אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
מהו החלק הכי קשה בסוכרת?
עבור לעמוד
הקודם  1, 2

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
איל

50

הצטרף בתאריך: 13/12/2006 ב- 00:57:43

הודעהנשלח: 24/12/2006 ב- 09:16:43    כותרת הודעה: Re: מהו החלק הכי קשה בסוכרת? תגובה עם ציטוט

יסמין כתב:
הפחד שלי מלווה ב:
1. סיבוכים בעתיד זה הדבר שהכי מלחיץ
2.הצורך שתמיד יהייה לך תרופות במקרר וגם מזרקים חד פעמיים
3.הכאבים שבהזרקות. זה לא פחד אלא כאב ומיאוס
4.הפחד שכאשר יהייה לי בן זוג המחלה תהייה מוזרה או מביכה בעיניו
אני מרגישה שאני מוגבלת עם כל הבדיקות והזריקות

1. וטוב שכך. בלי החשש הזה הייתי מזלזל באיזון.
2. לא בעיה. חשוב להתגבר על הבושה ולהתוודע לכמה סוכרתיים באזור שלך, ולהיעזר בהם במקרה של תקלה. לי קרה פעם שנתקעתי בלי אינסולין, הרמתי טלפון למישהו שהכרתי באזור, והוא הקפיץ לי מזרק חד-פעמי ומד-סוכר. הפורום זה מקום טוב ליצור רשת כזו ו/או להקפיץ בקשת עזרה כשזה קורה.
3...
4. כל בני זוג נורמליים מגיעים די מהר למצב שדברים מוזרים ומביכים קורים להם ביחד. טובים או רעים. והסוכרת הופכת להיות הפשוטה יותר, והפחות מביכה. הילדים שלי משחקים עם מד-הסוכר שלי כל יום, מצפצפים במשאבה ושואלים מדי פעם שאלות על הסוכרת. ובאופן כללי, כל הסוכרתיים בגילי שאני מכיר התחתנו ומגדלים ילדים. יותר מזה?
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
יסמין

הודעהנשלח: 24/12/2006 ב- 11:03:29    כותרת הודעה: Re: מהו החלק הכי קשה בסוכרת? תגובה עם ציטוט

שלום..... בחנוכה עשיתי תאונה תודה לאל לי לא קרה כלום רק למכונית של הצד השני נגרם נזק של 700 ש"ח. קיבלתי שיחה בבוקר מהביטוח על זה שאני צריכה לשלם לו את הכסף מחר (25/12/06) וחוץ מזה שאני צריכה לשלם אני מתה מפחד לנהוג כי רק לפני חודשיים קיבלתי רישיון וכולי לחוצה וכל זה, לא יודעת איך לתאר. אני לא מסוגלת לאכול ואני חייבת בגלל שאני הזרקתי. מה אני עושה? אני לפעמים אוכלת בכוח רק בשביל שהפחמימות ייכנסו לתאים..
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 24/12/2006 ב- 11:52:04    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אם את לא יכולה לאכול ואת חייבת פחמימות כי לקחת אינסולין, תשתי שתיה ממותקת. קולה, ספרייט, מיץ (לא דיאט) או כל משקה אחר שמכיל סוכר
חזור למעלה
אירה3648

הודעהנשלח: 24/12/2006 ב- 16:56:09    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום לכולם!
הפחד הכי גדול שלי הוא מהסיבוכים.
בעלי בן 29 חולה סכרת 9 שנים וקיבל פעמיים התקף לב . זה מפחיד.
לא חשבתי אפילו לרגע לבטל את החתונה בגלל שבעלי חולה סכרת ( לבעלי גילו סכרת חודש לפני חתונה) למרות שבעלי אמר שזאת החלטה שלי והוא יבין אם אני אעזוב.
מה שגם כן מפחיד זה שמעבירים את זה לילדים.
יש לנו שני ילדים והקטן בן 3 חולה סכרת כבר שנתיים.
וכמובן ההיפואים אצל הילד ו הלילות.(עברנו אחד קשה אם הילד בגיל שנתיים אם איבוד הכרה, בעלי מרגיש מיד כאשר הסוכר מתחיל לרדת)
אז שיהיה לכולנו יום טוב צוחק
חזור למעלה
אורח.

הודעהנשלח: 24/12/2006 ב- 23:28:08    כותרת הודעה: ל-אירה3648 תגובה עם ציטוט

מהי רמת ההמוגלובין המסוכרר (A1C) של בעלך? במידה וידוע לך..
חזור למעלה
יסמין

הודעהנשלח: 25/12/2006 ב- 00:05:56    כותרת הודעה: תגובה לאורח.... תגובה עם ציטוט

[size=18]בתגובה שלך על מה שכתבת שאני אשתה שתייה מתוקה:[/size]

בתגובה למה שהצעת לי לעשות זה לא עוזר לי כי הדיאטנית אמרה לי לאכול פחמימות מכיוון שזה לא מוריד לי את הסוכר מהר ואילו שתייה גורמת לי להיפו ולא פעם קרה לי דבר כזה. אפילו שאני אוכלת פחות משתי פרוסות יש לי ירידה.......
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 25/12/2006 ב- 17:11:52    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום יסמין,
אני חושב שהאורח צדק. אם מזריקים אינסולין לפני ארוחה לפי כמות הפחמימות שבה, ובאמצע לא מתחשק לגמור, אפשר להשלים עם שתייה מתוקה את כמות הפחמימות שהייתה מתוכננת בארוחה. צריך לדעת לספור פחמימות .
כמו שנאמר, "פחמימות הן פחמימות הן פחמימות". כל הפחמימות נהפכות לגלוקוז בדם. (כמעט) לא משנה אם זה הגיע מעמילן שבתפוחי האדמה או מקמח תירס או ממיץ ממותק.
shlomi211

10

הצטרף בתאריך: 10/12/2006 ב- 22:28:30

הודעהנשלח: 25/12/2006 ב- 19:09:47    כותרת הודעה: Re: מהו החלק הכי קשה בסוכרת? תגובה עם ציטוט

אני ממליץ בחום לכל אילו שפוחדים להזריק להשתמש במשאבה .
פעם בשבוע דקירה בבטן והופ אתה מקבל פטור לכל השבוע מהזרקות .
דבר נוסף וחשוב הוא ירידה דרסטית במספר ההיפו בלילה .
הבי חשוב עם משאבה אתה יכול לאכול כמו אדם בריא , אבל לפני שאוכלים כמעט הכל , מומלץ להתנסות הבמשאבה לפחות שנה ולראות את היכולת כולל הזרקת בזל סטנדרטי ובזל משופר כשאוכלים עוגות וכו'.
חזור למעלה
shlomi211

10

הודעהנשלח: 26/01/2007 ב- 10:45:26    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לגבי המשאבה , לפי דעתי זו המצאת המאה .....היא פשוט נוחה , קלה לנשיאה ולא מפריעה כלל.
את האמת, יש הבדל מהותי בן נשים לגברים לגבי הדיקות הבגדים וההופעה .
נשים בד"כ אוהבות ללכת צמוד ומחויט ביחס לגברים שתמיד יכולים להכניס את המשאבה לאחד הכיסים ללא בעיות .
אבל אם נתגבר על מחסום ההופעה , דעו לכם שמאז שהתחברתי למשאבה (ארבע שנים) כמות ההיפו שלי ירדה ב- 90% ,יתרה מכך הם קלים יותר וניתנים לשליטה ....
ביחס לעבר, בו הייתי מקבל היפו כמט כל שבוע ביום ובליליה .
דבר נוסף הוא החופשיות שלי לאכול היום הכל , בדגש על הכל כולל סוכריות ממתקים עוגות וכ' , אני פשוט מעלה את אחוז ההזקה למספר שעות מודד מספר פעמים ותמיד אני בסיבות ה- 100.
ממולץ לעבור למשאבה ......דרך אדב בימים אלו הוכנסה המשאבה עם הסנסור למספר קופות חולים , זה ממש סוף הדרך.
חזור למעלה
אביב

הודעהנשלח: 28/01/2007 ב- 10:17:31    כותרת הודעה: להגר15 תגובה עם ציטוט

להגר15!
אהבתי כל מילה ומילה שלך!!!!
אני גם חושבת שזו הגישה שצריך בחיים בכלל ולסוכרתיים בפרט ואני אמא לתינוקת בת שנה וחצי וגילינו סכרת אצלה לפני שבועיים. כך בדיוק אני מתכוונת לגדל אותה : אין במה להתבייש ומי שינסה לפגוע בה או יתרחק ממנה בגלל הסכרת כנראה שאין לו הרבה מה להציע...
תחשבו תמיד חיובי!!!!!!!!!!!!
ותהיו גאים במה שאתם!!!!!!!!
צוחק
חזור למעלה
gumai_h@mac.org.il

הודעהנשלח: 09/02/2007 ב- 21:14:11    כותרת הודעה: Re: תגובה לאייל תגובה עם ציטוט

כאמא לסוכרתית בת7 שנים שאובחנה לפני כחודש וחצי-נהניתי לקרוא כל משפט שכתבת.
ביסודי אני בחורה מאוד אופטימית אבל ה"מכה" שחטפנו הצליחה להוציא אותי מאיזון,לכן היה נחמד לקרוא את דבריך מנקודת ראות גברית - כאמא שרוצה חיים מלאים מוצלחים ומספקים ללא כל פשרות לבתי.
חזור למעלה
shlomi211

10

הודעהנשלח: 12/02/2007 ב- 21:17:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אין ספק , שהידיעה על המחלה היא שוק לכולם ,לכאורה האדמה נשמטת מתחת לרגליים ואז מנסים לשנות הרגלי חיים לכל המשפחה ו..................
אבל חשוב באמת לעצור ולהגיד טוב שזה רק סוכרת ולא חס וחליליה לא משהו אחר. לגבי האוכל בהתחלה באמת צריך להקפיד על תזונה נכונה ,להתחיל לחוש כמה אוכל שווה ליחידה אחת של אינסוליין ומה מותר ומה אסור ולאט לאט ובזהירות להעלות את המינון , מומלץ לשים לב בעיקר אחרי ארוחה עם לחם , או רוויה בפחממות , אלה מקפיצות את רמת הסוכר. לגבי כמות יח' ההזרקה , לפחות בשלב הראשון להיות צמודים להוראות הרופא , אבל בעתיד הקרוב ניתן ורצוי לשחק איתם בהתאם לסוג המזון שאכלתם ורמת הפעילות הגופנית שבוצעה באותו היום .שיהיה בהצלחה והרבה סבלנות מאוד שמח מאוד שמח
חזור למעלה
דניאל

הודעהנשלח: 11/03/2007 ב- 13:30:44    כותרת הודעה: מה הכי גרוע? ומה הכי טוב? תגובה עם ציטוט

שלום,
אני חייב להודות שלא אהבתי את נוסח השאלה - מה הכי גרוע במצב הבלתי ניתן לשינוי שבו אתה נמצא. הרי הסכרת היא עובדת חיים, ולשאול את עצמי מה הכי גרוע מה רק מכניס להלך רוח עגום משהו.
יש לי סכרת מגיל 18 (כ 21 שנים) ואני חייב להודות שאף פעם לא שאלתי את עצמי את השאלה הזאת.
אני כן יכול לומר שהרבה הפחדים והמצוקות שתוארו הן בוודאי רלוונטיות - בהחלט יש סיכוי רב יותר לסיבוכים (גם אצל המאוזנים), הזריקות והבדיקות לא הכי נעימות, וצריך לחשוב על כל מה שעושים.
אלה הן עובדות.
מלפחות במקרה שלי העובדות הללו הביאו למספר תוצאות שלא יסולאו בפז:
1. אני מעריך את ההווה.
2. אני מפתח את המודעות שלי - כי חלק גדול בלהיות חולה סכרת הוא תרגול בפיתוח המודעות העצמית - מה אני אוכל, איך אני מרגיש, ...
3. אני לומד לא להטריד את עצמי בדברים שאין לי שליטה עליהם (וזו בעיה נפוצה אצל כולם).
4. אני לא עושה מילואים (סליחה על הסוציומטיות, אבל זה בהחלט יתרון).

יש לי בקשה מכל האמהות שענו - אנא נסו שלא להפוך את הבעיות שלכן לבעיות של לילדכן החולה. במקרה שלי, אמא שלי לקחה את הסכרת הרבה יותר קשה ממני, וכל מי שפגש אותי אחרי שפגש את אמא שלי דיבר איתי כאילו אני תיכף מתפגר לו מול העיניים. לעומת זאת מי שהכיר אותי בלי התיווך של אמא שכח מהר מאוד שאני חולה (למרות שאני מזריק בכל מקום ובלי חשבון). להיות חולה זה state of mind וצריך להזהר לא להפוך את הסכרת לקריירה - זו רק תכונה אישית נוספת (כמו גובה, או מבנה גוף) שיש להפיק ממנה את המיטב. לא להיות מרוצה ממה שיש לך (אם אי אפשר לשנות את זה) - זה בעיני בזבוז של אנרגיה ושל זמן יקר שבו אפשר להיות ממש מאושר.
חזור למעלה
shlomi211

10

הודעהנשלח: 12/03/2007 ב- 11:27:56    כותרת הודעה: תשובה לדניאל תגובה עם ציטוט

מקבל מאוד את ההתייחסות שלך לנושא , גם אצלי הסביבה קיבלה את הסוכרת שלי הרבה יותר קשה מימה שאני קיבלתי אותה.......
אני "שמח" למצוא מישהו עם ארוכה בגילי אשמח להחליף איתך מספר חוויות דווקא במייל שלי
אשמח אם תחזור אלי למייל -nshlomi1@netvision.net,il
חזור למעלה
shlomi211

10

הודעהנשלח: 12/03/2007 ב- 11:30:33    כותרת הודעה: צריך להוסיף את il תגובה עם ציטוט

כתובת
חזור למעלה
אורית

200

הצטרף בתאריך: 20/10/2006 ב- 19:24:41
מיקום/מין/גיל: ירושלים

הודעהנשלח: 29/03/2007 ב- 02:28:33    כותרת הודעה: הדבר הכי קשה.... תגובה עם ציטוט

הוא כמובן ההלם והכעס שבגילויי הסכרת.
ואחריו לא פחות קשה זה כשנודע לי שגם לאחותי התגלתה סכרת-הכעס והחוסר אונים היה כפול והטראומה שחוויתי כמה שנים לפני כן צפה וחזרה.
עכשיו קיבלתי מתנה לחג וגם האחות הנותרת ( קורץ כנראה מקנאה)החליטה ללכת בדרכנו ואצלה הופיע סכרת מבוגרים.
הדבר הנוסף הוא הפחד שלפעמים הופך לפוביה מהיפו גליקמיה בעקר מהיפויים ליליים.
ואחריו מגיעים הפחדים מהסיבוכים למינהם(שאותי מאד קשה לשכנע בסטטיסטיקות כי אם תסתכלו על הסכרת נעורים במשפחתי תראו שאנחנו "סטיית תקן" ולכן קשה לי להאמין בהסתברויות הנמוכות השונות לסיבוכים בצירוף מילות התנאי ).
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
פלוני

10

הצטרף בתאריך: 27/03/2007 ב- 13:16:38

הודעהנשלח: 11/04/2007 ב- 00:51:47    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אולי אני צעיר בעסק....אותי מעסיק כרגע בעיקר עניין האוכל.
בטח עם הזמן אני יתרגל.
לגבי הסיבוכים...הדבר נראה לי קצת רחוק ממני..
חזור למעלה
אהד

2

הצטרף בתאריך: 30/03/2007 ב- 10:52:19

הודעהנשלח: 11/04/2007 ב- 14:47:46    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Anonymous כתב:
אותי מפחיד בתור אמא שתהיה לה בעיה למצוא חתן.ושתצטרך לסבול מלב שבור לאחר שהחבר שלה יחליט בלחץ הוריו לעזוב אותה ולמצוא כלה אחרת ללא סכרת.
ואותי הכי מפחיד האפשרות שתמות לפני או שאראה אותה סובלת או שלא תהיה נשואה+ילדים.

אין לך מה לדאוג לגבי זה כ"כ...בד"כ מתחתנים והכל בסדר...לדוגמא בנדוד שלי שיש לו סוכרת סוג 1 והוא התחתן בגיל 21 ולא היה לו בעיות...אז אין סיבה לדאגה..
מאיה

הודעהנשלח: 12/04/2007 ב- 22:43:08    כותרת הודעה: הדירוג שלי תגובה עם ציטוט

הדירוג שלי הוא כזהה :

1. התמודדות החברתית

2. הפחד מהיפוגליקמיה

3. הפחד מסיבוכים ארוכי טווח

4. ההזרקות

5. בדיקות הדם

6. ספורט

7. תכנון הארוחות והצורך להקפיד על דיאטה

8. אחר

ולי יש את הסכרת לפני המלחמה האחרונה.
יש לי את הסכרת כבר שנה ו- 5 חודשים ( כלומר שנה וחצי עוד מעט שנתייםם )

ובאמת שבהתחלה פחדתי מהכול בעיקר התמודדות חברתית , גם היה לי קשה לעושת בדיקה וזריקה.

אני מטופלת ע"י זריקות , אני יחסית מאוזנת , לפעמים יוצא לי גבוה שזה לא טוב !!

לפעמים גם יש לי היפוגליקמיה מזל שאין לי את זה בלילה !!

אבל היפוגליקמיה במהלך היום !!

בייי

חזור למעלה
אמיר23

הודעהנשלח: 03/06/2007 ב- 11:55:33    כותרת הודעה: סכרת נעורים תגובה עם ציטוט

שלום לכולם.
אני גבר בן 23 ולאחרונה התאהבתי במישהי שהיא קצת יותר מתוקה ממני, לאחרונה משפחתי התחילה ללחוץ עלי ולהסביר לי את הסיבוכים שיש במחלת הסכרת מלווים בדמעות והתיפחות שאני צריך לבחור בדרך אחרת מפחד ודאגה שלא אהפוך "למטפל" שלה ושל ילדינו חס וחלילה בעתיד , ואני כגבר שלא במסלול שבסופו חתונה וחי את הרגע לא ממש התחשבתי במה שהם אומרים ופשוט המשכתי באהבתי תוך כדי התענינות יותר רצינית במחלה בעזרת מאמרים שקראתי . לאחרונה התחילו לעלות שוב הלחצים מהמשפחה בטענה חדשה שאם אני לא במסלול של חתונה אני חייב את זה בשבילה שבסוף היא לא תצא פגועה מקשר ארוך שבסופו לא נתחתן ועקב גילה העתידי יהיו לה קשיים למצוא אחד שיאהב אותה ויהיה מוכן לשאת את ידה למרות הכול. ואז התחלתי לחשוב על זה ברצינות , כאחד שאוהב אותה בלב שלם אני לא רוצה שיעשה לה רע כיום או בעתיד ,אני מפחד שאם המבט הוא קדימה ויגיע הרגע שבו אני אצטרך לכרוע ברך אני ישתפן בעקבות המשפחה או שאולי זה יבוא ממני כבר, למרות שאהבה מנצחת הכול לדעתי, אבל מי יודע?!?!. עזרו לי כואב לי לאבד אותה בגלל המתיקות שבה אני ממש עצוב רוב היום ,אני לא מדבר עם אף אחד ואולי בצורת ההודעה הזאת אני ימצא איזה תגובה שתחזק אותי לאיזה כיוון שלא יהיה . שאלה קטנה:
א. איך אפשר לדעת אם הסכרת תעבור בתורשה או לא?, לטענתה רופא הסכרת אמר שהסכרת שלה לא תעבור ליילוד(סכרת נעורים). לפי מה שקראתי אי אפשר לדעת מבולבל
תודה לעונים ואני מקווה שתהיו בריאים!
חזור למעלה
yaniv

200

הצטרף בתאריך: 11/11/2005 ב- 14:59:03

הודעהנשלח: 03/06/2007 ב- 21:06:14    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מדהים, פשוט מדהים, נראה על פניו כי אנשים אשר רואים את עצמם כאנשים רגילים, כאחד האדם, כאנשים שצריכים לדאוג לאיזונם ותו' לא, כאנשים שהסוכרת שלהם היא לא משהו שלילי אלא משהו שקיים פשוט מצליחים לחיות ("כמעט" - או אפילו ללא) בעיות חברתיות.

הדימוי העצמי בעצם יוצר משוב (פידבאק) חיובי או שלילי. לדוגמא, אדם מעריך את עצמו כחברותי, חש בטחון בחברה ונוטה לקשור קשרים מהר יותר, מאשר אדם הסבור שהוא אינו חברותי. אדם הרואה עצמו כטיפש או כחסר הבנה מתמטית עלול להיכשל בלימודיו או במבחן במתמטיקה, גם כאשר יש לו הידע הנדרש כדי להצליח בבחינה. זוהי תופעה המכונה "נבואה המגשימה את עצמה". כך גם סוכרתי שרואה את עצמו כאדם רגיל לכל דבר יראה בעיני החברה כאדם רגיל לכל דבר. אדם אשר יראה את הסוכרת שלו כמגבלה יגרום לחברה לראותו כאדם נכה (ברור מאליו). כמובן שאי אפשר להימלט מהבורות, אדם שחונך שסוכרת זו נכות משול לאדם שחונך שאדם עם פיגור שכלי מסוכן לחברה (מתברר שיש גם כאלה) - בלאוו הכי אנשים אלו לא עומדים בראש מעיני, אלא עם כן הם מסוגלים להפנים שהם טעו ואף לשנות את דרכם.

ולאמהות לילדים סוכרתיים שפוחדים מהעתיד. הדרך ל"צמצם נזקים" היא לחנך את היקר לכם מכל להתנהג כמו אדם מהישוב. לא להסתיר את הסוכרת!!!! קודם כל מטעמי בטיחות (היפו) וגם מטעמי דימוי עצמי. אני די משוכנע שאם הסוכרת לא תוסתר וילדכם/ילדתכם יגיעו לבית בן/בת הזוג, ה"חתנים" המיועדים ידעו על הסוכרת מיד. במצב נתון זה, אם הקשר לא מוצא חן בעיני ההורים בגלל הסוכרת הפרידה תהייה מידית - לא יגרם נזק. יחד עם זאת, אדם אשר לא ירצה לקשור קשר עם סוכרתי לא מאוזן/סוכרתי שלא עושה את מיטב המאמצים להתאזן התנהגותו לפי דעתי יותר מנכונה. גם אני לא הייתי רוצה לקשור קשר עם אדם שאיכות חייו (ובמקרה הזה גם שלי כבן זוג) לא בראש מעיניו.
ופחדי, אין לי פחד אלא שאיפה להיות מאוזן כמה שיותר על מנת לא לסבול מנזק עתידי - עד כמה שזה תלוי בי, וזה תלוי רק בי, לא אסבול לעולם מנזקי הסוכרת. היפו? זה חלק מהחבילה וכל חולה סוכרת צריך לדעת לבדוק תכופות וכמו כן לא להסתיר את הסוכרת - במקרה הצורך הטיפול יהיה נכון ומידי.
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד
הקודם  1, 2
עמוד 2 מתוך 2

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |