אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
סמל אגודת "איל"

עמוד ראשי -> פורום סוכרת - תזונה ודיאטה
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
אייל

הודעהנשלח: 22/06/2005 ב- 19:08:33    כותרת הודעה: סמל אגודת "איל" תגובה עם ציטוט

מהתשובה שקיבלתי לשאלה קודמת שלי, הבנתי שמותר לסוכרתיים לאכול סוכר, ולכן לא ברורה לי משמעותו של סמל אגודת "איל" על מאכלים הנחשבים דיאטטיים, בעיקר משום שהוא מופיע גם על מאכלים המכילים סוכרים פשוטים, כמו ה"טולים" (מולטיטול ודומיו) למיניהם.
אם כן-
-מה אומר סמל אגודת איל?
-האם להתייחס אליו?
-האם, חוץ מרווח כספי לאגודת איל, יש סיבה כלשהי לקיום הסמל?
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 22/06/2005 ב- 23:13:26    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום אייל,
אני מפנה אותך לדף הזה שבו כתוב בין השאר "ליד תו האגודה המופיע על פני אריזות המוצרים מופיעה הערה: תחליף למזון אחר במסגרת יעוץ דיאטני אישי, והגדרת גודל המנה והכמות המותרת כתחליף."

סוכרתי שונה מסוכרתי במצב בריאותו, עיסוקיו, אורח חייו. לכן אני מציע שכל אחד יקבל ייעוץ מדיאטנית לגבי סוגי המזון וכמויותיהם המומלצות עבורו באופן אישי.

מהות תו האגודה וכספי האגודה אינם נושא לדיון בפורום זה. אנא פנה לאגודה ישירות.
אייל

הודעהנשלח: 23/06/2005 ב- 12:09:41    כותרת הודעה: תגובה תגובה עם ציטוט

השאלה העיקרית שהתכוונתי לשאול, הינה מה, כסוכרתי, אמור להגיד לי התו?
חזור למעלה
עידית כהן

הודעהנשלח: 23/06/2005 ב- 23:05:58    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אייל שלום.
מטרת תו האגודה הישראלית לסוכרת לסמן מזונות בעלי יתרון תזונתי לסוכרתיים. השיקול בבחירת המזונות שישאו את התו אינו רק תכולת הסוכר, אלא גם תכולת השומן והקלוריות. הסימון רלוונטי יותר לגבי סוכרתיים מסוג 2, שעודף משקל נפוץ אצלם יותר. חשיבות נוספת של התו הוא שהוא מגדיר על גבי אריזת המוצר גודל מנה וקבוצת מזון אליה היא שייכת (לדוגמא: 30 גרם קורנפלקס מהווים תחליף ל1.5 מנות לחם), דבר שעשוי לעזור לכל סוכרתי בתכנון התפריט. בכל אופן, הביקורת שלך לגבי סוכרים אלכהולים נכונה. לא הוכח שיש שיפור באיזון הסוכרת בעקבות צריכה שלהם, יתרונם העיקרי הוא קצת "חיסכון" בקלוריות.
באופן כללי, ניתן בהחלט לצרוך מזון רגיל תוך הקפדה על הכמויות המתאימות. הייתי נעזרת בתו בעיקר בהגדרת גודל המנה וקבוצת התחליף שהמזון שייך אליה, וכן בזיהוי מזונות בעלי תכולה קלורית סבירה.
בברכה
עידית
חזור למעלה
אייל

הודעהנשלח: 24/06/2005 ב- 12:23:14    כותרת הודעה: לעידית תגובה עם ציטוט

שוב תודה, על התשובה המדוייקת והממצה מאוד שמח
(אגב, לא דיברתי על עדיפות לסוכרים אלכוהוליים, אלא לשאלה מדוע ישנו סמל האגדודה על דברים המכילים אותם ולא על כאלה עם סוכר רגיל).
חזור למעלה
אייל

הודעהנשלח: 24/06/2005 ב- 12:24:40    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נא לא להתייחס לסוגריים- פשוט לא קראתי היטב את כל התגובה.
חזור למעלה
שלתי

הודעהנשלח: 18/02/2006 ב- 21:05:04    כותרת הודעה: סמל אגודת אייל תגובה עם ציטוט

מישהו יכול להגיד לי איפה אני יכול למצוא את סמל אגודת אייל?
חזור למעלה
עידית

מנהל

הצטרף בתאריך: 18/05/2005 ב- 16:57:03

הודעהנשלח: 19/02/2006 ב- 12:18:17    כותרת הודעה: תו האגודה תגובה עם ציטוט

שלום לך.
בקישור הבא תמצא את רשימת המוצרים הנושאים את תו האגודה:
http://www.sukeret.co.il/public_main.asp?info_type=68&info_id=1706
(ראה מימין" תו האגודה")
בברכה
עידית
אורח

הודעהנשלח: 23/04/2007 ב- 07:16:20    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כדאי לקרוא כתבה מעניינת באתר של דה מרקר
http://consumer.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20070418_849902&layer=hp&layer2=&layer3=consumer
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 07/06/2008 ב- 13:13:28    כותרת הודעה: תוית של אייל על משקה תפוזינה שמכילה סוכר תגובה עם ציטוט

לאגודה לסכרת
מדוע יש תוית שלכם על משקה תפוזינה דיאט לימונדה
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 07/06/2008 ב- 16:28:36    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום אורח,
פורום זה אינו משמש ערוץ תקשורת לאגודה. יש להם סניפים וטלפונים. פנה אליהם ישירות.
ג'רי

הודעהנשלח: 19/11/2009 ב- 15:03:33    כותרת הודעה: תו איל על מוצרים המכילים סוכר תגובה עם ציטוט

לא, מצטער, שום הסבר על המצאות סמל איל על מוצרים שמכילים סוכר אינו מקובל ואינו סביר.
לחולי סכרת , כלל ראשון , כלל החשוב ביותר, כלל בסיסי - רחק מסוכר. לתפיסתי - הגזמת בפרי, נשנשת פעם ב... בעוגה , יסולח לך. אבל להוליך אותך לשתות חפשי מיץ המכיל סוכר - שהרי הסמל מתיר לך! זה נראה לי כהטעיה שאכן ריח של "כסף" נודף מזה.
האפשר מהיום להמתיק את הקפה שלי עם כפית סוכר ??? ולהדביק על הספל סמל של איל?
אני פונה מעל דפי הפורום לאגודת איל, נדמה לי בשם רבים שהגיבו בנושא, או שתתנו הסבר משכנע ובעיקר אמיתי או שתסירו לאלתר את הסמל שלכם מכל מוצר המכיל סוכר.
בשלב הזה אמנע לתרום לאגודה ומציע לכולנו לאמץ את העמדה הזו.
אני מזמין את אגודת איל להשיב בפורום זה או אלי למייל: -goh10@windowslive.com
,
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 17/07/2010 ב- 22:50:19    כותרת הודעה: למה אין מודעות לחולי סכרת בבתי מלון תגובה עם ציטוט

לכל חולי הסכרת צריכים להתאחד ביחד ולאחרים את כל בתי המלון עד שתהיה להם מודעות לחולי סכרת ושתהיה פינה בחדר האוכל רק לנו הסוכרתיים הייתי בכמה בתי מלון בארץ ואין כלום לסוכרתיים לא עוגות ולא קינוחים שום דבר דברתי על הנושא לא היתה להם שום תשובה הסוכרתית מהצפון
חזור למעלה
עידית

מנהל

הודעהנשלח: 19/07/2010 ב- 20:02:49    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום לך
על פי הגישה שאני דוגלת בה, מותר לאכול גם קינוחים רגילים, אם כי כמובן בכמות קטנה. זה מומלץ אגב לכל הנופשים, לא רק לסוכרתיים. ניתן גם לבחור קינוחים פחות עמוסי שומן וקלוריות, כמו סלט פירות, גלידת שרבט, עוגות על בסיס פירות עוד. אבל שוב, מילת המפתח היא כמות - מנת קינוח אחת לארוחה או טעימות קטנות ממספר קינוחים.
משאר האוכל - לבחור ממגוון של סלטים (ללא רטבים או מיונז), ירקות מבושלים, דגנים מלאים, יוגורט במקום גבינות קשות, ופירות כקינוח. להימנע ממזון מטוגן, ומהמנות העיקריות להסתפק באחת בארוחה העיקרית.
וכמובן לבלות חלק מהיום בשחיה בבריכה ו/או בחדר כושר או בטיול באיזור.
בברכה
עידית
מכבי חיפה

הודעהנשלח: 11/10/2010 ב- 15:26:50    כותרת הודעה: חדש בסוכרת תגובה עם ציטוט

חברים שלום רב

אני בן 55 סתם בבדיקות שגרתיות באמצע החיים נפל עליי תיק מהסרטים בבדיקת דם בצום מצאו לי 128 סוכר ובבדיקת שתן 6.8 שומנים בדם 260 כולסטרול תקין הרופא כך חופשי חופשי בלי חשבון אמרה לי שאני חולה סכרת שלחה אותי לדיאטנית הפסקתי לאכול ירדתי במשקל 8 קילו האמת אני די מודאג לפי הידע והניסיון שלכם האם המצב שלי חמור ?אני די מבולבל ולא יודע מה לעשות ? ולא יודע למי להקשיב כל אחד אומר לי משהו אחר וזה די מתסכל אותי . אני מעשן חזרתי לשחק כדורגל כל יום לפעילות ספורטיבית אני אוכל די הרבה בצל ושיום חי לא מעניין אותי הריח שקלתי 68 קילו ירדתי ל60 קילו הרופא אמרה לי לחזור עוד שלושה חודשים לבדיקות חברים אני צריך עזרה אני חדש בסרט הזה

תודה שרוף על מכבי חיפה[/i]
חזור למעלה
עידית

מנהל

הודעהנשלח: 11/10/2010 ב- 22:16:55    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום לך
סוכרת עם רמת סוכר של 128 בצום אינה חמורה, אך כמובן שיש לטפל בה. ירידה במשקל בהחלט עשויה לעזור, הן באיזון הסוכר והן באיזון שומני הדם (הטריגליצרידים), אבל לא מומלץ "להפסיק לאכול" ולרדת בצורה דרסטית, אלא מומלץ להקפיד על תפריט מאוזן ולרדת כ-חצי ק"ג בשבוע.
השבועות הראשונים לאחר האיבחון עשויים להיות מבלבלים, כי אתה חסר ידע קודם ואתה מוצף במידע חדש. אך אל תילחץ, התעניינות ולמידת הנושא יביאו אותך להבנה ולידע ויעזרו לך להיות מאוזן.
אני מניחה שהדיאטנית נתנה לך תפריט מתאים. כדאי להמשיך להיות במעקב אצלה לפחות פעם בחודש, ולראות שהגעת למשקל הרצוי ואתה שומר עליו, וכן שאתה מצליח לשלב את התפריט בחיי היום יום שלך.
מומלץ כמובן להפסיק לעשן, ולהמשיך בפעילות ספורטיבית, רצוי להקפיד על 3 פעמים בשבוע כ-50 דקות.
אם יהיו לך שאלות ספציפיות על איזון או על תזונה אשמח לענות.
בהצלחה
עידית
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת - תזונה ודיאטה
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |