אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
לעבור למשאבה

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
אלי 1

הודעהנשלח: 26/06/2005 ב- 21:29:56    כותרת הודעה: לעבור למשאבה תגובה עם ציטוט

דבר ראשון אני מבקש לא ללגלג עלי שאני עדיין בלי משאבה
אני עם סכרת מסוג 1 כשנתיים אני אוכל המון ומזריק בהתאם (כשתים עשרה זריקות ביום) האיזון בסדר גמור (רק צריך להתחיל בתזונה נכונה ולא לאכול יותר מדי..)
-רציתי לדעת אם אני היחיד שאין לי עדיין משאבה או שיש הרבה כאלה ואפילו עם סכרת יותר זמן ממני. אני מרגיש שאולי אני היחיד שלא מתקדם אם הקידמה הטכנולוגית..
-יש לי הרגשה שמשאבה היא הרבה יותר מגבילה רגשים כי זה כמו להיות מחובר לאינפוזיה(זה מפריע גם לאשתי לחשוב שכל הזמן היא תראה אותי מחובר לתרופות.
- אולי כדאי לי לקחת ולא להשתמש בה כל הזמן (אולי שבוע בחודש) רק לגרום לי להפסיק לנקב אותי יותר מדאי כי זה מתחיל להציק לי.
בקיצור מה אתם אומרים/מיעצים/ממליצים מניסיונכם
אשמח לשמוע
חזור למעלה
יעלי

הודעהנשלח: 27/06/2005 ב- 09:59:17    כותרת הודעה: לעבור למשאבה תגובה עם ציטוט

שלום אלי!
קודם כל - אין לך מה לדאוג אף אחד לא מלגלג עליך בגלל שאתה בלי משאבה, הרבה אנשים לא משתמשים במשאבה אתה לא היחיד...
אני עם משאבה כבר 6 שנים ואני לא רואה מצב שאני חוזרת לזריקות. כתבת שאתה עושה 12 זריקות ביום, זה המון!!!!!!! המום אני לא מבינה איך אתה מסתדר עם כ"כ הרבה זריקות. לעומת 12 זריקות - משאבה הרבה יותר עדיפה.
אני מבינה את החששות שלך כי אלו חששות שהיו לכל אחד לפני שהוא התחבר למשאבה אבל ברגע שמסתגלים אליה אז רואים שזה בכלל לא נורא. וזה לא כמו להיות מחובר לאינפוזיה, אנשים חושבים בכלל שאני הולכת עם ביפר... הם לא רואים שאני מחוברת לזה.
אומנם שמעתי על אנשים שלא הצליחו להתרגל למשאבה אבל אני דווקא מסתדרת איתה.
אני מציעה לך לנסות את המשאבה לחודש חודשיים ולראות אם זה מתאים לך או לא, אין לך מה להפסיד ,בפרט כשהאלטרנטיבה היא לעשות 12 זריקות ביום....
שיהיה לך בהצלחה והרבה בריאות!
יעל
חזור למעלה
אורלי

הודעהנשלח: 27/06/2005 ב- 12:58:44    כותרת הודעה: חיבור למשאבה-אלי תגובה עם ציטוט

אלי שלום!
גם אני מחוברת למשאבה כבר יותר משנתיים ומאוד מרוצה.
האיזון שלי מעולה A1C=6.1 יש לי יותר שליטה על הסוכר(בכך שתמיד אפשר לתקן אם הסוכר גבוה)ללא צורך להזריק כמה פעמים ביום.
למזלי הרב, אין לי בעיות בעור (כגון: דלקות וכו') אז אני מחליפה ערכה בערך פעם בשבוע!
עכשיו תשווה דקירה פעם בשבוע לעומת 12 פעמים ביום!!!
אני לא אשקר לך שזה תענוג כ"כ גדול ל"היסחב" עם המשאבה הזאת לכל מקום אבל:
א. מתרגלים לכל דבר.
ב. מוצאים דרכים להסתיר את המשאבה.
ג. היתרונות גדולים מהחסרונות.
ד. תמיד אפשר להתנתק מהמשאבה לפרק זמן של שעה בערך .
הכי טוב, תיצור קשר עם סוכן משאבות תתחבר לחודש ניסיון ותנסה.
ההתחלה תהיה לא קלה עד שתתרגל ועד שתגיע למינונים הנכונים ועד שתבין בכלל מה רוצים ממך אבל לפחות תקבל מושג.
שמחתי לעזור ובהצלחה!
חזור למעלה
אלי 1

הודעהנשלח: 27/06/2005 ב- 20:01:00    כותרת הודעה: עדיין בהתלבטות תגובה עם ציטוט

תודה על התשובות אך האם ישנה אפשרות ללכת עם זה רק שבוע בחודש? (פשוט יותר מכך זה יהיה קצת קשה לאשתי) או שכבר לא כדאי לנסות כי באמת נמאס לי מכל הזריקות האלה.
האם יש מישהו שמזריק כ"כ הרבה שהולך בלי משאבה או שאני אמור להרגיש עוף מוזר מבולבל
חזור למעלה
יעלי

הודעהנשלח: 28/06/2005 ב- 08:34:59    כותרת הודעה: התחברות למשאבה תגובה עם ציטוט

הי אלי -
האמת שאני לא מבינה למה לאישתך צריך להיות קשה בגלל שאתה תלך עם משאבה... אבל לשאלתך אם אפשר ללכת עם המשאבה רק שבוע בחודש - אז בעיקרון כשיש לך משאבה אתה יכול להחליט מתי לחבר אותה ומתי לנתק אותה, ככה שזה נתון לשיקול דעתך, אבל אני פשוט לא רואה סיבה שתצטרך להזריק כ"כ הרבה זריקות כשיש לך אפשרות לעשות דקירה של זריקה פעם אחת ב4 ימים.... אולי אתה ואישתך חושבים שהמשאבה מגבילה אותך או עושה אותך ל"חריג" אבל לדעתי, 12 זריקות ביום זה פי אלף יותר מגביל ממשאבה, תנסה ותראה, וגם אישתך תראה שהשד לא כ"כ נורא, עובדה שהרבה אנשים חיים עם משאבה ואישית אני יכולה להגיד שאני לא מרגישה שהמשאבה מגבילה אותי בכלום....
מקווה שעזרתי לך בקצת...
יעל
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 28/06/2005 ב- 21:16:32    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום אלי,
אם אתה מאוזן, אין לך בעיה עם הזרקות, אתה אוכל ספונטנית ומזריק לפי הצורך, איני רואה סיבה משמעותית לעבור למשאבה. המשאבה פותרת בעיות איזון אצל אלה שלא אוהבים הזרקות והיו על משטר של מינוני אינסולין קבועים עם ארוחות קבועות. המשאבה נותנת להם ספונטניות בארוחות ופוטרת אותם מהזרקות.
לפי מה שאתה כותב, אתה על 12 הזרקות ביום. לכן אני מניח שאתה עובד עם ההזרקות כמו עם משאבה. כלומר, אתה אוכל ומזריק לפי הצורך.
למי שמאוזן ואין לו בעיה עם הזרקות, הרבה יותר נוח זה להסתובב עם עט-מזרק.
למשאבה יש את הבעיות שלה. היא אינה סיפור הצלחה של מאה אחוז. יש סוכרתיים שניסו משאבה וירדו ממנה. איני רואה צורך לעבור למשאבה רק בגלל "צו האופנה".
גל

2

הצטרף בתאריך: 21/05/2005 ב- 10:05:44

הודעהנשלח: 28/06/2005 ב- 22:14:31    כותרת הודעה: הי אלי תגובה עם ציטוט

מסכימה עם גדי שלא צריך לעבור למשאבה בגלל צו האופנה,
אבל...
חייבת להוסיף שלא כדאי להמנע מלעבור למשאבה בגלל שאשתך חושבת שיהיה לה קשה עם זה. מאמינה שאם אתה מזריק כל כך הרבה פעמים ביום אתה עשוי למצוא הקלה בשימוש במשאבה, כך שאם אתה זכאי למשאבה מבחינת קופ"ח שלך, אז שווה ליצור קשר עם כמה סוכנים של משאבות (איתן עובדת קופ"ח) ולנסות! אתה אפילו יכול לנסות כל משאבה לתקופה של חודש, אם מאוד בא לך ואז להחליט. זה ייתן לך מספיק זמן להתרשם אם המשאבה משנה את חייך לטובה או לא, ואם אתה ואשתך מסוגלים להסתגל ל"שד" ולחיות איתו בשלום או שלא.
אני עברתי למשאבה בגלל הריון ולא בגלל שבאמת רציתי. הזרקתי עד אז 4 פעמים ביום (3 הומלוג + לנטוס) והייתי מרוצה. הרעיון של "להיות מחוברת 24 שעות" למכשיר חיצוני גרם לי להרגיש מדוכאת ונכה. מכיוון שבעקבות ההיריון לא הרגשתי שיש לי ברירה - החלטתי לנסות... שבועיים ראשונים הרגשתי מסכנה, ואז פתאום נפל האסימון: השד לא נורא כל כך! אנחנו גמישים ומסתגלים לכל דבר. ונחש מה? יש המון יתרונות במשאבה! למשל, אתה יכול לתת כמות אינסולין קטנה עד 0.05 יחידה אם אתה צריך - דבר שמקנה לך שליטה אדירה באיזון שאי אפשר לעשות אם משתמשים במזרק (מינימום יחידה!). אתה מתקתק מספרים במשאבה כל ארוחה במקום להתעסק עם מזרקים. אלו רק שתי דוגמאות. יש מספיק.
(לגבי להתנתק כל שבוע? זה נשמע לי כאב ראש אך בר ביצוע. למרות שאני מאמינה שבסופו של דבר אם תאהב את המשאבה - תשאר איתה כל הזמן. ואם לא - תחזור להזרקות. מצב ביניים כמו שאתה מתאר כרגע נשמע אפשרי אבל מאוד לא נוח בת'כלס).
עכשיו אדגיש שאני בפירוש מאמינה שהמשאבה לא מתאימה לכל אחד! רק ש... לא תדע אם היא מתאימה לך, אם לא תנסה! לפעמים שינוי כל כך מאיים שאנחנו נצמדים באדיקות למצבים קיימים גם כשהם רחוקים מלהיות אידאלים.
בכל אופן מאחלת לך שמה שתבחר יעשה לך רק טוב! בהצלחה.
גל
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
בועז

הודעהנשלח: 29/06/2005 ב- 22:24:03    כותרת הודעה: גם אני בלי תגובה עם ציטוט

20 שנה סוכרתי. מזריק המון (כמוך). A1C המוגלובין 6.9. בזמנים לא טובים 8.5. מתלבט כמוך.
לא מפריע לי להזריק. מפריע לי להיות מחובר
חזור למעלה
אלי 1

הודעהנשלח: 30/06/2005 ב- 23:41:58    כותרת הודעה: מעבר למשאבה שאלה בעיקר לבועז.. תגובה עם ציטוט

בהתחלה הייתי מאוזן בA1C של 4.8 ולאט לאט הוא עולה כעת הוא היה 5.6 אני מרגיש שלאט לאט אני פחות מדייק בהזרקות האם גם לך זה היה כך עד שאתה מגיע לפעמים אפילו למעל 7 כי אם כך אולי באמת עדיף לי לעבור למשאבה...
תודה.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 01/07/2005 ב- 13:35:06    כותרת הודעה: A1C תגובה עם ציטוט

רמת A1C באזור 6 נחשבת לטובה מאד. מתחת ל- 6 זהו האזור המסוכן (סכנה של היפו). הרמות של 4.8 אופייניות לתחילת הסוכרת אצל אנשים בתקופת "ירח הדבש". מדובר על רמה נורמאלית וכנראה נובעת משיקום זמני של הלבלב לאחר תחילת הזרקת האינסולין. אצל אנשים בוגרים תקופת "ירח דבש" יכולה להיות במקרים מסוימים אפילו שנתיים. כך שבמקרה שלך העליה ל 5.6 כנראה מסמנת את היציאה מירח הדבש. בכל מקרה גם האיזון הנוכחי שלך נחשב למצויין עבור סוכרתי סוג 1.
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |