אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
משאבת אינסולין - במי לבחור
עבור לעמוד
הקודם  1, 2, 3  הבא

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
אבא קובי

הודעהנשלח: 04/09/2008 ב- 18:20:45    כותרת הודעה: כמספר המגיבים כך מספר הדעות תגובה עם ציטוט

קשה לתת לך עיצה איזו משאבה היא "הכי טובה" וזאת מכיוון שמה שאתה צריך הוא איזו משאבה היא המתאימה ביותר לצרכיך.

אז ככה - קודם כל עליך לבדוק אילו משאבות בכלל רלוונטיות וניתן לקבל מקופת החולים שלך. שכן תוכל לקבל רק משאבה שלקופת החולים שלך יש חוזה לרכישה.

לאחר מכן - צור קשר עם הסוכנים השונים ובקש מהם שיגיעו אליך על מנת להדגים לך ולהסביר לך על המשאבה ועל הפונקציות שלה.
בחן את האפשרויות השונות והחלט איזו טובה לך יותר.

דעתי האישית:
יתרון אחד שניתן להצביע על מינימד היא היכולת להתחבר למד הסוכר הרציף. נכון שהוא עדיין לא בסל הבריאות אבל בהנחה כי הוא יוכנס מתישהו לסל חבל למצוא את עצמך עם משאבה שאינה יכולה להתחבר אליו.
אשמח לתת לך את הנייד של הסוכנת שטיפלה בנו על מנת שתוכל לקבוע איתה פגישה.
חזור למעלה
מישהי33

10

הצטרף בתאריך: 06/05/2008 ב- 19:52:20
מיקום/מין/גיל: מרכז

הודעהנשלח: 05/09/2008 ב- 15:36:07    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אז ככה אממ הייתי מציעה לך להיפגש עם הנציגים של שתי המשאבות ותראה מה יש להם להציע. תשאל שאלות [והרבה] ואפילו שלפעמים השאלות יכולות להיות מכשילות בשביל הנציגים זה יכול ללמד אותך יותר על המשאבה על המשאבה...
אני עשיתי כך ובסופו של דבר החלטתי לקחת את המשאבה של אנימס ולמרות הסנסור של מינימד. למה? כי גיליתי שאפשר להיכנס איתה למים ואם היא תתרטב אז לא קורה לה כלום ובאמת לא קרה כלום, יש לה זיכרון לא נדיף [זאת אומרת שגם אם הוצאת את הבטריה נגיד והחלפת לחדשה או דברים כאלה, הזיכרון של כל הבולוסים והבזל יישמר יתרון שאין במינימד] , היא יותר קטנה וקלה, יש לה רשימת אוכל [אפשר להכניס סוגי אוכל לרשימה וכמה מנות פחמימה כל אחד], היא צבעונית וקלה לתפעול ונחמדה וזהו בגדול.
אז לדעתי פשוט תיפגש עם הנציגים ותראה מה שטוב לך... בהצלחה!! מאוד שמח
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
מחובר למינימד

הודעהנשלח: 08/09/2008 ב- 09:17:46    כותרת הודעה: האם אתה מעדיף משאבה עם סנסור או בלי סנסור? תגובה עם ציטוט

מינימד היא כרגע עדיין המשאבה היחידה שניתן לחבר אליה סנסור. זו הסיבה העיקרית שגרמה לי לבחור במשאבה זו מבלי לחשוב פעמיים. דבר נוסף, כאשר אני מבקר בכנסים של סוכרת הבחנתי שרוב בעלי המשאבות מחזיקים במשאבת מינימד.

גם השירות שלהם מצויין.

לסיכום: ממליץ בחום על מינימד (היבואנים בארץ הם חברת אגנטק).
חזור למעלה
אבישי

הודעהנשלח: 09/09/2008 ב- 02:10:33    כותרת הודעה: Re: משאבת אינסולין - במי לבחור תגובה עם ציטוט

היי אני בן 25 גם חולה לפני מיספר ימים היתי אצל רופא והואן אימליץ לי משבה איגשתי את הבקשה ולא אישרו לי איך קיבלתה אישור : מתבייש
חזור למעלה
מם

הודעהנשלח: 09/09/2008 ב- 15:21:36    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום אבישי\
קבלת האישור תלויה ברובה במוטיבציה של הרופא המטפל שלך להשיג את האישור בעבורך...אתה צריך לנדנד הרבה ואם לא קיבלת אישור, בקש מהרופא שלך שינסח מכתב קצת פחות עדין לרופא המחוזי. לנדנד והרבה..אין דרך אחרת. אני חיכיתי כמה חודשים עד שקיבלתי אישור אך, זה היה שווה כל רגע.
בהצלחה.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 09/09/2008 ב- 16:24:36    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לאבישי,

פנה אל הסוכנים של המשאבות ובקש את עצתם וטיפים.
הם מכירים את התהליך היטב ויש להם אינטרס גדול שתצליח לקבל משאבה.
חזור למעלה
אבישי

הודעהנשלח: 09/09/2008 ב- 20:50:42    כותרת הודעה: Re: משאבת אינסולין - במי לבחור תגובה עם ציטוט

היי זה אבישי רציתי לדעת ביזה מרפה אתה מטופל ותוך כמה זמן כיבלתה אישור
חזור למעלה
נימרוד

הודעהנשלח: 14/09/2008 ב- 22:23:33    כותרת הודעה: המשאבה החדשה של נילימדיקס תגובה עם ציטוט

שמעתי שנילימדיקס הישראלית עומדת לצאת לשוק עם משאבה בטכנולוגיה חדשנית עם התראות חסימה בזמן אמת ועם התראת ניתוק מהגוף גם בזמן אמת בחברה אומרים שלהערכתם המשאבה שלהם הטובה בעולם .ממה שאני מבין הם עומדים לשווק את המשאבה במחיר של 250$
האם מישהו כאן שמע עליהם ???
חזור למעלה
דביר

הודעהנשלח: 22/09/2008 ב- 01:00:01    כותרת הודעה: עד שזה יקרה.. תגובה עם ציטוט

קודם שיגיעו לארץ, יכנסו לקופות, ותחילו לשווק, נכיר אותם, נראה מה הם שווים באמת ואז נוכל לנהל דיון רציני בנושא. כרגע מבחינתך אין משאבה כזו בארץ ולכן הדיון לא רלוונטי.
חזור למעלה
אבישי

הודעהנשלח: 28/10/2008 ב- 18:09:01    כותרת הודעה: משבה תגובה עם ציטוט

היי רציתי לדעת עם מישהו שמע על משבת דנה ומי שמכיר יכול להמליץ לי עליה ואיזה משבה יותר טובה מינימד או דנה השמח עם תענו לי
חזור למעלה
סתם אחד

500

הצטרף בתאריך: 19/09/2006 ב- 07:30:42

הודעהנשלח: 28/10/2008 ב- 18:58:50    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אבישי,

הטבלה הזו מספקת השוואה בין המשאבות -
http://www.diabetesnet.com/diabetes_technology/insulin_pump_models.php

הדנה היא משאבה של חברת Sooil הקוריאנית הטור הימני ביותר.

מנימד - זהו הטור השלישי מימין.

מינימד זוהי המשאבה הנמכרת ביותר בעולם. יתרונה הגדול אפשרות לחיבור למד סוכר רציף. דנה היא פחות פופלארית ומוכרת אבל עושה את העבודה.

הכל מקרה ראה שאתה מקבל את הדגם החדש ביותר.

כפי שתראה בטבלה - דגמים נוספים הנמכרים בארץ הם של אנימס וקוזמו.
חזור למעלה
שי

הודעהנשלח: 28/10/2008 ב- 20:10:06    כותרת הודעה: משבה תגובה עם ציטוט

איזה משבה יותר טובה בעינכם מינימד או דנה השמח שתמליצו לי
חזור למעלה
דני הרזה

הודעהנשלח: 28/10/2008 ב- 23:10:25    כותרת הודעה: מינימד תגובה עם ציטוט

ברור שמינימד, אין מה להשוות בכלל...
חזור למעלה
אבא של הילה

500

הצטרף בתאריך: 20/09/2008 ב- 10:33:40
מיקום/מין/גיל: ראשון לציון

הודעהנשלח: 28/10/2008 ב- 23:22:16    כותרת הודעה: שימו לב כי עומדת להיכנס משאבה חדשה לשוק: "אומניפוד" תגובה עם ציטוט

הייתי היום בגפן מדיקל והתרשמתי ממנה מאד לטובה.

מצורף קישור לאתר החברה בחו"ל - http://www.myomnipod.com/

שווה בחינה במסגרת האלטרנטיבות.

בעניין שונה - עד היום דיברנו רק על מד הסוכר הרציף שמתחבר למינימד, למי שמתעניין בנושא וקול לרכוש כדאי מאד לקבוע פגישה בגפן מדיקל ולשמוע גם על הנביגטור.

נא לא לתקוף אותי שהוא לא מתחבר לשום משאבה - חשבתי כמוכם, ישבתי היום כשעה בגפן מדיקל והבנתי כי יש לו יתרונות אחרים.

מכיוון ומדובר בהוצאה כספית גדולה שווה לבחון גם אותו.
חזור למעלה
שאלה

הודעהנשלח: 29/10/2008 ב- 09:03:19    כותרת הודעה: Re: מינימד תגובה עם ציטוט

יש משהו ששמע על משבת דנה ואים מינימד משבה טובה כמו שכולם חושבים
חזור למעלה
אושרה :)

הודעהנשלח: 29/10/2008 ב- 12:47:11    כותרת הודעה: לכול חברי הפורום תגובה עם ציטוט

מה שיש לי להגיד לכולם ובמיחוד למי שצריך לבחור סוג של משאבה, שיחשוב טוב טוב ויברר מה כדאי לבחור ומה יהיה הכי טוב לו או לה .

אני יכולה להגיד שלפני כחודש וחצי חבר שלי התחבר למשאבה של חברת פרדיים מיני מד. (הסכרת התגלת בשנת 2006) ובביקורת האחרונה אצל הרופא הבחין במכשיר שנקרא "דנה" שהיא גם משאבה וגם יש בתוכה מכשיר לבדיקת סוכר והיא קטנה וקומפקטית והשרות של החברה ממש טובה והכול. הגיע סוכן מאוד נחמד ונדיב הסביר הראה וגם נתן לו לנסות כמה ימים אבל עדיין זה קשור לנוחיות ועם מסתדרים עם המכשיר במקרה הזה הוא לא הסתדר וחזר לפרדיים מיני מד . ישנם 5 סוגים של משאבות שרק 3 מתוחם חברים בקופוץ ו 2 מהם חברות פרטיות, מומלץ להתעניין במה שאפשר!

דרך אגב אחרי חודש אתה כבר נתקע עם המכשיר ל - 6 שנים , גם יומיים שלושה מספיקים בכדי לראות איך אתה מסתדר איתם .

בהצלחה רבה חברה של............. מחייך
חזור למעלה
אבא למתוקה

הודעהנשלח: 31/10/2008 ב- 00:33:08    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

השאלה היא אם באמת קונים את המשאבה של מינימד עם האופציה לחיבור למד סוכר הרציף (לכשיכנס לסל הבריאות), אזי הטכנולוגיה הזו של שני מכשירים תהיה ישנה. לפי מה שאני שומע זה איחוד שני המכשירים והשאלה היא מה לעשות? לקחת מכשיר שייתכן שאוטוטו יהיה מיושן כי הןא יצטרך שני חיבורים לגוף או לקחת מכשיר "פשוט". בכל מקרה יש התחייבות (אני לא יודע של כמה זמן לכל מכשיר) - אין לי מושג אם יש מצב לבחור מסלול ללא התחייבות - אם יש - אשמח לשמוע.
עוד שאלות הן:
כמות היחידות הנמצאת במכשיר
האם הוא יכול להתנתק כתוצאה ממשחק בגן שעשועים/פעילות גופנית או סתם אם מתהפכים הרבה בלילה.
שידרוגים עתידיים (אולי יהיו פונקציות שבמקרה של תוצאות חריגות יישלח SMS עם המדידה ומיקום הילד (דרך GPS מובנה במכשיר) למספר קבוע)
חזור למעלה
אושרה :)

הודעהנשלח: 01/11/2008 ב- 19:04:19    כותרת הודעה: תשובה ל : אבא למתוקה תגובה עם ציטוט

היי שבוע טוב מחייך רציתי לעדכן אותך לגבי המכשירים אתה לא מתחייב בתשלום על החזקת המכשיר, אלה רק על שמירתו ושזה לא ניתן להעברה . אתה חותם על שטר חוב . אין כול התחייבות לכך ......... בהצלחה חברה של ......................... מחייך
חזור למעלה
ארבל.

הודעהנשלח: 04/11/2008 ב- 22:51:24    כותרת הודעה: התחברתי לאחרונה למינימד ויש לי מה להגיד בנושא... תגובה עם ציטוט

ל- אבא למתוקה,

קופת החולים רוכשת עבורך משאבה כל 5-6 שנים. כיום, כאשר הינך צריך לבחור סוג משאבה, כדאי לך לבחור במינימד כיוון שהיא המשאבה היחידה בארץ המשמשת גם כמקלט לסנסור. הסנסורים כיום דורשים חיבור נוסף לגוף. אם תקח מכשיר אחר, לא תוכל להנות מאופציה זו ותהיה תקוע 5-6 שנים עם משאבה ללא כל אפשרות להתחבר לסנסור.

ביררתי בזמנו גם על המשאבה של גפן מדיקל, האומניפוד, ומסתבר שהיא בכלל לא בסל הבריאות ועולה הון תועפות כך שאין בכלל על מה לדבר... גם המד סוכר רציף שלהם (נביגטור) יקר יותר מהמכשיר של מינימד. החיסרון היותר גדול של הנביגטור הוא שאתה צריך להסתובב עם מקלט נוסף, דבר שאצלי לא בא בחשבון בכלל.

לסיכום: המחשבה שלך "לקחת מכשיר פשוט" היא דבילית לגמרי. כנראה שהינך חושב במונחים של טלפונים סלולרים. קופת החולים שלך מממנת עבורך משאבה כל 5-6 שנים. מסיבה זו כדאי לך לבחור דווקא במשאבה המתקדמת ביותר ושתומכת בסנסור, שזה אומר בעצם מינימד.

לגבי שאר השאלות, אז ככה:

1. אין מושג כזה "התחייבות" במשאבה. שוב לא מדובר במסלול של טלפונים סלולרים. החברות נותנות לך חודש ניסיון עם המשאבה, ואם תהיה מעוניין להמשיך אז קופת החולים תשלם בשבילך על המכשיר. מעבר לחודש, אם תהיה מעוניין להפסיק להשתמש במשאבה תוכל לעשות זאת על דעת עצמך (או הרופא שלך), אך לא תצטרך לשלם קנס כלשהו. אבל אם תרצה משאבה חדשה, תצטרך לחכות עד שתחלוף התקופה של ה5-6 שנים ואז תהיה זכאי לקבל משאבה חדשה.

2. במשאבות של מינימד יש 2 סוגים. האחת של 300 יחידות והשנייה של 180 יחידות המיועדת בעיקר לילדים או לאנשים שמשתמשים בפחות מ50-60 יחידות ליום. לאנימאס למשל יש בארץ רק משאבות של 200 יחידות.

3. לגבי הנתקות הפרפרית, לי זה מעולם לא קרה אבל שמעתי שזה יכול לקרות אצל אנשים ש'מתעסקים עם הפרפרית בצורה לא נכונה וכן גם אצל אנשים שיש להם זיעה מאד מאד סמיחה. אבל גם לזה יש פתרון. בכל מקרה זה דבר נדיר ולאחר תקופה של חודש ניסיון כבר תדעו מה קורה.

4. הודעות SMS וGPS לא קיימות כיום בשום משאבה בעולם, ואני גם לא מאמין שיהיה דבר כזה בשנים הקרובות.
חזור למעלה
אמא של ..

הודעהנשלח: 05/11/2008 ב- 19:10:15    כותרת הודעה: משאבת טלאי תגובה עם ציטוט

עדיף להמתין בסבלנות למשאבת הטלאי מדיקל גפן משווקת אותה.

אנחנו לא מתחברים בנתים למשאבה עקב רגישות לפרפרית אנו ממתנים בסבלנות ומקווים שהיא תיכנס לסל הבריאות בהקדם.
חזור למעלה
טעימה

הודעהנשלח: 07/12/2008 ב- 23:57:25    כותרת הודעה: האמת על סנסור תגובה עם ציטוט

אני מאוד מרוצה מהשימוש במשאבת פארדיגם של אגנטק, גם השרות שלהם בסדר.

לעומת זאת המד סוכר הרציף עדיין מאוד מזייף ולא מומלץ לשימוש.
חזור למעלה
אבא לילדה סכרתית

הודעהנשלח: 08/12/2008 ב- 00:32:22    כותרת הודעה: ל-טעימה תגובה עם ציטוט

אנו משתמשים מרוצים מהמד סוכר רציף. מכר שלי אמר לי בעבר משפט נכון - "הסנסור מתאים לאנשים בעלי אינטליגנציה סוכרתית".
חזור למעלה
אמא לילד סכרתי.

הודעהנשלח: 11/08/2009 ב- 14:15:12    כותרת הודעה: השוואה בין שני המכשירים תגובה עם ציטוט

קופות החולים מאשרות את המכשירים רק למי שהיו לו שני אירועים קשים של היפו שבהם נזקק לאישפוז.

__________________ נביגטור ________________________ מינימד
עלות ציוד חודשי________ לא עולה________________________ לא עולה
עומק מחט בגוף________ קצר __________________________ ארוך
גודל מסך____________ גדול___________________________ קטן
מסך _______________ אותיות גדולות ____________________ אותיות קטנות
שפה ______________ אנגלית _________________________ עברית
מיקום ______________ זרוע , בטן ______________________ בטן, ירך
כיול _______________ חמש פעמים בשבוע ________________ עשר פעמים בשבוע
החלפה _____________ כל חמישה ימים ___________________ פעם בשבוע
קליטה _____________ עשרה מטרים ויותר _________________ שניים וחצי מטרים
דיווח רמות סוכר _______ פעם בדקה ______________________ כל חמש דקות
שילוב עם משאבה ______ בעתיד _______ _________________ שילוב עם משאבה כבר קיים
מכשיר בדיקת סוכר______ משולב בסנסור____________________ נפרד
בטריה______________פעם בחודש ______________________ יש מטען
לילדים קטנים אני ממליצה על הנביגטור בגלל טווח הקליטה הרחוק
שלהם . ההורים יכולים לשים את המכשיר בחדרם במשך הלילה ולעקוב
חזור למעלה
סכרתי ותיק

הודעהנשלח: 17/08/2009 ב- 01:52:40    כותרת הודעה: ל"אמא לילד סכרתי" תגובה עם ציטוט

מספר הערות בקשר למה ש"אמא לילד סכרתי" אמרה.

* באתר של מינימד כתוב, וגם מניסיון אישי, שניתן לחבר את הסנסור בבטן, ברגל , בישבן ובחלק האחרוי של מותן. לפי מה שנמסר לי באגנטק, בשנה הבאה צפוי לצאת גם משדר גמיש וגם אורך המחט צפוי להתקצר.

* מתישהו בין ספטמבר לנובמבר השנה, תגיע לארץ המשאבה החדשה של מינימד ושמה VEO. ובה יתווספו שיפורים רבים, ביניהם: שיפור משמעותי ברמת הדיוק של הסנסור (ברמות הנמוכות), ועצירת הבזאל במשאבה למשך שעתיים כאשר רמת הסוכר מגיעה לטווח הנמוך. מסיבה זו הייתי דווקא ממליץ להורים השוקלים לחבר את ילדם למד סוכר רציף, להמתין מעט עד אשר הVEO תגיע לארץ ורק אז להחליט.

* בשורה התחתונה צריך לחשוב מהם הכלים בהם נוכל להשתמש בכדי להגיע לאיזון הטוב ביותר במינימום מאמץ. לדעתי, וגם מניסיוני, הדרך הקלה ביותר לשלוט בסוכרת היא באמצעות משאבה משולבת עם סנסור. וכרגע רק למינימד יש את הטכנולוגיה הזאת. כל השאר 'עדיין עובדים על זה..'
חזור למעלה
אחד שמבין

הודעהנשלח: 08/10/2009 ב- 00:27:05    כותרת הודעה: מה שחשוב באמת תגובה עם ציטוט

לכל מי שמעוניין להתחבר למשאבה קחו בחשבון את מה שחשוב באמת

1. איך מסתובבים עם המשאבה? האם מסופקים נרתיקים חגורות ושאר דברים?

2. הפרפרית. האם נוח להסתובב איתה? האם ההחדרה כואבת? האם היא מחזיקה שלושה ימים?

3. תקשורת למד הסוכר. עוזר לרופא (ולכם) לקבל תמונה של הסכרת

4. פשטות בשימוש

5. גודל מיכל האינסולין, שלא תתקעו עם מיכל ריק לאחר פחות משלושה ימים

6. והכי חשוב השירות.

בקשו מנציגי החברות משאבה לנסיון, אפשר לקבל משאבה לחודש. בדקו את הכתוב למעלה, והכי חשוב בידקו את הקשר והתקשורת עם הסוכן. צלצלו אליו בשעות הערב, בידקו את זמינותו ובקיאותו ואת הנכונות לעזור. אני גר בירושלים, מחובר למשאבת Accu Chek spirit.. הסוכן שלהם היה איתי בקשר רציף כל החגים, פגש אותי להדרכה בפיקניק משפחתי בהתראה של שעתיים. לרופאה שלי תדפיס מפורט של רמות הסוכר והשימוש במשאבה וגם רמות הסוכר שלי ירדו בשלושת השבועות האחרונים. ממליץ בחום

יהל 
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד
הקודם  1, 2, 3  הבא
עמוד 2 מתוך 3

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |