אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
ישיבת חברון- חרדים
עבור לעמוד
הקודם  1, 2

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
ישיבה בוחעאר

הודעהנשלח: 08/02/2010 ב- 15:12:04    כותרת הודעה: אמונה תגובה עם ציטוט

שלום,
גם אני ראיתי את התפתחות השרשור שהתחיל משאילה תמימה לענין ישיבה מסוימת והתפתח לנושא אמונתי.
תראו, אם אנחנו ננתק את עצמינו שניה מכל הענין של הסוכרת וכו' נכנס עכשיו לגלקסיה הכי רחוקה ונתנתק שניה מכל הצרות אין לנו שום בעיה להאמין שיש אלוקים.
לא רק שאין לנו בעיה אלא זה טפשות ושטיות להגיד שאין מנהיג לבירה זו שהיא חיינו.
הבעיה היא שאנו חושבים פתאום על כל הקורא אותנו כבחינה להשגחתו ולצורת הנהגתו של הבורא.
תאמינו לי או לא אבל עד כמה שאם אנו מתנתקים מכל הצרות והחיים הללו ואנו רואים את כל הבריאה בעין בריאה בלי בעיות ובלי משקעים מהמקום בו אנו נמצאים, בעצם בהשוואה להכל הסוכרת היא דבר כ"כ קטן שכשם שהבורא יכול לנתק מי שהוא מהחמצן לו הוא מחובר במשך החיים כן הוא יכול לנתק אותו מאילו שהן תאי בטא. כל הבעיה מתחילה מזה שאנו פתאום רואים את הבעיות קשורות אלינו בצורה כזו או אחרת ואנו מתחילים להתכחש לדבר ברור וחד ואינו ניתן לוויכוח רק אילו שהן תירוצים ליישב שאילות מביאות אלינו מסקנה זו וזה הרי האווילות הגדולה ביותר שהרי כשאנו בהגיון שלנו בטוחים בדבר וכי סתירות שקיימות במקום ליישב אותם אנו מנסים לברוח ולהתכחש לדבר עובדתי וכי אנו טפשים. סימן שאלה

שמעו נא!
אני כבר יותר משנתיים בסוכרת ובזמן שהודיעו לי ע"כ שקבלתי מתנה זו (!) שקוראים לה סוכרת ולא ידעתי מה נפל עלי וחיברו אותי מיד לאינפוזיה כיוון שלא חשתי בטוב באותו רגע, עברתי לחדר מסויים לשכב במיון לשכב ורק שכבתי על המיטה המשכתי ללמוד את אותו נושא תורני שבו הייתי שקוע באותו זמן שעה קודם לכן בספסלי הישיבה בה למדתי באותה העת.
איני אדם מופקע אלא ריאלי מאוד, ולהיפך אם זה מה שאני אמור לעבור הרי איני יודע את כל התמונה ואני ממשיך להאמין בו בכל כוחי, והפוך, הרי הנה אני נמצא תחתיו בהשגחה כה צמודה שאפי' הוא נתן לי נסיון כה גדול לבדוק אותי בנסיון בו אני נמצא.
לפרוק טינה ואת הצער של ההתמודדות בביטול דברים כה פשוטים זה דבר אבסורדי.
הרי כשאנו רואים את הכל חיצוני אנו יודעים שהעולם קיים בלעדינו ויהיה קיים בלעדינו, מליירדי בני אדם חיו כאן על המקום בו אנו נמצאים ואין אנו יודעים איזו חוליה אנו משלימים בכל המערכת המסועפת הזו אין זה חכמה להתנתק מהמציאות כיוון שזה קשה, וכי אנו עצלנים- זה תפקידנו קורץ

יאלה רבותי נצא לדרך נראה את החיים מזווית אחרת אף אחד לא יכול להבין אותנו כולם חיים את חייהם בהוללות- לנו ניתן תפקיד כבד משקל לחשוב קצת על עצמינו ולראות איפה אנו צריכים עוד להתקדם.

זכרו! אנו חיים בגללל שאנו חיים, ושלא מחשבות יאוש יפילו אותנו בפח.

הרבה שטייגען! קורץ
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 09/02/2010 ב- 17:51:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ישיבה בוחער
עברנו את הגיל אנו רוצים כותרות וסיכום לעצלנים
אין לנו יותר מדי שטייגען לקרא ככ הרבה
חזור למעלה
ישיבה בוחעאר

הודעהנשלח: 10/02/2010 ב- 15:18:07    כותרת הודעה: לאורח תגובה עם ציטוט

אם אתה עצלן אתה לא מחוייב לקרוא אבל דבר זה נכתב לשלומית שקצת לא הבינה את נושא הבורא בפרשת הסוכרת, אקוה שהיא תקרא על זה כיוון שכולנו אחים לצרה וזה חלק ממנה.

הרבה שטייגען! קורץ
חזור למעלה
שלומית

הודעהנשלח: 10/02/2010 ב- 17:54:28    כותרת הודעה: לישיבה בוחעאר שלום, תגובה עם ציטוט

תראה, מה שאני כן מבינה זה שלפי תפיסתך, יש אלוקים והוא מעמיד אותנו בניסיון.
צר לי, אני לא אדם נעלה שעומד בנסיונות כאלה.
מה בדיוק מטרת הניסיון הזה?
לבדוק האם אמונתי לא תיפגע אם בני יפגע?
הסכרת היא התעללות גופנית בבנאדם והתעללות רגשית בהורים!
חזור למעלה
ישיבה בוחעאר

הודעהנשלח: 15/02/2010 ב- 14:56:20    כותרת הודעה: לשלומית תגובה עם ציטוט

אני מבין את הדילמה בא את נמצאת ובמיוחד שאת רואה את בנך במצב זה, שכשאני ראיתי את אמא שלי איך שהיא הגיבה לכל אורך הדרך במיוחד בתקופת הגילוי ואפי' לאחר שנה שהייתי כבר מורגל בכל הדברים, ואמרתי לה וזה נראה לי גם קשור אליך שהיא הרי רואה אותי מבחוץ ולאדם יותר קל להתמודד בעצמו ולסבול וכשהוא מתרגל למצב הוא זורם בכל דבר שהוא, כיוון שהסבל מחשל את האדם המתמודד, וביותר מזה, כיוון שבעצם ממשיכים הלאה עם הצרה שאליה הוא נקלע ואיתה ואין זה משנה לזרימת החיים ולכן האדם בעצם "חי" עם זה אבל אדם שאינו מתמודד עם זה והוא חי את השני בסבל שלו כיוון שהוא קרוב אליו ומאידך הוא לא חי את ההתמודדות היום יומית אלא רואה מהצד הוא המסכן הגדול וזה יותר קשה.
וכיוון שראיתי את זה על אימי שדאגה כל כך, אני יגיד לך מנסיוני בתחום זה שאימי התמודדה רק בגלל שהיא חשבה כל הזמן שאפשר לצאת מזה והיא הביאה כל מיני ספרים על תרופות אלטרנטיבית ורפואה פסיכולוגיות שעזרה יותר לה שהיא יודעת ומשוכנעת שמצב זה הוא עראי ואינו קבוע, וכיוון שאני הייתי במחקר על הסוכרת שבעצם תפקידו היה לעצור את ההתפתחות של המחלה ולכן זה נקרא שאני עדיין בירח דבש וכל שיפור ולו הכי קטן או הרגשה טובה ואיזון וכדו' היא אישרה לעצמה בתת מודע שהנה מה שהיא חושבת מתממש. ועל אף הוויכוחים שלי איתה שמבחינה טבעית אי אפשר להשלים דבר שנשבר וכי אם היה לאדם כליה והיא הפסיקה לתפקד וכי היא פתאום תתחיל לתפקד ואותו דבר כאן שהלבלב הפסיק לייצר אינסולין בגלל פגיעה בתאי הבטא איך אפשר לרפא זאת ובמיוחד ברפואה פסיכולוגית, אך היא התעקשה בכל זאת.

לגבייך, אני חושב שמחשבות של דיכאון ומכ מה שקשה לנו להתמודד בנסיונות שהבורא נותן לנו אנו נגיד שאין בורא, וכי זה קשור אחד לשני, ליבי ליבי איתך, אך בכל זאת הדבר הזה הרי נוגד את השכל והרי לכך ניתן הנסיון כדי לתקן "בנו" מה שהוא מסוים שחסר לנו והנסיון בעצם הוא התקדמות בשלבים כדי שנגיע לבניה עצמית מושלמת.
כתוב גם בתהילים "הצור תמים פעלו כי כל דרכיו משפט אל אמונה ואין עוול צדיק וישר הוא" שזה הולך על בורא עולם שנותן לנו נסיונות. ואומרים חכמי התלמוד ששונה דינו של הקב"ה מדין האדם, שבבית משפט לא מתחשבים במשפחתו ובקרוביו של הנאשם אל נטו בנידון ובאשמתו ובעונש שמגיע לו, אך הקב"ה "כל דרכיו משפט" וגם "אין עוול", הוא נותן את העונש או הנסיון בשיקלול של כל הנתונים כולל כל אלה שצריכים להצטער ולסבול שלהם גם זה חישול ונסיון. ואין כאן דברים חדשים בסוכרת בפרט.
אם את רוצה קצת לחקור בנושא הזה את יכולה להסתכל בספר "דעת תבונות" של הרמח"ל אחד מגאוני וחכמי הפרשנים ההשקפתיים בדורות האחרונים, ושם בתחילת הספר (ספר מאוד עמוק וקשה) הוא עושה כעין פולמוס בין השכל לנשמה ושם הוא מדבר על הנושא של "צדיק ורע לו ורשע וטוב לו" ואף שנושא הוא מהקשים ביותר כיוון שאת הגעת לרמה כזו שאת שואלת ותמהה על התנהלות העולם כדי לך להסתכל ולברר. ואני מברך אותך בדרך צליחה בזה.

אבל מנסיון אישי יש דבר שרק סוכרת יכולה לתרום לאדם, א. אדם שהשתלט עליה הוא בעצם סידר לעצמו סדר יום וכל הראש שלו עובד בצורה מסודרת וכל החיים יכולים בצורה כזו לזרום כיוון שהסיבה העיקרית שאנשים ונערים לא מצליחים היא בגלל שיום בא לי ויום לא בא לי, וזה מרגיל את האדם למשטר קפדני. ב. ודבר זה מביא את האדם לדבר הכי חשוב שזה הבגרות וההסתכלות עמוקה על החיים, אולי את לא מבינה מה אני מתכווין אך תדעי לך ששווה לקבל סוכרת בשביל זה אבל זכרי כל השקפת עולמו של בנך עם הזמן תשתנה, חיישני הזהירות שלו התפתחו וזה מאוד מועיל מחיים ובמיוחד הבגרות ואי הנהירה אחר כל מיני שטויות שהנוער היום מתעסק.

אקווה שאת תקראי את הכל והארכתי בזה לטובתך, ותגיבי לי מה דעתך בענין.

הרבה שטייגען! קורץ
חזור למעלה
שלומית

הודעהנשלח: 15/02/2010 ב- 21:59:49    כותרת הודעה: לישיבה בוחעאר שלום, תגובה עם ציטוט

נשמע שאתה באמת בחור נחמד, אבל לצערי אני כבר לא מסכימה עם מה שאתה אומר.
שים לב שאתה גדלת בחברה שונה, שבעצם הבסיס שלה הוא קיומו של האל. אצלך זה מסתדר עם השכל הישר. אצלי הכל התערער. זה באמת מעניין אותי הנושא של צדיק ורע לו, אבל אני לא מוצאת ולא אמצא שום היגיון בכך. מזדהה עם אימא שלך, גם אני כל פעם כשהילד מאוזן, חושבת אולי הוא מחלים... אבל יודעת גם שלא. שומעת על ניסים רפואיים ומקווה, אבל יודעת שבעצם לא.
תראה, הבן שלי מעולם לא נהה אחרי שטויות שאתה מתכוון אליהן. הוא לא צריך היה סכרת כדי להפסיק דבר שלא עשה.
מה שכן אפשר לומר שהסכרת גרמה לי, זה להעריך כל יום שעובר ואנחנו עדיין בעולם הזה, להעריך כמה חשובים החברים, להעריך את השיגרה וליהנות מדברים שפעם נראו מובנים מאליהם.
אה, וכמובן להזדהות יותר עם סבלם של כל בני האדם שלא שפר עליהם מזלם.
לילה טוב.
חזור למעלה
ישיבה בוחעאר 2

הודעהנשלח: 16/02/2010 ב- 20:48:05    כותרת הודעה: לישיבה בוחעאר תגובה עם ציטוט

ישיבה בוחעאר
חזק ואמץ! אני מזדהה ומסכים אתך בכל מילה

הרבה שטייגען!
חזור למעלה
ישיבע מאן

הודעהנשלח: 09/03/2010 ב- 17:32:48    כותרת הודעה: לשלומית תגובה עם ציטוט

תראי באמונה ובהשקפה אין ויכוח אבותינו לאורך כל הדורות האמינו וההשכלה והציונות והחילוניות הם שנו ועליכם מוטל להביא הראיה, בנוגע לענינו ראי הבדל ביננו לבינכם צר לי שעל יהודים אני כותב זאת בחינוך החרדי אין!!!!! לא אלימות לא סמים לא רציחות לא אלכוהול לא סכינים ואנו מקבלים אפי' מחלות כאלו באהבה אבל אני חושב שהפורום הזה צריך להתנהל בצורה ענינית ולא השקפתית אם באמת!!!!את רוצה לשמוע תשובה פני בבקשה לאנשים כמו הרב מרדכי נויגרשל שגר כמדומה בירושלים את יכולה לעלות בשידור כל שבוע ברדיו קול חי מבטיח לך שאם תרצי לשמוע תוכלי ,נבקש שוב בכל לשון של בקשה להתעסק רק עניני ולא השקפתי תודה ובהצלחה לכל המתוקים שלנו
חזור למעלה
שלומית

הודעהנשלח: 09/03/2010 ב- 20:17:07    כותרת הודעה: לישיבע מאן תגובה עם ציטוט

בחינוך החרדי אין אלימות, סמים, רציחות, אלכוהול, סכינים?
האם אתה חי בארץ ישראל?
האם קראת עיתון לאחרונה?
בכל מקרה, קשה לי להבין את דבריך מפאת הניסוח, וכן, אתה אכן נראה צדיק גדול ואני החילונית כופרת.
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 09/03/2010 ב- 20:39:21    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום למשתתפי הדיון,
אם ברצונכם, אני יכול לפתוח פורום נוסף בנושא הצדק והמוסר האוניברסלים על רקע מחלות כרוניות והשפעתן על אמונה, חזרה בתשובה וחזרה בשאלה במשפחות.
עם זאת, אני מעדיף שבפורום סוכרת סוג 1 ידברו סוכרת סוג 1.
תודה.
שלומית

הודעהנשלח: 09/03/2010 ב- 21:43:40    כותרת הודעה: לגדי, תגובה עם ציטוט

ראה את הנושא כסגור. קורץ
חזור למעלה
ישיבע מאן

הודעהנשלח: 15/03/2010 ב- 17:26:45    כותרת הודעה: תודה תגובה עם ציטוט

תודה לגדי שקבל את העמדה שצריך לדבר רק עניני ולשולמית לא אמרתי שאת הכופרת חברים כל ישראל ואני אוהב אותך כמו את המגזר שלי רק מה לעשות וכל המשנה ידו על התחתונה אבל ח"ו שלא תביני לא נכון כולנו אחים כולנו חברים חג שמח והרבה שמחה ואושר
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד
הקודם  1, 2
עמוד 2 מתוך 2

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |