אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
מהו הליך הוצאת רשיון נהיגה עם סוכרת?

עמוד ראשי -> שאלות נפוצות על סוכרת
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
עידית

מנהל

הצטרף בתאריך: 18/05/2005 ב- 16:57:03

הודעהנשלח: 27/08/2009 ב- 11:42:03    כותרת הודעה: מהו הליך הוצאת רשיון נהיגה עם סוכרת? תגובה עם ציטוט

מהו הליך הוצאת רשיון נהיגה עם סוכרת ?
מהן המגבלות החלות על סוכרתיים המעוניינים בהוצאת רשיון נהיגה ?

מקור התשובה - דף זכויות מתוך אתר האגודה לסוכרת נעורים

מומלץ לבקר באתר האגודה כדי ללמוד על זכויותכם

מה אומר החוק?

עפ"י החוק בישראל הנהוג כיום, סוכרתיים יכולים להוציא רשיון נהיגה ברכב פרטי, רכב מקצועי (משאית עד 3 טון) ורכב דו – גלגלי (אופנוע עד 500 סמ"ק). התקנות אוסרות על סוכרתיים, התלויים באינסולין, לקבל רשיון נהיגה לרכב ציבורי (ביבשה, באוויר או בים) כגון אמבולנס, מונית, מטוס או רכב כבד מקצועי.

כל מי שמבקש להוציא רשיון נהיגה, חייב לדעת שלא יוכל לגשת למבחן עיוני (תיאוריה) ולמבחן המעשי (טסט), עד שלא יתקבל במשרד הרישוי אישור מהמכון הארצי לבטיחות בדרכים. לכן, רצוי להתחיל את התהליך מול משרד הרישוי אף לפני התחלת שיעורי הנהיגה, בכדי למנוע עיכובים מיותרים.

מה כולל ההליך?
עפ"י הנוהל, קיים טופס מיוחד שנוסח במיוחד עבור הסוכרתיים. לטופס זה שני חלקים: הצהרה על הסוכרת בפני עורך דין וטופס רפואי שימולא ע"י הרופא המטפל בסוכרת. יש להקפיד לרשום שם מלא ותעודת זהות על גבי כל טופס בנפרד.

על מנת לחסוך בזמן ובטרחה, מומלץ להגיע עם טופס זה כשהוא מוכן להגשה בעת הפניה הראשונית למשרד הרישוי.

(רצוי לצרפו יחד עם הטופס הירוק, הבסיסי, שיש להגיש למשרד הרישוי). משרד הרישוי מעביר את כל הטפסים לבדיקת המכון לבטיחות בדרכים. בדיקה זו כרוכה בתשלום אגרה. עפ"י התחייבות המכון, הבדיקה עשויה לקחת כחודש ימים, עד שהאישור מוחזר למשרד הרישוי והסוכרתי רשאי סוף סוף לגשת להיבחן. בפועל התהליך אורך זמן רב יותר, וזאת במקרה שהמכון לא דורש התייצבות הסוכרתי בפני ועדה נוספת, שגם עליה יש לשלם אגרה נוספת.

מומלץ לצלם את כל החומר המוגש למשרד הרישוי ולברר היכן עומדת הבקשה אחת לחודש.
חשוב לדעת שהמכון לבטיחות בדרכים בודק ביסודיות את מידת האיזון של מבקש הרשיון, וקריטריון זה הוא מרכזי וחיוני להחלטת המכון לגבי האישור לגשת למבחני הנהיגה.

לאחר קבלת הרשיון המיוחל, החוק קובע כי על הסוכרתי לשאת עימו ברכבו מוצרים מתוקים למקרה של היפוגליקמיה. כמו כן, על נהגים סוכרתיים לעבור ביקורת של מצב הסוכרת שלהם, מדי שנתיים, על מנת לחדש את רשיונם. גם בדיקה זו כרוכה בתשלום אגרה.

הטפסים שיש למלא ולהגיע איתם למשרד הרישוי
טופס ממצאים רפואיים טופס הצהרה לסוכרת

טלפונים שימושיים:
משרד הרישוי – מוקד ארצי (מענה אנושי) 1-222-5678
המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (רח' הארבעה 12, ת"א) – 5634702 - 03
מענה טלפוני: בימים א',ב',ד',ה': 11-10 קבלת קהל: ג': 12-14
פקס: 5626022 -
עידית

מנהל

הצטרף בתאריך: 18/05/2005 ב- 16:57:03

הודעהנשלח: 17/06/2010 ב- 13:35:51    כותרת הודעה: יש לי כבר רשיון וגילו לי סוכרת. מה עושים. תגובה עם ציטוט

יש לי כבר רשיון נהיגה, ועכשיו גילו לי סוכרת. האם צריך לדווח?

זאת, שאלה טובה. החוק היבש מחייב נהגים בעלי רשיון וכן את הרופאים המטפלים בהם לדווח לרשויות במידה ויש שינוי במצב הבריאותי. אך התקנה הזו כמעט ולא נאכפת. אין בחוק אבחנה בעניין זה בין סוכרת סוג 1 לסוג 2 וניתן לשער כי יש עשרות אלפי סוכרתיים סוג 2 שמעולם לא דיווחו על מצבם.

תשובה מדוייקת אפשר לקבל מעורך דין המתמחה בדיני תעבורה. הנה כמה דעות כפי שנכתבו לאחרונה בפורום:

גולש (דיעה אחת):

אני לא מומחה לדיני תעבורה, זוהי הפרשנות שלי לחוק:

בפקודת התעבורה ובתקנות התעבורה יש חובת דיווח על כשירות בריאותית של בעל רשיון נהיגה, והיא מוטלת הן על בעל הרשיון והן על הרופא המטפל, כדלקמן:
* סעיף 13ב בתקנות התעבורה קובע כי בעל רשיון שנתגלו אצלו מחלת לב או מגבלות במערכת העצבים, העצמות, הראייה או השמיעה חייב לדווח על כך במכתב רשום לאגף הרישוי.
* סעיף 12ב לפקודת התעבורה קובע כי רופא המטפל באדם שמלאו לו 16 שנים ומאבחן אצלו מחלה, והוא סבור שאותו אדם עלול לסכן בנהיגתו את עצמו או אחרים בגללה, ידווח על המחלה למכון הרפואי לבטיחות בדרכים במשרד הבריאות.

כלומר על פי סעיף 13 ב - כל עוד אינך סובל מסיבוכים. הרי אין עליך חובת דיווח. ואם צריך לדווח במקרה של סוכרת הרי שזה הרופא ולא אתה.
באשר לסעיף 12 ב - חוות הרופא. כאן מפרט החוק את המחלות הבאות שבהן הרופא צריך לדווח:

מחלות גופניות: ירידה בכושר הראייה שאינו ניתן לתיקון באמצעות משקפיים; ירידה בכושר השמיעה שאינו ניתן לתיקון באמצעות עזרי שמיעה; מצבי סחרחורת חוזרים; הפרעות בשיווי משקל; אמבוליות (תסחיפים) חוזרות; מצב לאחר אירוע מוחי וסקולרי; אירועים חוזרים של איסכמיה חולפת; מחלות נוירולוגיות עם פגיעה בתפקוד מוטורי או קוגניטיבי; אירועים חוזרים של הפרעות בקצב הלב; תסמונת תעוקת לב בלתי נשלטת; אי-ספיקת לב כרונית; שאתות במוח או מחלות ממאירות פעילות; ליקוי קבוע בתפקוד הגפיים; שימוש קבוע בתרופות העלולות לגרום חוסר ערנות; אפילפסיה; סוכרת שאינה מאוזנת באמצעות דיאטה ותרופות או מלווה בסיבוכים מערכתיים; אירועים של דום נשימה.

הדיווח בנוגע לסוכרת - כאשר היא לא מאוזנת או כאשר היא מלווה בסיבוכים מערכתיים. ומכאן שאין חובת דיווח כאשר הסוכרת מטופלת היטב וללא סיבוכים.

בנוסף לכל אלה יש תמיד לשים לב לפוליסת הביטוח. שלא להיות במצב שאינך מכוסה. אני מציע לעיין בפוליסה תמיד.

גולש אחר (דיעה אחרת):

אני בדיעה כי אם יש ספק אין ספק קרי עליך לדווח !!

יתכן ובתחילה ישלל רשיונך עד להמצאת מסמכים רפואיים ובהמשך יוחזר לך הרשיון כמו להרבה סוכרתיים .
תופיע לך הנחייה ברשיון הנהיגה כי חובה עליך לנהוג כשברכב יש סוכר/סוכריות. אם חס וחלילה תהיה מעורב התאונה תמיד יוכלו לטעון נגדך שהסתרת . אל תחשוש לעדכן במשרד הרישוי ולעשות את זה מעכשיו והלאה אמיתי ונכון .

אורח

הודעהנשלח: 12/03/2012 ב- 08:31:13    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי,
מהי רמת הHbA1C הדרושה להוצאת רישיון נהיגה?

תודהמחייך
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 12/03/2012 ב- 17:32:51    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום אורח,
איני יודע אם יש הנחיה מדוייקת לגבי A1C.
בכל אופן, אם קיימת מגבלה, אני יכול "לנחש" שהיא דומה לזו של גיוס מתנדבים של מקסימום A1C - 9%.
דניאלה מורם

הודעהנשלח: 24/09/2012 ב- 20:16:05    כותרת הודעה: טופס הליך הוצאת רישיון נהיגה תגובה עם ציטוט

שלום
מהיכן אני משיגה את הטופס המיוחד?

"עפ"י הנוהל, קיים טופס מיוחד שנוסח במיוחד עבור הסוכרתיים. לטופס זה שני חלקים: הצהרה על הסוכרת בפני עורך דין וטופס רפואי שימולא ע"י הרופא המטפל בסוכרת. יש להקפיד לרשום שם מלא ותעודת זהות על גבי כל טופס בנפרד.

תודה
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 24/09/2012 ב- 22:00:01    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום דניאלה,
הטופס ניתן להשגה במשרד הרישוי. למידע מדויק יותר אני מציע שתפני ליועצת הסוציאלית של האגודה לסוכת נעורים 03-5160171.
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> שאלות נפוצות על סוכרת
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |