אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
תחליפי מתוקים

עמוד ראשי -> פורום סכרת הריון
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
מתוקה חדשה

הודעהנשלח: 26/01/2006 ב- 14:57:47    כותרת הודעה: תחליפי מתוקים תגובה עם ציטוט

שלום, אני בשבוע 30 ולפני כשבוע אובחנה אצלי סכרת הריון. אני עוקבת בבית באמצעות מכשיר מדידית סוכר וקיבלתי תפריט יומי אשר , כמובן, לא מאפשר כלל שום דבר מתוק - חולשתי הגדולה...
בקונדיטוריות שונות וגם בסופר ראיתי שישנם מוצרים רבים ללא סוכר - גלידות , עוגיות, ופלים וכד'. האם כולם יכולים להוות תחליף לתשוקה העזה למשהו מתוק? גם אם הם אינם מסומנים ע"י איגוד איל? כמה מותר לצרוך מהם ליום?
היועץ התזונתי הורה לי לא להשתמש בסכרין, האם במוצרים אלה הוא קיים? בהרכב התזונתי מופיעים שמות של ממתיקים שאיני מכירה, ובאותו עניין, מה יכול להוות תחליף מקובל ולא מזיק להמתקת משקאות חמים?
תודה רבה מראש
חזור למעלה
עידית

מנהל

הצטרף בתאריך: 18/05/2005 ב- 16:57:03

הודעהנשלח: 26/01/2006 ב- 21:17:27    כותרת הודעה: ממתיקים בהריון תגובה עם ציטוט

שלום לך.
כשמדברים על ממתיקים, יש שני סוגים עיקריים: 1. ממתיקים נטולי קלוריות, הכוללים אספרטיים, סכרין, סוכרלוז אצסולפאם K ועוד. מקבוצה זו סכרין אינו מומלץ לשימוש בהריון, לגבי השאר מותר, אך כדאי מאוד לצמצם את הצריכה. הייתי אומרת ששלוש כוסות שתיה חמה ביום מומתקות עם אחד מאלו (סוכרלוז למשל, ניתן להשיג בשקיות קטנות, ומספיקה חצי שקית להמתקת כוס שתיה) זו כמות סבירה.
2. ממתיקים שכן תורמים קלוריות ופחמימות, בעיקר הסוכרים הרב כהליים: מניטול, קסיליטול, מלטיטול, סורביטול ועוד. מוצרים רבים עליהם כתוב "ללא סוכר" מכילים סוכרים רב כהליים. הם כן תורמים פחמימות וקלוריות, אם כי פחות מסוכר. על פי הגישה התזונתית כיום, אין סיבה להימנע מסוכר פשוט (סוכרוז), אם לא מגזימים בכמות (מלבד סוכריות ושתיה מתוקה שאינן מומלצות). ניתן להחליף פעם ביום מנת לחם (פרוסת לחם ותחליפיה) בפרוסה קטנה של עוגה, גם עוגה רגילה, או בשתי עוגיות, המכילות כמות דומה של פחמימות. ניתן גם לבחור במשהו מהמוצרים "ללא תוספת סוכר" שציינת, המכילים קצת פחות פחמימות ולפעמים קצת פחות קלוריות.
בקשי מהדיאטן שהדריך אותך שיתן לך גם תחליפים מתוקים. קשה לשרוד דיאטה ללא מתוק, וכנראה גם אין בכך צורך.
בברכה
עידית
shavith

הודעהנשלח: 30/01/2006 ב- 09:57:31    כותרת הודעה: ממתיק ידידותי תגובה עם ציטוט

המליצו לי להשתמש בממתיק של סאנריידר. הוא מאושר ומומלץ ע"י איל. אין הגבלה על הצריכה שלו, ואומרים שלהפך, הוא יכול לאזן את רמות הסוכר בדם.
חזור למעלה
עידית

מנהל

הודעהנשלח: 30/01/2006 ב- 10:41:00    כותרת הודעה: ממתיקים תגובה עם ציטוט

שביט שלום.
ראה התכתבות בנושא בקישור הבא
http://www.metukim.co.il/forum1/viewtopic.php?t=1742
בהריון כדאי לנקוט משנה זהירות ולא להתייחס לאף תוסף מזון או ממתיק מלאכותי כ"חופשי", אלא לצרוך במתינות.
בברכה
עידית
shavith

2

הצטרף בתאריך: 30/01/2006 ב- 10:03:20

הודעהנשלח: 30/01/2006 ב- 10:57:18    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עידית שלום,
מוזר שעל כל הממתיקים המלכותיים, אשר נעשו עליהם מחקרים ובחלקם אף הוכחו כמסרטנים, את ממליצה כלאחר יד. בעוד שממתיק טיבעי, שלפחות על פניו נראה הפתרון האולטימטיבי לסוכרתיים ובכלל לשוחרי הבריאות, כלל לא מוזכר על ידיך. קראתי את התכתובת ביניך ובין תום, וקראתי גם כתבות נוספות בתחום. אני לא מומחית ולא מתימרת להבין, אבל הממתיק הטבעי הזה עדיין נראה לי יותר טוב מכל חלופה אחרת שהצעת.
שבית.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
עידית

מנהל

הודעהנשלח: 30/01/2006 ב- 22:32:30    כותרת הודעה: ממתיקים בהריון תגובה עם ציטוט

שביט שלום
אם תקראי היטב את תשובותי לנשים הרות תראי, שמעולם לא המלצתי להן שום ממתיק "כלאחר יד". אני תמיד מקפידה לכתוב שבהריון צריך לנקוט משנה זהירות ולצרוך בכמות מתונה. זה בדיוק מה שכתבתי הפעם: בהיריון אין להתייחס לאף תוסף מזון או ממתיק מלאכותי כ"חופשי", וזה כולל הן את סאנריידר והן את שאר הממתיקים.
אגב, לגבי מוצרים טבעיים, לא כל מוצר טבעי הוא בריא. הרעלים הקטלניים ביותר הם חומרים טבעיים לחלוטין. היותו של החומר טבעי אינו מהווה המלצה לצרוך אותו. צריך לברר אם היה בשימוש בעבר, ואם נבדק ונמצא בטוח לשימוש.
בברכה
עידית
shavith

2

הצטרף בתאריך: 30/01/2006 ב- 10:03:20

הודעהנשלח: 30/01/2006 ב- 23:14:06    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עידיט,
אני פשוט ציפיתי, שאם את כבר נותנת רשימה של תחליפים, תצייני גם את הסטיביה כאחד מהם (בלי קשר לחברה היצרנית). את יכולה לכתוב את הסתייגותך, אבל תני למטופל שלך את היכולת להפעיל שיקול דעת. ודרך אגב, את ההמלצה לממתיק המדובר קיבלתי מרופאה קונבנציונלית אשר עורכת מחקר כבר כמה שנים על תוספי מזון בכלל. אם תרצי אמסור לך את פרטיה ותוכלי לברר אצלה ולבקש ממנה מחקרים עדכניים.
בברכה,
שבית.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
עידית

מנהל

הודעהנשלח: 01/02/2006 ב- 12:42:39    כותרת הודעה: ממתיקים תגובה עם ציטוט

שבית שלום.
אני מקבלת את הביקורת, ולהבא אכלול ברשימה גם את הסטיביה, עם הסתייגות שטרם אושרה על ידי ה FDA.
בברכה
עידית
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סכרת הריון
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |