אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
ביטוח לאומי

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
אמא 10

הודעהנשלח: 22/12/2012 ב- 17:59:34    כותרת הודעה: ביטוח לאומי תגובה עם ציטוט

שלום חברים, להפתעתנו בני בן ה- 11.5, שמסתובב עם סכרת מגיל 4.5, קיבל גם השנה 50% נכות מהביטוח הלאומי (ללא צורך בהגשת ערעור, כפי שנאלצתי להגיש בשנה שעברה). ההפתעה נעוצה בכך שעו"ס האגודה אמרה לי שאין לנו סיכויי השנה עקב היותו של בני מאוזן
(6.9), מחמת ה"ותק" שלו והיותו מעל לגיל 10.
הגעתי מוכנה לועדה, עם מכתב מסודר מהמרפאה שהדגיש, לבקשתי, כי האיזון נובע מהשגחה קפדנית ביותר, גם בלילות ומחברי לפורום זה קיבלתי עצה טובה להדגיש כי מחיר האיזון הוא ריבויי היפויים. כך או כך הגעתי עם רשימת ערכי סוכר כשכל ההיפויים מסומנים ומודגשים ומכתב מהמרפאה. הרופא, שהוא בעצמו, כך התברר , סכרתי סוג 2, ציין בהתפעלות שבני מאוזן ממנו ואני השבתי בציניות שאולי כדאי שאבוא לבדוק גם אותו בלילות... בכל מקרה רציתי להודות לכל נותני העצות הטובות ולהציע את עזרתי למי שצריך.
נייד: 0507316431.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 23/12/2012 ב- 13:23:22    כותרת הודעה: משהו טוב קורה בביטוח הלאומי תגובה עם ציטוט

בני בן 11.5 גם כן (אם כי "רק" 4 שנים סוכרתי...) ומאוזן למדי (7.0~) ואצלנו הועדה הגדילה לעשות ואישרה לנו 50% נכות על סמך כל המסמכים הרלוונטיים (מכתב מרופא, מדידות של שבועיים כולל A1C אחרון) וזאת ללא שנוזמן להיות שם פיזית!! כן, כן - קיבלנו אישור לשנה חמישית בדואר. בכל השנים שאנו עובדים מול הביטוח הלאומי אין לי אלא שבחים לתת להם. גם בשנים שבהן נכחנו שם פיזית, האווירה הייתה תמיד נעימה והשאלות ענייניות.
חזור למעלה
יחאל

הודעהנשלח: 26/12/2012 ב- 20:14:41    כותרת הודעה: ילד סוכרתי זו נכות... נקודה. תגובה עם ציטוט

הביטוח הלאומי חושש שאימהות לילדים סוכרתיים יגישו בג"ץ על מנת להכיר במחלת ילדיהן כנכות לכל דבר וענין ואז בג"ץ יורה לביטוח הלאומי להכיר בילדים הסוכרתיים כנכים ב 100%, ילד שאינו יכול להיות ספונטני ותלוי בזריקות אינסולין ובמדידות סוכר אינסופיות הוא נכה וזכאי לקבל את מלא הקיצבה וההטבות המגיעות לו.
חזור למעלה
סינטיה2

10

הצטרף בתאריך: 15/11/2012 ב- 12:17:31

הודעהנשלח: 30/12/2012 ב- 15:47:16    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני חושבת שילד סוכרתי חייב לקבל את התרופות שלו בחינם כפי שהוא מקבל את טיפולי השיניים שלו ב ח י נ ם !
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
אמא לילד מתוק

הודעהנשלח: 30/12/2012 ב- 22:58:11    כותרת הודעה: ליחאל.מסכימה.... תגובה עם ציטוט

מסכימה עם כל מילה! מתי סוף סוף יבינו שילד שאינו יכול להיות ספונטני ותלוי בזריקות אינסולין ובמדידות סוכר אינסופיות הוא נכה וזכאי לקבל את מלא הקיצבה וההטבות המגיעות לו!!!מתי סוף סוף יכירו בסכרתיים כנכים 100% !!!למה סכרתיים צריכים להלחם ולהתחנן כדי לקבל קיצבה שמגיעה להם?! על כל זה חייבים כולנו יחד להתאגד ולהלחם נגד הביטוח הלאומי!
למה כל שנה צריך להתחנן אליהם?הריי זו מחלה שעדיין אין לה מרפא..... למה אין סעיף שם שקובע 100% נכות לכל הסכרתיים?! .....
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 31/12/2012 ב- 17:44:20    כותרת הודעה: יש אגודה ויש אגודה תגובה עם ציטוט

למשל אלו"ט
glz.co.il/newsArticle.aspx?newsid=119113
למה אין ועדה בין-משרדית לבדיקת צרכי הסוכרתיים.
חזור למעלה
יחאל

הודעהנשלח: 31/12/2012 ב- 22:44:17    כותרת הודעה: באגודה לסוכרת נעורים טרקו לי את הטלפון ...בפרצוף!!! תגובה עם ציטוט

לשאלתי, מדוע האגודה לסוכרת נעורים לא דואגת לילדים הסוכרתיים לקבל מהביטוח הלאומי נכות ב -100%,ענו לי בכל מיני תירוצים ולבסוף טרקו לי את הטלפון בפרצוף!!! מענין מי נותן תקציבים לאגודה ומי מממן אותה ומי בחר בה ליצג את הילדים הסוכרתיים בישראל,לדעתי,על כל האימהות של הילדים הסוכרתיים להעמיד אולטימטום מול האגודה והוא, אם הילדים הסוכרתיים לא יוכרו כנכים ב- 100% עד גיל 18 בביטוח הלאומי אזי להתנתק מן האגודה, להתארגן ולהגיש בג"ץ נגד הביטוח הלאומי על מנת שיכיר בילדים הסוכרתיים כנכים מלאים.
חזור למעלה
סינטיה2

10

הודעהנשלח: 01/01/2013 ב- 10:00:25    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יחאל
לא הגזמת?
ילד נכה אמיתי הוא ילד שלא יכול לזוז לבד או לא אחראי למעשיו.
אתה צריך לברך שיש לך ילד סוכרתי ולא ילד נכה אמיתי.
אם יתנו לסוכרתיים 100% אזי לנכים האמיתיים צריכים לתת 200%.
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 01/01/2013 ב- 10:44:23    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום,
לכל מי שמרגיש עצמו "נכה", מומלץ שיקרא על טייס מסוקים סוכרתי
יחאל

הודעהנשלח: 01/01/2013 ב- 13:56:08    כותרת הודעה: במדינה כמו שלנו אתה צריך לבקש מקסימום...כדי לקבל מינימום תגובה עם ציטוט

אם אתם מרוצים והכל טוב,באמת שלא צריך לבקש יותר,אך כשאתה רואה לאן הולך הכסף במדינה שלנו,אז אתה שואל,איפה ההנחה לתרופות לחולים כרוניים ? מדוע אין בסל התרופות משאבות אינסולין ? מצד שני כן! יש כסף לעובדי הנמל שמשתכרים עשרות אלפי שקלים בחודש,חשמל חינם לא לנכים,כן לעובדי החברה,ה -100% נכות היא לאו דווקא הנכות הרפואית כמו הכסף שמתלווה אליה.כמו שאמרתי זה סיפור של כסף!!!
חזור למעלה
סינטיה2

10

הודעהנשלח: 01/01/2013 ב- 14:49:03    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יחאל,עכשו אתה מדבר לעניין!
למה נתנו חינוך חינם מגיל 3 בשווי 800 ש"ח לילד כשילד סוכרתי מוציא כ 300 ש"ח על ציוד למשאבה כל חודש לכל חייו?
למה נתנו 2 נקודות זיכוי במס להורים עד גיל 3 ואין נקודות זכות להורים לילדים סוכרתיים?
למה משקיעים מילארדים בלימודי תורה,הרי התורה לא תביא את המרפא.
וחברת חשמל?למה שלא ישלמו מס עבור החשמל חינם שהם מקבלים?למה על הליסינג והסלולרי מהעבודה אני נדרשת לשלם מס והם לא?
חזור למעלה
יחאל

הודעהנשלח: 01/01/2013 ב- 20:49:28    כותרת הודעה: הוא שכתבתי שהאגודה לסוכרת נעורים צריכה לתת הסברים...לטענות תגובה עם ציטוט

של ההורים לילדים סוכרתיים ולא להסתתר ולמרוח אותם בסיפורים,ראה- דוגמא לילדים אוטיסטים,האגודה שם נלחמת למען הילדים שלהם בהפגנות מול הכנסת,הקמת דף פיסבוק להורים ושיתוף פעולה מלא בין הילדים,ההורים והאגודה,כך צריכה להתנהג גם האגודה לסוכרת נעורים.
חזור למעלה
אמא לילד מתוק

הודעהנשלח: 02/01/2013 ב- 00:08:21    כותרת הודעה: לסינטיה2 .....יחאל צודק!!!הסכרתיים הם כן נכים100%! תגובה עם ציטוט

אני קצת לא מסכימה איתך.....לדעתי ילד סכרתי הוא תלותי באותה המידה לפחות כמו ילד נכה אחר!
מי כמונו מכיר את הלילות ללא השינה, את המירוץ אחר בדיקות הסוכר הרבות.
לא קל להם בכלל בחיים לילדים המתוקים שלנו אז למה שלא יקבלו גם הם את התמיכה שמגיעה להם מביטוח לאומי....נכון שלנכים המשותקים יש בעיות אחרות אבל לילדים הסכרתיים שלנו שסובלים כאב של דקירות יום יום ללא הפסקה ללא מנוחה והתקפים של היפו או היפר.....ההשגחה הצמודה לה הילדים זקוקים ואני ימשיך ויאמר גם יותר מזה - מה עם הבוגרים הסכרתיים שצריכים גם הם להלחם ולהאבק יום יום כדי לנסות ולשמור על ערכי סוכר קרובים לנורמה כדי להמשיך ללמוד, לעבוד ולנסות לנהל איזשהי שיגרת חיים דומה לאנשים בריאים בין ההיפו ההיפר ....הריי הסכרת לא עוברת לאחר גיל מסוים. אז בואו ונודה בכך כי הסכרתיים אינם בריאים .אומנם הם לא זקוקים לכסא הגלגלים אך הם תלויים בציוד רפואי שבלעדיו הם ימותו!
אני בהחלט בעד לתת כל עזרה אפשרית לסכרתייים בידיוק כפי שנותנים לכל הנכים האחרים וזה אומר מתן של 100%נכות ולא פחות!!![/b]
חזור למעלה
סינטיה2

10

הודעהנשלח: 02/01/2013 ב- 09:18:10    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אמא לילד מתוק
אני מבינה שמאוד קשה לך,בן כמה הילד?

לפני כחודש יצא לי לראות ילד אוטיסט כבן 10,אוטיסט זה לא ילד נורמלי,הוא קיפץ ללא הפסקה,הוא עשה דברים לא הגיוניים,הוא לא מקשיב בקול אימו,בעצם אי אפשר לדבר איתו.
הילד נראה מבחינה חיצונית נורמלי לחלוטין אפילו ילד יפהפה עד שהתחיל לצרוח בלי שום קשר לכלום.

אמא יקרה,את צריכה להעריך את מזלך שיש לך רק ילד סוכרתי ואת רק צריכה לבדוק לו סוכר ולאזן אותו .
וכן אם אוטיסט הוא 100% נכה אזי סוכרתי הוא 50% וטוב שכך.
חזור למעלה
אמא לילד מתוק

הודעהנשלח: 02/01/2013 ב- 17:43:49    כותרת הודעה: בן שלוש וחצי....... תגובה עם ציטוט

מסכימה איתך לגבי האוטיסטים אבל מה שכולנו חייבים לזכור זה שבעצם הילדים המתוקים שלנו תלויים בציוד הרפואי כדי לחיות...
ההבדל הקטן הוא שבניגוד לאוטיסטים או נכים אחרים , המתוקים שלנו ללא ההשגחה המתאימה, ללא האינסולין במינון הנכון נמצאים בסכנת חיים . זאת לא סתם נכות אלא זאת נכות שבה נלחמים יומיום שעה שעה כדי למנוע התקפים של איבוד הכרה .
וגם אלו שכן מצליחים ליהיות מאוזנים תלויים בציוד , באינסולין ובמכשור כדי שיהיו רק מסוגלים ליחיות וליהיות בהכרה.
הם הריי לא יכולים ליחיות ללא האינסולין!!!
לכן מגיעה למתוקים שלנו 100%נכות.
זאת דעתי ... ולכל אחד יש את הבעיות שלו ואת הצרות שלו ואינני חושבת שמזלי כל כך טוב בזה שיש לי ילד סכרתי ולא אוטיסט. בהחלט שניהם נכויות קשות לכל דבר......נכויות קשות מאוד....אני לא רוצה ילד סכרתי וגם לא רוצה ילד אוטיסט אני רוצה ילד בריא!!!
החיים יכלו ליהיות כלכך הרבה יותר פשוטים ללא המחלה המגעילה הזאת....
חזור למעלה
סינטיה2

10

הודעהנשלח: 03/01/2013 ב- 11:14:37    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אמא יקרה
אני מבינה שאת במצב קשה כרגע בגלל שהילד קטן מאוד.
אני מסכימה שבגילאים כאלה חייבים לקבל יותר אחוזי נכות כי הילד לא יכול לדאוג לעצמו כלל.
אוטיסט צריך טיפול צמוד לכל חייו לעומת הסכרתי שידע לדאוג לעצמו בשלב מאוחר יותר.

אמא יקרה,המצב שלך לא ימשך לעד,הילד יגדל,ילד בגיל 6 כבר יכול לקבל אחריות ויהיה לך יותר קל.
תעשי לעצמך טבלת יאוש של 3 שנים כשבסופם תהיה לך הקלה משמעותית.

הילד בן ה 3 הוא הבכור?
חזור למעלה
אמא לילד מתוק

הודעהנשלח: 05/01/2013 ב- 21:58:06    כותרת הודעה: יש לי אח סכרתי.... תגובה עם ציטוט

אחי נכנס למשפחת המתוקים בגיל17. היום הוא בן 43. אני מכירה את המחלה המגעילה הזאת מקרוב מדי....
מכירה את ההתקפים הרבים שנימשכים עד היום .... איבוד ההכרה גם בבית וגם תוך כדי עבודה, הלחץ שדלת הבית לא ניפתחת בזמן כי הריי לא אחת פרצו את הדלת בביתו כי איבד את ההכרה והיה לבד בבית, האישפוזים, הזריקות המרובות והלחץ היומיומי אחר רמות הסוכר...העיסוק המתמיד באוכל ואינסולין כל היום ללא הפסקה וללא חופשה אפילו ליום אחד....
אני מכירה את המחלה מקרוב ויודעת כמה היא קשה . קשה מאוד למרות תפקוד עצמאי . לכן אני בכלל לא משווה אותה לאוטיזם.
לצערי אני יודעת שהגיל לא עוזר, הוא רק נותן לנו זמן להתרגל למצב, לדעת להתארגן, לנסות ולקיים קצת חיי שיגרה תוך כדי עיסוק מתמיד במחטים, מזרקים, אינסולין , איבודי הכרה , סוכר גבוה והקאות ואישפוזים מרובים.
ולאחרונה יש לו גם סיבוכים מהמחלה,פגיעה בעיניים, חלבון בשתן, בצקות ברגליים.
אני לא מצליחה לראות עתיד ורוד. הלוואי ויכולתי....הלוואי ויכולתי....
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |