אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
סוכר נמוך טריגליצרידים גבוה

עמוד ראשי -> פורום סוכרת - שאל את המומחה
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
פרלמן יהודה

הודעהנשלח: 03/01/2006 ב- 13:27:15    כותרת הודעה: סוכר נמוך טריגליצרידים גבוה תגובה עם ציטוט

לד"ר שלום, בן 70 גובה 180 משקל 82 אבא ואחות נפטרו מסכרת .תרופה :פרוכור .פעיל גןפנית התעמלות בקר והליכה ,חקלאי .אוכל פירות וירקות חיטה מלאה אורז מלא ,3 ביצים בשבוע
יוגורט ,דגים 3 בשבוע ,עוף בשבת ,פקאנים ,הרבה לחם אחיד ,קצת עדשים קצת חומוס ,פרו
סה אחת גבינה צהובה לייט,

בדיקות דם: סוכר 65 כולסטרול 200 HDL 40 LDL 130 טריגליצרידים 200
ב 5 השנים האחרונות אני סובל מנפילות סוכר בעקבות אכילת סלט ירקות גדול עם מעט מדי לחם, וכן בעקבות משחק שח מט מול המחשב, ואז אני מצליח לצאת מזה באכילת מתוקים.
אין לי בעיה לצום יום יומיים. משתין 4 פעמים בלילה. ביום אין בעיה. פה ועינים מתיבשים בלילה.

בבדיקת הדם האחרונה קפצו הטריגליצרידים ל 317
הרופאה שלי מסתפקת בבדיקת סוכר רגילה וכן בדיקה שעתיים אחרי ארוחת בקר.
שאלות:האם אני בסיכון לקראת סכרת ? בעוד חדשיים אפסיק לקחת פרוקור, האם יש סכוי
שהכבד והבלוטות יבריאו? אני :לוקח מולטי ויטמין שן ארי,מלח אשלגן.מה עוד כדאי?
חזור למעלה
דר' משה זילבר

מנהל

הצטרף בתאריך: 14/12/2005 ב- 20:41:41
מיקום/מין/גיל: טלפון לקביעת תורים במרפאה פרטית: 077-2199955

הודעהנשלח: 03/01/2006 ב- 19:42:37    כותרת הודעה: ים של שאלות תגובה עם ציטוט

מר פרלמן, שלום רב!
ראשית, כל הכבוד עבור הפירוט הרב, אך לעתים "מרוב דובים לא רואים את היער".
להלן תגובתי בראשי פרקים:
1. פרוקור:
תכשיר הניתן להפרעות בקצב הלב (בד"כ פרפור פרוזדורים). התכשיר עלול לגרום לתופעות-לוואי מרובות, כולל הפרעה בתפקודי כבד, מחלת ריאה, הפרעות בעיניים ו...כאנדוקרינולוג, אני רואה הרבה מאד פציינטים אשר מפתחים פעילות-יתר או תת-פעילות של בלוטת המגן (=בלוטת התריס) בעקבות נטילת פרוקור.
אז מה לעשות? אין אני אומר שאתה צריך להפסיק לאלתר את נטילתו. אני כן אומר שעליך לגשת לקרדיולוג אשר המליץ לך על נטילת הפרוקור, ולשאול האם עדיין יש צורך בנטילתו. אם הוא חושב שיש צורך בתכשיר תרופתי להאטת קצב-הלב או למניעת הפרעות-קצב מהירות, שאל אותו אם יש אפשרות להמיר את הפרוקור בריתמקס (תכשיר הכרוך בהרבה פחות תופעות-לוואי).
2. טריגליצרידים:
* חשוב לוודא צום של 12 שעות לפני בדיקת כולסטרול/טריגליצרידים. אם לא היית בצום כזה - עליך לחזור על הבדיקה.
* חשוב מאד לבדוק את תפקודי בלוטת המגן שלך (TSH ו-FT4), כי כפי שכבר ציינתי, חלק מן האנשים מפתחים תת-פעילות של בלוטת המגן בעקבות טיפול בפרוקור, ותת-פעילות זו גורמת לעתים לעליה ברמת הטריגליצרידים!
3. סוכר בדם:
* אמנם ילדים להורים הסובלים מסוכרת הם בסיכון מוגבר ללקות בסוכרת, אך ברור שזה לא "אחד לאחד", ופרט לגורמים תורשתיים יש גם השפעה סביבתית ניכרת (משקל גוף תקין/נמוך ופעילות גופנית - מקטינים את הסיכון לפתח סוכרת סוג 2).
* נכון לעכשיו - הסוכר שלך הוא על הצד הנמוך (ציינת רמה של 65), אז מדוע דווקא כעת התחלת לחשוש מסוכרת?
* אכילת סלט ירקות אינה גורמת לנפילת סוכר, ובכל מקרה - "נפילות סוכר" הוא דבר הטעון הוכחה בבבדיקת דם רגילה או בגלוקומטר. צר לי, אך "תחושה שהסוכרים נופלים" אינה מספקת לקביעת אבחנה זו. יחד עם זאת, אם אתה אכן מצליח לתעד סוכרים נמוכים וגם מתלווה לכך תחושה לא טובה - הדבר מחייב בירור מעמיק (דרך אנדוקרינולוג) משום שזו תופעה בלתי-שכיחה בקרב אנשים שאינם מטופלים בתכשירים להורדת סוכר הדם!
.
עד מאה כעשרים!
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת - שאל את המומחה
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |