אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
מה עדיף משאבת אינסולין או זריקות ?

עמוד ראשי -> שאלות נפוצות על סוכרת
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
עידית

מנהל

הצטרף בתאריך: 18/05/2005 ב- 16:57:03

הודעהנשלח: 27/08/2009 ב- 12:33:57    כותרת הודעה: מה עדיף משאבת אינסולין או זריקות ? תגובה עם ציטוט

מה עדיף משאבת אינסולין או זריקות ?

המשאבה היא התקן ממוחשב בגודל של ביפר ומכילה מיכל אינסולין, סוללה, ומיקרו-מחשב. מיכל האינסולין ממולא באינסולין מהיר פעולה (כמו הומולוג או נובראפיד) . המשאבה מחוברת לצינורית. בקצה הצינורית יש קטטר המוחדר לגוף בעזרת מחט. לאחר ההחדרה, המחט מוסרת. המשאבה מחדירה לגוף את האינסולין בצורה אוטומטית.

המשאבה צמודה לגוף 24 שעות ביממה. ניתן לשאת אותה על חגורה, בכיס, צמוד לחזיה, או בפאוץ' מיוחד לרגל. בזמן רחצה או שחיה, ניתן לנתק אותה בעזרת התקן חיבור מיוחד האוטם את הצינורית, והקטטר נשאר בתוך הגוף.

מטרת המשאבה היא לחקות את פעולת תאי הביתא. המשאבה מחדירה גם את אינסולין הבזאלי (basal - כמויות קטנות ברקע), וגם את המינונים עבור המזון (בולוס - bolus). האינסולין הבסיסי הוא האינסולין שמתוכנת להחדרה בקצב קבוע לגוף. ניתן לתכנת אותו בצעדים של עשיריות יחידה לפי שעות שונות במשך היום. מינון המזון ניתן לפי רמת הסוכר וכמות האוכל שאתה אוכל, אין למשאבה חיישן לרמת הסוכר, כך שצריך לבצע מדידה לפני האוכל. המשתמש במשאבה צריך לבצע 4-8 בדיקות ביום ולפעמים גם ב-3 בבוקר. המשתמש צריך לפרש את רמת הסוכר ולהביא בחשבון את כל מה שיכול להשפיע על רמת הסוכר ולהחליט בעצמו על כמות האינסולין שייקח.

משאבת האינסולין מאפשרת לאנשים עם סכרת נעורים (סוכרת סוג 1) איזון מיטבי. המשאבה מספקת איזון טוב, נוחות , ומצמצמת מאד את מספר ארועי הסוכר הנמוך. השימוש במשאבה דורש לשאתה כמעט 24 שעות ביממה. ומדי פעם יש תקלות וחסימות בזרימת האינסולין המביאות להיפרגליקמיה.

יתרונות המשאבה:
- ספונטניות בארוחות תוך מניעת הצורך בזריקות.
- התאמת אינסולין הרקע לשעות שונות של היום.
- הפחתת אינסולין רקע בעת פעילות גופנית.
- מאפשרת בולוס חכם (להזריק אינסולין בצורה איטית עבור מזונות הניספגים לאט)
- מספקת כלים לחישוב כמות האינסולין שיש להזריק.
- נשמרת בה היסטוריית ההזרקות ללא צורך ברישומים.
- חלק מהמשאבות מאפשרות חיבור למד סוכר רציף.
- במחקרי השוואה נמצא ה- A1c של משתמשים במשאבה ב-0.3% נמוך יותר ללא הבדלים משמעותיים במסיפר ארועי ההיפוגליקמיה (אך יתכן שפשוט מדובר באוכלוסיה בעלת יותר מוטיבציה ואמצעים).

למעלה מ- 90% מהסוכרתיים שניסו משאבה החליטו להמשיך ולהשתמש בה.

עם זאת משאבת אינסולין אינה מתאימה לכולם:

חסרונות עקריים של המשאבה:
- השימוש בה דורש לשאתה 24 שעות ביממה. יוצר בעיה של בעית פרטיות ונוחות.
- ישנם אנשים שהגמישות שמקנה המשאבה גרמה להם לעליה במשקל.
- מדי פעם יש תקלות וחסימות בזרימת האינסולין הגורמות להיפרגליקמיה ולסכנת חמצת.
- מדובר במכשיר אלקטרוני מסובך יחסית ולא כולם מצליחים להפעילו כראוי.
- תקלות במשאבה (למשל בעת טיול או בשעות ביה"ס) מחיבות טיפול מידי כי המחוברים אליה חסרים אינסולין ארוך טווח.

להורים מומלץ לערב את הילד בתהליך קבלת ההחלטה בנוגע למשאבה וכן בבחירת סוג המשאבה.

קישורים:

ספרון על משאבה המיועד לילדים קטנים -
http://www.metukim.co.il/friends/sandra/pmpbk.php

על שילוב אפשרי של זריקות ומשאבת אינסולין אפשר לקרוא כאן -

http://www.metukim.co.il/articles/article11.php

מאמר מעניין על ההיסטוריה של משאבת האינסולין כאן -
http://www.metukim.co.il/matalk/docy/april_21a.php
אורח

הודעהנשלח: 25/03/2012 ב- 16:11:39    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום עידית מחייך
קוראים לי רחל אני בת 18 וחצי וגילו אצלי סכרת כ-580 סוכר לפני פחות מחודש .. הרמת AC1 שלי הוא 11 אני כרגע משתמשת בזריקות של לנטוס ואפידרה .. הציעו לי להשתמש במשאבה אבל אני מתביישת להשים את זה על הגוף שלי הקיץ הוא בכלל הפחד הכי גדול שלי שלא יראו את זה או משו כזה למרות כול התכשירים שיש בו והחידושים.. אבל מה אני עושה זה לא קל לקבל את זה בגיל כזה מאוחר ואני עדיין בשלבי ההכחשה , אני יודעת שהמשאבה יותר עדיפה על פני זריקות אבל מה אני עושה אני מרגישה לבד עם זה .. אשמח עם תעני לי בחזרה מחייך
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 27/03/2012 ב- 19:25:38    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום רחל,
כנראה שעידית מעט עסוקה אז אני אענה.
אם אין לך פובית מחטים (פחד מהמחט), אפשר להתאזן בצורה טובה עם זריקות. האיזון הטוב נעשה בעזרת בדיקות מרובות ביום (8-10) והזרקות אינסולין מהיר לארוחות ולתיקון רמות גבוהות.
בסוכרת מה שקובע הוא מבחן התוצאה של האיזון ולא איך שמגיעים אליו.
גם שימוש במשאבה דורש בדיקות מרובות ביום. ומי שעושה בדיקות מרובות כבר יודע גם לתקן את רמות הסוכר ולהסיק מסקנות עבור הפעמים הבאות של הארוחות.
עידית

מנהל

הצטרף בתאריך: 18/05/2005 ב- 16:57:03

הודעהנשלח: 27/03/2012 ב- 22:34:04    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

רחל שלום
השלב הראשון אחרי גילוי המחלה הוא אכן קשה, אבל הוא עובר... מסתגלים ומתרגלים, וזה הופך להיות חלק מהחיים. לגבי הטיפול, לדעתי עדיף בחודשים הראשונים להשתמש בהזרקות ולא במשאבה, כי אני חושבת שהזרקה היא טיפול בסיסי שכל אחד צריך לדעת. תמיד ניתקל במצב כלשהו בו אין אפשרות להשתמש במשאבה, ולכן חשוב ביותר לדעת את טכניקת ההזרקות וכל מה שכרוך בכך. לכן טוב עשית שהתחלת בכך. לגבי ההמשך, כל אחד כמובן צריך להחליט מה מתאים לו, אך לדעתי השימוש במשאבה נותן הרבה חופש והרבה גמישות, שלא קיימים בזריקות.
אני מאוד מציעה לך לפחות לנסות! פני (דרך קופת החולים) לסוכן המשאבות באיזור מגורייך, והוא יתן לך משאבה לתקופת נסיון, בתיאום עם המרפאה. אם יתאים - מה טוב, ואם לא, תמיד אפשר לחזור לזריקות.
לגבי הבושה, ביתי בת 16 מעולם לא התביישה בנושא הסוכרת, כולל בגיל ההתבגרות, בו הרצון להיות כמו כולם הוא כל כך משמעותי. בהתאם ליחס שלה לנושא התגבש היחס של הסובבים אותה - כל הסובבים אותה מתייחסים לסוכרת שלה בטבעיות, ללא הערות ולא דחייה. נראה לי שגם לך כדאי ליישם את המדיניות הזו. אבל כמובן שגם נושא זה הוא עניין של זמן והסתגלות.
שיהיה לך בהצלחה ובקלות, ואשמח לענות על שאלות נוספות אם יצוצו בהמשך (כתבי ישירות בפורום תזונה ודיאטה).
בברכה
עידית
בן סימון

הודעהנשלח: 01/04/2012 ב- 21:40:47    כותרת הודעה: משאבת אינסולין תגובה עם ציטוט

היי רחל,

אין לי מושג מאיפה עידית הביאה את הנתון של למעלה מ90% מהסוכרתיים שניסו משאבה בחרו להמשיך איתה אבל אני אחד שכלול בתוך ה 90% האלו.
אובחנתי לפני יותר מ 15 שנה - כשהמשאבות לא היו בכלל בסל התרופות ולכן הייתי על זריקות למשך תקופה ארוכה (כמה שנים אני חושב). בסופו של דבר היום אני עם משאבה כבר כמה שנים טובות ומאוד מרוצה מהגמישות שהיא מעניקה לי.

לגביי הים והקיץ - את יכולה לחבר את הצינורית במקום דיסקרטי יותר - ירך חיצונית או ישבן למעלה כך שגם עם בגד ים לא יראו את החיבור בגוף אלא רק צינורית ומכשיר שדומה לביפר. או שפשוט את יכולה לבקש מהרופא שלך תוכנית זריקות לימים הארוכים בים ואז להתנתק ליום אחד מהמשאבה.

אני מסכים עם שאר הכותבים שגישה חיובית ולא מסתירה בהחלט יכולה לעזור וכן - לא צריך למהר למשאבה אם רק אובחנת. קודם תביני מי נגד מי ומה הסוכרת דורשת ממך כדי שתיהי מאוזנת ותרגישי טוב. אחרי קצת ניסיון את כבר תביני האם המשאבה היא הדרך שלך או שלא. מלנסות אין לך מה להפסיד.
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> שאלות נפוצות על סוכרת
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |