אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
סוכרת נעורים אצל חרדים
עבור לעמוד
הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
שלומית

הודעהנשלח: 05/12/2009 ב- 17:17:09    כותרת הודעה: קיימת בורות בנושא... תגובה עם ציטוט

נראה שאלה שחוששים ומתרחקים מאנשים עם סוכרת לא יודעים במה מדובר.
כשהבן שלי חלה, אחד הדברים הראשונים שביקשתי מהמורה שתסביר לתלמידים בכיתה על המחלה שהיא לא תורשתית (כי סיכוי של 6% זה כלום) וגם לא מדבקת כי ידעתי שזה עלול להרתיע ילדים שלא מכירים את המחלה. הכי חשוב היה שימשיך לקבל מהחברה את אותו היחס שקיבל קודם לכן, אבל גם שידעו.
ציפי מראה לנו בסך הכל שהכל אפשרי, ושילדים לסוכרתי יכולים להיות בריאים לחלוטין אז למה להתווכח איתה? זה נפלא, וגם הילדים שלנו יקימו משפחות ויהיו להם ילדים בריאים ועד אז אולי כבר תגיע התרופה!!!
חזור למעלה
אורח 2

הודעהנשלח: 10/12/2009 ב- 11:24:40    כותרת הודעה: שידוכים תגובה עם ציטוט

חבל מאד שאנשים שלא עיינו לא בספרים לא במספרים מדברים, או כותבים, לפי כל המחקרים הקיימים, הן בארה"ב, והן בישראל, ילד לאם סוכרתית סיכויו לחלות בסוכרת הוא בין 2% ל3%, לאב סוכרתי הוא באיזור ה6%, צדקה איפה ציפי עד מאד. כל הכבוד לה וכולנו מחזיקים לה אצבעות.
חזור למעלה
שי.

הודעהנשלח: 13/12/2009 ב- 01:49:14    כותרת הודעה: גניטיקה??? תגובה עם ציטוט

לי אמר רופא אינדוקרינולוג שאם הורה אחד סוכרתי אז הסיכויים שלו זה 0.3 אחוז ואם שתי ההורים סוכרתיים אז זה מכפיל את זה ב10 זאת אומרת 3 אחוז.
חס וחלילה בלי לזלזל בספרים שקראת.....
חזור למעלה
שי.

הודעהנשלח: 13/12/2009 ב- 02:00:44    כותרת הודעה: לציפי תגובה עם ציטוט

לציפי

ת ו ד ה - ר ב ה ! ! ! !

חיזקת אותי מאוד,
ואני מקווה למצוא את האחת שלי לתמיד........

ושוב ת ו ד ה ..........
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 17/12/2009 ב- 18:49:17    כותרת הודעה: תגובה לאהרלה תגובה עם ציטוט

שלום אהרלה, ניכר מדברך שאינך סוכרתי. תודה רבה על שהבאת מדברי רבתינו, כמובן שפסק ההלכה נכון, הוא נפסק בשנים האחרונות, כנראה בגלל מקרים של פקנ"ש. יש סוכרתים שהצום לא מוריד להם את הסוכר. סוכר גבוה(היפרגליקמיה) הוא לא מוסכן, רק סוכר נמוך(היפוגלקמיה), זו היתה כונתי כשכתבתי "מקסימום הסוכר קצת גבוה" משפט שאותך קצת הלחיץ. לגופו של עינין: כמובן שפסק הרבנים הוא פסק כללי, אבל יש מקרים יוצאי דופן, כמו המקרה שלי, אני נשלחתי על ידי אחד הפוסקים לרופא חרדי, שהוא גם מטובי הרופאים לסוכרת בארץ, במקרה הוא גם הרופא שלי, הוא לא חשב שזה מסוכן בשבילי לצום, לכן צמתי, לגבי הבדיקות של הסוכר, זו באמת שאלה רצינית(כמה בדיקות לערוך ביו"כ) ואם אתה רוצה להתלמדן בדרכו של ר' חיים, אתה מוזמן לקרוא את המאמר שצרפתי בעמוד הראשון. אגב, כל האמור הוא לגבי יו"כ בתשעה באב אולי אפשר לצום ולערוך מספר גבוה של בדיקות (אפי' כל חצי שעה) ואז אין סיכון, בקיצור, הנושא לא פשוט, יש ללמוד אותו, ולא לשלח תגובות מתלהמות עם כמה שיותר שמות של רבנים. כל האמור כאן הוא לגבי, חובה להיתיעץ עם רופא, ואם רבנים, לפני כל קבלת החלטה.
חזור למעלה
צוקער

הודעהנשלח: 17/12/2009 ב- 19:37:32    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

איזה כייף שיש פורום לחרדים צוחק אני מאוד נהנה לקרוא בו, תודה לכל המגיבים ולשי.

מענין לשמוע ממכם האם אתם מספרים לסובבים אותכם (ישיבה, כולל, סמינר וכו') על הסוכרת? איך הם מגיבים?
אני פתחתי אז אני יספר קודם עלי.
אני סוכרתי פחות משנה, לומד בישיבה גדולה. כשגיליתי את הסוכרת בב"ח, מיד חשבתי לספר לכולם, כשאחזור לישיבה, כשחזרתי לישיבה לא גיליתי מיד, אלא פתחתי שיחות עם בחורים על סוכרת, הבורות היתה מושלמת, כולם חשבו שמתים ממנה תוך שנה, החיים מפסיקים והופכים למוגבלים, זה קצת הוציא לי את החשק לספר.
בשלב הזה יכולתי לספר להם על הסוכרת, ואז להסביר להם על המשמעות שלה (לי היא לא מפריע בכלל ביום יום) אבל ידעתי שהם לא יקבלו את דעתי הסובייקטיבית,
בינתים התחלתי להנות מהקטע, לא סיפרתי לאף אחד עד היום. אני נהנה להסתיר, אם זה היה לי קשה, ההיתי מספר, אני לא רואה בסוכרת שלי שום דבר יוצא דופן, שאני צריך לספר עליו, באמת היא לא מגבילה אותי, ושוב אני נהנה מלהסתיר, לא יודע למה, אבל זה נחמד. היו לי סיפורים מגניבים, אבל על זה בפעם אחרת, קודם נשמע קצת מה יש לכם לספר.
חזור למעלה
מתוק מדבש

הודעהנשלח: 17/12/2009 ב- 23:02:39    כותרת הודעה: אני פספסתי... תגובה עם ציטוט

אני סוכרתי 8 שנים, פספסתי ת'חיים המתוקים בישיבה בחצי שנה שכן חצי שנה אחרי החתונה הפכתי למתוק!! אז... הייתי מגדיר ת' עצמי אברך מתוק, למרות ש... כיום אני כבר מזמן הפכתי לאדם עובד לפרנסתו ומגדל ארבעה חמדמודים...
אגב, במידה מסוימת נראה לי שמוטב שלא להיות סכרתי בישיבה, ככה קצת אני מדמיין אתזה מוזר, למרות ש... עם משאבה אני חי כרגיל ממש!!!
אשמח לשמוע קצת על התמודדות עם הסוכרת בישיבה ואם יש קשיים... אז איזה למשל??
חזור למעלה
שי.

הודעהנשלח: 18/12/2009 ב- 13:57:36    כותרת הודעה: להסתדר בישיבה תגובה עם ציטוט

אני סוכרתי כבר 10 שנים והייתי בישיבה קטנה וגדולה (שאני עדיין שם, ויושן בפנימיה)
וב"ה אני מסתדר מצויין,
אני מחובר כבר שנה למשאבה ומאוזן מאוד טוב ב"ה,
ואף אחד מהחברים לא יודע מהסכרת אפילו החבר הכי טוב שלי לא יודע על זה ,

לא אומר שאם היו יודעים אז היה לי יותר קל ,,,,

אבל זה המצב שאם תספר אז יסתכלו עליך כאל סוג ב או יותר גרוע מיזה....

ויותר מיזה כל הענין של שידוכים....
חזור למעלה
נעמה, עובדת סוציאלית

הודעהנשלח: 18/12/2009 ב- 14:16:50    כותרת הודעה: סוכרת במגזר החרדי תגובה עם ציטוט

שלום שי
מעבר לכל מה שעדכנו אותך לגבי האגודה,התאגדה קבוצת תמיכה על ידי המשפחות עצמן במגזר החרדי הן בירושלים והן בבני ברק.
אתה מוזמן לפנות אליי ביום ראשון למשרדי האגודה ואתן לך פרטים נוספים.
כמו כן בחודש יוני בעזרת עזר מציון הקמנו נופשון למשפחות במגזר החרדי.
אין לי ספק שהתמודדות עם הסודיות היא קשה במיוחד ולכן חשוב שלא תהיה לבד, לשם כך ישנם אנשים מהקהילה שישמחו לתת לך אוזן קשבת ותמיכה.

נעמה, עו"ס האגודה
חזור למעלה
צוקער

הודעהנשלח: 19/12/2009 ב- 23:31:29    כותרת הודעה: תגובה לשי, מתוק מדבש, ונעמה תגובה עם ציטוט

שלום, שי
זה בדיוק המצב אצלי אף אחד לא יודע, זה מגניב, כי יכול להיות שאנחנו באותה ישיבה, או שיש בחורים אחרים בישיבה ואני לא יודע..
הרופא לא אמר לך לספר למישהו, כדאי שידעו מה לעשות במצב חירום(להזריק קלוקגן וכו')? כי לי אומרים את כל הזמן, ואני קצת לחוץ מזה שעוד לא ספרתי, כתוב על זה, זה מעניין.

מתוק מדבש, תודה על התגובה
תראה, גם כשאני דמיינתי את זה, זה היה נראה לי מוזר, ת'כלס כשהגעתי לישיבה לא היו לי שום קשיים, קל לי להתמודד, כי לו נוצר לי שום קושי, בכל אופן, זה הרבה יותר נח לאדם נשוי, כך זה נראה לי, לא?

נעמה, אני לא בטוח ששי צריך את התמיכה, זה לא כל כך קשה לא לדבר, במיוחד כשמדברים על זה עם בני משפחה. אם יש אנשים שקשה להם, ואני יוכל לעזור, אשמח לעזור, אז תעדכני.

תודה לכל המגיבים מחייך מחייך ותמשיכו לכתוב נראה לי שיהיה מעניין
חזור למעלה
נעמה, עובדת סוציאלית

הודעהנשלח: 20/12/2009 ב- 11:40:58    כותרת הודעה: תודה לך צוקער תגובה עם ציטוט

אשמח אם תיצור עימי קשר במשרדי האגודה בכדי שאוכל לרשום בפניי את פרטייך לעזרה וליווי.

תודה!
חזור למעלה
שי.

הודעהנשלח: 27/12/2009 ב- 03:47:11    כותרת הודעה: לצוקער תגובה עם ציטוט

באמת יכול להיות שאנחנו לומדים באותו ישיבה, בינתיים רק אלוקים יודע,

ולשאלתך, כשהייתי בחיידר ובישבי"ק וישבי"ג גם אמרו לי כל הזמן לספר למישהו
על הסכרת אבל לא סיפרתי בחיידר כי זה היה של החסידות ולא רציתי שידעו מזה
וביישיב"ק גם לא יצא כך שלא סיפרתי לאף אחד, וחוץ מהמשפחה הקרובה אף אחד לא יודע
אפילו לא דודים...
ואתה יודע חברים לא תמיד אפשר לספר להם גם חברים "טובים" לפעמים הם יכולים בטעות לפלוט מילה שלא במקום וחבל אז בגלל זה אני חוסך א תזה מעצמי וב"ה אני מבסוט ולומד כמו שצריך וגם נהנה בחיים.

וברוך השם לא קראו שום מקרים שהיו צריכים להזריק לי גלוקוגון לא בישיבה וגם לא בבית
שלא נדע מצרות,,,
אבל אתה יודע שאומרים אין סומכים על הנס...
ותמשיך להגיב סוך סוף יש פה "אישיבע בוחר" משלנו!!!
בלי להעליב.....

ולמתוק מדבש אני ממש לא יודע מדוע פיספסת את החיים שלך???
אני יוצא לטיולים ביחד עם חברים ולשבתות מהישיבה וטס לחו"ל די הרבה פעמים וסתם חבל לפספס את החיים ועוד בגלל הסכרת...
אבל החיים עוד לפניך אז תנצל כל מה שפספסת בתור בחור.
ואם תגיד שאתה עובד וילדים מותר לך לקחת קצת חופש ולפנק את עצמך...
חזור למעלה
מתוק ביחד

הודעהנשלח: 27/12/2009 ב- 10:56:27    כותרת הודעה: יש קבוצת תמיכה חרדית תגובה עם ציטוט

שלום לכם
ממש נחמד למצוא פורום חרדי פתאום. רציתי לספר למי שעוד לא מכיר שיש קבוצת תמיכה חרדית למשפחות עם סוכרתיים סוג 1, בכל גיל. הארגון נקרא מתוק ביחד, מנוהל ע"י משפחת לנג, טל. 02-5866063 ומיועד למשפחות חרדיות בלבד. יש שמירה קנאית על פרטיות החברים. הארגון מספק תמיכה להורים, והרצאות מספר פעמים בשנה. לילדים ובני נוער יש מסיבות וטיולים בהפרדה בין בנים לבנות ובין קבוצות גיל. יש קבוצה של בחורי ישיבות שנפגשת בימי בין הזמנים, ויש קבוצת בנות סמינר שיש לה פעילויות משלה. נשים סוכרתיות מתארגנות בינן לבין עצמן דרך הארגון ויש עכשיו גם מפגשים קבועים בב"ב ועוד מעט בירושלים, הכוללים מפגש חברות והרצאות מפי דיאטנית.
יש גם שיתוף פעולה פורה עם האגודה, דרך עזר מציון, שעדיין בתחילת הדרך, אבל בהחלט יש עם מי לדבר.
יש גם פורום "חרדים מתוקים" באתר בחדרי חרדים, שמיועד לכלל הסוכרתיים החרדיים. זה פורום חדש ונראה מוצלח-הצטרפו!
חזור למעלה
אורח קבע

הודעהנשלח: 31/12/2009 ב- 15:50:11    כותרת הודעה: ישיבה תגובה עם ציטוט

גם אני למדתי בישיבה קטנה ולומד כיום בישיבה גדולה איני מרגיש כל קושי אך כמובן שיש מצבים מענינים שקיימים לבחורים ורק לבחורי ישיבה המצב הישיבתי יוצר הרבה מצבים שאינם קיימים בציבור הכללי ובאמת בגלל הבית חולים בו אני מטופל גיליתי עוד בחור ובמקרה בשיעור שלי בישיבה התגלה לי ע"י סיפור מופתי על עוד בחור וכך אנחנו "מנעייסי'ם" ע"ז אבל ללכת ל"קבוצות תמיכה" בלע"ז זה מרתיע אותי כיוון שאיני מסוגל להרגיש שהדבר הזה הוא המוני וכמו שאני עושה כל מיני דברים שהם עניני צניעות ביני לביני כך ההרגשה שלי לגבי זה ועל אף שאני מדבר עם הבחורים הנ"ל איני מסוגל או הם לראות את השני בודק סוכר וכדו' כי זה אישי ודי למבין אבל כדי לעשות שכל אחד מאותה ישיבה ידבר עם לנג כדי שמאותה ישיבה ידברו הנערים ביניהם. ודו"ק.

הישיבישע'ר. קורץ
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 31/12/2009 ב- 17:12:40    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום לכולם,
אני רואה שיש התכתבות ערה יחסית בשרשור זה. אם יש ביקוש, אני יכול להקים בקלות פורום נוסף לחרדים. האם יש די מעוניינים?
אשמח לתגובות.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
נתנייאית

הודעהנשלח: 31/12/2009 ב- 20:00:42    כותרת הודעה: למה? תגובה עם ציטוט

למה פורום מיוחד לדתיים?? הם אנשים מיוחדים שאסור להם להיות בפורומים של החילוניים??
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 31/12/2009 ב- 20:22:33    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום נתנייאית,
אין בעייה לכל אחד להכנס לכל פורום. זהו אינו סיווג לפי האנשים אלא סיווג לפי הנושאים. כמו שיש פורום בנושא סוכרת סוג 1 שלא בטוח שיעניין אנשים עם סוכרת סוג 2, איני יודע למשל עד כמה מעניין את החילוניים מד סוכר שיש בו יתרונות לשומרי שבת.
שי.

הודעהנשלח: 01/01/2010 ב- 03:20:40    כותרת הודעה: לאורח קבוע תגובה עם ציטוט

הוצאת לי את המילים מהמקלדת...
בשביל זה יש פורום...

ולגדי תודה על ההצעה.
אבל נראה לי שעדיף שזה ישאר במתכונת הנוכחית
כי כך אפשר להישאר מעודכנים גם בפורום הזה....
חזור למעלה
נתנייאית

הודעהנשלח: 01/01/2010 ב- 13:37:34    כותרת הודעה: תאמין לי, שסכרת נעורים לחילוניים, זה אותו דבר תגובה עם ציטוט

כמו סכרת נעורים לדתיים.

אין שום הבדל.

דתיים או חילוניים, אותה מחלה, זאת אותה מחלה.

אותי זה למשל כן מעניין, כל הנושאים שכתוב שם. את מי שזה לא מעניין, לא יקרא.
חזור למעלה
נתנייאית

הודעהנשלח: 01/01/2010 ב- 19:36:52    כותרת הודעה: ויש גם משפט יפה - תגובה עם ציטוט

[b]פיקוח נפש - דוחה שבת

זאת אומרת, שכל המכשירים הרפואיים האלה, לא משנה שבת, או לא שבת, אפשר לעבוד עם זה.
[/b]
חזור למעלה
נירמי

הודעהנשלח: 02/01/2010 ב- 19:10:38    כותרת הודעה: לשומרי הסוד.. תגובה עם ציטוט

אני מפנה את השאלה לשי ולשאר 'מסתירי הסוד' החרדיים.

אני משייך ת'צמי לזרם הציוני דתי, ואני מסתכל מהצד על המאמצים שאתם (החרדים) עושים על מנת להישאר זן משובח וראוי מספיק למציאת זיווג, על האנגיות העצומות שאתם מבזבזים רק כדי להישאר ברשימת סוג א' של השדכן ושלא לעבור חלילה לצדה השני של הרשימה (ובצדק).
איני יודע גם איך זה משליך על הדימוי העצמי שלכם כשאתם יודעים שאתם בעצם סוג ב' רק שאף אחד לא יודע זאת.
אתם חיים באופן מתמיד בצורך להסתיר ובחשש שמא תתגלו ולא עלינו מה יקרה אז...וכל זאת אפילו מחבריכם הטובים (שאולי לא טובים מספיק כדי לספר להם).
אינכם מרגישים חלק ממשחק דמיוני? מדוע עליכם להרגיש כחוטאים הצריכים להסתיר עוול נורא שעשו??
אני קצת מכיר את התנהלות הזרם שלכם (אם כי בצורה חיצונית), וצורך ההסתרה הזה הוא חלק קטן מתרבות גדולה שטובה ברובה אך סיגים רבים בה. אני קורא לסיגים אלו שאריות מהגלות שאנו כעם סבלנו ממנה ואתם (החרדים) מסרבים להשתחרר ממנה.

כשאצלי התגלתה הסכרת הסתרתי גם אני את הבעיה מכל אדם, ועד היום אני מצטער על כך,
זה גרם לי להסתגרות נפשית, ולצער רב, לא יכולתי לשתף אדם והרגשתי לבד במערכה (וידוע ש 'דאגה בלב איש -ישיחנה' אך עם מי??).

כיום כבר איני מסתיר, ב"ה, חברי יודעים מהסוכרת שלי, ואין אני טורח כלל להסתיר.
(אגב אני בגיל השידוכים, ותתפלאו, יש הצעות ואין לי מושג מהי רמת הסיווג של הבחורות המוצעות משום שאף אחד לא טרח לסווג אותם, מה שבטוח הן בחורות טובות שאיני מרגיש צורך לסווג אותם לרמה, גם ברור לי שיש כאלה שלא יסכימו להתחתן עם סכרתי, מזל שיש הרבה דגים בים)
הסיבה שבגללה אני הסתרתי משום שאימי באה מהמקום שלכם (בני ברקית במקור) והיא רצתה שאסתיר, אך ב"ה זה מאחורי.

אני מעלה את השאלה בעיקר כי מעניין אותי לשמוע את תשובתכם אך גם כדי להעלות את הבעיתיות והקושי שבהסתרה ולא להשאיר זאת במקום הדמיוני של - "אני נהנה להסתיר זאת וכמה כיף לי המשחק הזה", כי אני הייתי במשחק הזה וממש לא נהניתי ויתכן שזה אפילו פגע בי.
כמובן שאין אני בא לתקוף, ואין אני בא לדון אדם כשאיני במקומו, ויתכן שאני בעצמי לא הייתי נוהג אחרת ובכלל מי אני שאדון מישהו?
אשמח לשמוע...
חזור למעלה
שלומית

הודעהנשלח: 03/01/2010 ב- 10:00:53    כותרת הודעה: גם לי יש שאלה לשומרי הסוד... תגובה עם ציטוט

האם זה שאתם מסתירים את הסוכרת לא פוגע לכם באיזון?
חזור למעלה
צוקער

הודעהנשלח: 04/01/2010 ב- 19:37:32    כותרת הודעה: תוגבה לנירמי תגובה עם ציטוט

נירמי
שלום, לא היה נעים לקרוא את התגובה שלך, אפי' שכתבת שאינך בא לתקוף, נמצאת תוקף,

אני מבין שאתה לא קבלת את הסוכרת שלך בצורה טובה, והרגשת שאתה מסתיר איזה סוד גדול, זו לא ההרגשה שלי, ואולי של עוד חברים בפורום, ההרגשה שלי היא מצוינת. בסה"כ אני מזריק אינסולין לפני האוכל, לא שום דבר מעבר לזה.
אתה בטוח שאי אפשר להנות מהמשחק{"ולא להשאיר זאת במקום הדמיוני של - "אני נהנה להסתיר זאת וכמה כיף לי המשחק הזה", כי אני הייתי במשחק הזה וממש לא נהניתי ויתכן שזה אפילו פגע בי "} אני שמח לספר לך שאני מאוד נהנה מהמשחק!, לא כל האנשים חשים, ומרגישים אותו דבר.

יתכן שאתה צודק שאין פתיחות אצל חרדים לגבי סוכרת, וזה יוצר בעיה בשידוכים. אבל מתוך קריאה שלי בפורמים נוספים הבנתי שבציבור הכללי המצב לא הרבה יותר טוב, אולי המצב בציבור הציוני דתי הוא יותר טוב מהציבור החילוני, אבל לא ההיתי ממהר לקבוע שאלו "שאריות מהגלות.

השבוע קבלתי חיזוק מאחד מגדולי הדור, שאמר לי להסתיר, ולספר בשידוכים, רק לאחר כמה פגישות.
המצב הוא (למדתי את זה מהמשחק) שאנשים נרתעים מהסוכרת ברגע הראשון, אם מסבירים ובעיקר אם אתה לא לוקח את הסוכרת כדבר קשה הם מבינים יותר, ומקבלים יותר

שלומית, למה את חושבת שזה יוצר בעיה? לא הבנתי. לשאלתך, האיזון שלי מעולה.
חזור למעלה
שלומית

הודעהנשלח: 04/01/2010 ב- 20:55:18    כותרת הודעה: צוקער שלום, תגובה עם ציטוט

אני שאלתי לגבי האיזון כי חשבתי שאולי אם אתה מסתיר את הסוכרת, אז יש מצבים שבהם אתה אוכל עם אנשים נוספים ואז אתה לא מזריק אולי.
עוד שאלה, למה אתה חושב שבציבור הדתי המצב יותר טוב מהציבור החילוני? אני לא תוקפת אלא מנסה להבין. הרי ככל שחברה פתוחה יותר היא יותר מקבלת דברים שונים. תרצה או לא תרצה, החברה החילונית היא הפתוחה ביותר. כמובן, שישנם הרבה חילונים שהם בורים ולכן לא יבינו, אבל מי מחשיב אותם בכלל?
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 04/01/2010 ב- 22:40:35    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

צוקער שלום!
סליחה ומחילה לא לשם כיוונתי, ממש לא באתי לתקוף אותך או את אחד ממשתתפי הפורום הנוכחי!! כמו שכתבתי, רוב הסיכויים שגם אני הייתי נוהג בדיוק כמותכם, והוכחה לכך היא שבאמת נהגתי כך, כשהלחץ עלי היה מיזערי לעומת הלחץ שמופעל עליכם מהסביבה, האווירה והחברה שאתם חיים בה.
כנראה לא הצגתי נכון את השאלה שבוערת אצלי ביחס אליכם, ומשום כך גם לא נעניתי עליה.
אנסה לתקן עצמי: מאוד מעניין אותי לשמוע אתכם, שחיים בתוך חברה עם תרבות מסוימת כשלתרבות זו סיגים רבים, ואת אחד מהם אתם ממש חווים כסוכרתיים שנדרשים להסתיר מחלה שאינכם אשמים בה ואפילו מחבריכם הקרובים (והצגתי את מה שיתכן שתחוו כסורתיים חרדים בתגובה הקודמת, אם כי אצלך זה כלל לא מפריע אבל אני שואל על העיקרון), איך אתם מרגישים ביחס להתנהלות זו של הציבור שלכם, האינך חושב שהציבור החרדי מסרב להתנער מהרבה ליקויים שהוא עוד סוחב איתו מהעבר? האינך מרגיש שמערכת השידוכים שלכם פגומה?(סוג ב'- סוכרתיים, חוזרים בתשובה ספרדים ואכמ"ל).
מאוד מסקרן אותי לשמוע איך אתם, בתוך המערכת, מרגישים, האם זה לא יוצר אצלכם קושי כלפי השיטה??
אני בהחלט תוקף את התנהלות הציבור ובאותה החלטיות איני תוקף אותך חלילה, אין לי דבר וחצי דבר כלפיך, ליבי איתך ומזדהה איתך לחלוטין.
אולי לא כאן המקום לדון על כך, אם תרצה אשמח לדון באופן אישי במייל:-nir613@gmail.com

נ.ב.
איני חושב שמישהו צריך להודיע בפגישה הראשונה או שהשדכן צריך להצהיר שיש לך סוכרת בטרם הכרת את הבחורה. אך בשביל זה לא צריך להסתתר מכל העולם, גם כשחברי מציעים אותי למישהי, הם לא מספרים לה על כל בעיותי הגופניות, הכלכליות והנפשיות ושאר מריעין בישין..הם משאירים לי לעשות את זה. עכ"פ בהצלחה עם הסיפור הזה : קורץ
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד
הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
עמוד 3 מתוך 5

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |