אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
ילדה חולת סכרת בגן ילדים

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
biata67

2

הצטרף בתאריך: 13/08/2005 ב- 16:48:03

הודעהנשלח: 13/08/2005 ב- 18:11:51    כותרת הודעה: ילדה חולת סכרת בגן ילדים תגובה עם ציטוט

שלום לכולם.
הנני גננת , ולגן שלי התקבלה לפני שנתיים ילדה , שכלפני שנה נתגלתה אצלה מחלת הסכרת,
המחלה נתגלתה לאחר התנהגות שונה של הילדה, אפאטיות מרובה ופריחה באזור איבר המין מלווה בשילשולים. הילדה נשלחה מדי כמה ימים עקב השלשולים המרובים לביתה. ולאחר חודש שהתופעה חזרה על עצמה , סירבה המטפלת לקבלה בגן וביקשנו מההורים לקחתה לרופא ולבדוק את הנושא לעומק. (הנני מפרטת מכיון שברצוני לקבל תשובות אמיתיות והוגנות..).
הילדה אושפזה עוד באותו היום בבית חולים ושוחררה כמדומני לאחר 3 שבועות לביתה, מאופינת כילדה חולת סכרת.

מדובר בילדה חולת סכרת שערכי הסוכר משתנים מדי שינוי בחום גופה. אנו מטפלים בילדה בגן מזריקים ובודקים את חום גופה מדי יום ואת כל זה אנו מבצעים למרות חוסר אחריות וריכוז מצד ההורים שמדי פעם טועים במינון שנשלח לגן או מגיעים מאוחר מדי לקחת אותה כאשר עולה חום גופהבשיחה עם האם טענה כנגדי כי הטיפול שאני נותנת לילדה חולת סכרת(2 בדיקות ביום + לפחות אינו גוזל זמן ממושך וכי הדבר אינו סיפור" . וביקשה לאחרונה שבנוסף להזרקת האינסולין היומית ובדיקת החום שאנו מבצעים מתוך אהבה ורצון לטפל בילדה, שאף נבצע בדיקת שתן... הייתי מעוניינת לקבל תגובות ממכם בהורים, מה דעתכם על הנושא. האם ישנו נוהל לגבי ילדים חולי סכרת השוהים בגן פרטי האם ההורים מגיעים להזריק/

כל הגן נרתם למבצע חולת הסכרת היחידה מזה 30 שנה בגן ועושה זאת באהבה רבה אך האחריות על הילדה היא גדולה וילדים אחרים בגן אינם מקבלים את 100 אחוז תשומת הלב המגיעה להם ואנו רוצות לשמור על כולם באותה מידה ל הייתי מעונינת לקבל ממכם תגובות אתם מיצגים עבורי את הצד השני..אתם ההורים...תודה..
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
נועה

הודעהנשלח: 14/08/2005 ב- 18:11:31    כותרת הודעה: תגובה תגובה עם ציטוט

שלום לך!
שמי נועה ואני אמא לעדן סוכרתית בת 7 . המחלה התגלתה אצלה בגיל שנתיים בהיותה בגן פרטי.
קודם כל רציתי לברר האם את מזריקה לה אינסולין או שמא מתפעלת זריקות דרך משאבת אינסולין?

כמו כן, אני מבחינתי בפעם הראשונה קוראת הודעה של גננת באתר וזה מוזר...
אני מעריכה את מאמצייך בטיפול בילדה, וזה לא דבר מובן מאליו...
כשבתי חלתה במחלה, סירבה הגננת לבצע בדיקות דם, ובטח ובטח שלא להזריק!
כיום בתי עולה לכיתה ב' ויש לה סייעת שעוזרת לה בטיפול.
אני מעולם לא הרשיתי לאף אחד להזריק לבתי- למעט טיפול במשאבה שהוא הרבה יותר נוח.
את שואלת כאן שאלה קשה- מה דעתנו ההורים?
עלייך להבין שאני שומעת סיפורים מזעזעים על אנשי חינוך שמסרבים לשתף פעולה עם הורים, ובכך הופכים את הילדים לקורבנות ויוצאי דופן.
אני מבחינתי נתתי את מלוא האחריות לגננת שטיפלה בבתי בגן עיריה, וחתמתי על מסמך ובו אני מאפשרת לה לבצע את הבדיקות ותפעול המשאבה. עם כל האחריות שבדבר.
את מעלה את הנושא של תשומת לב לשאר הילדים- מנסיוני: זה לא אמור לגזול זמן רב משאר ילדי הגן, בייחוד שאתן מתפצלותביניכן. בדיקה- אוכל- וזריקה.
אני חייבת לסיים אם תוכלי לענות לי בהקדם!
חזור למעלה
biata67

2

הצטרף בתאריך: 13/08/2005 ב- 16:48:03

הודעהנשלח: 14/08/2005 ב- 20:13:06    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ערב טוב נועה אמא של עדן,

כבר חשבתי שמשהו לא בסדר בהודעה כי אף אחד לא כתב תגובה והמון קראו.

אנחנו בודקות לילדה פעמים ביום בדיקת סוכר, ומזריקות לילדה פעם או פעמים אינסולין ביום.( אני עושה זו תוך כדי פעילות כמשחק וכיום כל ילדי הקבוצה (8 במספרם) מחטאים עם צמר גפן אזור בגופם ואני כאילו מזריקה לכולם... הגן שלנו זכה שנה רביעית ברציפות בפרס " כוכב הכבוד" על קבלת השונה..
הילדה בסדר גמור עם כל הסיפור של הסכרת הבעיה היא שההורים מקבלים את הטיפול כמובן מאליו וכל פעם מוסיפים עוד טיפולים. לקראת המעבר למשאבה הם רוצים שאבצע בדיקות שתן.
אני מרגישה שהכנסתי לעצמי גול עצמי בנסיוני לעזור, אם ילדתך היתה עם 38.5 חום וערכים גבוהים בשעה 11:00 בבוקר, היית משאירה אותה עד 17:00 בגן? האם רק אני מרגישה הפלת אחריות מלאה על כתפי מכיון שאני אדם אחראי המעונין לעזור לשונים להרגיש הכי טוב בעולם ושהשוני שלהם מיוחד לחיוב?
תודה מעומק לב על התגובה שלך..כבר כמעט התייאשתי! כל המטפלות בגן מחכות לחיזוקים ממכם ההורים, הבטחתי להם שבאתר הזה הם יקבלו את ההוכחה שהן עושות משהו לטובת המתוקים הסכרתיים.

איני יודעת מה נהוג. אנא כל אינפורמציה על מה נהוג תעזור לי.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 14/08/2005 ב- 21:24:28    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום biata67,
קודם כל, יישר כח לך ולצוות הגן על פעולתכם המבורכת. איני בא לשפוט את התנהגות ההורים.

לגבי הילדה.
1. הסוכרת אינה מחלה המלווה בחום (יש גם לא מעט סוכרתיים המסתייגים מהמונח "מחלה"). איני מבין מדוע יש צורך למדוד לה חום מדי יום. לדעתי נושא החום צריך להיות מדווח לרופא ולהבדק.
2. בדיקת השתן אינה בדיקת מעבדה, אלא הילדה צריכה לעשות פיפי על מקלון המשנה את צבעו לפי רמת האצטון בשתן. בדיקה זו היא חיונית כי במשאבה יש אינסולין קצר טווח שפעולתו נמשכת שעות ספורות (עד 4 שעות). במקרה של סתימה במשאבה עלולה הילדה להמצא במצב של חוסר אינסולין מוחלט בגופה ולפתח היפרגליקמיה (רמה גבוהה מאד של סוכר) וקטואסידוזיס (חמצת ואצטון בדם) -דבר שיכול לסכן אותה.
יש דרכים שונות ומגוונות להמנע ממצב זה. בין השאר, מתן אינסולין ארוך טווח בהזרקה כדי שישימש כאינסולין רקע במשולב עם האינסולין המסופק מהמשאבה לארוחות. כדאי שההורים יתיעצו עם רופא הסוכרת כדי להוריד את הסיכוי לכך לרמה אפסית מבלי הצורך לבצע בדיקת אצטון בשתן.
3. נושא השלשולים מטריד אותי במידה מסויימת (אלא אם זו תופעה חולפת) כי קיים סיכוי גבוה ביחס לאוכלוסיה הרגילה שלסוכרתי תהיה גם "מחלת" צליאק (גם כאן זו אינה "מחלה") שאחד מהסמפטומים שלה היא שלשולים. בכל מקרה, במידה ותופעת השלשולים ממשיכה, צריכה הילדה להלקח לרופא לאבחון מדויק.

אני מודה לך ולצוות הגן על מסירותכם הרבה.
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |