אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
ישיבת חברון- חרדים
עבור לעמוד
1, 2  הבא

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
ישיבה בוחעאר

הודעהנשלח: 18/01/2010 ב- 15:24:30    כותרת הודעה: ישיבת חברון- חרדים תגובה עם ציטוט

רציתי לדעת אם משהוא מישיבת חברון שמתמודד עם הסוכרת ומשתמש במשאבה שיכול לכתוב איך הוא מתמודד עם המקלחות שם, ומי שיודע על מה אני מדבר (שזה כמו מקווה).
אקווה שמשהוא יוכל להתייחס לזה כיון שזה מאוד חשוב לי ונסיתי לברר את הענין ועדיין אין לי מענה.

הרבה שטייגען! קורץ
חזור למעלה
סוכרלוז

200

הצטרף בתאריך: 27/12/2009 ב- 20:24:25
מיקום/מין/גיל: נקבה, 30.

הודעהנשלח: 19/01/2010 ב- 19:57:17    כותרת הודעה: מתוק ביחד תגובה עם ציטוט

נסית לברר בארגון מתוק ביחד של משפחת לנג?
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
ישיבה בוחעאר

הודעהנשלח: 20/01/2010 ב- 14:59:26    כותרת הודעה: הנ"ל תגובה עם ציטוט

נסיתי לברר אבל יקח לו זמן לברר כזה דבר ולא נראה לי שזה יעזור כ"כ כיוון שמדובר בבחור מופנם שהוא מכיר שלומד שם (נפ"מ למקלחת כל יום, וד"ל).
אך יותר מכל רציתי לדעת האם יש משאבה שהפרפרית ממש שקופה שלא רואים כלל אותה אף לא במצב של מקלחת. ועוד האם יש משאיבה שצריך להחליף בה כל יום פרפרית או להכניס את אותה פרפרית במשך מספר ימים. תודה.

הרבה שטייגען! קורץ
חזור למעלה
אחת

הודעהנשלח: 21/01/2010 ב- 09:21:55    כותרת הודעה: לבחור ישיבה תגובה עם ציטוט

האם כל יום אתה הולך למקווה???
במידה ולא ביום שאתה הולך הסר את הפרפרית לפני הכניסה והחלף בחדשה אחרי הטבילה אתה יכול לעשות זאת בשרותים שם יש יך פרטיות מלאה.
סליחה על הבורות אבל האם אתם ערומים ??
במידה ולא אין בעיה לשים פרפרית בישבן ואף אחד לא יראה.
שתף בפרטים ואפשר לחשוב על דרכים יצרתיות.
בהצלחה. סימן קריאה
חזור למעלה
ישיבע זכר

הודעהנשלח: 21/01/2010 ב- 17:24:22    כותרת הודעה: חברון תגובה עם ציטוט

:מה הבעיה לך להתקלח בשעה 6 בבוקר או בשעות שלא מתקלחים
חזור למעלה
שי.

הודעהנשלח: 21/01/2010 ב- 22:33:25    כותרת הודעה: מקלחות/ מקוה תגובה עם ציטוט

שלום .
אני ע"פ רוב הולך פעם בשבוע למקוה כך שכשאני הולך אני מוריד לגמרי את הפרפרית אבל אם אני הולך למקוה באמצע השבוע או במקלחות בחדר כושר, אני בדרך כלל שם את הפרפרית בבטן, אז כשאני מתפשט אז אני שם את המגבת על הגוף בצורה שמכסה את הפרפרית וכשאני מוריד את המגבת אז אני שם את היד שתכסה את ה... ועל הדרך אני שם את היד על הפרפרית כך שלא רואים כלום.
בתקוה שעזרתי לך...

והעיקר שתרביץ שטייגען.
ולמה שלא תלך אם חלוק מגבת? עד המקלחת ומהמקלחת?
חזור למעלה
ישיבישער

הודעהנשלח: 22/01/2010 ב- 01:27:28    כותרת הודעה: שובבי"ם תגובה עם ציטוט

מישהו נוסע שבת למירון?
צריך לעשות איזה קומזיץ...
מישהו מתנגד?
חזור למעלה
אורחים

הודעהנשלח: 22/01/2010 ב- 01:31:51    כותרת הודעה: משפחת לנג תגובה עם ציטוט

מישהו דיבר פעם אם משפחת לנג או שיודע במה מדובר שם? זה נישמע משו מוזר! ? ! ? עצוב
חזור למעלה
ישיבה בוחעאר

הודעהנשלח: 24/01/2010 ב- 00:27:38    כותרת הודעה: חברון תגובה עם ציטוט

שלום!
רציתי להסביר במה הענין. בישיבת חברון המקלחות הם כמו במקווה דהיינו שהכל חשוף, ואני מתקלח כל יום ולכן רציתי לדעת אם למי שהוא יש פתרון יצירתי שלא להחליף כל יום פרפרית.

ועל אף שעד המקלחת הולכים עם חלוק מגבת אבל כיוון שהמקום הוא המוני ויש הרבה בחורים בין המקלחת למקום ששם תלוי החלוק מגבת יש מרווח שלא נראה לי ששייך לכסות את הפרפרית.

ובענין הקומזיץ גם כבר עברה השבת, וגם אם אתה חסיד אנחנו לטאיים ולא נשיר את אותם שירים, והאם יש לך גיטרה? וגם סתם כך קשה להיחשף בפני חרדי אחר!

עלו והצליחו והרבה שטייגען! קורץ
חזור למעלה
חילונית מתעניינת

הודעהנשלח: 24/01/2010 ב- 10:56:43    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מה זה שטייגען?
חזור למעלה
אחת

הודעהנשלח: 24/01/2010 ב- 13:00:14    כותרת הודעה: לספר תגובה עם ציטוט

אומנם כתבתי לך תגובה אבל במחשבה שניה למה לא לספר ?.?
הבן שלי אמנם יותר צעיר אבל סיפר לגבי הסכרת ולגבי המשאבה ואין שאלות.
תחשוב על זה אתא לא צריך להסתיר.
האם זה פוגע בשידוך ?
מנסיון לפתוח קלפים מונע בעתיד הסתבכויות .
בהצלחה.
חזור למעלה
ישיבה בוחעאר

הודעהנשלח: 25/01/2010 ב- 15:52:37    כותרת הודעה: לאחת תגובה עם ציטוט

הנושא שהעלית האם לספר הוא פולמוס ידוע בנושא הסכרת ואפשר לראות זאת בהרבה מקומות בפורום שהוא הועלה לא פעם.
לדעתי דבר זה תורם מאוד להתגברות על הקשיים שמתלווים הן מבחינה רפואית והן מבחינה חברתית, יש כאלה שזה מקל מהם את ההתמודדות אבל צריך לדעת ולבדוק מאוד את הנושא הזה האם זה יתרום אם לאו. אך זכרי לגלות תמיד אפשר אבל להחזיר מילים אי אפשר.
הנה ציטוט ממקום אחר בו כתבתי על הנושא הזה:
 "הענין של להסתיר או לגלות: את יכולה לראות באתר את הנושא הזה צץ בכל הזדמנות אפשרית והפולמוס לא הסתיים עד שתגמר מציאות הסוכרת. אך דא עקא, יש הרגשת עליוניות מסוימת שאדם מסתיר דבר שהוא מתמודד איתו שזה בין סוכרת ובין כל צרה שלא תהיה (אפי' שסוכרת אינו צרה כלל) כל זמן שיש לו תמיכה בבית. מה שאדם משתף אחרים גורם לו בהמשך איזה הרגשת הזנחה ושחושבים עליו ומגיבים וכדו'. זו דעתי בנושא , ולכן חשוב למנוע את התפרסמות הדבר ככל האפשר שאז האדם מרגיש שעל אף שבמשך הזמן מרגישים שבעצם זה שטויות סוכרת אבל גם ביחס לאחרים זה אותו דבר כמו כולם, ואדרבה, אני מתמודד עם דבר רציני שאתה לא היית מתמודד וזה הרגשת עליוניות שלא קיימת אם הענין מתפרסם. ".
הענין הוא מאוד מורכב וא"א להאריך בזה בתיתוק על המקלדת.

הרבה שטייגען! קורץ
חזור למעלה
סוכרלוז

200

הודעהנשלח: 26/01/2010 ב- 20:00:37    כותרת הודעה: תשובות תגובה עם ציטוט

שטייגען זו מילה באידיש, קצת קשה לתרגם אותה, כמו הרבה מילים באידיש. המשמעות שלה היא לימוד בלהט ובשקידה, בהנאה. בחורים, אנא הסבירו אם לא תרגמתי טוב.
משפחת לנג הם המייסדים שך קבוצת תמיכה למשפחות סוכרתיים סוג 1 במגזר החרדי, שנקראת מתוק ביחד. אין להם פרסומת כמעט, בעיקר בגלל שהם שומרים בקנאות על פרטיות החברים בקבוצה. יש להם פעילויות מדי פעם לילדים, למתבגרים ולאמהות של ילדים סוכרתיים. יש קבוצה נהדרת של בחורות סוכרתיות ששומרות על קשר, וקבוצה פחות מגובשת של בחורים סוכרתיים.

לחברונער לעתיד, אחי טוען שחייבות להיות פה ושם מקלחות עם קצת יותר פרטיות, איפשהו בפנימיות. כאלו שרק הבחורים יודעים עליהן. אולי תוכל ליצור קשר עם אחד האלטערער'ס או אפילו איש צוות, ולברר. ממילא כדאי שיהיה מישהו שיידע שיש לך סוכרת, על כל צרה שלא תבוא. או תמיד תוכל להציג את עצמך בתור איסטניס מושבע או כל תרוץ אחר שעולה בדעתך.
חזור למעלה
ישיבע מן

הודעהנשלח: 27/01/2010 ב- 10:35:50    כותרת הודעה: מקלחות תגובה עם ציטוט

חברה הסכיתו ושמעו אני מכיר סוכרתי שלמד לפני שנים בישיבת גרודנא וגם שם המקלחות כמו בחברון .ואז עלה לבית ראש הישיבה הרב קרלנשטיין שהוא גם מנהיג הישיבה והורה מידית לעשות גם מקלחות נפרדות, לתשומת לב החברונערס, אפשר לגשת להנהלת הישיבה לר, דוד כהן גם אם לא רוצים להזדהות אפשר ע"י שליחת מכתב אפשר גם לשלוח ואולי גם רצוי לר, יוסף חברוני שבודאי יאות בשמחה להקצות מקלחות נפרדות בהצלחה
חזור למעלה
חילונית מתעניינת

הודעהנשלח: 27/01/2010 ב- 11:56:29    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סוכרלוז
חבל שרק מצוקה משותפת חושפת לחילוניים צורת חיים אחרת.
מעניין אותי לדעת האם יש שוני בהתמודדות עם הסכרת בין החילוניים לחרדים.
איך אתם החרדים מתמודדים עם הסכרת של הילדים שלכם?
האם גם אצלכם הילדים בגיל ההתבגרות אינם מקשיבים בקול ההורים?
האם שיגרת יומכם מקלה על האיזון?
איך משפיעה הסכרת על היחסים בין ההורים לילדים?
אם יש לכם טיפים להורים החילוניים נשמח לשמוע.
תודה והרבה שטייגען.
חזור למעלה
ישיבה בוחעאר

הודעהנשלח: 27/01/2010 ב- 15:09:20    כותרת הודעה: לישיבישער'ס תגובה עם ציטוט

קודם כל שמחתי לקבל ממכם תגובות לגבי בעיית המקלחות בחברון, על אף שאני מתפלא שאתם גולשים באינטרנט.............
והאמת היא שלמיטב ידיעתי ה"מצב" של המקלחות הוא דבר ברור לכל וליודעי דבר. ולכן שאלתי האם יש פתרון יותר רפואי לעשות זאת (כגון, הכנסת אותה פרפרית פעמיים רצוף לאחר הורדתה וכדו'.
אבל פניה לר' דוד כהן יכולה אולי לעזור ותודה על ההתייחסות.

הרבה "שטייגען" (בביאור מילה זו עיין כאן ותמצאו הרבה נחת כתבו בגוגל ויש בזה פולמוס נרחב בחדרי חרדים)

קורץ
חזור למעלה
סוכרלוז

200

הודעהנשלח: 28/01/2010 ב- 21:25:10    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ומה אתה עושה פה, בחורצ'יק?
לגבי הפרפרית, שאלתי גם את הגברת לנג, שהיא מומחית גדולה לעניינים אלו, ולצערי לא ידוע לנו על פתרון כזה, בשום סוג של משאבה. נראה שתהיה חייב ללכת על שיטת הביישן ולמצוא לך איזו פינה נידחת, או להתרחץ לפני נץ החמה או משהו. אני בטוחה שיש בחורים רבים שצריכים קצת יותר פרטיות, אולי חולי פסוריאזיס, או עם צלקות וכד', ומוכרח להיות פתרון לכל אלו.
בהצלחה!
חזור למעלה
סוכרלוז

200

הודעהנשלח: 28/01/2010 ב- 21:57:22    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לחילונית החמודה
נכון...
אני לא יודעת אם יש הבדל גדול בהתמודדות בין חילונים לחרדים. זה לא קל לאף אחד. נכון שאנו מאמינים שיש אלוקים, שבחר אותנו להתמודד ונתן לנו ולילדינו את הכוח להתמודד עם המשימה שקבלנו. אבל נדמה לי שכולנו בתוך תוכנו מאמינים באלוקים ופונים אליו כשקשה, לא?
נראה לי שזה נכון שאורח החיים שלנו מקל עלינו במידה מסוימת, כי בגדול יש לנו אורח חיים מסודר וזה מאוד מקל, ואופי החיים המשפחתי עם ארוחות ביחד, בשעות קבועות, מאוד עוזר לאיזון. מצד שני הבנים למשל נמצאים שעות ארוכות מאוד מחוץ לבית וצריכים השגחה צמודה כל השעות האלו. מגיל 14 בערך הם כבר בישיבה כל היום וזה לא קל.
גיל המרד בהחלט קיים גם אצלנו, הילדים שלנו גם בני אדם! אבל בהחלט במידה פחותה ופחות קיצונית בדרך כלל, וילדים נוטים להפגין יותר משמעת עצמית ואיפוק וגם יותר להקשיב למבוגרים. יש לנו אחוזים גבוהים יותר של הסתרה של הסוכרת וקשיים שנגרמים מזה, ואשכול זה הוא דוגמא יפה. אבל זה כמעט תמיד לא נושא לויכוחים בין הורים לילדים כי גם ההורים בדרך כלל רוצים להסתיר את הענין, וחבל.
איך הענין הזה אצלכם? יש כזו תופעה שגם ההורים לא מעונינים או מתביישים לחשוף את העובדה שיש להם ילד סוכרתי? או שזה רק אצל מתבגרים?
טיפ אחד יש לי להציע, אם עדיין אין כזה דבר. קבוצת תמיכה להורים ולילדים סוכרתיים על בסיס איזורי, או לפי גילאים, כמו הקבוצה שלנו. זה נותן המון. מפגשים פעמיים שלוש בשנה, וקשר בין ההורים בכל התמודדות וקושי לא רק נחמד, אלא גם מעניק המון ידע וטיפים כשכל אחד תורם מנסיונו ותומך בשני בזמנים של נפילה.
חזור למעלה
שלומית

הודעהנשלח: 01/02/2010 ב- 15:41:23    כותרת הודעה: לסוכרלוז תגובה עם ציטוט

אז זהו, שטעית במשפט הראשון של התגובה שלך.
פעם האמנתי באלוהים, היום אני יודעת שהוא נטש אותנו.
למעשה, היום יותר מתמיד אני מבינה שאין כזה דבר אלוהים, ואם יש הוא בוודאי לא רחמן גדול. הוא אפילו די סדיסט.
מה שיש זה בעצם איזה כוח עליון שבוודאי לא מעניין אותו האדם הפרטי.
14 שנים גידלתי ילד שהוא באמת לתפארת מדינת ישראל בכל תחום!!!
כל יום איתו היה הנאה צרופה. ועכשיו לכלום אין משמעות.
עברנו את העונש של חג חנוכה, בקרוב עונש חמור יותר שנקרא חג פורים ואיך אפשר לשכוח את עונשו של חג הפסח?
בחיי שאלוהים סאדיסט!!!
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 01/02/2010 ב- 17:23:38    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלומית

גם אני הייתי במצבך לא לפני כל כך הרבה זמן.
אני לא האשמתי את אלוהים כי אני דור שלישי של אתאיסטים,האחרונים שעוד האמינו באלוהים היו סביי שאיבדו אמונה אחרי השואה.

את עושה טוב מאוד שאת נותנת חופש לרגשות שלך ואת מוזמנת לפרוק הכל,סה"כ את בפורום הנכון,כולנו כמוך הורים לסכרתיים וכולנו חטפנו לא מזמן את הטראומה של חיינו.

אבל...
לעולם ולעולמי עד אל תוציאי מילים כאלה מהפה ליד הילדים שלך.
אני עוד זוכרת את סבתא שלי מאשימה את אלוהים ,כביכול אלוהים גרם לשואה ולא הגרמנים.
זה גרם לי לזלזל בכל מי שמאמין באלוהים ולחסום את עצמי בפני אמונה.
יש בני אדם שלא יכולים להסתדר ללא אמונה,יש אנשים שחייבים השגחה עליונה כדי לשמור על בריאותם הנפשית-אל תקחי את זה מילדייך.

אני מבטיחה לך שתוך חצי שנה תרגישי אחרת ותחזרי לעצמך.
חזור למעלה
שלומית

הודעהנשלח: 01/02/2010 ב- 18:04:05    כותרת הודעה: לאמא לסוכרתית תגובה עם ציטוט

גם משפחתו של אבי נספתה בשואה והוא אכן אתאיסט, בניגוד גמור לאימי.
הבנתי שאבי צודק.
אנסה להקשיב לעצתך, ולו בכדי לא למנוע מהבנות הצעירות שלי את השמחה שבחגים.
אבל אני באופן אישי עם אלוהים גמרתי. משום שהכל בחיים זה מזל.
חזור למעלה
סוכרלוז

200

הודעהנשלח: 04/02/2010 ב- 21:42:34    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני רואה שלא כל כך טעיתי, שימו לב כמה מקום תופס האלוקים בחיים שלך, שלומית. את חושבת עליו הרבה בשביל אתאיסטית, לא מאמינה בו אבל קוראת לו סדיסט ומאשימה אותו, אבל טוענת שהוא איננו. לזה קוראים רגשות מעורבים, או אמביוולנטיים.
גם לאנשים מאמינים יש כאלו רגעים, וגם להם לעיתים יש כעס על אלוקים, ולמה דווקא אני, או הילד שלי, שלא חטא..
אבל כעס או התמרמרות אינם בכלל סתירה לאמונה, אולי להפך. וחבל, ממש חבל לראות בחגים עונש. נכון שצריך ללמוד להתמודד איתם מבחינת הסוכרת, אבל אפשר משנה לשנה ללמוד טיפים לכל חג, מתכונים מתאימים אם צריך, ופשוט להתכונן יותר טוב לקראתם. לנו הרי יש שבתות כל שבוע, עם האוכל המסורתי וזמני התפילות. אי אפשר לעבור סיוט כל שבוע מחדש, אז לומדים להתמודד. יש לנו באזל מיוחד לשבת במשאבה, שאנו משנים כל שבוע, ולמדנו להתאים בולוס מתאים לארוחות, כולל הצ'ולנט...
צריך לעשות משהו כזה לכל חג, ואפילו לרשום. אני רשמתי לקחים מפסח, למשל, וזה עזר לי מאוד להתמודד עם הפסח הבא אחריו. ופסח אצלנו זה חג לא פשוט בכלל.
נסית פעם כזה דבר? פשוט לרשום איפה התקלות, ומה עזר, ומה לא עזר... לדעתי שווה לנסות.
חזור למעלה
שלומית

הודעהנשלח: 05/02/2010 ב- 08:45:26    כותרת הודעה: לסוכרלוז תגובה עם ציטוט

אני לא מזלזלת באמונה של אף אחד וברוב המקרים זה מה שמחזיק אותנו.
את יכולה לראות במה שכתבתי אמונה אם את רוצה, אבל מבחינתי כלום כבר לא ברור.
הרי כל החיים למדנו על אלוהים הרחמן. אז איפה הוא?
בהתחלה ממש התחרפנתי והייתי צמודה לספר איוב (מותר לכם לגחך) אבל זה נראה לי הכי דומה לסיפור הזה. ואז ניסיתי למצוא היגיון לפי הספר ומה מצאתי? ברית עם השטן. אז למי שמאמין באלוהים, כאן על פני כדור הארץ מתקיים מופע. המופע הוא חינם ואנחנו השחקנים. וכמו בבית האח הגדול, אלוהים הרחמן מתעלל בנו מדי פעם להנאתו ואנו צריכים להתרוצץ ולהתמודד לקול צחוקו בשיתוף עם חברו הטוב השטן.
לצערי, אלוהים עדיין לא ריחם על ולו גם על חולה סכרת נעורים אחד ולמרות יכולתו לא החזיר אף אחד למצבו הקודם.
אז מה נשאר? לבטוח במדע, ברופאים ולקוות למזל...
טיפ לחג פורים יש לך? מה עושים כשכולם מחלקים משלוחי מנות בכיתה? משלוחי מנות במשפחה?
שוב, לא מתכוונת לפגוע, איש באמונתו יחיה.
חזור למעלה
סוכרלוז

200

הודעהנשלח: 05/02/2010 ב- 12:16:31    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלומית
לא נפגעתי חלילה, ומקווה מאוד שלא פגעתי בך או באף אחד בשום צורה. לא זו היתה כוונתי. גם אני עמדתי מול בני בן השש ששאל אותי למה דווקא הוא, ואיך יתכן שאלוקים אוהב אותו אם הוא עשה לו דבר כזה. ולקח זמן עד שהוא הרגיש בטוח מספיק לשאול כזו שאלה. ותאמיני לי שלא מצמצתי, ולא אמרתי לו בשום אופן שיש משהו לא בסדר בלבטא כאלו מחשבות. כי אני מאמינה באמת ובתמים שאלו רגשות נורמליים וזו שאלה לגטימית לחלוטין בעיני. גם לנו כהורים זה לא קל בכלל, אה?
לא יודעת אם זה מקום מקום מתאים לדו שיח תיאולוגי, אבל אותי זה מרתק, ואם את מעונינת אז בואי נדבר, אבל כמו שאמרת-איש באמונתו יחיה, וזה נשאר ברמת שיח בלבד. אם את למדת איוב אז כנראה גם את טיפוס חוקר...
פורים זה תיק לא פשוט. למשלוחי מנות בכיתה אני מבקשת מהמורה שיתאם עם הורי הילד שנותן לבן שלי שיתנו יותר שוקולד ופחות סוכר טהור. אבל הבן שלי עוד לא בן תשע, כך שעוד אפשר להתערב ברמה כזו.
בפורים עצמו אנחנו עושים סיבוב בעצמנו בין כל הקרובים ןהחברים, דבר די מעייף שמוריד סוכר יפה, כך שהילד יכול לאכול כמה וכמה ממתקים בדרך. גם למדנו לאבד כמה משלוחים בדרך... ואנחנו בהחלט גם ממחזרים ומעבירים משלוחים מאלו לאלו. ככה שומרים לעצמנו רק מה שאנחנו רוצים ונפטרים מהדברים הפחות רצויים. כמובן שאנחנו נותנים לילדים לשמור לעצמם כמות מסוימת של ממתקים. בימים שאחרי פורים הבן שלי ממש מחכה להיפו כדי לקבל ממתק מהאוסף שלו. הוא עומד בזה לא רע, ולפעמים צריך גם קצת להתגמש אתו, אבל בגדול השיטה הזו עובדת לא רע בכלל. אני מכירה כמה משפחות שעושות כך והם מרוצים. חשוב מובן גם לאכול ארוחה נורמלית ומזינה בבוקר של המסיבה ושל חג פורים עצמו. יש לי גם קרובים נחמדים ששואלים אותנו מה אפשר לתת לילד סוכרתי, ואני מבקשת שיקנו איזו מתנה קטנה במקום ממתקים. אמא שלי קונה לילדים משחקים לפורים מאז שהנכד שלה סוכרתי וכולם מודים לה כל שנה מחדש.
מקווה שמשהו מכל זה יעזור.
חזור למעלה
מאמין...

הודעהנשלח: 05/02/2010 ב- 15:19:52    כותרת הודעה: עקבתי אחרי השרשור תגובה עם ציטוט

שלום לכולם,
עקבתי אחרי התפתחות השרשור, רציתי לשתף אתכם בהתמודדות האישית שלי אם סוכרת ואמונה,אז ככה, אני אדם מאמין, ברור לישיש מנהיג לעולם ויש מי שמצווה עלינו איך להתנהג. תקופה ארוכה אחרי שקיבלתי את הסוכרת התברר לי ששתיים מילדי הם ציליאקים, כמעט כל האוכל שאנחנו אוכלים להם אסור. ההתמודדות עם הקבלה קשה מאד גם מבחינת התמודדות יומיומית וגם מבחינה רגשית, גם אם אני קיבלתי יפה את המגבלות היומיומיות שהיו לי בשנים הראשונות עם הסוכרת אבל לראות את הילד בן החמש והילדה בת השלוש וחצי אסורים לאכול כמעט כלום ורק תחליפים בעלי טעם לפגם... בקיצור, לא קל בכלל. הייתה לי תקופה של משבר אמוני, כעסתי על אלוקים כאילו למה הוא עשה לי ככה ולמה מגיע לילדי להיות מוגבלים באוכל כל
חייהם? הייתי אומר לעצמי לעשות ככל העולה על רוחי בלא לציית לחוקי המצוות כאילו
כאות נקמה בו.
במשך הזמן הבנתי שחשיבה כזאת נובעת ממקום אפל, מרגשות של יאוש, אבל, מתחושה
של אובדן.
המשך, כשלמדתי להתמודד עם הרגשות והשלמתי יפה עם המצב התחלתי להביט על כל
מצב בחיים בעיין אופטימית. ישנם ילדים קטנים שמתים מסרטן, בתאונות דרכים, בפיגועים קשים... ישנם מחלותכרוניות קשות יותר... כאלו שמגבילות את
החיים לחלוטין... ואני, יש לי רק סוכרת... ולהם, סך הכל צילאק.
כיום אני מאמין ומבין שאלוקים הביא אותנו לעולם הזה על מנת שנהנה ממנו, ואף הוסיף לנו ציווי להיות בשמחה תמיד,
זהו ציווי רגשי דבר שלא תמיד קל לנו לעשות...
אבל כנראה שבסופו של דבר של דבר זהו
הציווי שישמור אותנו שפויים בזה העולם.
אחרת, מי יעמוד למול הרגש הכואב בשעת
אסון. אבל למה לתת בכלל אסונות לעולם?
ברור שלהבין את חשבונותיו אי אפשר. יכול
להיות שלולא הסוכרת או כל מחלה אחרת
היינו אוכלים קושי אחר... אבל הדבר שאותי
הכי מניח את הדעת זה להבין שהקושי מגיע
להעמיד אותי מול התמודדות להיות תמיד
מאושר עלי אדמות בזה העולם... ובאמת אני
כזה.
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד
1, 2  הבא
עמוד 1 מתוך 2

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |