אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
ילדה חולת סכרת בגן ילדים

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
גננת לילדה חולת סכרת

הודעהנשלח: 13/08/2005 ב- 17:50:12    כותרת הודעה: ילדה חולת סכרת בגן ילדים תגובה עם ציטוט

שלום לכולם.
הנני גננת , ולגן שלי התקבלה לפני שנתיים ילדה , שכלפני שנה נתגלתה אצלה מחלת סוכרת נעורים,
המחלה נתגלתה לאחר התנהגות שונה של הילדה, אפאטיות מרובה ופריחה באזור איבר המין מלווה בשילשולים. הילדה נשלחה מדי כמה ימים עקב השלשולים המרובים לביתה. ולאחר חודש שהתופעה חזרה על עצמה , סירבה המטפלת לקבלה בגן וביקשנו מההורים לקחתה לרופא ולבדוק את הנושא לעומק. (הנני מפרטת מכיון שברצוני לקבל תשובות אמיתיות והוגנות..).
הילדה אושפזה עוד באותו היום בבית חולים ושוחררה כמדומני לאחר 3 שבועות לביתה, מאופינת כילדה חולת סכרת.
2 מטפלות בגן עברו הדרכה בבית החולים שניידר, גננת נוספת עברה הדרכה בגן על ידי אחת המטפלות.כל הגן נרתם לחזרתה בצורה סדירה.
לאחר חזרתה של הילדה לגן לאחר כחודשים, ארעו מספר מקרים בהם נדרשנו להתקשר לב"הח עקב העובדה שהיתה סתירה בין הערכים להזרקה שניתנו לנו ע"י ההורים , לבין הערכים שקיבלנו בהדרכה בבית החולים, הבנו שהדבר נודע מבלבול ולחץ אצל ההורים והמשכנו לסדר היום..
מספר פעמים שכחו ההורים ציוד רפואי נדרש כגון חומר הזרקה או פסי בדיקה או את חומר ההזרקה עצמו, ונאלצנו לעצור פעילות של כל הגן ולהתקשר ולעקב צהרים עד שיגיע החומר .
מקרה נוסף אירע ,ולאחר התנהגות שוב שאינה אופינית לילדה גילתה למזלנו, אחת המטפלות (שהינה בעלת נסיון אישי רב בנושא) כי ההורים התבלבלו והביאו את החומר הממושך לגן במקום את הרגיל, וזה פתר דילמה של 3 שבועות בהם לא הבינו ההורים מדוע הילדה בבוקר ערכיה גבוההים ובלילה ערכיה נמוכים..במקום להיפך.
השבוע במשך 3 ימים ברציפות נשלחה הילדה לביתה עקב חום , והקאה שאירעה ביום הראשון. למחרת הגיעה שוב לגן ובשעה 11 עלה שוב חומה ל38.
כזכור ..מדובר בילדה חולת סכרת שערכי הסוכר משתנים מדי שינוי בחום גופה.
כשהתקשרתי בפעם השניה לאם לבקש שתבוא לקחת את הילדה, ביקשתי ממנה שעקב מצבה המיוחד של הילדה, והעובדה שאין לנו אפשרות לתת לה 100 אחוז כפי שמגיע לה, אבקש לבוא לקחתה מיידית ולא כביום האתמול שהאם הגיעה בשעה 17:00 למרות שלילדתה יש חום ואנו נותנות לה אקמול.
האם בשיחתה עימי, טענה כנגדי כי הטיפול שאני נותנת לילדה חולת סכרת(2 בדיקות ביום + לפחות הזרקה אחת או 2), אינו גוזל זמן ממושך וכי הדבר אינו סיפור" .
ניסיתי להסביר כי שאר 7 הילדים אינם מקבלים את זמנם עקב הטיפול וכי הנני מטפלת בנשמה ולא בעציץ אבל כל כך נפגעתי מחוסר ההערכה שפשוט שתקתי.
הייתי מעוניינת לקבל תגובות ממכם בהורים, מה דעתכם על הנושא. האם ישנו נוהל לגבי ילדים חולי סכרת השוהים בגן פרטי?האם ההורים מגיעים להזריק?
אני לתומי חשבתי שמגיעה למטפלת ולגן מכתב תודה מהאם על העובדה שהילדה חזרה לגן וכל הגן נרתם למבצע חולת הסכרת היחידה מזה 30 שנה בגן , לעומת זאת השבוע התבקשתי ע"י האם לבצע בדיקת שתן לילדה, וכאן עלה לי הפיוז הגינגי שלי ואמרתי ..עם כל הכבוד,עצרי.. אני לא פותחת בגן מעבדה, אני רוצה עמכם שיחה. ..
האם הצבתי את הגבול מאוחר מדי? האם לא מגיעה לי תודה? ההורים אפילו אינם מביאים דבש או מעדני חלב מיוחדים , ואני מאלתרת כל פעם מחדש פיתרון , גם בימי ההולדת..הילדה בת שנתים, עדין איני יכולה לתת לכול שאר ילדי כיתתה שוקולד ביומולדת ולה לא ,כשאין לי תחליף עבורה.
מה דעתכם? הייתי מעונינת לקבל ממכם תגובות אתם מיצגים עבורי את הצד השני..אתם ההורים, תודה. במהלך הכתיבה נוספה לי שאלה..אני מזריקה פעמים במשך היום( 10 שעות פעילות שוהה הילדה מדי יום) פעמים חומר לזמן קצר. ההורים מזריקים את הממושכת. האם ניתן להחליף ניננו ושאני אזריק את הממושך ויהיה לי יום ללא חששות ..עד כמה שאפשר.. מגלגל עיניים

הקשר עם הילדה וכל צוות הגן מדהים, כל ילדי הכיתה 8 במספרם,בשעת הבדיקה נבדקים בכאילו ורק הילדה באמת נדקרת, הילדה מקבלת את כל התהליך ברוגע והשלמה מלווים בהסברים שהכל נעשה לטובתה, ואנו אוהבים אותה.
חזור למעלה
עידית

מנהל

הצטרף בתאריך: 18/05/2005 ב- 16:57:03

הודעהנשלח: 14/08/2005 ב- 21:50:30    כותרת הודעה: גננת לילדה סוכרתית תגובה עם ציטוט

שלום לך.
ילדתי אובחנה כסוכרתית בגן חובה (גן עירוני). גם שם הגננות והמטפלות בדקו לה סוכר פעמיים ביום, והיתה גננת שאף הזריקה לה אינסולין אם היה צורך. על אף שזו היתה חובתם (לפחות ביצוע הבדיקות) מעולם לא התייחסתי לכך כמובן מאליו, ותמיד הערכתי מאוד את נכונותן ללמוד את הנושא ולקחת אחריות על הטיפול. בדומה לכך, אני מאוד מעריכה את הטיפול שלכם בילדה, בעיקר מול ההורים: הורים שלוקח להם 3 שבועות להבחין שהתבלבלו בסוג האינסולין - מה אני אגיד לך, נשמע ממש רע.
מספר הערות ענייניות:
לגבי החום: ילד שיש לו חום צריך להישאר בבית עד שיעברו 24 שעות ללא חום. אין לכך כל קשר לסוכרת. אני מתפלא שאינכם מקפידים על כך, הרי היא עלולה להדביק ילדים אחרים.
לגבי האוכל: הילדה אינה זקוקה למזון מיוחד, רק צריך להתאים את מינון האינסולין לכמות הפחמימות שנאכלה. גם לילדה סוכרתית מותר שוקולד ומעדן, את אינך צריכה למצוא תחליפים, רק לקבל הדרכה על התאמת המינון.
לגבי בדיקת שתן: אני יכולה להבין את סירובך. אם בדיקה זו חיונית, שיבוא אחד ההורים ויבצע אותה.
לגבי הידע של ההורים: נראה לי שהדרכה נוספת של ההורים בשיתוף עם צוות הגן תועיל לשני הצדדים. מצד ההורים נראה שחסר ידע, ואתן תוכלו לקבל מענה לשאלות שעלו אצלכם במהלך הטיפול. מומלץ להזמין מישהו מהצוות המטפל לגן, לישיבה משותפת.
ושוב - לדעתי אתן ראויות לכל הערכה על הטיפול והאחריות, כל הכבוד לכן והלוואי שכולם ינהגו כך.
בברכה
עידית
[/b]
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |