אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
סוכרת נעורים אצל חרדים
עבור לעמוד
הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
שי.

הודעהנשלח: 15/11/2009 ב- 13:50:16    כותרת הודעה: שידוכים ??? תגובה עם ציטוט

רציתי לדעת אם מישהו\י כאן כבר התחיל את הדבר הזה שנקרא שידוכים?

ואם כן
אז מתי ואיך לאמר שיש סכרת????

או שבכלל לפנות לשדכן מהסוג הזה שמציע שידוכים לאנשים אם בעיות

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

אשמח אם תגיבו...
חזור למעלה
שלומית

הודעהנשלח: 15/11/2009 ב- 14:03:33    כותרת הודעה: לשי היקר, תגובה עם ציטוט

אני לא חרדית, אבל לדעתי לא צריך לפנות לשדכן שמציע שידוכים לאנשים עם בעיות. בעיה היא סמים, אלכוהול, רשעות, וגם בורות.
ספר לשדכן שיש לך סוכרת, הרי זה לא מדבק ומי שתרצה אותך תרצה. מי שלא - הרי ממילא לא שווה את הטירחה. נכון שאני צודקת?
חזור למעלה
שי.

הודעהנשלח: 15/11/2009 ב- 14:37:17    כותרת הודעה: שידוכים ??? תגובה עם ציטוט

בעיות לא התכוונתי בעיות כגון אלו שהזכרת רק בעיות רפואיות כגון סכרת וכ"ו.

אצל החרדים הכל דיסקרטי ואף אחד לא יודע מה קורה אצל השני (לא תמיד)

ולפעמים לערב שדכן שלא מכיר אותך זה לא הכי מומלץ...

כי שדכן מציע את זה למשפחה ולא יצא אז לפרסם שיש לבחור\ה סכרת לא נראה לי שכולם היו מסכימים אם זה
חזור למעלה
שלומית

הודעהנשלח: 15/11/2009 ב- 14:56:39    כותרת הודעה: הבנתי למה אתה מתכוון אבל... תגובה עם ציטוט

אם לא תספר לשדכן ותספר לבחורה ונגיד שהיא לא היתה רוצה, יתכן שהיא והמשפחה שלה יספרו לשדכן והוא יספר לבחורה הבאה אז בכל מקרה זה יוודע,
גם אני לא מבינה, אם יש לך סוכרת, אתה אמור לחפש שידוך עם מישהי חולה? כי אתה אומר שיש שדכן לאנשים עם בעיות בריאות...
חזור למעלה
דולי

10

הצטרף בתאריך: 28/10/2009 ב- 13:02:53

הודעהנשלח: 16/11/2009 ב- 13:01:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני ב"ה נשואה שנתיים באושר לבעל בריא ב 100%
כל מקרה לגופו, אבל אנחנו התייעצנו עם רבנים מסוימים ואמרו לנו לספר רק בשלב ממש האחרון לפני ששותים "לחיים", באמת בהתחלה הם נרתעו, אבל לאחר שבררו היטב, ונתנו להם את כל המידע הדרוש וטלפונים של רופאים, בדיקות וכדו', בסופו של דבר הם חזרו לזה.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
סתם אחד

500

הצטרף בתאריך: 19/09/2006 ב- 07:30:42

הודעהנשלח: 16/11/2009 ב- 14:30:43    כותרת הודעה: רקע עבור החילוניים תגובה עם ציטוט

קצת רקע עבור החילוניים ומחשבות

אני חילוני ובא מרקע חילוני ולא מכיר את כל נושא השידוכים. אך לפני כשנה יצא לי לשוחח עם בחור חרדי סוכרתי. והוא הסביר לי על קצה המזלג על הקושי של להיות סוכרתי בעולם החרדי שאנחנו החילוניים לא תמיד מודעים אליו.

בעולם החרדי מנגנון השידוכים הוא מרכזי מאד. לבני הזוג אין את ההזדמנות להכיר לעומק אחד את השני כך שהעובדה שמישהו סוכרתי עלולה לפגוע מאד בסיכוייו למצוא חתן/כלה. גם נושא הילדים הוא מאד חשוב ויש חשש שהסוכרת תפגע באפשרות להקים משפחה גדולה. לדברי אותו בחור יש חשש מבוסס שאם יוודע שמישהו סוכרתי זה יפגע בסיכויים של אחיו ואחיותיו להתחתן. כי אנשים חוששים שמדובר במחלה תורשתית. לכן במשפחות חרדיות רבות שומרים את כל העניין בסוד מוחלט, עד שלפעמים אפילו אחים לא יודעים שאח שלהם סוכרתי. לא רק בגלל השידוך של הסוכרתי אלא גם בגלל החשש שזה ישפיע על הסיכויים של אחיו ואחיותיו. איני יודע האם זה נכון לכולם אך זה היה הסיפור שלו.

כאשר חזרתי הביתה, חשבתי על העניין והגעתי למסקנה, שאומנם אצלינו החילוניים המצב יותר פשוט, אך גם אנחנו צריכים לקחת בחשבון שהסוכרת עלולה להרתיע אנשים ובמקרים קיצוניים אפילו להשפיע על אחים וילדים שאינם סוכרתיים. אני כמובן לא מציע לאף אחד לשמור על הסוכרת בסוד אבל כן מציע להיות מוכנים ריגשית להתמודדות עם מצבים כאלה.
חזור למעלה
אורית

200

הצטרף בתאריך: 20/10/2006 ב- 19:24:41
מיקום/מין/גיל: ירושלים

הודעהנשלח: 16/11/2009 ב- 15:20:25    כותרת הודעה: התיחסות לתגובה של סתם אחד תגובה עם ציטוט

אני גדלתי בבית חילוני לכאורה.
במקור הוריי היו דתים אך התרחקו מהדת לאחר הנישואים.
אימי גדלה בחברה אשכנזית חרדית וכנראה שהרבה דברים ותפיסות השתרשו בה מילדותה.
הבנתי זאת רק בגיל מאוחר אך חוויתי את הדבר והטראומות ממנו בעיקר ברגע שהתגלתה לי הסכרת.
סכרת וכל מחלה היא סוד כמוס ואסור בכל איסור שהסביבה תדע על כך.אימי רצתה שלא אספר על הסכרת גם לחברותי וודאי וודאי שלא לחברותיה (על אף שהן חילוניות). מיותר לציין שמאד קשה לחיות בהרגשה שצריך להתבייש בהיותך סכרתי בפרט שהתפיסה הזאת באה ממשפחתך.

בגיל מסויים אחת מאחיותיי חזרה בתשובה וניסתה למצא בן זוג ע"י שידוך. השדכנית שאלה על מחלות במשפחה וכששמעה שיש לי סכרת היא אמרה שתהיה בעיה למצא שידוך כי יש לה אחות עם סכרת .היא טענה שזה שידוך בעייתי וחזרה וציינה כמה סכרת זה פגם(אפילו יותר מכך שאחותי היא חוזרת בתשובה) .כששמענו זאת גרשנו מייד את השדכנית מהבית.לאחר מכן אחותי הכירה את בעלה דרך ידידים משותפים.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
אהרלה

הודעהנשלח: 17/11/2009 ב- 11:30:15    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום לכולם ידועים ומפורסמים דברי רבינו הגדול רבי חיים הלוי סאלווציקזצ"ל {היה מנהיג הדור בדור הקודם, הוא כהן כרב בבריסק והנחיל את השיטה הלמדנית בעולם התורה} ופסק באופן ברור שהיכן שעלולים להגיע למצב של פיקוח נפש איסור חמור!!!לצום,ומה מתפלא אנכי על גולשים הכותבים מקסימום נשאר בגבוה, ישנו מכתב עדכני מגדול ראשי הישיבות הגאון רבי יששכר מאיר שליט"א שהוא הסכרתי המבוגר בישראל{סוכרת נעורים}מערב יום כיפור שנה זו, ובא מביא את דברי הגר"ח הנ"ל. זולת זאת כבר עמדו ונמנו מרנן הגר"ש וואזנר והגר"נ קרליץ בשנה זו ופורסם בעיתונים היומיים בעיוכ"פ, שאיסור חמור לסוכרתיים לצום, וגם מביתו של מרן רבינו הגרי"ש אלישיב נמסר שזו דעתו, רק שהמכתב נכתב בשעת ליל מאוחרת, ולכן לא פורסם בבטאון "יתד נאמן", ובשנה הבאה יכנס ל"יתד נאמן" בהוספת חתימת הגרי"ש, לכן כל המחמירים למיניהם אינם אלא שוטים, ולהשומעים ינעם.
חזור למעלה
שלומית

הודעהנשלח: 17/11/2009 ב- 13:01:32    כותרת הודעה: טעיתי כשחשבתי... תגובה עם ציטוט

אצלנו במשפחה יש חרדים ויש חילונים (כמוני) ודוקא חשבתי שלחרדים יותר קל כי ממילא השדכנים מוצאים להם בני זוג ולא הם אלה שצריכים להסביר, לספר ולהתמודד. לפי מה שאתם כותבים נראה שדוקא להיפך, בחברה החרדית יותר קשה. לגבי בני, שחלה בסוכרת יתכן שבחורות ירתעו ממנו בשל בורותן. אולם מי היה צריך אותן מלכתחילה? הרי יש בחורות שלא ירצו מישהו גם כי הוא מכוער או כי הוא קמצן או כי במקרה השם שלו מתחיל באות י' שמביאה להן מזל רע... במקביל גם הוא (למרות הסוכרת) פוסל נערות כי הן מכוערות לטעמו. וככה זה, עד שבסוף כל סיר מוצא את המכסה שלו, בלי קשר לגיל.
מה שאני מנסה להסביר שנכון, הסוכרת גורמת לחולה להיות לא מושלם, אבל יתכן שזה עדיף על שידוך לאדם בריא בגופו אך בעל מזג רע.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 17/11/2009 ב- 14:34:54    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לשלומית, אני חושבת שגם טעית וגם צדקת...

בחברה החילונית צריך להציג את עצמך, ומכיוון שכך זה תלוי מאד בסוכרתי.

מי שחי בשלום עם הסוכרת, חושב בצורה אופטימית ומקבל אותה אחרים יקבלו אותו. ולאלה באמת יותר קל בסביבה החילונית.

אך לאלה שאינם חיים איתה בשלום, מרגישים חולים ומוגבלים - לאלה יהייה קשה מאד בסביבה החילונית כי הם יתקשו מאד למכור את עצמם לאחרים.

ובאשר לטענתך - "מי היה צריך אותן מלכחתחילה?" - מבחינה הגיונית את צודקת אך בעניינים של הלב כל דחיה היא כואבת ואפילו כאשר המוח אומר שאולי עדיף שכך.
חזור למעלה
שלומית

הודעהנשלח: 17/11/2009 ב- 15:28:40    כותרת הודעה: לאורחת שלום, תגובה עם ציטוט

בגלל זה, לדעתי עדיף לספר על הסוכרת כמה שיותר מהר, משום שאין מה לעשות, היא חלק מהבנאדם, ואז אולי יהיה אפשר לחסוך התאהבות מיותרת ולב שבור.
חזור למעלה
לאהרן ולרבנים שאסרו לצום

הודעהנשלח: 18/11/2009 ב- 02:25:43    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב מה שאתה אומר שהרופאים יודעם פחות מהרבנים ..
במקרה של חשש פיקוח נפש אפילו עתידי אני מסכים שלא צריך לצום אבל אם הסוכר מאוזן כל היום אין בכך בעיה.

אני אשמח שתסביר לי מה הבעיה לצום כאשר בצום אני יותר מאוזן מאשר ביום שאני אוכל.
אשמח לתשובות מכולם
חזור למעלה
סתם אחד

500

הודעהנשלח: 18/11/2009 ב- 08:42:37    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תשובה לאורח

ציטוט:
אני אשמח שתסביר לי מה הבעיה לצום כאשר בצום אני יותר מאוזן מאשר ביום שאני אוכל.
אשמח לתשובות מכולם

לדעתי (ואני לא רב) - פסק ההלכה הוא חכם, צודק ונכון גם מההבט הרפואי.

אין ספק שמבחינה טכנית ניתן לצום. אך מדובר במשהו לא פשוט שדורש שימוש באינסולינים נכונים והפחתת מינונים. אלה שיש להם את היכולות ויקראו את ההוראות ב"מתוקים" או באתרים אחרים, ישאלו את הרופא הנכון ויצליחו להסתדר. אך מה לגבי כל השאר?
ברגע שהרבנים אינם מעבירים מסר פשוט וברור לכלל הציבור הם למעשה מייצרים לחץ חברתי על כל הסוכרתיים לצום (בחזקת- "אם משה צם אז גם אני אצום שלא יאומרו עלי שאני פחות מקפיד..." ). ובמקרה כזה אין ספק שיהיו כאלה שלא יבצעו התאמות ויסכנו את חייהם.
ולכן טוב עושים הפוסקים שהם אוסרים בצורה ברורה ולא משאירים שום פתח לאי הבנות או ליסוריי מצפון. אני חושב שהוא מעיד על חוכמה ושיקול דעת נכון של מי שפסק אותו.
חזור למעלה
לסתם אחד

הודעהנשלח: 19/11/2009 ב- 20:06:50    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הבעיה שלי היא שאני דיברתי עם הרופאה ועם האחות ואני מאוזן כל הצום (וזקוק אפילו לפחות בדיקות ) שלא נותנים לי לצום בשקט.

אני מבין ותקן אותי עם אני טועה שאם ביום כיפור אני מאוזן ואין לי בעיה של עליה מהירה בסוכר אחרי הצום כמו שכתבתי בעבר אז אני מחוייב לצום (בתור יהודי מאמין שכמוני..)
אך פסקי ההלכה גורמים למשפחתי הקרובה אלי לנפנף בפסקי ההלכה ולהסביר כמה אני פושע ושהרבנים הוציאו פסק שאסור לצום וגם הרופאים אוסרים לצום והנה לא נשאר לי מקום אפילו להוכיח את חפותי במיוחד שגם רופאה דתיה ככל שתיהיה לא תעמוד ותתחיל להרצות על ההבדל ביני לבין כולם.

ואגב זה לא רק בני משפחתי הקרובה אפילו פה בפורום אני לא רואה את האיסור ההלכתי של פיקוח נפש ביום יום אלא רק ביום כיפור אני בטוח שאם אנשים היו מקפידים עליהם כל שעה ביום יום במהלך השנה הם היו יודעים כמה אינסולין ואיזה סוג להזריק על מנת לשרוד את יום כיפור בצורה מאוזנת אפילו יותר מאוזנת מאיך שהם עוברים את יום הכיפורים באכילה ושתיה כדברי הפוסקים
חזור למעלה
סתם אחד

500

הודעהנשלח: 19/11/2009 ב- 23:03:01    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום לך,

אני אדם חילוני ואין לי ידע שמאפשר לי לחלוק על עמדות של רב כזה או אחר.

כחילוניים אנחנו בבית צמים ביום כיפור כמו חילוניים רבים כדי להרגיש את החג. בדיוק כפי שאנחנו מדליקים נרות בחנוכה ואוכלים מצה בפסח. בתור חילוני החלטתי האם לצום (או לא לצום) אינה קשורה לפסק כזה או אחר אלא מתוך רצון להרגיש ולתת לילדי את ההרגשה שהם חלק ממסורת של אלפי שנים.

כאשר הבת שלי שהיא סוכרתית חילונית הגיעה למצוות היא בקשה לצום. בדקתי את הנושא ואכן הגעתי למסקנה שמבחינה טכנית אין בעיה, העניין ההלכתי כאמור פחות חשוב בעיניי. מצאתי כי ישנם סוכרתיים מוסלמים שצמים במשך כל הרמאדן (חודש שלם). מכיוון שבאופן עקרוני אנחנו דוגלים בדיעה שהסוכרת היא לא סיבה לוותר על משהו אישרנו לביתי לצום.

עם זאת, אני אחראי רק על סוכרתית אחת. לרבנים יש אחריות ומחוייבות לציבור כולו. צום לסוכרתי שאינו מיומן יכול להיות דבר מאד מסוכן. ולכן נראה לי שהחלטת הרבנים היא נכונה ואחראית.

כאשר אתה אוכל ביום כיפור חשוב על זה כעל מצווה. אולי בזאת אתה עוזר לרבנים להציל מישהו אחר שלולא אותו פסק היה צם וניזוק. וכבר נאמר המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם שלם...
חזור למעלה
שלומית

הודעהנשלח: 20/11/2009 ב- 23:10:51    כותרת הודעה: לסתם אחד תגובה עם ציטוט

יפה כתבת! לא הייתי יכולה לנסח יותר טוב ממך!
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 21/11/2009 ב- 21:13:17    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב שלומית הבנתי את המסקנות העיקריות

לא לצום כי כך הרבנים פסקו למרות שאין בעיה מבחינת הרופאה שלי

וכמובן שהפסק ניתן בגלל כל הסוכרתיים שלא מבינים ובין כה וכה לא מאוזנים שח"ו לא יצומו ביום כיפור.

ואני טוען שמי שלא מאוזן כל השנה הוא עובר על "ונשמרתם מאד לנפשותיכם"

ומי שמאוזן כל השנה יש לסמוך עליו שהוא יודע גם לצום
חזור למעלה
שלומית

הודעהנשלח: 21/11/2009 ב- 22:08:53    כותרת הודעה: לאורח שלום, תגובה עם ציטוט

קודם כל, לא אני כתבתי את התגובה, אלא סתם אחד, אבל ניסח דברים נכונים. אני לא יכולה לקחת אחריות על כולם ואני מבינה את הרצון החזק לקיים מצווה.
הבן שלי קיבל את הסוכרת אחרי החגים, ואחת השאלות הראשונות שלו היתה אם יוכל לצום ביום כיפור. ואני עניתי שלא. פשוט כי זה הבן שלי.
אני לא עד כדי כך יודעת מה ההשלכות ואני לא רופאה, אבל אני מאמינה שהקב"ה הוא מעל כל ההתעסקות הזאת, והוא הרי יודע מה בליבו של כל אחד ומה כוונותיו, ומאמינה שיסלח לנו, כפי שאנחנו מנסים לסלוח לו על שהביא עלינו את הסוכרת.
חזור למעלה
שי.

הודעהנשלח: 21/11/2009 ב- 23:31:53    כותרת הודעה: צום, רבנים - ורופאים תגובה עם ציטוט

נכון שהרבנים פסקו לכוךם ביחד

אבל.....

הרבנים לפעמים שולחים לשאול חוות דעת של רופאים ולפי זה צריך לעשות
אז אם מישהו שאל את הרופא שלו והרופא אמר לו שהוא יכול לצום אז מה הבעיה כי
זה תשובה ספציפית לבן אדם הזה...
חזור למעלה
אהרלה

הודעהנשלח: 25/11/2009 ב- 10:56:36    כותרת הודעה: צום תגובה עם ציטוט

ברצוני להסביר לכל אותם השואלים והמתענינים הלכה ברורה וגורפת שגם עם יש סיכון שלנו בתור "מומחים" נראה שזה לא בדיוק פיקוח נפש, אבל לרבנים ופוסקים כהרב אלישיב נראה שזה פיקוח נפש וזה מיוסד מהשולחן ערוך ועוד קודם ומי שמאמין בתורה הרי שזה מה שהתורה אומרת, בואו ונגדיר כך: השכל צריך לגבור על הרגש, ואסיים בסיפור, בירושלים היה צדיק וגאון הרב שלמה זלמן אויערבך זצ"ל, שכולם הכירו אותו ובהלוויתו השתתפו 300,000 איש,והוא ,בערב היום הקדוש יום כיפור היה עולה לביתם של אנשים שעל פי ההלכה {לא הרפואה} חייבים לצום,ומשכנעם ואומר להם שמצוותם לאכול, וכפי שכתבתי קודם יעשו קידוש, ויאכלו סעודת יום טוב בשירה ובזמרה,כי זו מצוותם,ואשרי השומע לחכמינו.
חזור למעלה
ציפי

הודעהנשלח: 25/11/2009 ב- 11:17:24    כותרת הודעה: שידוכים תגובה עם ציטוט

שלום לכל ה"מתוקים"
אני בת 32 וסובלת מסוכרת מגיל צעיר, ובאמת שהגעתי לשידוכים לא ידעתי מה לעשות, וכשנפגשתי עם בעלי שב"ה הוא בריא לחלוטין עמו"ש,{בקצרה ברצוני להסביר: בציבור החרדי ישנם הרבה מגזרים, המגזר הגדול מכולם הוא הפלג הליטאי אותו כידוע מנהיג הרב אלישיב, ובפלג הזה נפגשים הבחור והבחורה מספר פעמים כמה פגישות עד שמחליטים האם זה השידוך וזה האדם בו תרצה לחיות כל ימי חייך{הגירושין בציבור החרדי הוא אפסי לעומת החילוני},הציבור החסידי לא נפגשים בד"כ, אלא ההורים נפגשים ובסוף הבחור והבחורה נפגשים זמן מועט וככה מחליטים, כל זה כתבתי להסברת הענין}אני משתייכת למגזר הליטאי, ואחרי שש פגישות שהאחרונה התארכה לשעות הלילה המאוחרות, אני אומרת לבעלי "המתוק" ללא סוכר, לאט לאט שיש לי סוכרת, ואז הוא נעצר, ליבי הפסיק לפעום,ואז הוא מחייך ואומר לי "ציפי" את שלי לעולם, בכיתי אז כמו שלא בכיתי בחיי, סיפרתי לו על 2 בחורים שנפגשתי קודם, ושזה התקדם אז כששמעו שאני סכרתית אמרו לא, ואני רוצה לספר לכם שאנו חיים באושר למעלה מהנורמה, מסיבה פשוטה פשוט בעלי, מתקשר הרבה יותר ומתענין וגם כשהולך ללמוד, מתקשר לוודאות שהכל בסדר, אין לכם מושג מה זה נותן, וגם הורי נותנים לו את כל ההערכה וההערצה המגיעה לו באמת!!! וכעת ברצוני לחזק את כולכם יש לנו ב"ה שבעה!!! ילדים חמודים ומתוקים {ללא סוכר ב"ה עמו"ש}ילדתי ארבעה אחרונים בניתוח קיסרי, הגדולה שלנו יודעת שכשאמא לא מרגישה טוב מיד מתקשרים לאבא, ואני בטוחה שבעתיד אספר לה שאני סכרתית כי לפי כל הסקרים והנתונים זה לא תורשתי, אין מה להתבייש חזקו ואמצו כל המתוקים וגם בני-בנות הזוג המופלאים.
חזור למעלה
שלומית

הודעהנשלח: 25/11/2009 ב- 12:20:07    כותרת הודעה: ציפי, אני מעריצה אותך! באמת! תגובה עם ציטוט

כל הכבוד לך ולבעלך המקסים! איך לא פחדת ללדת שבע פעמים? כנראה באמת יש לך אמונה חזקה שהכל בידי שמיים. מקנאת באנשים כמוך בגלל הדרך שהכל כל כך ברור בשבילך ואין לך את ההתלבטויות, הספקות והאשמות.
חזור למעלה
דולי

10

הצטרף בתאריך: 28/10/2009 ב- 13:02:53

הודעהנשלח: 02/12/2009 ב- 17:07:10    כותרת הודעה: לציפי המדהימה תגובה עם ציטוט

ציפי, הייתי רוצה לדבר איתך ולשמוע מנסיונך
בבקשה תשלחי לי למייל-dolly_co@walla.com
תודה
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 04/12/2009 ב- 18:12:16    כותרת הודעה: Re: שידוכים תגובה עם ציטוט

ציפי כתב:
שלום לכל ה"מתוקים"
שבעה!!! ילדים חמודים ומתוקים {ללא סוכר ב"ה עמו"ש}ילדתי ארבעה אחרונים בניתוח קיסרי, הגדולה שלנו יודעת שכשאמא לא מרגישה טוב מיד מתקשרים לאבא, ואני בטוחה שבעתיד אספר לה שאני סכרתית כי לפי כל הסקרים והנתונים זה לא תורשתי, אין מה להתבייש חזקו ואמצו כל המתוקים וגם בני-בנות הזוג המופלאים.

שלום לך. אז זה כן תורשתי. אין לי מושג מאיפה את ממציאה את הדברים האלה, אבל סוכרת נעורים זה ועוד איך תורשתי. נשים סוכרתיות יכולות להביא ילדים. זה לא קשור לסוכר. מי שלא יכולה להביא ילדים והיא סוכרתית זה אומר שיש לה עוד בעיה חוץ מסכרת. אז תקראי את העובדות, סוכרת זה כן תורשתי. ודרך אגב, לא צריך להתבייש במחלה הזאת ולהסתיר. האנשים שאני מכירה בכלל לא בורחים כאשר הם שומעים את המחלה סכרת. אני לפחות, לא מכירה אנשים כאלה. מוזר בהחלט.
חזור למעלה
סתם אחד

500

הודעהנשלח: 05/12/2009 ב- 08:38:27    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום לאורחת,

תגובתך לא ברורה. בסה,כ המסר של ציפי הוא מאד אופטימי ומעודד.

לתורשה יש בהחלט השפעה על הסוכרת. אך הסוכרת פורצת בעקבות ארוע חיצוני שטיבו עדין לא ברור. יכולים להיות שני אנשים עם מטען גנטי זהה אחד יחלה ואחד לא.

לכן למען הדיוק צריך להגיד: סוכרת אינה עוברת בתורשה, אלא הרגישות לסוכרת עוברת בתורשה.

לגבי תגובות האנשים לסוכרת - זה בהחלט תלוי בסביבה שבה את חיה. ישנן סביבות פתוחות שמקבלות כל אחד בדיוק כמו שהוא, ישנן סביבות אחרות (חרדיות? ) שבהן לא מקבלים ואנשים נאלצים לחיות בסוד כדי לא לפגוע בעצמם ובקרובים שלהם (למשל בנוגע לשידוכים).

אני חי בסביבה מודרנית מתקדמת ופתוחה ולמרות זאת ראיתי לצערי לא פעם מקרים בהם הורים מתערבים ומפעילים לחץ על ילדהם בנוגע לבני זוג (לא קשור לסוכרת). לכן הדגש צריך להיות על השלמה עצמית. קודם כל חשוב שאנחנו נאהב את עצמינו, ואז השאלה מה יעשו אחרים? תיהייה כבר בעיה שלהם.
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד
הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
עמוד 2 מתוך 5

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |