אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
חברה שלי סוכרתית,אני שבור,עזרה בבקשה!!
עבור לעמוד
1, 2  הבא

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
אלחנן

הודעהנשלח: 29/05/2007 ב- 10:54:00    כותרת הודעה: חברה שלי סוכרתית,אני שבור,עזרה בבקשה!! תגובה עם ציטוט

שלום לכולם!!
שמחתי לשמוע שיש פורום כזה שעשוי לעזור מאד בכל נושא הסכרת.
עיינתי בהודעות ובתגובות,וישר כוח לכל הכותבים!! חיזקו ואימצו!
יש לי בעיה,לפני שנתיים הכרתי נערה מדהימה,מתוקה,מהממת,יצאנו והיכרנו,ואז,היא סיפרה שיש לה סכרת נעורים.
בהתחלה קצת נבהלתי אבל עדיין לא הבנתי ולא ידעתי מה זה.
שסיפרתי להורי,היתה התנגדות בקשר להתקדמות הקשר,זה שבר אותי מאד,כי התמיכה שלהם חשובה לי.
נפרדנו לפני חצי שנה,בלב שלם אני פשוט אוהב אותה! הכרתי הרבה בנות בחיי,אבל לא ברמה הזאת,היא מילאה את כל כולי,אני אוהב אותה כ"כ.
גם אני קצת פוחד וחושש מהמחלה והסיכונים הנלווים,אני לא יודע מה לעשות,כמה פעמים כמעט התקשרתי אליה ומנעתי מעצמי כדי לא לפגוע בה שוב ולהיפרד שוב..
אין לי עוד את מי לשאול ועם מי להתייעץ בקשר לזה..אני חולם עליה כל הזמן, הלילה חלמתי על החתונה שלנו..איך שהיא התרגשה עם השימלת כלה הלבנה..כ"כ כואב לי, ואני מתגעגע אליה נורא!! אני מתגעגע ואוהב אותה מאד!
אם מישו חושב שהוא יכול להציע משו או לעודד אני אשמח ואודה לכם מאד!!
תודה רבה והמון בריאות!! אלחנן.
נ.ב. המייל שלי:arielx23@walla.com[/i]
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 29/05/2007 ב- 13:54:20    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אלחנן
בגדול ההורים שלך צודקים.
אם תסתכל על המצב כמאבק בין השכל לרגש ההורים שלך מיצגים את השכל הם אינם מרגישים את מה שאתה מרגיש.
אם אתה חושב שתאהב מישהי כמוה בעתיד ותצליח להתגבר עליה-תעזוב אותה לנפשה.
אם לא אז תתחתן איתה מיד ומהר כי אחרת היא לא תחכה לך במיוחד לאחר שעזבת אותה בגלל הסכרת.
אני עזבתי מישהי (חולת אסתמה)שאהבתי בגלל לחץ של הורים והרבה הרבה שנים חיפשתי מישהי כמוה ולא מצאתי ורק אחרי 10 שנים מצאתי מישהי טובה כמוה חולת סכרת והתחתנתי.
אז נכון שהמצב מוסיף דאגות שאפשר להמנע מהם אבל המחלה הכי איומה שיכולה להיות היא נישואין משעממים ללא רגש ללא אהבה וללא קשר ריגשי משמעותי בין בני הזוג.
היום שאני חיי עם חולת סכרת כבר 20 שנה לא מצטער ואפילו הורי שהתנגדו בהתחלה היו שמחים לקבל אותה למשפחה.
גם אם תתחתן עם בחורה בריאה אף אחד לא הבטיח לך שהיא תשאר בריאה.
יש כל כך הרבה צרות ומחלות ואי אפשר לברוח מהם לכן קח את מה שעושה אותך מאושר היום גם ככה אי אפשר לדעת מה יקרה מחר.
חזור למעלה
איל

50

הצטרף בתאריך: 13/12/2006 ב- 00:57:43

הודעהנשלח: 29/05/2007 ב- 15:28:08    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מבחינת ההורים שלך זה "לא להכניס ראש בריא למיטה חולה". עבורם זהו עניין שאין להיכנס אליו. אבל אתה כבר עמוק בפנים. אני לא הייתי נוהג כמותם. וגם ההורים של אשתי לא נהגו כמותם. אני יכול להציע לך טיעון נגדי - תאר לך שתמצא מישהי מקסימה אחרת, ואחרי כמה שנים יתברר שיש במשפחתה נטייה למחלות לב. היא עשויה להתגלות כשידוך אפילו "גרוע יותר", לפי מדד התורשה ותוחלת החיים.
סוכרת היא בולטת יותר וקל להיטפל אליה. אבל סטטיסטית היא לא הדבר הכי גרוע להתחתן איתו. בין הזוגות הנשואים בסביבתי הקרובה כבר היכה הסרטן, תאונות דרכים והשירות הצבאי. החלטה קשה...
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
yaniv

200

הצטרף בתאריך: 11/11/2005 ב- 14:59:03

הודעהנשלח: 29/05/2007 ב- 16:42:36    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אלחנן,
ניתן למצוא הצדקה בתגובה של ההורים שלך, הם דואגים לך אבל אתה והם צריכים להפנים שסוכרת זה לא סוף העולם וסוכרתי יכול לחיות עד 100כמו 20 במידה והוא ישמור על עצמו ויש היום את כל האמצעים לשמירה על סוכרת מאוזנת. יותר מכך, אדם עם סוכרת שומר על עצמו מבחינת האוכל שהוא אוכל יותר טוב מבן אדם מהישוב. רוב הסיכויים הם כי אדם עם סוכרת (TYPE 1) לא יגיע למצב של השמנת יתר ואם כן יהיו לו הכלים המתאימים (דרך חיים) לרדת במשקל.
האם ההורים שלך מודעים לכך ש"השמנת-יתר היא מחלה מטאבולית ונחשבת למחלת המאה של העולם המערבי. היא גורמת למחלות קשות, פיזיולוגיות ופסיכולוגיות. משקל-יתר של 30%-40% גורם למחלות עם סיכון רב כגון סוכרת (TYPE 2), יתר-לחץ-דם, סרטן, שומנים בדם, טרשת עורקים, מחלות אשר מתחילות אפילו ב-20% של משקל-יתר. כל 1 ק"ג של משקל-יתר מקצר את תוחלת החיים ב-1 שנה (זהו נתון סטטיסטי, כמובן), וככל שמשמינים יותר כן יורדת איכות החיים. "(http://www.starmed.co.il/Diet/NutritionAndDiet)
הסוכרת חוסכת לפחות את כאב הראש הזה..............שהוא לפי עניות דעתי חמור מהסוכרת עצמה.

האם ההורים שלך היו אומרים לך לא לצאת עם שמנה? לא נראה לי.

בטוחני כי ההורים שלך בחרו לא לתמוך בך כי אתה חשוב להם, אבל לפני שמבצעים החלטה גורלית כזו עליהם לפחות לקרוא, להתעניין ולבדוק את העניין לעומק. אם חברה שלך (כרגע לשעבר) שומרת על עצמה מאוזנת ההורים שלך יכולים להיות רגועים. במידה והיא לא מאוזנת זה חייב להיות תנאי בל יעבור - אתם ביחד והיא דואגת להתאזן. אתה עשית את הצעד הנכון - נכנסת לפורום - תבקש מהם שיכנסו ויקראו תגובות בנושאים שונים (טיולים, צבא....) ויראו שסוכרת זה משהו שניתן להתמודד עימו.

ואם אתה אוהב אותה אז זה לא יעזור לאף אחד, אהבה זה הדבר הנשגב ביותר שקיים. וסוכרת זה לא מכשול שאי אפשר לעבור - סוכרתי מאוזן זה בן אדם רגיל לחלוטין מהישוב.

אלחנן, אסיים בקוריוז
מישהו הלך לרופא ונאמר לו שיש לו שבוע לחיות. הוא שאל את הרופא "מה עלי לעשות" והרופא ענה לו "אל תשתה, אל תעשן, אל תצא, אל תראה טלוויזיה, אל תשחק, אל תלך לעבודה, אל תתאהב...................." ואז הפציינט שאל "וזה יאריך לי את החיים?" והרופא ענה לו "לא, אבל השבוע יראה לך כמו נצח".
אורח

הודעהנשלח: 29/05/2007 ב- 18:08:45    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני סוכרתית כבר למעלה מ-35 שנה מאוזנת היטב, בעבר עם זריקות ובשנים האחרונות עם משאבת אינסולין ועושה כ-7 בדיקות ביום. אני תמיד אומרת לכל אחד כי אם לכל אחד "מחלקים" מחלה כלשהיא, אני שמחה בחלקי. כי סכרת היא מחלה לא כואבת אלא דורשת טיפול קבוע והשגחה רצופה יומיומית כדי למנוע סיבוכים בעתיד. ואפשר לעשות את זה. אני עובדת באותו מקום עבודה קרוב ל-30 שנה, עברתי הריונות תקינים עם מעקבים צמודים ואני אמא ל-3 בנים בוגרים ובריאים שנולדו בכיף בניתוחים קיסריים (במקרה שלי, אבל גם לידות טבעיות אפשריות כמובן).
סוכרת זה לא בעיה. אפשר לחיות רגיל, לעבוד, להנות, לנסוע, לבלות, לעשות הכל ולחיות כמו כולם... עד 120.... חוץ מבדיקות שוטפות, הזרקות (או משאבה) תזונה נכונה, הכל טוב.
כדאי ליידע את הוריך על משמעות המחלה, לקרוא, ללמוד, להפגיש אותם עם הצוות שמטפל בחברה שלך כדי לשמוע ממקור ראשון ומהיימן, להכיר אולי עוד סוכרתיים, כדי שיבינו גם הם שהשד לא כל כך נורא.
לא כדאי להפסיד אותה ולא כדאי לוותר. בהצלחה
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 30/05/2007 ב- 08:29:56    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בדיוק מתגובות כאלה אני פוחדת!
ביתי חולת סכרת ואני פוחדת שבעתיד יבוא בחור כמו אלחנן וישבור לה את הלב.
חזור למעלה
נטלולי

200

הצטרף בתאריך: 09/12/2006 ב- 22:44:46

הודעהנשלח: 30/05/2007 ב- 10:22:40    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זה שטויות!
אלחנן, כתבתי לך הודעה ארוכה באימייל.

אני סוכרתית, וגם אני סבלתי מבן זוג שעזב אותי בידיוק בגלל שההורים שלו העדיפו שהוא לא ייכנס לזה.
אבל דווקא ההורים צריכים לחשוב עם הרגש בשביל הבן שלהם,
כי אם הילד בחר בה, הם צריכים לתמוך בו ולעזור לו

למרות, שאם הילד מקשיב להורים שלו, בעיניין עם איזה בחורה להיות ועם איזו לא להיות.. זה מראה משהו על הבן אדם. זה מראה שהוא לא נלחם על שלו ונותן שיחליטו בשבילו.

הוא בוכה כמה שרע לו בלעדייה, אבל לא עושה כלום כדי לשנות את זה,
וזה כן דבר שרק הוא יכול לשנות את זה
חזור למעלה
אורחת.

הודעהנשלח: 30/05/2007 ב- 10:56:15    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

במקום לנסות ולהבין את אלחנן,נפלתם עליו!
הוא ביקש עצות,הוא ביקש עזרה,הוא אומר שהוא אוהב אותה ורוצה אותה,
ומבקש לדעת עוד על המחלה והמוגבלויות.
למה שלא תהיו נחמדים ותסבירו לו יפה??
שהוא ירגיש נוח לבוא ולשאול הכל..
לבוא ולשפוט,זה לא מתפקידינו,איננו יודעים מה שעבר עליו ועובר..
אני לא סוכרתית,ואינני מתיימרת לתת תשובות בתחום שאינני מבינה כ"כ..
אבל,תפנימו היטב,שלא כולם חושבים רק עם הרגש,כאן יש סתירה בין שכל לרגש,
ומאד ברור שבמקרה כזה,בחור צעיר פשוט לא יודע מה לעשות!!
נא להתחשב ועיזרו לו להחליט!
בהצלחה,אלחנן!
חזור למעלה
yaniv

200

הצטרף בתאריך: 11/11/2005 ב- 14:59:03

הודעהנשלח: 30/05/2007 ב- 12:20:51    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Anonymous כתב:
בדיוק מתגובות כאלה אני פוחדת!
ביתי חולת סכרת ואני פוחדת שבעתיד יבוא בחור כמו אלחנן וישבור לה את הלב.

נגד רגשות והרגשות אי אפשר לטעון, אבל תזכרי כי החיים רצופים משברים, חוויות, קשיים והנאות.
אף אחד לא יכול להגיד לך שחששך לא מוצדק אבל יחד עם זאת אף אחד לא יוכל לטעון כי ביתך לא תתאהב בגבר המושלם (עד כמה שניתן) ותחייה איתו באושר . אם החיים היו כל כך בטוחים אזי כל חברות הביטוח היו פושטות מזמן את הרגל.
סוכרתי שחי את חייו כמו בן אדם מין הישוב חווה גם הוא אהבות וגם אכזבות כאחד האדם. קיימות אלפי סיבות לכך שאנשים לא מסתדרים יחדיו, אז אחת מהן היא הסוכרת.
אורח

הודעהנשלח: 30/05/2007 ב- 17:34:57    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לאלחנן
אורחת ביקשה
"הוא ביקש עצות,הוא ביקש עזרה,הוא אומר שהוא אוהב אותה ורוצה אותה,
ומבקש לדעת עוד על המחלה והמוגבלויות.
למה שלא תהיו נחמדים ותסבירו לו יפה??"
או.קי
לבעלי יש סכרת אנסה לתאר לך את סדר היום שלנו.
בבוקר הוא קם בודק ומזריק-אני בנתיים יושנת.
בצהריים הוא בעבודה-אוכל מזריק.אני בנתיים עובדת.
בערב הוא אוכל ומזריק-ואני רק אוכלת.
לפני השינה הוא בודק ומתקן אם צריך-ואני יושנת.
כפי שאתה רואה אני חיה את חיי כמו כל אישה אחרת.
לא מטריד אותי מתי הוא אוכל מתי הוא מזריק ולא מתי הוא מצחצח שיניים או (סליחה) יוצא לשרותים.
פעם בשלוש חודשים הוא עושה בדיקה.
אם הבדיקה יצאה טוב-חוזרים לשיגרה.
אם הבדיקה לא יצאה טוב-הוא מקבל על הראש.
פעם ב 3 חודשים הוא עושה בדיקות קולסטרול ולחץ דם ובדיקת לב במאמץ.
בעלי בן 45 וסכרתי מגיל 20.
בעבודה שלי (היי טק) כבר 3 גברים בני 30 עד 40 קיבלו התקפת לב ולפחות ל7 ( שאני יודעת)יש לחץ דם קולסטרול והשאר פשוט לא בודקים ולא יודעים.
בעלי שומר על הקולסטרול לחץ הדם הסוכר ועושה ספורט.
אז סך הכל יש לי חיים דומים לכולם.
אז מה בכל זאת שונה?
פעם בשנה יש לו היפו קשה-זאת אומרת שצריך להשקיע כ 5 דקות מזמני כדי להאכיל אותו בסוכר או בדבש.
ו4 פעמים בשנה אני צריכה לקחת את הילדים לגן ולבית ספר כי הוא הולך לעשות בדיקות מוקדם בבוקר.
וכן כמובן-הסכרת עולה לנו 250 ש"ח בחודש.
עכשו תעשה את החשבון-האם כדאי לוותר על משהי שאתה אוהב בגלל המגרעות לעייל?

אגב גיסתי בת ה 43 סכרתית מגיל 6 ילדה 4 ילדים בריאים יפים וחכמים והיא עדיין בריאה ואין לה תופעות נשואה באושר עם בעלה.
חזור למעלה
אלחנן

הודעהנשלח: 30/05/2007 ב- 20:27:30    כותרת הודעה: אנסה להתמקד יותר.. תגובה עם ציטוט

קודם כל ,תודה לכל המגיבים.
האמת,הדבר שאני הכי פוחד ממנו,זה הסכנות המיידיות..
קראתי בחומר של האגודה שיש סכנות של עיוורון,כליות,היפוגליקמיה והיפרגליקמיה.
אני יודע שיהיה לי המון צער וסבל כשאראה את אהובתי במצבים אלו..
מה לעשות? באמת שאני לא יודע מה לעשות.
אני רוצה ילדים וזה חשוב לי מאד..ורופא אמר לי שכל הריון מקרב את המוות של
הסוכרתית..
אז איך להחליט?? אני סה"כ בחור צעיר וניתקעתי עם הבעיה הזו..לפעמים אני
כ"כ מצטער שהיכרנו,אבל הגורל הפגיש בינינו,וזהו,אולי צריך להשלים עם זה,
ואולי לא,ולחכות עד שתבוא לי שוב אהבה אם בכלל...
אני מצטער אם זה פוגע בסוכרתיים ובמשפחותיהם,אבל אין לי מקום אחר לשאול ולדבר על זה,
אז אני מבקש את סליחתכם!
מה יעזור לי להפחית את החרדה?? אולי לפגוש זוגות ולדבר?
או ללכת למרפאות כאלו ולראות ולשמוע וללמוד על זה? או לאגודה?
ואיך עושים את זה??
תודה רבה!!
אלחנן..
חזור למעלה
איריס

200

הצטרף בתאריך: 16/11/2006 ב- 21:25:42

הודעהנשלח: 30/05/2007 ב- 21:46:53    כותרת הודעה: פורום בוגרים עם בני זוג תגובה עם ציטוט

פורום הבוגים הקרוב ידון בדיוק בסוגיות עליהם מדברים בפורום. אני מזמינה את כולם להשתתף בפורום, להקשיב וללמוד. בעיקר לך אמא יקרה אני מציעה להשתתף כדי שתרגעי ותראי שיש הרבה מתוקים ומתוקות שחיים באושר.

===========================================================>
מפגש פורום בוגרים

אנו שמחים להזמינכם, יחד עם בני זוגכם, למפגש פורום הבוגרים, גילאי 18 ומעלה, שיעסוק בנושא בני הזוג והסוכרת.
מתוקים ללא בני זוג יוכלו לבוא עם בני משפחה קרובים/חברים.

הנושאים בהם נדון יחד עם בני הזוג:
* השפעת הסוכרת על היחסים בעבר והיום
* תגובות המשפחה של בן הזוג לסוכרת בעבר והיום
* השפעת הסוכרת על המשפחה הגרעינית (בני זוג וילדים)

שימו לב לשינוי ביום:

המפגש יתקיים ביום ראשון, ה- 3.6.07 בשעה 19:30, בבנין המרכזי של חברת "אגיס", לח"י 29, בני ברק.
(מול קניון איילון ובצמוד לתחנת הרכבת של בני ברק, ניתן להגיע מרכבת ארלוזורוב עם קוים 20,40,42)
אחות למתוקה

הודעהנשלח: 30/05/2007 ב- 22:49:16    כותרת הודעה: תגובה לאלחנן תגובה עם ציטוט

הכעסתי אותי עם השטיות שלך אתה לא ראוי בכלל לחברה
חזור למעלה
מתוק בדם!

הודעהנשלח: 30/05/2007 ב- 23:18:27    כותרת הודעה: מה???? תגובה עם ציטוט

את אחות למתוקה..אני מבין אותך.
אבל חשבת על זה שיש חוסר ידע אצל אנשים?
וזה מתבטא כך גם אצל אלחנן..שהוא יודע מה שהוא שמע מאחרים.
הוא כאן בפורום כדי לדעת עוד וללמוד על זה וכך יקטן החשש שלו מפני זה.
לך הכל ברור,ואת יודעת איך מתמודדים,אלחנן ועוד רבים כמוהו לא יודעים!!
אז במקום להתרגז ולכעוס,להיות סובלניים ולהסביר להם.
אני בן 21,ומאובחן כבר שנה פלוס..
לפני זה לא ידעתי כלום,זה נפל עלי ועל משפחתי כמו קסאם ביום בהיר.
ואם הייתי שומע על זה,הייתי פוחד וחושש,חבל"ז!!
אז לא לכעוס! ולא להיפגע! יש לו את הסיבה לחשוש מזה..
המון חוסר ידיעה,אבל הוא רוצה ללמוד,הוא רוצה לדעת!!!
יש המון שלא רוצים.
רק בריאות!
חזור למעלה
אורית

200

הצטרף בתאריך: 20/10/2006 ב- 19:24:41
מיקום/מין/גיל: ירושלים

הודעהנשלח: 30/05/2007 ב- 23:20:13    כותרת הודעה: אלחנן תגובה עם ציטוט

מצטערת להגיד לך אבל אתה פנית לכתובת הלא נכונה!
את ההחלטות שלך לקחת מזמן כשפסלת את חברתך ופגעת בה שלא בצדק.אתה לא אוהב אותה בכלל.
אתה רק נרקסיסט ואגואיסט.
אומרים "הפוסל במומו פוסל".אם חלילה תחלה אי פעם ,גם בדבר קטן ,אתה תהיי גם ביקורתי כלפי עצמך כמו שאתה כיום כלפי מי שהיתה חברתך.עופרה חזה ז"ל נפטרה מאיידס,אבל נכון יותר יהיה להגיד שהיא נפטרה מהבושה.לו היא יכלה להתבייש פחות בבעיה הרפואית שלה ולטפל בעצמה יותר סביר מאד להניח שהיא לא היתה מתה.
למזלנו הרב סכרת היא בעיה ברת טיפול ואינה מחלה מדבקת.ואין שום סיבה שינדו אנשים מהחברה בשל בעיות רפואיות.
אתה חרצת את דינה של חברתך להרגיש כמו מצורעת בכך שנידתה אותה מקבלה חברתית וניתקתה את הקשר עימה.
אתה בכלל לא ראוי לה!!!
בקיצור-עשה טובה ובמקום לחפש רחמים תודה שטעית ותלמד איך לא לפגוע בזולת.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
אביטל

הודעהנשלח: 31/05/2007 ב- 09:07:51    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לאורחת שכתבה עליה ועל בעלה

הדברים שלך עודדו אותי מאוד. במיוחד מה שכתבת על גיסתך שילדה ילדים ברי
תודה רבה!!!!!!!
חזור למעלה
אחות לסכרתית

הודעהנשלח: 31/05/2007 ב- 09:48:21    כותרת הודעה: תודה תגובה עם ציטוט

לאורחת שכתבה עליה ועל בעלה גם אני רוצה להגיד
שתי מילים תודה רבה לך צוחק
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 31/05/2007 ב- 13:55:00    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לאלחנן
כתבת"האמת,הדבר שאני הכי פוחד ממנו,זה הסכנות המיידיות..
קראתי בחומר של האגודה שיש סכנות של עיוורון,כליות,היפוגליקמיה והיפרגליקמיה"
תשובתי:
הסכנה המידית היא היפו.
היפו עלול לגרום למוות.
אבל...רוב המקרים הסוכרתי מרגיש שיורד לו הסוכר והוא אוכל משהו מתוק.
שאר המקרים בן הזוג מרגיש בשינוי התנהגותי (מבט שונה חוסר ריכוז) אחרי הרבה שנים ביחד בן הזוג יודע על ההיפו לפני שהסוכרתי מודע למצבו-ומה בן הזוג צריך לעשות?להציע סוכריה לאכול ! ותוך 5 דקות אפשר להמשיך את השיגרה.
המקרים הקשים יותר קורים בלילה-כדי למנוע היפו לילי חובה לבדוק לפני השינה.
כפי שכתבתי לך בעלי מקבל היפו בדרך כלל ליילי פעם בשנה בדרך כלל אחרי טיולים ואחרי פעילות גופנית חריגה-בתחילת הנישואין הייתי מבוהלת כי זה מאוד מפחיד לראות מישהו שהוא חזק שרירי וגיבור רועד במיטה ולא מזהה אותי.
אבל התרגלתי אחרי 20 שנות נישואין ואני פשוט הולכת למיטבח ומביאה צינצנת דבש\ריבה\שוקולד ושמה לו 2 כפיות בפה ומחכה דקה שלאחריה הוא פותח את העניים וצוחק על המצב.
פיתרון אולטימטיבי כדי למנוע היפו כבר יש.הגרדיאן -המכשיר מצפצף כאשר יש היפו-אבל היום הוא עולה 2500 ש"ח.
ברגע שיכניסו אותו לסל הבריאות אימת ההיפו תעלם.
עכשו לגבי סכנות ארוכות הטווח...
סכרת לא מאוזנת גורמת למגוון רחב של בעיות רפואיות כפי שכבר קראת וכפי שיודעים הוריך.
סכרת מאוזנת בצורה טובה=בעיות רפואיות כמו לכל האוכלוסיה.
שלשום היה תוכנית של דנה וייס בטלויזיה בנושא התקפות לב.
הגורמים להתקפות לב הם עישון קולסטרול לחץ דם השמנה סכרת תורשה בסדר יורד.
לכן בחורה (ללא סכרת) מעשנת\שמנה תמות לך לפני החברה הסכרתית שלך.
האם לכל בחורה שתפגוש תבקש ממנה גיליון רפואי של הקולסטרול שלה וכו?
חזור למעלה
אלחנן

הודעהנשלח: 31/05/2007 ב- 14:09:13    כותרת הודעה: תגובה לאורחת.ולכולם.. תגובה עם ציטוט

ממש תודה לך.
זה הכי עוזר לשמוע דברים כאלו מקרוב,לבן או בת זוג לסוכרתי.
רציתי לומר זאת בפורום למרות שיש כאן הרבה שכועסים עלי...אבל,,
אני רוצה לחזור אליה,אל זו שכ"כ אהבתי,ולחזור לימים הטובים שלנו יחד..
אני מוכן ללמוד הכל ולעזור כפי יכולתי בכל מה שניתן.
אין לי מושג איך לעשות זאת,אבל אני בטוח שאמצא דרך..חוצמזה,היא לא יודעת שניפרדנו בגלל זה,פשוט לא רציתי לפגוע בה..
אם למישו יש עצה ורעיון איך לעשות זאת,אשמח לשמוע..
תודה לכולכם!!
והלוואי והייתי יודע על קיומו של הפורום הזה כבר מזמן!!

באהבה והערצה,אלחנן.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 31/05/2007 ב- 14:23:45    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לאלחנן
סליחה שכחתי כתבת ש" שכל הריון מקרב את המוות של
הסוכרתית.."
כל הריון מקרב את המוות של כל אישה.
וכל הריון פוגע בכל אישה.
העובר לוקח חלק מהמשאבים של גוף האשה לעצמו את הברזל ואת הסידן וכו.
סוכרתיות שחולות כבר 20 שנה נניח מגיל 6 ולא שמרו טוב על האיזון כל ה 20 שנה אז ההריון אכן גורם למחלות הסמויות להופיע. -אך כך גם אצל הבריאות שיש להם איזה מחלה ניסתרת.
מה שהרופא אמר לך נכון הוא-אבל לגבי נשים שהרו לפני 30 שנה.לא דומה המצב לבחורה שהיא נניח בשנות ה 26 לחייה וחולה 20 שנה.
לפני יותר מ 20 שנה לא היה גלוקומטר לא היה אינסולינים מהירים כמו הנובו ולא היה אינסולינים כמו הלנטוס ולא היה משאבה.רוב הסוכרתיים היו מאוזנים גרוע.
מה שהיום נחשב גרוע פעם זה היה נחשב טוב.
לכן עם החברה שלך חולה 20 שנה סביר להניח שמצבה לא דומה למצב שאותו תיאר הרופא (כשהוא למד רפואה לפני 20 שנה-כנראה שזה היה המצב)
כפי שציינתי גיסתי בת 43 הסכרת התחילה אצלה כאשר לא היו את הטכניקות שיש היום.
היא קיבלה את הגלוקומטר הראשון שלה רק בגיל 18.כלומר לא היתה מאוזנת לפחות 12 שנה.
יש לה 4 ילדים שרק 2 ילדה בקיסרי הילדים חלקם כבר אחרי צבא לומדים באוניברסיטה ובריאים.
נכון להיום היא בריאה אבל לוקחת אספירין.
אחר גיל 40 כל אדם צריך לקחת אספירין-ככה ממליצים הרופאים!

לפי מה שאני מבינה אתה כבר כמעט שנה מצוברח מהמצב.
ואתה נמצא בסטרס גבוה כבר די הרבה זמן אז כדאי שתדע שהסטרס שבו אתה נתון וכנראה זה ילווה אותך עוד זמן ארוך הוא זה שהורג מהר יותר מסכרת.
ולבסוף חייך יהיו יותר קצרים מחייה ואני בטוחה שזה לא מה שהוריך רוצים.
אני מאוד מזדהה עם הוריך (יש לי ילד כמעט בגילך) אך אם בני היה מסתובב עם לב שבור לאורך זמן הייתי מקבלת את הכלה הסוכרתית בזרועות פתוחות ולו רק כדי לגרום לבני להשאר בריא!!!!!
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 31/05/2007 ב- 14:28:35    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לאלחנן
כתבת "אני רוצה לחזור אליה,אל זו שכ"כ אהבתי,ולחזור לימים הטובים שלנו יחד.."
פשוט תשלח לה מייל-תעשה לה אטצמנט של אתר מתוקים ותפנה אותה למקום של השאלה שלך.
ב ה צ ל ח ה!!!!!!
חזור למעלה
איריס

200

הצטרף בתאריך: 16/11/2006 ב- 21:25:42

הודעהנשלח: 31/05/2007 ב- 22:37:27    כותרת הודעה: סוכרתיות והריון תגובה עם ציטוט

אלחנן, יש לי תחושה שלא רופא של סכרת הריון אמר את המשפט הזה.
קצת מידע על סכרת הריון: נשים סוכרתיות בהריון זכאיות לבדיקות והשגחה שנשים אחרות היו זקוקות אך אינן זכאיות להן. אחוז התמותה והבעיות של הריונות סוכרתיים נמוך יותר משל הריונות רגילים בגלל המעקב וההשגחה. אפילו בזמן הלידה, זוכים ליותר השגחה. לפעמים אני שומעת סיפורים כמו "...חצי שעה קראנו למיילדת ואף אחד לא הגיע..". לידעתך, לכל יולדת סוכרתית צמודה מילדת שעוקבת אחריה כל הזמן ובלידה עצמה נוכח רופא ילדים. שוב, בעיות רבות בזמן הריון ולידה מתגלות ונפתרות אצל נשים סוכרתיות במהירות רבה יותר מאשר אצל נשים אחרות. אפשר להסתכל בחצי כוס המלאה ואפשר להסתכל בחצי כוס הריקה.

ההוכחה לכך שהריון אינו דבר בלתי אפשרי או בלתי נסבל היא העובדה, שלסוכרתיות יש יותר מילד אחד. אני עברתי שלושה הריונות בהצלחה רבה. הנורא ביותר בהריונות עבורי היו הבחילות שהן סיבלן של כל הנשים.

אם אתה באמת אוהב את הבחורה, חזור אליה ותן לה ללמד אותך על החיים כסוכרתית. כשנמצאים רחוק זה תמיד יותר מפחיד מאשר כשמתמודדים עם זה ורואים שבעצם זה לא נורא.
איל

50

הצטרף בתאריך: 13/12/2006 ב- 00:57:43

הודעהנשלח: 03/06/2007 ב- 08:07:55    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Anonymous כתב:

פיתרון אולטימטיבי כדי למנוע היפו כבר יש.הגרדיאן -המכשיר מצפצף כאשר יש היפו-אבל היום הוא עולה 2500 ש"ח.

כתבת יפה, אבל רציתי לתקן קצת. קודם כל הגרדיאן הוא המכשיר שמודד שלושה ימים בלי לשתף את המטופל בתוצאות. המכשיר החדיש יותר הוא זה מציג את ערכי הסוכר באופן רציף. יש לי אותו כעת, וצר לי לבשר שהוא לא מספיק מדויק. העיר אותי פעם אחת בהיסטריה של היפו כשהיה לי 90 והרגשתי מצוין, ולפחות שלוש פעמים החמיץ לחלוטין היפו שהיה לי במשך היום, כלומר הראה קו ישר של 90 או יותר כשהיה לי היפו מוחשי של 60-70.
ולגבי הבחור שפתח את השרשור - לזכותך יאמר שכתבת יפה ועוררת דיון סוער ופורה שטרם ראיתי כמוהו בפורום. אם לא היית אמיתי היה צריך להמציא אותך. אבל אני מקווה שלבחורה יש שכל, והיא תתרחק ממך ומהוריך. כי בתור סוכרתית היא צריכה מישהו שיילך איתה באש ובמים, ואם חס וחלילה היא תלקה בסיבוכים כלשהם בעתיד, נראה שאתם לא משענת טובה עצוב
חזור למעלה
אלחנן

הודעהנשלח: 03/06/2007 ב- 10:31:52    כותרת הודעה: או,קיי סבבה.. תגובה עם ציטוט

האמת,גם אני חשבתי על זה,
שאם היו לי הרבה התלבטויות, כנראה שלא אהבתי אותה באמת.
אם לא קיבלתי אותה כך מיד.
ואת זה אני מנסה לשחזר אחורה ומנסה להבין עם עצמי עד כמה באמת אהבתי אותה,
ואם זאת אהבה אמיתית.
אני לא ילד ולא נפגע מהערות כאלו,אדרבה,זה מחזק ובונה.
שאלתי את הקרובים אלי ביותר אם מה הם זוכרים מהתקופה שלנו יחד,
אם היתה אהבה ואם ראו זאת בעיניי..כי אני מתקשה להתמקד,אני לא יודע למה.
יש כ"כ הרבה דברים שאני לא יודע,המון! אבל,כיום,אחרי דבר אחד ברור לי מעל לכל ספק,
שאם הסוכרת היא הבעיה היחידה-זה לא מזיז לי.אמשיך לאהוב אותה,
ולחיות איתה את חיי.
לו יכולתי לשחזר את הזמנים שלנו יחד,ולהיזכר בהרגשה שלי באותו זמן...
ועוד דבר שאני חושש ממנו,שפשוט קשר עם בחורה מתחיל להיות רציני,אני הורס אותו במו ידיי.
זה נראה כאילו שאני מחפש תירוצים מתחת לאדמה למה זה לא ילך.
זה דפוס שחוזר וחזר על עצמו כבר הרבה פעמים.
לפעמים אני תוהה אם רגש האהבה חסום אצלי,ומנסה להיזכר מתי אהבתי מישהי באמת.
יהיו כאלו שיאמרו שאני מתבכיין,תגידו..ויש שיאמרו שאיני ראוי לאהבה כי איכזבתי חולת סוכרת.
אבל המציאות קשה,וכל סיפור אהבה הוא עולם מלא,שאין לו סוף.
אני מודה לכל הכותבים בפורום הזה!!
אני גאה שאני שייך לעם כזה אכפתי!!
שיהיה לכולם המון בריאות ואושר.. חולה עליכם,אלחנן.
חזור למעלה
צביקה

הודעהנשלח: 03/06/2007 ב- 10:46:55    כותרת הודעה: תגובה לאלחנן תגובה עם ציטוט

שלום אלחנן!!
הייתי מציע לך בחום ואהבה הצעה ידידותית , כי אני מבין את ליבך מאד,במיוחד אחרי שעבר הרבה זמן ממתי שהייתם ביחד.
אני חושב שמכיוון שאתה עדיין חושב עליה המון,לפי דבריך,עליך לפגוש אותה ולספר לה את שעובר עליך,ואת שעבר עליך בתקופה זו.
תסביר לה את חששותיך ואפילו תן לה לקרוא את מה שכתבת בפורום!
אין כמו פתיחות בין בני זוג.ורק כך יש סיכוי שהקשר ביניכם יהיה כן ואמיתי.
אם היא תהיה מוכנה לנסות ולעורר את רגש האהבה,מה טוב.
ואם לא,או שהיא תפוסה או לא יודע מה,אתה את שלך עשית,וניסית..
אין ברירה אחרת,חמוד! אתה חייב להמשיך הלאה.
לא משאירים אף פעם פינות פתוחות,וזו פינה פתוחה שתוקעת אותך בחייך.
בהצלחה!!
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד
1, 2  הבא
עמוד 1 מתוך 2

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |