אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
מבקשת הבהרה ברורה=מה אמור להיות ערך הסוכר אחרי האוכל????

עמוד ראשי -> פורום סוכרת סוג 2 (סכרת מבוגרים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
ליידי

הודעהנשלח: 23/06/2007 ב- 00:41:27    כותרת הודעה: מבקשת הבהרה ברורה=מה אמור להיות ערך הסוכר אחרי האוכל???? תגובה עם ציטוט

עדיין לא ברור לי מה אמור להיות ערך הסוכר אחרי האוכל-כמה זמן בדיוק אחרי האוכל וכו' וכו'.
אני אמנם עדיין לא נקראת סוכרתית אך הסוכר עלה לי לתקופה מסויימת ונכנסתי להתגוננות שכללה שינוי אורח החיים,האוכל וירידה במשקל.
הצלחתי לאזן ואני כל הזמן בודקת ועוקבת ולומדת.(ותודה ל"סתם אחד" החביב).
אז נא להסביר מה אמור להיות הערך לאחר שעתיים(למה דוקא שעתיים?) ולמה לפעמים אצלי נמוך יותר ממה שקראתי? וכמה זמן לוקח לסוכר להגיע לנורמה לאחר האוכל-ומהי הנורמה? ואם לוקח למישהו יותר זמן עד שהגוף מגיע לנורמה אבל בסוף הוא מגיע,,,,,,,,,אז הוא נוטה או לא לסכרת?(למרות שבסוף הוא כן בנורמה)---אתם מבינים?אני פשוט לא יודעת מה אמור להיות המצב ה"אולטימטיבי",,,,,,,,,
תודה מראש לחברי הפורום המקסימים.
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 23/06/2007 ב- 08:05:00    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום ליידי,
קראי כאן על ערכי מטרה מומלצים.
למה שעתיים?
כי כל הפחמימות כולל המורכבות ביותר (מה שאנו מגדירים כ"ארוכות") מתעכלות ונהפכות לגלוקוז במחזור הדם. ברוב המקרים, בזמן שלאחר השעתיים לא תהיה עליה ברמות הסוכר. במקרים ספציפים של ארוחה עשירה בחלבונים ושומנים (פיצה), תיתכן גם עלייה לאחר שלוש שעות או יותר.
ליידי

הודעהנשלח: 23/06/2007 ב- 20:29:41    כותרת הודעה: תודה גדי תגובה עם ציטוט

תודה גדי,אך נשארתי עדיין עם שאלות(אולי זו בעית קליטה שלי,,,,,,,)*.
במאמר שהבאת לי לקרוא הובאו הערכים שקיבלו ציון מצוין או טוב או סביר,אך הוסבר שם שישנם אנשים שאצלם זה יכול להיות אחרת-ונכתב שם שזה לסכרתיים. האם ללא סוכרתיים יש דירוג אחר ממה שנכתב????
לא מוסבר שם כל המידע ששאלתי.
חזור למעלה
סתם אחד

500

הצטרף בתאריך: 19/09/2006 ב- 07:30:42

הודעהנשלח: 23/06/2007 ב- 21:12:54    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ליידי,

כמו בקישור שספק גדי, במצב האידאלי צריך הסוכר לרדת כשעתיים לאחר האוכל לרמות נמוכות מ- 140 . אלו הן הרמות התקינות.

מדוע שעתיים ? כאשר אוכלים מתפרקות הפחממות שבמזון לסוכר ובעקבות ספיגת הסוכר במעי עולה הסוכר בדם. כתוצאה מפריש הגוף אינסולין שמסייע בהחדרת הסוכר לתאים. במצב תקין הפרוק של הפחממות לסוכר מסתיים תוך כשעתיים כאשר הסוכר מגיע לשיא כ- 60 עד 90 דקות אחרי הארוחה ומתחיל לרדת לאחר מכן. היעד כאמור הוא שהסוכר ירד לרמות של מתחת ל- 140 אחרי כ- 120 דקות.

מכיוון שיש הבדל בין המצוי לרצוי הוגדרו רמות שונות של "חוסר תקינות". כאשר הרמות אחרי שעתיים הן מעל 140 אך מתחת ל- 180 מספיק לרוב טיפול בעזרת דיאטה וספורט. כאשר הן מעל ל- 180 בדרך כלל כבר נדרש טיפול תרופתי, רמות גבוהות עוד יותר (200+ ) מצביעות על סכנה להתפתחות סיבוכי סוכרת.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
ליידי

הודעהנשלח: 24/06/2007 ב- 00:16:40    כותרת הודעה: חן חן תגובה עם ציטוט

הבנתי.
ז"א,שאם בבדיקת סוכר רפואית(איך קוראים לבדיקה ששותים גלוקוז?) אחרי שעתיים,רמת הסוכר תהיה בין 140 עד 180 זה אומר שהמצב סביר?-כמובן שעדיף עד 140 או בסביבתו,אך עדיין זה לא נקרא "סוכרתי"?
תודה מראש לתשובה

עדיין לא עשיתי את הבדיקה הזו-אך כפי שציינתי,אני בודקת עצמי וראיתי באמת ששעתיים אחרי ארוחה(גם עם קצת מתוק כקינוח),רמת הסוכר פחות מ-140 וכל הזמן הייתי בלחץ ובדקתי כל 10 דקות לראות איך הסוכר ממשיך לרדת ולרדת עד לרמה ה"נורמלית"-פשוט לא הבנתי מה צריך להיות.

כעת בעזרת תשובותיכם אני רואה את התמונה יותר ברור
חזור למעלה
סתם אחד

500

הצטרף בתאריך: 19/09/2006 ב- 07:30:42

הודעהנשלח: 24/06/2007 ב- 06:06:28    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ליידי,

ראי כאן את ההגדרות של סוכרת ו "טרום סוכרת".
http://www.metukim.co.il/HebrewHandbook/chap01.php#diag

רמת סוכר אחרי שעתיים של בין 140 ל- 180 מצינת מצב של "טרום סוכרת". כלומר האדם עדיין אינו סוכרתי אבל יש סיכוי גבוה שיפתח סוכרת במהלך 5 עד 10 השנים הקרובות.

(שימו לב! במצב של סוכרת הריון ההגדרות מחמירות יותר).
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
ליידי

הודעהנשלח: 24/06/2007 ב- 09:52:53    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הבנתי-תודה!!!!!
חזור למעלה
אא613

הודעהנשלח: 19/07/2009 ב- 19:14:57    כותרת הודעה: מידות בחו"ל.. תגובה עם ציטוט

שלום והרבה בריאות לכולם. רציתי לדעת ולשאול
מהרמה הנורמלית של סוכר בחוץ לארץ -כלומר עד היום היה לי רמות של 4.5 -6 ולאחרונה זה עלה מעבר ל 7 -והרופא אמר לי להתחיל לשמור..
לכן שאלתי מה זה נמוך גבוה או ממוצע-וכן היחס למידות בארץ..
והמסקנות המדידה לגבי אחרי אכילה..
כעת ניסיתי אכלתי משהו קל ונמדד לי 6.6 ואחרי חצי שעה 6.9 מה זה אומר
תודה מראש ושלום-יוסי
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 19/07/2009 ב- 21:57:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום יוסי,
בארץ עובדים ב-mg/dl. כדי להמיר מ-mmol/l ל-mg/dl, השתמש בממיר בקישור http://www.childrenwithdiabetes.com/bs_conv.htm
קרא גם מהן רמות הסוכר שצריכות להיות לי.
אא613

הודעהנשלח: 19/07/2009 ב- 22:29:30    כותרת הודעה: תודה גדי-ושנהיה רק בריאים-ומתוקים תגובה עם ציטוט

תודה גדי-ושנהיה רק בריאים-ומתוקים
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת סוג 2 (סכרת מבוגרים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |