אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
סוכרת נעורים אצל חרדים
עבור לעמוד
1, 2, 3, 4, 5  הבא

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
שי

הודעהנשלח: 28/06/2009 ב- 12:05:48    כותרת הודעה: סוכרת נעורים אצל חרדים תגובה עם ציטוט

האם יש בפורום חרדים עם סוכרת נעורים סימן שאלה סימן שאלה סימן שאלה
חזור למעלה
שי

הודעהנשלח: 28/06/2009 ב- 12:18:44    כותרת הודעה: פעילות תגובה עם ציטוט

האם יש איזהשהו פעילות לסוכרתיים חרדיים
אני מאודאשמח אם מישהו יגיב
תודה מאש...........
חזור למעלה
אורית

200

הצטרף בתאריך: 20/10/2006 ב- 19:24:41
מיקום/מין/גיל: ירושלים

הודעהנשלח: 30/06/2009 ב- 01:24:32    כותרת הודעה: שלום רב תגובה עם ציטוט

האגודה לסכרת נעורים מוציאה עיתון שמיועד למגזר הדתי/חרדי.
בנוסף שנה שעברה ערכו האגודה לסכרת נעורים בשילוב עם עמותת עזר מציון מפגש בו היו הרצאות של רבנים ורופאים עם דגש לקהילה החרדית.(המפגש התקיים בבני ברק וכלל הסעות מכמה ערים בארץ,במפגש היתה הפרדה במקומות הישיבה בין גברים ונשים).נסה לפנות אל האגודות/עמותות האלה והם ישמחו להפנות אותך לפעילויות שלהם למגזר הדתי/חרדי.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
שי

הודעהנשלח: 14/07/2009 ב- 01:38:13    כותרת הודעה: תודה רבה לעונים. תגובה עם ציטוט

תודה רבה לעונים.
חזור למעלה
חדש

הודעהנשלח: 21/07/2009 ב- 17:49:56    כותרת הודעה: חרדים בפורום תגובה עם ציטוט

אתה רוצה לדעת אם יש חרדים? כן, אני חרדי
חזור למעלה
ענבר

הודעהנשלח: 10/09/2009 ב- 05:58:08    כותרת הודעה: מחפשת מידע כדי לעזור למטופלים חרדים תגובה עם ציטוט

שלום רב!
אני עו"ס באחת ממרפאות סוכרת נעורים בארץ.
מגיעים אלי מטופלים חרדים ולא תמיד אני יודעת להפנות אותם לגורמים המתאימים בקהילה או לסייע בהתאם לדרך החיים שלהם.
אשמח למידע שיכול לעזורלי לעזור לאחרים. אתן דוגמאות:
- ממטופליי אני יודעת שיש אחות המתעסקת בנושא הסוכרת באזור אשדוד
- האופנים השונים שאפשר 'לצום' בחמשת הצומות
וכדומה.
בתודה מראש ובברכת שנה טובה!
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 10/09/2009 ב- 17:58:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום ענבר,
בעניין הצום, כל סוכרתי שונה מהשני בהרגלי חיים, מינוני תרופות או אינסולין, מצב בריאותי כללי (מחוץ לסוכרת), גיל ועוד. אין נוסחה אחידה לצום אצל סוכרתיים. לכן כל סוכרתי צריך להתייעץ עם הרופא שלו לגבי האם מותר לו לצום ובאיזה תנאים ואיך (אם יש צורך) לשנות את מינון התרופות או אינסולין כדי להתאימן לצום.
על שאלת "וכדומה" מחייך איננו יודעים לענות. נשמח לענות על שאלות יותר ספציפיות.
סתם אחד

500

הצטרף בתאריך: 19/09/2006 ב- 07:30:42

הודעהנשלח: 10/09/2009 ב- 18:28:01    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום ענבר,

אפשר גם לפנות לאגודה לסוכרת נעורים -
טלפון - 03-5160171,

יש שם אנשים שעובדים מול המגזר החרדי וגם אנשים מהמגזר החרדי החברים באסיפה.

הם בוודאי ישמחו לתת לך שם של איש קשר וגם פרטים נוספים על התמיכה שמספקת האגודה לציבור החרדי.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
שי

הודעהנשלח: 27/09/2009 ב- 00:49:31    כותרת הודעה: חמש צומות, ובדיקה בשבת וחג תגובה עם ציטוט

כל אחד זה משהו אחר.
בעיקרון הרבנים אומרים שלא לצום בכלל כולל יום כיפור ולאכול נורמלי (ושאר כל הצומות מי מדבר בכלל שלא צמים) אבל כל אחד צריך לשאול לפני זה לא משהו כוללני לכולם בשביל זה שואלים את הרופא המטפל שמכיר את המטופל ולפי זה הוא עונה...
ובכלל הטיפול אצל חרדי או חילוני זה אותו טיפול בדיוק...
גם בשבת צריך לבדוק נורמלי אין שום היתר לא לבדוק בשבת בגלל שמפעילים מכשיר בשבת היה על זה בעיתונות החרדית כתבה שלימה והרבנים כתבו שם שצריך וחייבים לבדוק נורמלי בשבת וחג...
חזור למעלה
אורית

200

הצטרף בתאריך: 20/10/2006 ב- 19:24:41
מיקום/מין/גיל: ירושלים

הודעהנשלח: 27/09/2009 ב- 14:24:35    כותרת הודעה: "עשה לך רב" תגובה עם ציטוט

אצל יהודים דתיים יש "עניין" של "עשה לך רב"-כל אחד נוהג מעט אחרת לגבי הלכות שונות בהתאם לתפיסת והוראת הרב שלו.
לגבי סכרת והדת היהודית יש כמה הבטים מלבד צומות.לגבי צום יש צורך להתיעץ עם רופא/ה.
לגבי מדי הסוכר למינהם יש אפשרות לבטל את הציפצוף בכדי לא לחלל שבת.
לגבי המשאבות אינסולין יש דתיים שנוהגים לעשות תוכנית באזל שונה לימי שבת וחג ודרך תכנות הבאזל ניתן גם לתת בולוסים בשעה קבועה (אם נוהגים לאכול ארוחה קבועה בשעה ובכמות) -כלומר לתכנת את הבאזל עם פיק מסויים לזמן הארוחה ובכך להמנע מלחיצה על לחצני המשאבה לצורך מתן בולוס למי שמנוע מכך מטעמי הדת.
והכי חשוב לזכור ש"פיקוח נפש" הוא מעל הכל ולכן בכל ההבטים הרפואיים מול האמונה הדתית יש דרכים ופתרונות לצורך שמירה על הבריאות והאיזון בראש ובראשונה.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
אורח

הודעהנשלח: 28/09/2009 ב- 23:19:14    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום שי, שאלת האם אני רווק, לא הצלחתי לענות ולבינתיים השאלה נמחקה. תשובתי, כן אני רווק, למה?
לגבי הצום אני לאחר היתיעצות עם הרופא ורבנים, צמתי. השאלה היא במקרה שמרגישים היפו מה עדיף, לאכול(לשיעורין ) או לבצע בדיקות סוכר? זו שאלה כבדת משקל ובה נחלקו הרבנים, אני בדקתי פעם אחת ועברתי את הצום בשלום, אבל כמובן שחייבים לישאול רופא קודם, שנה טובה! צוחק מגלגל עיניים
חזור למעלה
נטלולי

200

הצטרף בתאריך: 09/12/2006 ב- 22:44:46

הודעהנשלח: 29/09/2009 ב- 00:11:00    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בדר"כ רבנים אומרים לחולי סכרת בכלל לא לצום ולהתנהג כרגיל.

אז אם כבר הם מתירים לצום, אז מן הסתם שיתירו גם לבדוק סוכר במשך הצום בלי קשר להיפו
כי לפעמים יש ירידות סוכר שלא מרגישים,
או שמרגישים ירידות סוכר שלא מתרחשות ושזה סתם הגוף שמטעטע בנו מחייך
חזור למעלה
שי

הודעהנשלח: 05/10/2009 ב- 01:34:02    כותרת הודעה: לאורח... תגובה עם ציטוט

שאלתי אם אתה רווק ובישיבה, כדי לדעת איך אתה מסתדר בישיבה כי אני בחור ישיבה.

לגבי הצום אני שאלתי את הרופא שלי אם לצום והוא אמר לי לצום אבל לבדוק כל חצי שעה בערך וב"ה הצום עבר מאוד טוב.

לגבי היפו שכתבת אני לא מבין למה צריך לאכול בשיעורים הרי זה פיקוח נפש ואם צריך לאכול אז זה נןרמלי כמו כל סוכרתי שלא צם אז הוא אוכל ארוחה נורמלית לכל דבר...
חזור למעלה
אלי 12

הודעהנשלח: 07/10/2009 ב- 23:17:18    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום לכולם

לא נראה י שיש בכלל בעיה לבדוק סוכר בשבת להפך זו מצווה אני פשוט מכניס קצת בשינוי את הסטיק לפריסטייל (וגם דוקר בשינוי) הפריסטייל נדלק אוטומטית ונכבה לאחר 3 דקות מעצמו.

אני אישית לגבי הצום אין לי בעיה אך אני יותר מאוזן בו מאשר יום רגיל אני בודק כל 3 שעות ותמיד בסביבות 90-100 רק באמצע היום אני מזריק עוד יחידה או שתיים על ריק.

הבעיה היא לאחר הצום , משום שלאחר הצום הגוף מת לפרק את האוכל והפחמימות מתפרקות במהירות רבה כך שהתלבטתי עם לצום או לא רק בגלל תופעת לוואי זו.
הסוכר מ80 עולה ישר ל200+

בהתייעצות עם האחות במרפאת סכרת אני נהגתי לאחר צום יום הכיפרים כך:
הזרקתי כמות מעל הכמות הרגילה המתני כ5 - דקות אכלתי מרק עוף עם ירקות שלא מתפרקים מהר (לא תפוחי אדמה ) ואת שאר הארוחה השלמתי לאחר כשעה (למרות שלא הייתי רעב כבר...)

העלייה ברמת הסוכר לא הייתה כל כך גבוהה הפעם.

אגב בררתי עם גיסתי שהיא גם אחות במקצועה ( לאאחות של סכרת ) והיא אמרה שאצל כולם הסוכר מתפרק במהירות לאחר צום האם גם אצלכם זה כך? כדאי לבדוק כי אם כן לא כדאי לצום כל צום...
חזור למעלה
בחור אחד

הודעהנשלח: 09/10/2009 ב- 13:32:14    כותרת הודעה: יש מד סוכר עם אישור רבני לשימוש בשבת תגובה עם ציטוט

בחרתי במד הסוכר Accu chek performa. יש לו אישור לשימוש בשבת ממכון צומת. ניתן לראות את האישור באינטרנט או לבקש מאחות הסוכרת
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 09/10/2009 ב- 14:28:01    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תודה על ההערה אבדוק מה האישור בדיוק ואם יש הבדל בינו לפריסטייל

שבת שלום
אלי
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 25/10/2009 ב- 02:15:15    כותרת הודעה: תגובה לשי תגובה עם ציטוט

אני לומד בישיבה, מסתדר בישיבה מצוין עם האוכל וגם חברתית (לא כולם יודעים..) אם יש לך עוד שאלות אשמח לענות, אבל זה יכול לקחת זמן, כי אין לי מחשב בישיבה.

לגבי הצום: ביום כיפור לבדוק כל חצי שעה?! להוציא דם זה איסור דאוריתא! לאכול בשיעורים זה מדרבנן. אבל בתשעה באב כדאי באמת לבדוק הרבה(אני בודק כל שעתיים)

לגבי היפו, א.כמובן שכשיודעים שיש היפו צריך מיד לאכול, אבל כשרק מרגישים היפו ולא יודעים(ולבדוק זו בעיה כנכתב) אז זו דילמה וכו' ב, גם כשבודקים לא צריך לאכול יותר משיעורים, אפשר לשתות קצת מיץ ענבים וכד'

אני רציתי מאוד לצרף קישור לאתר של מכון צומת שבו מופיע מאמר ובו הדיון, אני לא יכול לצרף קישורים כי אני לא משתמש רשום, אין לי כח וזמן להרשם בינתיים. אבל אפשר לחפש אותו לבד לבד מומלץ מאוד לכולם

יאללה שיהיה זמן מוצלח צוחק
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 25/10/2009 ב- 02:30:04    כותרת הודעה: תגובה לנטלולי תגובה עם ציטוט

אולי עדיף לאכול קצת, בלי לבדוק, ובלי להזריק אינסולין, ואז מקס' הסוכר קצת גבוה, אבל אין חשש להיפו ?? (=אולי עדיך לאכול שיעורין, כמו שכתבתי לשי, כי זה מותר מהתורה, ובדיקת דם אסורה)
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 25/10/2009 ב- 02:32:23    כותרת הודעה: לבחור אחד תגובה עם ציטוט

איך הוא עובד? במה הוא עדיך על המכשירים האחרים?
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 25/10/2009 ב- 02:36:07    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

http://www.zomet.org.il/?CategoryID=260&ArticleID=544
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 25/10/2009 ב- 02:46:18    כותרת הודעה: קישור למאמר תגובה עם ציטוט

לכל המעוניין: צרפתי בהודעה הקודמת קישור למאמר בנושא בדיקות בשבת, צום וכו'
כמו שכתבתי אני לא יכול לצרף קישורים אז 'קימבנתי' ומחקתי את ww (שלוש פעמים כמובן אבל אני לא יכול לכתוב, זה לא נשלח ככה)תוסיפו ותכנסו. סליחה על ריבוי ההודעות, פשוט לא האמנתי שזה יצליח...
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 25/10/2009 ב- 02:56:52    כותרת הודעה: לאלי 21. ותגובה אחרנה באמת תגובה עם ציטוט

ראשית, אני שוב מתנצל על ריבוי ההודעות,
שלום אלי, גם לי לאחר צומות קופץ ל200, ואפ' יותר. אני לא ההיתי בטוח שזה קשור, טוב שכתבת צוחק זה יעזור לי בצומות הבאים, לטפל בזה מראש חוצפן צוחק צוחק
לגבי שבת, כדאי מאוד שתקרא את המאמר שצרפתי, אגב, אני נוהג בשבת בדיוק כמוך
חזור למעלה
דולי

10

הצטרף בתאריך: 28/10/2009 ב- 13:02:53

הודעהנשלח: 28/10/2009 ב- 13:23:52    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני סכרתית כבר כמעט 10 שנים (חרדית)
בשבתות אני בודקת סוכר רגיל לחלוטין, זה ענין שגובל בפיקוח נפש, שכידוע דוחה שבת.
עד לפני 3 שנים צמתי כרגיל (כמובן רק יום כיפור וט' באב), וזה לאחר "ניסוי" קטן בביה"ח תחת פיקוח רופא, שבו אמי הכינה לי את האוכל של ערב ומוצאי הצום הרגילים אצלנו, והייתי מחוברת לסנסור, ולאחר התוצאות הרופא אמר שאין בעיה לצום, כמובן לבדוק סוכר כמה שצריך.
לפני כ-3 שנם יצאה הודעה מטעם הרב אליישיב והרב שטיינמן (אם אני לא טועה)שאסרו בכל תוקף על סוכרתיים לצום גם ביום כיפור, אבא שלי דיבר אז עם אחד מהם ואמר לו שכבר 6 שנים אני צמה והכל בסדר, אבל הרב אמר שבשום אופן אין לצום, ומאז אני אוכלת רגיל בכל הצומות. (לא שיעורים)
אם יש פה עוד נשים חרדיות עם סכרת נעורים, אשמח ליצירת קשר
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 30/10/2009 ב- 10:10:01    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

דולי
שוב אני מבין את הפסק שיצא באופן כללי אך 2 תשובות בדבר

א. בצום אני כל היום בסביבות ה100 כאשר בימים רגילים המצב יכול להשתגע כך שבצום אני יותר מאוזן מאשר שאר הימים

ב. בררתי עם האחות האחראית והותיקה ביותר כמעט בתחום הסכרת והיא זו שאמרה שאין לי בעיה לצום ורק בסוף הצום לדאוג שהפחמימות לא יתפרקו מהר (כמו שכתבתי למעלה)

כך שאינני מבין את הפסק ונראה לי שמי שהרופא אמר לו שזה לא פיקוח נפש ולא יגרום אחר כך לפיקוח נפש אז צריך ללכת לפי הרופא

וכמו שיש רבנים מומחים לתחום מסויים (תולעים כשרות וכד') כך גם בסכרת

אשמח לדעת עם מי אביך התייעץ כך שאוכל לברר אצלו ולא לקבל הודעות כלליות בעיתון
חזור למעלה
דולי

10

הצטרף בתאריך: 28/10/2009 ב- 13:02:53

הודעהנשלח: 02/11/2009 ב- 16:26:28    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אבי דיבר עם הרב וואזנר (קודם לא הייתי בטוחה אך עכשיו בררתי והפסק שלו)
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד
1, 2, 3, 4, 5  הבא
עמוד 1 מתוך 5

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |