אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
סוכרת נעורים אצל חרדים
עבור לעמוד
הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
צוקער

הודעהנשלח: 06/01/2010 ב- 17:46:26    כותרת הודעה: תגובה לנירמי תגובה עם ציטוט

נירמי, שלום
בסה"כ אני מסביר לך שאני לא מרגיש סוג ב', לא מרגיש חלק ממשחק דמיוני, ובטח שזה לא משפיע על הדימוי העצמי, תתפלא אפי' יש לי חברים!! (זו חלק מרשימה של דברים שאתה קבעת, היו שם דברים יותר קשים כמו "מדוע עליכם להרגיש כחוטאים הצריכים להסתיר עוול נורא שעשו??"?
מדוע אתה קובע שזה ממקום דמיוני? אני מאוד נהנה מהמשחק.
יתכן שקיימת סגירות מסוימת בציבור החרדי, אבל מדוע אתה ממהר לקבוע זאות. אני כחרדי מסופק מאוד ההאם המצב כל כך קשה.

אתה רוצה לדון בבעיות החברה החרדית באופן כללי? בכיף, אשמח לדון איתך, ותתפלא, אני חושב שאנחנו לא צריכים, כי אני מסכים איתך. יש בעיות רבות בציבור, אז מה? במגזרים אחרים הכל בסדר?? אולי צריך לדון בזה בפורום אחר.
אני לא באמת כל כך כועס, רק רציתי לעורר קצת פרובקציה בשביל להעיר את הפורום. וכמובן מאחל לך הצלחה בכל אשר תפנה. צוחק צוחק
חזור למעלה
צוקער

הודעהנשלח: 06/01/2010 ב- 18:15:31    כותרת הודעה: תגובה לשלומית תגובה עם ציטוט

שלומית

את צודקת, אבל תתדעי שבכל מקום אפשר למצוא שרותים... אם יש איזו מסעדה שאין בה שרותים תעדכני, זה חשוב לי. סתם, ב"ה זה לא כל כך מסובך, תמיד אפשר למצוא פינה, היו גם מקרים שהזרקתי ברחוב בקרן זוית.

לגבי הציבור הדתי, לא התכונתי באמת, רק רציתי להסביר, שזה לא קשור לגלות, ולשאריות ממנה, אלא לבורות כללית בציבור.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 07/01/2010 ב- 00:30:11    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לי כשגילו את הסכרת כולם שאלו אותי כמה פעמים אתה מזריק ביום ? ואני הסברתי שלפחות לפני האוכל וגם בלילה לפני השינה.

וכששאלו זה לא קשה להזריק כל כך הרבה אז השבתי שלא.
זה כמו לברך לפני האוכל
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 07/01/2010 ב- 00:30:11    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לי כשגילו את הסכרת כולם שאלו אותי כמה פעמים אתה מזריק ביום ? ואני הסברתי שלפחות לפני האוכל וגם בלילה לפני השינה.

וכששאלו זה לא קשה להזריק כל כך הרבה אז השבתי שלא.
זה כמו לברך לפני האוכל
חזור למעלה
נתנייאית

הודעהנשלח: 08/01/2010 ב- 11:15:09    כותרת הודעה: אני בכלל לא מחפשת פינה להזריק תגובה עם ציטוט

מאז שיש לי את המשאבה וגם מתי שהיה לי את העטים, אני ממש לא חיפשתי מקום להזריק. אני הזרקתי באוטובוס, במסעדה, ליד שולחן. כך גם לגבי בדיקות הסוכר. מצטערת, אבל אני ורק אני אחראית לבריאות שלי. את אותם אנשים שרואים מה אני עושה, אני לא סופרת, כי מי רואה אותם בכלל. אני לא דופקת חשבון לאף אחד. מי שלא רוצה לראות, שלא יסתכל. זה לא ענייני, לא עניינו ולא ענייננו.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 20/01/2010 ב- 18:22:27    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מסכימה לגמרי עם כל מי שאומר שלא צריך להסתיר!!!!!!!
אני סוכרתית כבר 9 שנים,עם משאבה כבר 6 שנים ב"ה.
וכבר מהתחלה לא הסתרתי מאף אחד,מדדתי בכל מקום,בכל מצב.
עם הקטע של הזריקות פשוט יש קצת בעיה שאחרים יראו לי את הזרוע\הירך\הבטן כשאני מזריקה..
אבל בשאר הדברים,ממש ממש ממש לא מפריע לי
שאנשים ידעו שיש לי סכרת.לא עשיתי שום דבר רע, ואפילו יודעים לדאוג לי ולשאול כל פעם אם הכל בסדר וכו'...
מה יש?! שנרוויח משהו...
סתם. לצערי אני אומנם עדיין לא במצב של להגיד תודה להשי"ת על כל רגע שנתן לי את הסכרת,
אבל ב"ה אני כן יודעת להפיק את הטוב.
ואל תשכחו שהקב"ה נותן ניסיון רק למי שיכול לעמוד בו, והכל לטובה.
כל מאן דעביד רחמנא ליטב עביד.
בע"ה נעשה ונצליח, בריאות ושמחה בע"ה!!!!!
חזור למעלה
שלומית

הודעהנשלח: 20/01/2010 ב- 19:25:41    כותרת הודעה: מעניין לדעת, תגובה עם ציטוט

איך הסוכרת השפיעה על האמונה שלכם?
חזור למעלה
אורחת

הודעהנשלח: 20/01/2010 ב- 22:01:15    כותרת הודעה: מאד מעניין... תגובה עם ציטוט

מאד מעניין היה לקרוא את כל השרשור הזה..
אני בחורה חרדית בגיל שידוכים, כשכמובן אף אחד לא יודע על הסכרת (יותר מ 10 שנים..)
די הבנתי את השאלה אם זה לא פוגע באיזון, כי אני חושבת שבאיזה שהוא מקום זה כן פגע בי.
קורה שאוכלים ולא בדיוק מוצאים מקום להזריק, ואח"כ שוכחים, או שעובר הרבה זמן..כו'..
אבל אני חושבת שבציבור שלנו אין כ"כ ברירה, כי מה לשעות? אנחנו די נחשבים סוג ב'..
ותאמת שזה מאד מפריע לי, כי אנשים לא מבינים כמה החיים שלי רגילים לגמרי, וזו לא מחלה שמפריע בכלל לאורח חיים רגיל..

ולגבי השאלה בנוגע לאמונה,
אני יכולה להגיד שהסכרת רק ביגרה אותי והפכה את האמונה להרבה יותר אמיתית.
כי אנחנו מאמינים שהכל לטובה, ועם כל נסיון שבן-אדם עובר הוא רק מתחזק ונהיה טוב יותר..
אני יכולה עוד להגיד שנפגשתי עם כמה בחורים, וכלם תמיד אמרו עלי שאני ממש בוגרת יותר מבחורות בנות 26 שנפגשו איתם,
ואני מאמינה שזה הרבה מאד בגלל הסכרת..

תודה לכל המגיבים..
ממש מעניין היה לקרוא...
חזור למעלה
נתנייאית

הודעהנשלח: 21/01/2010 ב- 18:05:46    כותרת הודעה: אני לא חושבת ככה תגובה עם ציטוט

אני לא חושבת שבחורה נהיית בוגרת בגלל המחלה. זה ממש לא נכון. אני חושבת שהכל בראש. אני למשל עם סכרת כמה שנים טובות, מגיל תשע עשרה וחצי, ואני לא חושבת שנהייתי בוגרת בגלל המחלה, אני הייתי בוגרת עוד לפני. ודרך אגב, אני לא חושבת שאני סוג ב'. להפך, עם כבר, אני חושבת שאני יותר טובה מכל בנאדם פה. כל בנאדם צריך להגיד לעצמו שהוא יותר טוב מהאדם ליד. אם את, אורחת, חושבת שאת סוג ב', אז אני חושבת שאת צריכה ללכת לדבר עם איזה פסיכולוג, כי הבטחון העצמי שלך פשוט ירוד, על הרצפה. את אולי סוג ב' בגלל דרך המחשבה שלך ובגלל שאת רוצה להיות אחת כזה, לא בגלל שיש לך סוכרת. אז להפסיק לבלבל את המוח.
חזור למעלה
שי.

הודעהנשלח: 21/01/2010 ב- 22:17:09    כותרת הודעה: לכל המגיבים/ות תגובה עם ציטוט

בקשר לאמונה לא נראה לי שזה הזיק להפך הוא הנכון וגם אם לא רואים עכשיו שזה טוב או שהעתיד נראה איום לכן אנחנו בעלי האמונה הרבה יותר קל לנו כי כמו שכבר כתבה אורחת כל מה דעביד רחמנא לטב עביד,
ובקשר ל "סוג ב"' זה נכון שאם החברה תדע מזה אז יסתכלו עלינו כעל סוג ב אבל למה אנחנו צריכים להרגיש ככה??? מה שהשני חושב עלי כל זמן שזה לא נוגע אלי אישית וזה לא נוגע כי הרי הם לא יודעים אז למה להרגיש נחיתי???
חזור למעלה
אורחת

הודעהנשלח: 22/01/2010 ב- 01:03:18    כותרת הודעה: ממש לא תגובה עם ציטוט

אולי לא הובנתי נכון..אני ממש ממש לא מרגישה סוג ב'..ההיפך הוא הנכון..אני מרגישה הרבה יותר מהרבה מאד אחרים, כי לעבור התמודדות בחיים זה דבר שאני רואה אותו כטוב.
מה שאמרתי זה שאחרים בחברה מסתכלים על זה כסוג ב' (לנושא שידוכים) מה שלי מפריעה בגלל הסיבה שאני מרגישה ההפך מסוג ב'...
ולגבי רגשי נחיתות וחוסר בטחון עצמי... זה הדבר האחרון שיש לי...אולי עודף.. מאוד שמח
חזור למעלה
שי.

הודעהנשלח: 22/01/2010 ב- 01:23:59    כותרת הודעה: סורי אם לא הבנו נכון תגובה עם ציטוט

היו לך כבר פגישות אם בחורים או שעוד לא הגעת לזה? ואם כן אז איך הם הגיבו או שלא אמרת להם או שזה בכלל ירד לפני שאמרת להם???
חזור למעלה
אורחת

הודעהנשלח: 22/01/2010 ב- 13:54:01    כותרת הודעה: היו לי.. תגובה עם ציטוט

כבר נפגשתי עם די הרבה בחורים..
רובם לא התאימו לי מההתחלה, אז לא היה צורך להגיד..
היו שניים שהגעתי לשלב של לספר...(אני עושה את זה בפגישה רביעית- לא מוקדם מידי ולא מאוחר מידי)..
תאמת שזה מצב די מביך וקצת קשה...אבל אין מה לעשות.
אחד שסיפרתי לו היה לו מאד קשה לקבל את זה, כי היה נראה לי שהוא די מעוניין..אבל הוא פחד לספר למשפחה שלו, כי הם חרדים טיפוסיים שלא ייקבלו כזה דבר..
ואני תאמת די מרחמת עליו..
אחד אחר שסיפרתי לו, היו לשנינו התלבטויות כבר לפני כן, אז זה ירד ממילא (ולא הצטערתי על זה בכלל)
לכן בד"כ, אני מחפשת בחורים עם רקע קצת שונה לא ממש חרדי שהם לא מקובעים כ"כ וכן יקבלו משהו קצת אחר.
בנוסף גם הלכתי על הכיוון של לחפש משהוא עם בעיה דומה לסכרת, כזו שלא מפריע לאורח חיים רגיל, אבל בעיה..

אבל אני מאמינה שכל אחד מקבל את מה שמגיע לו בדיוק בזמן המתאים, וזה בכלל לא משנה אם יש סכרת או מתעכבים מסיבות אחרות...
הכל לטובה! מחייך
חזור למעלה
שי.

הודעהנשלח: 22/01/2010 ב- 15:51:46    כותרת הודעה: פגישה תגובה עם ציטוט

כמובן שרק מי שמתאים צריך להגיד ולא להתגאות בזה על ההתחלה.

איך את אומרת לבחור? פשוט שיש לך סכרת או שאת נותנת הרצאה מקדימה ואחרי זה את מסבירה מה זה, או שפשוט שיש לך סכרת ושישברו את הראש אחר כך?
חזור למעלה
אורחת

הודעהנשלח: 24/01/2010 ב- 19:24:21    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בעיקרון אני לא מסבירה יותר מידי.
אני רק מסבירה שהחיים שלי רגילים לגמרי ושהסכרת לא מפריעה לי בכלל.
מי שמתעניין אני מסבירה לו איך בדיוק אני מנהלת את הסכרת.
העיקר זה שאני אומרת שיחשוב על זה, שיקרא קצת שיבין מה זה, שישאל רב וכדו'..
ושכמובן לא יספר לאף אחד על זה...

מה אתכם? איך אתם מתמודדים עם זה? אתם נפגשים עם בחורות/ים רגילים? עם בעיה כלשהיא? גם וגם?
חזור למעלה
שלומית

הודעהנשלח: 26/01/2010 ב- 06:41:44    כותרת הודעה: לשי ולאורחת תגובה עם ציטוט

למה שלא תיפגשו כבר וזהו?
אולי יצא שידוך מהאתר הזה... מחייך
בהצלחה מאוד שמח
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הצטרף בתאריך: 22/09/2009 ב- 21:05:13

הודעהנשלח: 30/01/2010 ב- 23:03:45    כותרת הודעה: שידוך בין סוכרתיים? לשם מה?? תגובה עם ציטוט

זה נשמע כמו רעיון נהדר לשדך בין שני סוכרתיים. כך ניתן להגביר את הסיכון שאחד מילדיהם יהיו גם כן סוכרתי. ובמיוחד אצל חרדים, שנוטים להביא יותר ילדים מאשר חילונים.

מרבית החרדים גם ידועים כבעלי הכנסה גבוהה במשק. כך שלא צריך להיות שום קושי במשפחה שבה שני ההורים סוכרתיים + ילד אחד או יותר. סך הוצאות על סוכרת יכול להגיע גם ל1000 ש"ח בחודש ויותר עבור משפחה שכזו.

כדאי מאד לכל סוכרתי לפעול כדי להגדיל את מספר הסוכרתיים במשפחתו. כך הוא יוכל לקבל יותר תמיכה והבנה, וגם לתת מעצמו.

אולי משהו טוב יצא מהאתר הזה.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
אורח

הודעהנשלח: 30/01/2010 ב- 23:23:46    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נשמע מעניין אולי יש לך מקור לדבריך?
בכל אופן אני לא בטוח שיקראו לך לברך את החתן והכלה מתחת לחופה אז טוב שעשית זאת עכשיו.
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 30/01/2010 ב- 23:50:08    כותרת הודעה: ראש חולה למיטה חולה תגובה עם ציטוט

אני בטוח שאתה לא צריך אותי, שהרי את המקורות אתה יכול למצוא בעצמך.

ומכאן אני רוצה לברך כל אדם שמחפש לעצמו צרות. שהקדוש ברוך הוא יעזור לו ויאיר את עיניו טרם הוא מכניס עצמו לצרות גדולות יותר.
חזור למעלה
ישיבה בוחעאר

הודעהנשלח: 31/01/2010 ב- 01:09:26    כותרת הודעה: לסוכרתי הותיק תגובה עם ציטוט

שלום כבוד הרב!

שמתי לב לאורך כל הדרך שאתה מנסה לקטול את האנשים שמנסים להביע דיעה בפורום ואפשר לראות אותך מתבטא ב-17 מקומות שונים ברחבי מתוקים וכל פעם זה ברוח קרבית.
תשמע טוב, דעתך חשובה אך לא יותר מכולם ואם חשב אחד לשדך אתה יכול להגיב ברוח נעימה שדבר כזה הוא מגדיל את הסיכון אבל לא בציניות שחוזה (על אף שאני מסכים איתך בתגובה המקומית כאן), אבל שאני קראתי את ה-4 דפים בפורום בשרשור זה נהניתי מהדיעה של כ"א בין חילונים ודתיים חרדים בחורות ובחורים שהרי כולנו חותרים באותה הסירה ופתאום כזו תגובה דורסנית שאינה מקומית דווקא כאן. כך את הדברים לתשומת ליבך.

אם אתה ממורמר ממשהוא אולי כדאי שתכתוב זאת או אולי אפי' לפתוח שרשור חדש ונעזור לך, ודי למבין.

בהצלחה והרבה שטייגען! קורץ
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 31/01/2010 ב- 02:15:53    כותרת הודעה: ל"ישיבה בוחעאר" תגובה עם ציטוט

כמעט ונגררתי לתגובה הראויה להכתב למשפט הראשון שכתבת.

צר לי שאינך מבין שכוונותי הן טובות. בעיניי, ייתכן ועזרתי כאן למישהו לא לעשות את טעות חייו. ואולי אף מנעתי מאיזה ילד אחד או יותר להיוולד לשני הורים סכרתיים ולהפוך לסכרתי בעצמו. להמליץ על שידוך כזה, כן מתקבל על דעת?

לגבי המשפט האחרון שכתבת. אני בהחלט ממורמר ממשהו. אולי כדאי שתקרא שוב את ה17 תגובות שלי, ולאחר מכן תאמר לי אם יש ביכולתך לעזור לי.

רק בריאות
חזור למעלה
שי.

הודעהנשלח: 31/01/2010 ב- 02:38:40    כותרת הודעה: לכל המגיבים האחרונים תגובה עם ציטוט

מישהי העלתה רעיון נחמד,
ואתם כבר גלשתם לפסים של ויכוחים אם כן ראוי או לא ראוי מה הסיכונים ואם לחרדים יש הכנסה גבוהה או לא, אם אני לא טועה כבר נכתב כאן מה הם הסיכונים לילד אם הורה אחד סוכרתי או שני הורים סוכרתיים.
ואם לא שמתם לב שלא היה תגובה על ההצעה הנחמדה, אז למה להתווכח???

לשלומית, אם יצא שידוך איך נעביר לך דמי שדכנות או שזה בכלל צריך להגיע לאתר מתוקים???
צוחק צוחק צוחק
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 31/01/2010 ב- 03:05:50    כותרת הודעה: ל"שי." תגובה עם ציטוט

מטרתי הייתה להעיר ולהאיר את עיניהם של כל מי שבעד שידוכים בין חולי סוכרת.

לאחר מכן הגיע איזה חוכם שאמר שאפשר לראותי בתבטא ב17 מקומות שונים, וכל פעם ברוח קרבית. כנראה שחכם חנוכה (השדכן) כבד ראייה, משום שזה ממש לא נכון. ובפעמים שהתווכחתי, זה היה מכוונה טובה בלבד כפי שניתן לראות. אני בעד להגיד לאנשים את האמת בפרצוף, ואני מוצא בפורום זה מקום נהדר לעשות זאת. כמובן שישנם אנשים שלא כל כך אוהבים לשמוע את האמת. הם מעדיפים לעשות עצמם פגועים, במקום להפנים את המסר ולהפיק ממנו משהו חיובי.

אם יצא שידוך, לדעתי הכסף צריך להישאר בידי החתן והכלה. שכן הם כנראה יזדקקו לו מאד.

תזכו למצוות.
חזור למעלה
שלומית

הודעהנשלח: 01/02/2010 ב- 15:28:31    כותרת הודעה: וואו! בסה"כ התלוצצתי... תגובה עם ציטוט

ותראו מה קרה, מלחמת עולם...
נכון, אף אחד לא רוצה שהילד שלו יהיה סכרתי, אבל שום דבר לא בטוח.
אני ובעלי לא סכרתיים והנה, הבן שלי קיבל "מתנה".
איך אומרים? אף אחד לא חתם על חוזה עם אלוקים.
אז מה, עכשיו נפסול גם אחד את השני בגלל הסכרת? קשקוש. הכל זמני בעולם הזה ואם יש רגשות, הסכרת לא צריכה להוות מכשול.
דרך אגב, אולי עדיף שכשהילד סכרתי, לשני הוריו תהיה סכרת כי אז שניהם "אשמים" באותה מידה... צוחק
חזור למעלה
אפרת ברנס

הודעהנשלח: 01/02/2010 ב- 20:41:48    כותרת הודעה: פתרונות דיסקרטיים לנשיאת משאבת אינסולין תגובה עם ציטוט

שלום לכולם,
חברה טובה שלי, שומרת מסורת התלויה במשאבת אינסולין, ביקשה ממני שאנסה לפתח מוצר שיתאים לאורח החיים שלה, ישמור על הדיסקרטיות ויהיה נוח ללכת עם שמלה. ניסיתי והצלחתי לפתח כיס לחזייה ובירית לרגל. שני מוצרים שמותאמים בדיוק לצרכים של נשים הרוצות לשאת את משאבת האינסולין ועדיין להרגיש נהדר!

פתרונות אילו ונרתיקים מעוצבים ניתן למצוא באתר שלי - מדיפשן
או בפלאפון: 0505830830.

הרבה בריאות לכולם!
אפרת
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד
הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
עמוד 4 מתוך 5

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |