אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
האם לסוכרתיים מותר לתרום דם?

עמוד ראשי -> שאלות נפוצות על סוכרת
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
עידית

מנהל

הצטרף בתאריך: 18/05/2005 ב- 16:57:03

הודעהנשלח: 27/08/2009 ב- 20:47:27    כותרת הודעה: האם לסוכרתיים מותר לתרום דם? תגובה עם ציטוט

שמעתי כי לסוכרתיים אסור לתרום דם. מדוע?
מה בנוגע לבדיקות התאמה לתרומת מח עצם?

על פי הנחיות מגן דוד אדום אסור לסוכרתיים המזריקים אינסולין לתרום דם.

חשוב לציין כי מבחינה בריאותית אין שום מגבלה לסוכרתי לתרום דם ואין שום סכנה למקבלי העירוי. בארצות הברית למשל שם הכללים נקבעים ברמה אזורית, ישנם מקומות בהם יש אישור לסוכרתיים סוג 1 ו-2 המזריקים אינסולין לתרום דם. (בלבד שרמות הסוכר שלהם הן יציבות).

עד לפני כשלושים שנה נאסרה תרומת דם מכיוון שהאינסולין שהיה בשימוש מקורו היה בחיות והיה חשש מפני הדבקות במחלות שמקורן בחי (כגון מחלת הפרה המשוגעת). כיום כאשר האינסולין מופק במעבדה, המגבלה היא בעיקר בגלל חשש לשלום הסוכרתי. המתרימים אינם רוצים ארוע של היפוגליקמיה על אחריותם. (ובטח הם חוששים שהוא יפחיד את כל שאר הממתינים בתור).

אנחנו ב"מתוקים" חושבים שהחלטת מגן דוד היא שגויה ועלולה ליצור דעות קדומות כאילו סוכרת נעורים היא מחלה מדבקת. אבל בשלב זה יש כמה נושאים יותר דחופים להאבק עליהם.

הכללים הנהוגים לתרומת דם משמשים גם לגבי תרומת מח עצם. מסוכרתיים המזריקים אינסולין לא נלקחת דגימת מח עצם. אלו המשתמשים בכדורים בלבד, גילם בטווח הרצוי ושמצב בריאותם תקין רשאים לתרום. תורם מח עצם שנמצא מתאים נדרש להזריק במשך כמה ימים זריקות תת-עוריות בשם נאופוגן. זריקות אלו מעודדות את מוח העצם שלו לייצר תאי דם לבנים אך יש להן תופעות לוואי קלות המזכירות שפעת ויש חשש שהן תשפענה על איזון הסוכר.
יונית

הודעהנשלח: 22/02/2011 ב- 15:12:44    כותרת הודעה: תרומת דם טבורי תגובה עם ציטוט

מעניין אותי אם כך, האם חולי סכרת יכולים לתרום דם טבורי? הרי בתרומת דם טבורי אין כל סכנה או חשש ליולדת.
ניסיתי לבדוק באתר של בנק הדם טבורי הציבורי בדמייך חיי אבל לא הצלחתי למצוא תשובה.
חזור למעלה
מאמ

50

הצטרף בתאריך: 17/05/2005 ב- 18:34:49
מיקום/מין/גיל: מזכרת בתיה-גבר- 1969

הודעהנשלח: 07/06/2011 ב- 15:46:37    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נראה לי שיש מקום לרתום את האגודה לסכרת , הרי תרומת הדם מהווה גם ביטוח לתורם ובני משפחתו - ביטוח שעד כמה שידוע לי לא ניתן לקנות בשום דרך אחרת.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
סוג 1

הודעהנשלח: 27/11/2011 ב- 21:14:51    כותרת הודעה: בירור.. תגובה עם ציטוט

האם סוכרתיים אינם מכוסים באופן אוטומטי על ידי בני משפחתם מקרבה ראשונה (הורים, אחים) או בן/בת הזוג היות והם מוגדרים כפסולים לתרומה?
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 27/11/2011 ב- 23:27:11    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום לך,
איני בטוח שהבנתי את שאלתך. בכל אופן, איני רואה סיבה מדוע בן משפחה ישיר אינו יכול לתרום עבור סוכרתי. אני מציע שתפנה בשאלות ישירות למרכז שרותי הדם של מד"א ראה דף יצירת קשר http://www.mdais.org/436/
אורחת בת 13 =]

הודעהנשלח: 07/03/2012 ב- 11:25:57    כותרת הודעה: תרומת דם מצד סוכרתיים תגובה עם ציטוט

לאחר שיצא לי לחשוב ארוכות על הנושא,כיוון שגם אני רוצה מאוד לתרום דם אך אני סוכרתית-הבנתי,לפי דעתי,שלא אוכל לתרום דם גם אם רמת הסוכר שלי תהיה מאוזנת למשך זמן ארוך מאוד,כיוון שהאינסולין המלאכותי שאני מקבלת נמצא בדם שלי,והאנשים שמקבלים את תרומת הדם שלי-לא אמורים בשום פנים ואופן לקבל את תוספת האינולין המלאכותי ביחד עם הדם,כיוון שהלבלב שלהם מייצר את כמות האינסולין המדויקת שהם נזקקים לו-לא פחות ולא יותר,כיוון שהוא תקין.
חזור למעלה
מיכאל א

הודעהנשלח: 25/12/2012 ב- 22:13:48    כותרת הודעה: זה לא יזיק להם תגובה עם ציטוט

מכיוון שהלבלב של אדם בריא מייצר גם את החומר שישנו ב"גלוקגן" שהוא מייבא סוכר מהכבד כשחסר לגוף סוכר.. כך שהגוף שלהם יסתדר עם האינסולין המלאכותי שנמצא אצלך בדם..
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> שאלות נפוצות על סוכרת
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |