אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
חיסון לשפעת

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
ליאורה

הודעהנשלח: 05/12/2012 ב- 13:50:00    כותרת הודעה: חיסון לשפעת תגובה עם ציטוט

ברצוני לדעת האם זה באמת הכרחי לחסן נגד שפעת את כל חולי הסכרת באופן גורף.
אני מקבלת כל שנה שיחת טלפון מאחות המרפאה לבוא לחסן את ביתי הסכרתית ותמיד מתלווה לשיחה הזאת גם נימה של רצינות שהשקול בכובד ראש את סירובי מאחר ומתלווה לכך סיכון מסויים ואני מסתכנת בסיבוכים במידה והילדה תחלה לא חלילה שאני מעוניינת בסיבוכים אבל יש לי הסתייגות גם בגלל שמאז שהילדה חלתה בסכרת נעורים היא לא פיתחה שום מחלת חום וזאת השנה הרביעית למחלתה היא פשוט הפסיקה לחטוף את מחלות החורף למינהן (כאילו שלא מספיק לה הסכרת)וגם שמעתי דווקא סיבוכים מהצד ההפוך מהצד של אלה שכן מתחסנים אז אני באמת לא יודעת מה יותר טוב אבל האינטואיציה שלי אומרת שעדיף לא לחסן .אני בכלל לא חסידה של תרופות אני מאמינה שאם נותנים לגוף מספיק זמן לרפא את עצמו הוא עושה את זה לבד(מניסיון גם שלי וגם של ילדי )לא ממש חייבים תרופות
יום יומיים מנוחה והכל עובר מעצמו הרי גם הכאב לא יכול להימשך לנצח מתשהו זה עובר לא,
מספיק תמיכה של שקט ,מנוחה והרבה נוזלים והגוף חיסן את עצמו. והפעם הבא תיהיה יותר קצרה.
אשמח לשמוע התלבטויות דומות דעות שונות
אולי גם מישהו מיקצועי בלי אינטרסים .
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 05/12/2012 ב- 18:27:15    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום ליאורה,
ראי תשובות נבחרות באותו נושא
http://www.metukim.co.il/forum1/viewtopic.php?t=10758
http://www.metukim.co.il/forum1/viewtopic.php?t=10784
ויש עוד דעות לכאן ולכאן.
סוכרלוז

200

הצטרף בתאריך: 27/12/2009 ב- 20:24:25
מיקום/מין/גיל: נקבה, 30.

הודעהנשלח: 05/12/2012 ב- 19:02:40    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הרופא שלנו, אחד מהנחשבים בארץ, "מרשה" לא לחסן במקרה כזה, שבו הילד לא נוטה כלל לחלות בחורף. כדי לא לסבך אותו ואותי אני נמנעת מלציין את שמו. אבל מדובר ברופא אחראי ומוכר למדי.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
סינטיה2

10

הצטרף בתאריך: 15/11/2012 ב- 12:17:31

הודעהנשלח: 06/12/2012 ב- 09:03:39    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בוקר טוב
הילדה הסוכרתית שלי כמעט ולא הייתה חולה בילדותה,לא בשפעת ולא במחלות עונתיות,הייתה צולחת את החורף מבלי מחלת חום אחת ומבלי גרון אדום,כמעט גם בלי נזלת.
האם יש קשר למערכת חיסון חזקה לבין מחלות אוטואימיוניות?
האם אפשר להסיק "ילד בריא מדיי=סיכון לאוטואימוני"?
חזור למעלה
ליאורה

הודעהנשלח: 06/12/2012 ב- 23:05:55    כותרת הודעה: "ילד בריא מדי" תגובה עם ציטוט

שלום סינטיה2
אני חושבת שאם היה איזה שהו סיכוי לקשר כזה למחלות אוטואימוניות היינו מונחות בטיפת חלב לאפשר לילדים לאכול בלי לשטוף ידיים וכ"ו ו"ו לא רוצה להגעיל.
אני יודעת שלגבי ביתי הדבר הוא לא מדוייק הילדה חלתה בגיל 2 באדמדמת ובגיל 3 באבאבועות רוח והיו לה כמה וכמה פעמים עליות חום מה שזכור לי בעיקר אלה לילות שהיתה מתעוררת ופתאום מקיאה ואז בהנחיית רופא החלנו לעשות מעקב אחרי זה וזה קרה בתדירות של כל חצי שנה פשוט היתה מקיאה בלי סיבה נראת לעין חשבנו שאולי אלרגית למזון מסויים או שאולי אלה קילקולי קיבה לא הצלחנו לפענח את הבעיה ואז התפרצה המחלה בגיל9 כמעט והתקפות ההקאה פסקו וגם עליות החום נעלמו אז לומר שהיתה ממש בריאה אני מניחה שלא יהיה מדוייק אולי בדיאבד היה איזשהו קשר למחלת הסכרת נעורים שפרצה ואני מניחה שהיה קשר אחרת זה לא היה מפסיק במגביל למחלה לציין גם שהיתה ילדה מאוד שמחה וקופצנית אבל יחד עם זאת גם סבלה מבעיות מוטוריות קלות עכשיו פחות אולי בגלל שבגרה ומודעת יותר למצבה היתה גם בעיה שהיתה מרבה להעקץ ע\,י יתושים פשוט מליון עקיצות על הרגלים ואף נעקצה בגיל 4 ע"י זבוב החול שהשאיר לה צלקות על העור אני כאמא לילדה ראשונה הייתי קצת חרדתית והיסטרית הנקתי אותה מעל שנתיים קילחתי אותה יום יום אבל במקביל גם התפלשה בבוץ בצבעי גואש התגלגלה על דשא שיחקה בארגז חול לא תמיד נקי
שתתה מאותה כוס ששתו ילדים אחרים בגן (זה היה מקובל בגן של הקיבוץ) אכלה אפילו אגס מלוכלך שהיה זרוק באיזה שלולית .
התמרחה בהרבה קרם הגנה לפני שיצאה אל השמש ועוד כל מיני הגנות שסיפקתי לה אבל עדין המסגרות ששהתה בהם סיפקו לה גם התנסויות מלוכלכות במיוחד
אז אולי כוונתך" לילד בריא מדי " היא אחרת ממה שהבנתי אשמח אם תסבירי.
חזור למעלה
סינטיה2

10

הצטרף בתאריך: 15/11/2012 ב- 12:17:31

הודעהנשלח: 09/12/2012 ב- 09:17:28    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ליאורה בוקר טוב
אצלי היא הייתה הולכת למעון מגיל 5 חודשים,היא חטפה מחלות ילדות בצורה קלה מאוד והייתה תמיד בריאה כאשר כל הילדים היו חולים בשפעות בחורף ושילשולים באביב.
כמעט ולא לקחת ימי מחלה יחסית לאחרים ולא ראו אותי במרפאה.
כל זה עד שחטפה את האפשטיין בר שנה\שנתיים לפני הסכרת ומאז חיי בזבל.
אילו לא הייתה לי ילדה עם סכרת חיי היו מאושרים ונטולי דאגות.
איזה בזבוז.
חזור למעלה
ליאורה

הודעהנשלח: 09/12/2012 ב- 16:55:47    כותרת הודעה: הלוואי תגובה עם ציטוט

סינטיה 2 היי
את יודעת פעם שמעתי מימשהו לא זוכרת מימי שאמר שבכל אישה יפה חייב להיות דפקט קטן
בשביל המזל הטוב.
אז זהו שאולי אסור לשאוף לחיים מושלמים מדי אחרת הכל מתפרק מהר אני יודעת על עצמי להגיד שאני סוג של פרפקציוניסטית ודי נשברתי לרסיסים כשנפל עלי הסלע הזה אבל מזלי יש בי גם המון אופטימיות ולמדתי להסתכל על החיים כאוסף של חוויות רעות טובות לא משנה אלה החיים זה לא גן עדן כאן אבל גם לא גיהנום אתמול התישבה לידי ילדה אוטיסטית באוטובוס וחייכה אלי כל הנסיעה היא הורידה גרביים ושיחקה איתם הייתי נבוכה ותקעתי את הראש בחלון כל הדרך (איזה בוקית אני)אמא שלה ציחקקה איתה שהיא התקלחה פעמיים וציחצחה שלוש פעמים שיניים הרגשתי מוזר ממש קינאתי בקשר בינהם ועברה בי מחשבה שהילדה הזאת אולי היתה יכולה להיות הבת שלי ומעניין עם הייתי מסוגלת לקבל אותה כמו שהיא כנראה שכן ,בסופו של דבר אנו לא באמת שולטים בחיינו אבל אנחנו כן שולטים ברגשות שלנו והרעיון הוא לקבל את עצמנו ואת האחרים כמו שהם בסלחנות סבלנות אהבה
אני הורדתי הילוך פחות לחץ פחות לנסות להוכיח להנות יותר ביחד לקבל את עצמנו באהבה גם עם הדפקטים אנחנו פה באופן זמני אי אפשר לדעת מתי באמת הכל יגמר היום מחר עוד 20 שנה אז בנתיים בואי נהנה חבל לבזבז את הזמן על עצב הסירה שלי כמעט טבעה ברגע האחרון נזרק לי גלגל הצלה והתעוררתי מאשליות (בן זוגי) למזלי חפשי תמיכה במסגרת המשפחתית לפחות אחד שלא יחשוב שאת אשמה כי את לא.
בקשר לחיים נטולי דאגות אני חושבת שהסוד הוא במינון המדוייק של האינסולין ביחס לכמות המזון שהילדה אוכלת אצלנו זה עבד בסופו של דבר
היא באמת ילדה רגילה לכל דבר בבה"ס אומרים שכמעט ולא מרגישים במחלתה
הילדה עצמאית שמחה וחברותית השבוע נשאלה על ידי העו"ס מה היא חושבת על המחלה שלה והיא ענתה הכל סבבה אני חושבת שצריך תמיד לשדר רגיעה מול הילדה וזה עושה את ההבדל לגבי הרגשתה
הרגשתי צורך לעודד מעט מקווה שזה בסדר
מאחלת חנוכה שמח
חזור למעלה
נטלולי

200

הצטרף בתאריך: 09/12/2006 ב- 22:44:46

הודעהנשלח: 24/12/2012 ב- 17:01:27    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני גם כן מאז ומתמיד לא הייתי חולה בשפעות וכל מיני דברים כאלה, מקסימום צינון, קצת כאבי ראש בגלל סינוסיטיס,

פעם בכמה שנים אולי היה גם חום אבל זה הכל

עשיתי חיסון לפני שנתיים או שנה, לא זוכרת רק כי כבר הייתי שם וחפרו לי
וגם השנה עשיתי כי אני בהריון ובכלל חפרו לי עוד יותר וגם כבר הייתי שם במקרה חח

לדעתי החיסון הזה טוב למי שכן נוטה להידבק בכל מיני מחלות ונוטה לגרור אותם למימדים ארוכים וגדולים
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |