לבני משפחה קרובים.

העולם שלנו רוב הזמן הוא אפור, אין טעם לנסות לצבוע אותו בשחור או בלבן.
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 25/10/2011 ב- 23:40:14    כותרת הודעה: דבר אחד אתה לא מבין תגובה עם ציטוט

אני מציע שקודם תלמד מה בדיוק שניידר עושים בנדון ולאן זה יוביל אותם. לאחר מכן תבין אותי מדוע אני בטוח שמה שהם עושים שם לא יועיל לי כסוכרתי.

בכתבה פשוט לא מספרים את כל האמת. והמבין יבין.
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 25/10/2011 ב- 23:55:30    כותרת הודעה: הכל כסף ואינטרסים תגובה עם ציטוט

רק בחודשים האחרונים נחשפנו לקצה הקרחון של איך העולם מתנהל.

השיקולים לרוב אינם לטובת האנושות והבריאות.

בעבר חשבתי שיש אינטרס למדינות למצוא תרופה לסוכרת בשל העול הכלכלי שזה מפיל עליהם. עד שבדקתי וגיליתי שפשוט לא משקיעים בזה. למה? כי זה לא מעניין ולאף אחד לא איכפת.

ועוד נקודה למחשבה. בסין יש יותר ממילארד איש. מן ההיגיון שמתוך מיליארד איש אפשר למצוא 11 שחקני כדורגל שינצחו את כל העולם. אבל זה לא כך למרות שזה לא הגיוני. התשובה היא שזה כך משום שזה פשוט לא מעניין אותם והם לא משקיעים בזה.

כמה כסף הוציאו בארה״ב להפיל את סדאם? לא מיליארדים אלא טריליונים של דולרים. התוצאה - אין ספור הרוגים (הרבה מעבר לכמות שנהרגו בתאומים), פצועים ונכים. מצב כלכלי ירוד שהשפיע על כלכלת העולם.

הכח והכסף לא נמצאים בידי אנשים שרוצים למצוא תרופה שתעזור לילד שלכם לחיות כמו בן אדם נורמלי.

ותודה לדפני ליף שהחזירה לנו את גלעד שליט. והמבין יבין.
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 26/10/2011 ב- 11:01:37    כותרת הודעה: לתמי 24 תגובה עם ציטוט

תמי. מה שאת לא יודעת זה שאפשר לעשות הרבה כסף גם בלי להשיג ריפוי או פתרון אחר לסוכרת.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 26/10/2011 ב- 11:02:32    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני חייבת להגיב
אני מכירה את פרופסור משה פיליפ כבר כמעט כעשור,וכל התלונות והטענות של סוכרתי ותיק חסרות שחר.
פרופסור פיליפ משקיע את זמנו מרצו וכשרונו למצוא פיתרון לסכרת,בעצם כל הצוות משניידר עושה ימים כלילות כדי למצוא סוף סוף פיתרון ולו גם קל וזמני כדי להקל על שמירת האיזון.
אני לא מבינה איך סכרתיים ביחוד כאלה ותיקים תוקפים במקום לברך רופאים כדוגמת ד"ר פיליפ.
ד"ר פיליפ הוא אחד ויחיד ,הוא נכס למדינת ישראל ולכל הסוכרתיים בעולם,הייתי חייבת לשים את הדברים במקומם.
חזור למעלה
מאמ

50

הצטרף בתאריך: 17/05/2005 ב- 18:34:49
מיקום/מין/גיל: מזכרת בתיה-גבר- 1969

הודעהנשלח: 26/10/2011 ב- 11:12:12    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לסוכרתי ותיק שלום,
קראתי בעיון את כל השירשור כיוון שהבן שלי השתתף בניסוי- הוא הילד שתואר בכתבה,

אתה כותב דברים חמורים מאוד בגנות :"שניידר ודומיו",JDRF ונאט"ו , אני מצטרף לבקשתו של האורח, שתשתף אותנו ב"סיבות הטובות מאוד" לכך שאתה לא אופטימי, או שזה סוד שאפשר לגלות רק לחיילי נאט"ו,

בהמשך השירשור אתה טוען שבשניידר לא יושבים מלאכים- טוב..מלאכים יש רק בשמים-בשניידר יש צוות רב תחומי לטיפול בסכרתיים,

שקילה לפנייה לערוצי הטלויזיה כמוה כחול ברוח, וזוהי אמירה מהפה החוצה,- למה אתה מחכה?

אנשים מודעים ומבינים ששניידר הוא בית חולים – לא מנזר- ולא יושבות שם נזירות אלה רופאים/אחיות/דיאטניות/עובדות סוציאליות/פקידות/ועוד,- ותודה על כך

את דעתי על הJDRF אתה יודע טוב מאוד- אז אני לא אפרט,

אני לא מצפה שלמישהו יהיה איכפת "מאיתנו" "אנחנו" צריכים לדאוג "לנו", אף אחד אחר לא יעשה זאת "בשבילנו"

דע לך שהמניע של רוב התהליכים האנושיים בעולם הוא אינטרס כלכלי-
אני מקנה בך שעד עכשיו לא ידעת איך העולם מתנהל (ונחשפתה לכך רק בחודשים האחרונים)- חבל לי שהתנפץ לך החלום- אבל העולם התנהל כך מאז שאדם וחווה יצאו מגן עדן.

בהמשך השרשור אתה מציע שקודם נלמד מה בדיוק שניידר עושים ,
למדתי .
למדתי מה הם עושים ולמדתי היטב את פרוטוקול הניסוי, ברור לי בהחלט לאן זה יוביל אותי/אותם ואם זה לא יעזור לי-כלכלית /רפואית/מנטלית/מורלית- אני מקווה שזה יעזור למישהו אחר,

ולסיום – בכתבה לא סיפרו את כל האמת- בוא ותספר לנו את כול האמת כולה כפי שאתה יודע אותה כדי שנהיה גם אנחנו חכמים .

תודה לדפני ליף שהעלתה את המצוקה החברתית לסדר יום הציבורי,
חזור למעלה
משתתפת בניסוי

הודעהנשלח: 26/10/2011 ב- 11:27:11    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אמיר,הבן שלך מדהים וכל הכבוד על ההשקעה והזמן שאתה ובנך השקעתם בשנה האחרונה.
האם אתה יודע מה התוצאות של הניסוי?יש הצלחה כלשהי?מתי נמשיך את הניסוי בבית?
האם בנך נהנה בקייטנה?
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 26/10/2011 ב- 12:54:49    כותרת הודעה: לאורחת ולמאמ תגובה עם ציטוט

ראשית יש לי מספר שאלות לאורחת.

1) תוכלי לפרט מה בדיוק עשו בשניידר במשך השנים בכל הקשור לריפוי סוכרת או פתרון ראוי אחר? פרופ׳ x והאחות y היו נחמדים לא תחשב לתשובה.

2) האם ניתן להסתמך על הסנסור שבניסוי גם ללא תוכנה? האם התוכנה תפטור את הבעייה?

3) מה בעצם מנסים לפתח בשניידר? לבלב מלאכותי ? סנסור? או תוכנת מחשב?

4) מה יעשו שניידר עם התוכנה לאחר שיסתיים הניסוי?

5) האם אתם מכירים מחקר אחד ששניידר עשו להמציא תרופה לסוכרת או טכנולוגיה אמיתית (לא תוכנת מחשב).

6) האם ממוצע הa1c בשניידר טוב יותר ממקומות אחרים?

למאמ

אני מעדיף לא להגיב לדברים שכתבת.
חזור למעלה
סתם אחד

500

הודעהנשלח: 27/10/2011 ב- 00:04:27    כותרת הודעה: טכנולוגיה זה דבר משונה תגובה עם ציטוט

טכנולוגיה זה דבר משונה.

כאשר הומצא המחשב הראשון חשבו שיספיקו 5 מחשבים בשביל לספק את דרישות המיחשוב של העולם. כאשר יצא המחשב האישי הראשון, אמרו שאף אחד לא יכניס מחשב אליו הביתה. כאשר IBM יצאה ב 1992 עם הטלפון החכם הראשון זה היה כשלון מוחלט. כאשר באמצע שנות ה 2000 שילמו עבור תדרים של 3G מליארדים, אמרו שאף אחד לא יגלוש באינטרנט עם טלפון. כאשר אפל יצאה עם ה איפון - אמרו שאף אחד לא יקנה טלפון שלא ניתן להחליף בו סוללה. משאבת האינסולין הראשונה יצאה בשנת 1980 ואחרי 15 שנים, נראה היה שאין לזה דרישה ושהייצור יפסק.

אולי זה יקח 3 שנים אולי 5 ואולי אפילו 10, אבל בסוף הלבלב המלאכותי ייצא לשוק וכשזה יקרה לא נבין איך הסתדרנו בלעדיו.

והילדים של היום שעכשיו השתתפו בניסוי יוכלו לספר לילדים שלהם (הילדים של המחר) שהם זוכרים את הימים שבהם הלבלב המלאכותי שהיום מותקן בשעון היד פעל על מחשב ששקל שני קילו. והילדים שלהם יקשיבו בחצי אוזן ויחשבו לעצמם אוי כמה שההורים שלנו זקנים...
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 27/10/2011 ב- 01:46:52    כותרת הודעה: בסוף... תגובה עם ציטוט

מתישהו בעוד 10, 15, מאתיים שנים יהיו פתרונות להרבה דברים. השאלה היא איך מגיעים לסוף הזה. יש לי רעיון! אולי נמציא תוכנת מחשב שנקראת לבלב מלאכותי ונמכור אותה לחברת משאבות גדולה! זה לא יביא לבלב מלאכותי אמיתי, אבל לפחות יכניס לנו הרבה כסף וישפר את יחסי הציבור שלנו!

אני מכיר סוכרתי סוג 1 שיש לו סוכרת כבר 50 ומשהו שנים. והוא מספר לי שכשהוא קיבל את הסוכרת, הרופא אמר לאמא שלו ״שעד שהילד יגיע לצבא כבר יהיה תרופה לסוכרת״.

משום מה, עד היום הרופאים (שלא עושים דבר) ממשיכים להאכיל את הסוכרתיים בסיפורים הללו וזה תמיד עובד.

כשאין לובי ולחץ ציבורי, הסוף יגיע מתישהו בזמן הרחוק. אלא אם כן יקרה נס.
חזור למעלה
סתם אחד

500

הודעהנשלח: 27/10/2011 ב- 07:51:25    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לסוכרתי ותיק.

אתה כועס על האנשים הלא נכונים.

התפקיד של שניידר זה לא לפתח תרופות או מרפא לסוכרת. תפקידם הוא לטפל באלה שכבר חולים ולהגדיר נוהלי טיפול אופטימאלים בטכנולוגיות הקייימות. הם מסייעים למחקר ובודקים מודלים כי יש להם גישה לחולים וזהו.

חברת טבע לבד שווה 35 מליארד דולר, חברות התרופות שוות במצטבר 1000 מליארד דולר. החברות המפתחות טכנולוגיות רפואיות שוות גם הן 1000 מליארד וכדומה. החברות העוסקות באיבחון ומניעה שוות גם הן 1000 מליארד ויותר. זהו שוק ענק של שחקנים ענקיים ואין טעם להטיל את האחריות על שניידר. בשניידר במקרה הטוב יכולים לתרום את תרומתם הצנועה.

סטיב גובס שניהל את החברה הגדולה ביותר בעולם והמציא את הטכנולוגיות הכי מדהימות ומשפיעות בעשור האחרון, מת מסרטן הלבלב. וזה מוכיח שיותר קל לפתח טכנולוגיה מתרופה.

גם לי בתור ילד הבטיחו הרבה הבטחות שלא התגשמו, לעומת זאת הורי אפילו לא יכלו לדמיין עד כמה הטכנולוגיה תתקדם. למשל בגיל 10 קבלנו טלביזיה ראשונה שחור לבן. הילדים שלי רואים סרטים של חבריהם לכיתה באיפד מיוטיוב. צריך להביט על הדברים באופן מפוקח, אין טעם לכעוס. יש להבין שיש דברים שבסיכוי גדול יצליחו בעשור הקרוב (כמו הלבלב המלאכותי) ויהיו גם הרבה כאלה שלא.
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 27/10/2011 ב- 12:32:37    כותרת הודעה: מדוע אני כועס תגובה עם ציטוט

אני כועס משום שגופים כמו שניידר והjdrf ורופאים בכלל, נותנים לאנשים את התחושה (וזה עובד) ש״שיש על מי לסמוך, שבו בשקט בבית״ וכשאתה בודק את הדברים, אתה מגלה שזה רחוק מאד מהמציאות. הבעייה היא שאף אחד לא בודק, כולם סומכים על הרופאים והסיפורים שלהם.

התוצאה- הרדמה של סוכרתיים ובני משפחותיהם. ולכן אין לחץ ציבורי ושום דבר לא זז.
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד
1, 2, 3  הבא
עמוד 1 מתוך 3

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |