אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
אבנדיה+נובונורם+גלוקופאג'

עמוד ראשי -> פורום סוכרת סוג 2 (סכרת מבוגרים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
אהרון

הודעהנשלח: 21/11/2005 ב- 20:12:28    כותרת הודעה: אבנדיה+נובונורם+גלוקופאג' תגובה עם ציטוט

אני סוכרתי סוג 2 מזה 8 שנים. כיום אני לוקח 1 אבנדיה 4מ"ג , ואחד נובונורם 0.5 מ"ג לפני הארוחה העיקרית + 2גלוקופאג' (1 בוקר 1 ערב). זאת לפי המלצת רופא המשפחה (מומחה ברפואה פנימית, מנהל מח'). עם השילוב הזה + הליכה מידי ערב + אכילה סבירה אחת ל3.5 שעות (בערך) אני מצליח לשמור על ערכים של 120-130 בבוקר. אני יודע שאפשר להוריד עוד יותר , אך אני גם עובד ולומד ויש לי חיי משפחה וחברה ואיני יכול לחשוב רק על ההשקעה בסוכרת. לפני שלקחתי נובונורם הערכים היו בסביבות 180-200 בבוקר ואפילו יותר.
חששתי בתחילה מהנובורם כי הוא עובד על הלבלב וגורם להפרשת אינסולין , אך ראיתי שאני מסתדר איתו. בבדיקה שעשיתי לפני שנה בערך נמצא שיש לי אינסולין בדם, אך יש תינגודת . בעבר לקחתי גלוקורייט, לפי המלצת רופא הסוכרת, והוא גרם לי להיות רעב כל הזמן (בטירוף!) ועליתי אז 3 ק"ג בתוך חודש, אם כי ערכי הסוכר ירדו מאוד.
אותו רופא סוכרת מהכללית המליץ לי כיום על 3 נובונורם ו-2 גלוקופאג', לא הציע לי אבנדיה כי הכללית הקמצנית לא ממהרת לאשר אבנדיה אלא אם אתה שמן מאוד ו H1C (המוגלובין מסוכרר) קרוב ל-10, שזה אבסורד. את האבנדיה אני קונה בכסף מלא מבית מרקחת פרטי (חבר בכללית).
אשמח לשמוע תגובה.
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 21/11/2005 ב- 21:25:27    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום אהרון,
מבלי להכנס לפרטים הטכניים של פעילותה של כל גלולה שאתה לוקח, מבחן התוצאה הוא הקובע. הבדיקה בבוקר אינה משקפת את רמות הסוכר שלך במשך היום. A1C של 10 אומר שהסוכר שלך גבוה ברוב שעות היממה. אתה צריך לבדוק את רמות הסוכר שלך גם בשעות האחרות של היום. בעיקר לפני ארוחה ושעתיים לאחר ארוחה. אם רמות הסוכר שלך סבירות גם במשך היום, צריך לבצע בירור רפואי של הסתירה. A1C של קרוב ל-10 קובע שאתה צריך להחליף טיפול ו/או רופא שאולי יעביר אותך לאינסולין. אתה צריך לבצע שינוי מהותי של הטיפול בסוכרת שלך. רצוי בהקדם. המשך A1C של 10 עלול להביא אותך לסיבוכי סוכרת שממש לא תאהב אותם.
אגב, אם הזרקות מרתיעות אותך, אין לך מה לחשוש. ילדים קטנים עושים את זה בלי בעיה. קרא גם סיפור אישי כאן, וראה גם מידע על A1C כאן.
אורח

הודעהנשלח: 21/11/2005 ב- 22:14:01    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גדי,
תודה על התגובה, אך לא אמרתי שA1C שלי הוא קרוב ל-10 . אמרתי שבכללית אפשר לקבל מרשם לאבנדיה רק אם החולה הוא שמן עם A1C קרוב ל- 10 . אני לא שמן, והA1C שלי הגבוה ביותר היה 8.4 והוא ירד ל6.3, ואני מקווה שבבדיקה הקרובה התוצאות ישופרו.
השאלות שלי הן:
1.באלו קופות חולים מסבסדים לחולים את האבנדיה ובאלו תנאים?
2. אם בבדיקה (לפני שנתיים) נמצא ששעה ושעתיים אחרי האוכל ערכי האינסולין שלי בדם הם בתחום הנורמה - האם כדאי לקחת נובונורם?
אעריך כל תשובה
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 21/11/2005 ב- 23:44:19    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום אהרון,
מתנצל על הטעות. A1C של 10 הוא מבחינתי "סדין אדום". מתבייש
את פרטי מסגרת ההכללה בסל הבריאות אתה יכול לקרוא כאן. כלומר, עם A1C שלך שאינו עובר את ה-8 אינך "זכאי" לאבנדיה. וקופת החולים "זכאית" על פי החוק (נו... גם "זכאות"). איני יודע איזה קופות מסבסדות ובאיזה תנאים.
אם יש לך רמות תקינות של אינסולין, כנראה שהסוכרת שלך נובעת מתנגודת לאינסולין. איני רופא. בכל אופן, ההגיון הפשוט שלי אומר שבעיה של תנגודת אינסולין צריכה להיפתר ע"י משהו שמטפל בתנגודת אינסולין (האבנדיה) ולא ע"י משהו ש"יסחוט" את הלבלב להוציא יותר אינסולין כדי לפצות על התנגודת לאינסולין.
אהרון

הודעהנשלח: 22/11/2005 ב- 08:08:01    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גדי,
עזרת לי, גם אני חושב כמוך. נראה לי שאלך להיבדק ולהתייעץ אצל מומחה סוכרת רציני שידוע לי עליו. באמת היה לי מוזר שאין לי בעיה של אינסולין בדם אלא של תנגודת ובכל זאת רופא הכללית דחף לי ממריץ לבלב. אבל , זה עזר, אולי בצרוף עם האבנדיה שקניתי באופן פרטי.
בכל מקרה תודה
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת סוג 2 (סכרת מבוגרים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |