אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
אינסולין לבמיר

עמוד ראשי -> פורום סוכרת - שאל את המומחה
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
אורח

הודעהנשלח: 28/12/2005 ב- 04:17:49    כותרת הודעה: אינסולין לבמיר תגובה עם ציטוט

אני מטופל במרכז הרפואי "שניידר" וכשביקרתי אצל רופאת הסכרת שלי ביקשתי לעבור מ"לנטוס" ל"לבמיר" וזאת בשל ההצלחה שלו ביציבות הסוכר ללא תנודות כמו בסוגים אחרים של אינסולין
הרופאה שלי לא התנגדה ורשמה לי מרשם והתחלת טיפול ב"לבמיר".
אבל...
בעודי מודע לכך ש"לבמיר" הוא אינסולין בעל טווח השפעה לאורך 24 שעות, היא טענה מנגד ש"לבמיר" הוא בעל טווח השפעה עד 12 שעות ומכאן שיש להזריק אותו פעמיים ביום.
אני לא הבנתי איך רופאה בכירה אומרת כזה דבר בעוד שהמאמרים וסוכרתיים אחרים שמטופלים באינסולין "לבמיר" מדווחים כי אכן מדובר באינסולין בעל טווח השפעה לאורך 24 שעות וזריקה אחת ביום בלבד!!!
אני ממש מרגיש תקוע ואני לא יכול להתחיל טיפול היות והרופאה שלי תנחה אותי לטיפול שמצריך הזרקה פעמיים ביום.
איני מעוניין לעשות דין לעצמי ואני מעוניין בההנחיות מרופא אך אין מנוס מהטלת הספק שלי בשיקול הדעת של הרופאה שלי.
מה עושים ?
חזור למעלה
דר' משה זילבר

מנהל

הצטרף בתאריך: 14/12/2005 ב- 20:41:41
מיקום/מין/גיל: טלפון לקביעת תורים במרפאה פרטית: 077-2199955

הודעהנשלח: 30/12/2005 ב- 01:33:58    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום רב!
לא ציינת מה הטיפול המלא אותו אתה נוטל (האם רק לנטוס או שמא שילוב בין לנטוס לבין אינסולין "קצר טווח" כלשהו), וגם לא כתבת מה מידת איזון הסוכרים שלך - פרטים אשר חשובים להחלטה הטיפולית. בכל זאת, אנסה להשיב באופן כללי:
1. לנטוס ולבמיר מול NPH:
לנטוס ולבמיר הם שני סוגי אינסולין "ארוכי טווח" אשר פרופיל ההשפעה שלהם הוא כזה, אשר מונע תנודות חדות מדי ברמת הגלוקוז, וזהו יתרונם הגדול.
לנטוס קיים בארץ מזה מס' שנים, לי אישית יש נסיון רב איתו, ואני יכול להעיד כי רק לעתים נדירות יש פציינטים הנזקקים ליותר מאשר זריקה אחת ביום של לנטוס (אם כי מובן שבסוכרת סוג 1 או בשלבים מתקדמים של סוכרת סוג 2 יש צורך לשלבו עם אינסולין "קצר-טווח" כלשהו המוזרק עם הארוחות).
לבמיר הוא חדש בישראל ("הושק" רק השנה), והנסיון הקיים איתו עדיין מוגבל. אני חושב שאין זה נכון לקבוע מראש באופן נחרץ את מספר הזריקות ביממה. ניתן להתחיל בזריקה אחת, אך אם רואים שזה אינו מספיק - כדאי לעבור לשתי זריקות. שוב, גם כאן יש בהחלט צורך לשלב עם אינסולין "קצר-טווח" במקרים של סוכרת סוג 1 או בשלבים מתקדמים של סוכרת סוג 2.
2. המעבר מאינסולין לאינסולין:
הרבה פציינטים מבקשים לעבור מאינסולין אחד לאינסולין אחר כי הם קראו על כך במדור המדעי של העיתון היומי, ראו זאת באינטרנט או שמעו על כך מבת-הדודה של השכנה ממול (אשר סיפרה להם על ה"נסיון" שלה עם תכשיר זה או אחר). לדעתי, אם פציינט מאוזן היטב תחת טיפול מסויים - זו שגיאה לעבור לטיפול אחר רק משום שמדובר בטיפול חדיש יותר. לעומת זאת, גם אם המטופל אינו מאוזן - צריך לבדוק לגופו של עניין מה הסיבה לחוסר האיזון, כי לעתים מגלים שהבעיה אינה קשורה בסוג האינסולין אלא בהתנהגות המטופל (לדוגמא: אי-הקפדה על תזונה נכונה).
3. יחסי מטפל-מטופל:
ראשית, צריך לצאת מנקודת הנחה שהרופא המטפל שם לנגד עיניו את טובת המטופל.
שנית, הרופא הוא הסמכות המקצועית בנושא: עם כל הכבוד למטופל אשר מכיר את מחלתו האישית, ואף שוחח עם כמה חברים הסובלים מבעיה דומה, הרי הרופא המטפל רואה מדי חודש בחודשו עשרות עד מאות חולים, כך שהנסיון שלו גדול בהרבה.
שלישית, אני מאמין שטיפול מוצלח הוא תמיד עבודה משותפת בין מטפל לבין מטופל. אם מטופל אינו מעוניין להיות מטופל (באופן כללי או על-ידי רופא ספציפי) - הטיפול לא יצלח, ואין זה משנה מיהו הרופא המטפל.
רביעית, רפואה אינה מקצוע מדוייק, ובנושאים רבים קיימות דעות שונות, וזה לא אומר בהכרח שדעה אחת נכונה ואחרת שגויה! לכן, אם מטופל סומך על הרופא שלו, אני חושב שהוא צריך לתת לו להוביל את הטיפול, בלי לוותר על הפעלת בקורת אישית. אני חושב שמרבית הרופאים ישמחו לקבל "פידבק" מן המטופלים לגבי הטיפול, בין אם מדובר בטיפול אשר מצליח, ובין אם לא (ואז ניתן לשנות לפי הצורך).
בכבוד רב,
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת - שאל את המומחה
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |