אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת
 
 עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
האם ניתן לקבל סיייעת רפואית עבור ילד סוכרתי?

 
   עמוד ראשי -> שאלות נפוצות על סוכרת
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
עידית

מנהל


הצטרף בתאריך: 18/05/2005 ב- 16:57:03
הודעות: 1606

הודעהנשלח: 26/01/2010 ב- 14:32:49    כותרת הודעה: האם ניתן לקבל סיייעת רפואית עבור ילד סוכרתי? תגובה עם ציטוט

מי זכאי לסייעת רפואית בגן?
כיצד משיגים סייעת כזאת?
מתי הילד שלכם הפך להיות עצמאי?


רקע

הורים רבים מחפשים סייעת שתלווה את ילדם הסוכרתי במהלך שהותו בגן או בכיתה. נשאלות שאלות רבות בפורום בנושא זה.

העניין אינו מוסדר היטב והורים רבים נתקלים בקשיים במהלך ניסיונתהם לקבל סייעת רפואית.. אך החדשות הטובות הן כי הורים רבים הנחושים להשיג סייעת מצליחים לאחר מאבק להשיג אישור לסייעת.

ניתן להגיש בקשה לסייעת לצורך רפואי ממשרד הבריאות החל מכניסתו של הילד לגיל חוק חינוך חובה (הנע בין גיל 3 ל- 5: משתנה מרשות לרשות.) במידה והילד טרם הגיע לגיל זה ניתן לנסות ולהגיש בקשה לרשות המקומית. אפשר לפנות בבקשה להאריך את הסייעת גם לכיתה א. על פי הנכתב בפורום לפחות חלק מהעיריות מאפשרות להאריך את הסיעת עד לגיל 10.

פניה לסייעת חייבת להעשות לאחר פניה לביטוח לאומי לצורך קביעת אחוזי נכות וקבלת קצבת ילד נכה. את המיסמכים מביטוח לאומי תצטרכו לצרף לפנייה.

יש לפנות לאגף החינוך ברשות המקומית ולהגיש בקשה בצירוף מסמכים רפואיים עדכניים ודוח פסיכוסוציאלי מפורט. חשוב לפרט בנוסף את מספר השעות שהילד נמצא בתוך המסגרת החינוכית. הרשות המקומית מעבירה את הבקשה למשרד הבריאות, המחזיר תשובה בטווח של כחודש מרגע הגעת הבקשה אליו.

הבקשה מטופלת על ידי ועדה מקצועית (ועדת שילוב) הבודקת את מידת הזכאות והיקף השעות הנדרש (היקף השעות המקסימלי הניתן הנו 30 שעות שבועיות).

מציאת הסייעת והאחריות על הכשרתה הינה בידי הרשות המקומית, כמובן בשיתוף ותיאום עם המשפחה. ניתן לעיתים לקבל תוספת שעות באמצעות משרד החינוך לסייעת חינוכית.
לצערנו, לא תמיד ניתן מענה מלא לצרכים בהסדרים הקיימים. בכל בעיה ניתן לפנות לאגודה לסוכרת נעורים, המנסה לשפר ולהרחיב את הפתרונות הקיימים.

החוק

הבסיס לדרישה מעוגן בחוק החינוך מיוחד הנועד לאפשר לילד עם צרכים מיוחדים (עם לקות משמעותית ובעיות תפקוד קשות) להשתלב במערכת החינוך הרגיל. חוק זה נועד בעיקר לילדים עם מוגבלויות קשות מסוכרת אך ניתן לנסות ולהסתמך עליו.

הפניה נעשית לוועדת שילוב גני הילדים ומתבססת על ההנחיה מחוזר מנכל – "סמכותה של ועדת השילוב המוסדית לקבוע את זכאותו של תלמיד בעל צרכים מיוחדים ובעל לקות משמעותית להיכלל בתוכנית השילוב במוסד החינוך הרגיל". (חוזר מנכ"ל ישום חוק החינוך המיוחד ס"ו 8 (ב) ).

בקשה לשילוב הילד תיהייה מבוססת על הטענה כי - מתן התמיכה יאפשר לילד למרות בעיותיו התפקודיות להסתגל לדרישות של מסגרת החינוך הרגיל, להשתלב בה, להפיק תועלת מתכנית הלימודים הרגילה והנאה מחברת בני גילו.

הקריטריון לזכאות: תלמידים שיש להם תסמונות ומחלות נדירות וזקוקים להשגחה מתמדת עפ"י אישור של המוסד לביטוח לאומי.

בפניה לוועדה יש לצרף – אישור של רופא ילדים בעל ניסיון בהתפתחות הילד, בצירוף אישור בכתב של הביטוח הלאומי המעיד שהילד זכאי לגמלת ילד נכה ולניידות וזקוק להשגחה מתמדת.

סייעות יינתנו אך ורק אם יימצא כי רמת התפקוד של התלמיד מחייבת זאת, כדי לקדם את מידת עצמאותו ואת יכולתו של התלמיד לשמור על תקשורת ישירה עם הצוות החינוכי ועם חברת התלמידים. המורה או הגגנת היא האחראית על פעילות הסייעת.

מכיוון שהקריטריונים לקבלת סייעת הם אי היכולת לתפקד באופן עצמאי, כדאי בפנייה לציין כי: הילד אינו יכול לאכול ללא השגחה (יש צורך לספור פחממות ולהזריק אינסולין), הילד אינו יכול לעסוק בפעילות אינטנסיבית בחצר הגן ללא השגחה וכדומה.

תפקידה של הסייעת הרפואית לעזור לילד מבחינה רפואית. על ההורים לפנות לקבל סייעת לוועדת השילוב, על אף ניסיונות ההתנערות של משרד החינוך לתת תמיכה רפואית.

קישור רלבנטי –
http://www.be-portal.org/htmls/page_2379.aspx?c0=18168&bsp=18166

טיפים

להלן מקבץ של טיפים שנאספו בפורום במהלך השנים.

אמא:
אנחנו תושבי ת"א ואושרה לנו סיעת מגן חובה, הפניה היתה אל מחלקת הסיעות בעיריה, בה עוסקים גם בסיעות לחינוך מיוחד, בצירוף מכתב מהרופאה, אישור אחוזי הנכות שנקבעו ע"י המוסד לביטוח לאומי ומכתב שלנו, הפניה הועברה ע"י העיריה למשרד הבריאות והוא אישר את הסיעת אשר נחשבת לעובדת העיריה.


אמא:
בדקתי בערייה ונאמר לי כי לא צריכה להיות בעיה להאריך את הסיעת עד גיל 10.


אמא:
לקבלת סיוע במימון סייעת צריך לפנות למחלקת הרווחה במועצה/ עירייה. אנחנו קיבלנו סיוע מגיל שנה וחמישה חודשים מהמועצה המקומית, אבל אני שמעתי שהם חייבים לממן מגיל 3 (חינוך חובה), ולכן זה באמת תלוי במועצה עצמה ואם הם מוכנים לסייע לפני...
לגבי השעות: הבנתי מהעו"ס במועצה שאנחנו קיבלנו את כמות השעות המקסימלית (18 ש"ש), למרות שכבר שמעתי שיש ילדים שקיבלו יותר, אולי זה תלוי בגיל הילד. בכל אופן לפעמים צריך "להילחם" כדי לקבל את מה שמגיע (הגענו גם עד המנהל המחוזי של מח' הרווחה.
במקרה הסייעת שלנו, שכבר איתנו שנה שנייה, סוכרתית בעצמה כבר 13 שנה ומצאתי אותה דרך הסוכנת של משאבת האינסולין. הסייעת לא חייבת להיות בעלת רקע כלשהו בסכרת. כל אחד יכול בעצם ללמוד את הנושא, ללמוד לבצע בדיקות והזרקת אינסולין (אני למשל מעולם לא חלמתי שאדע לבדוק, לדקור או להזריק, בטח שלא לילדה שלי...) אנחנו חיפשנו בעצמנו את הסייעת ובמקביל המועצה חיפשה גם כן (דרך חברת כ"א), ומצאנו בסוף. כדאי לחפש דרך אנשים שמכירים כמו: משפחה, חברים, עבודה ואפילו דרך מרפאת הסכרת, הסוכנים וכיו"ב. בקיצור , תהיו חזקים ואל תוותרו !!!! . בהצלחה.

אמא:
משרד הרווחה אישר מספר שעות שבועיות עבור סייעת, שתלווה את בתי בת השנתיים בזמן שהותה במעון (כ-4 שעות ביום). לאחר ההתלהבות הראשונית מקבלת האישור המיוחל, מסתבר שיש קושי גדול למצוא חברת כח אדם שתסכים להעסיק את הסייעת, אותה איתרתי בכוחות עצמי ואף הונפק לה אישור מ"שניידר", לאחר הדרכה. אודה לקבלת מידע וסיוע באיתור חברת כח אדם שמטפלת בנושאים כגון אלה
תשובה:
תבררי בחברת מט"ב . מט"ב היא גם עמותה ופועלת בכל הארץ.
חוץ מזה תבררי ב מחלקת החינוך או הרווחה ברשות המקומית בה את גרה הם מעסיקים סיעות דרך עמותות שונות. או לחילופין אולי הם ידעו לאן להפנות אותך אם לא בנוסף תבררי עם משרד הרווחה אם ניתן להעסיקה דרך חברות הסיעוד המוכרות על ידי ביטוח הלאומי וגם על ידי הרווחה.

אמא:
למיטב הבנתי סיעת מהעריה ניתן לנסות ולבקש כאשר מדובר בגן עירוני. אם מדובר במוסד פרטי אז העירייה אינה מעורבת. משרד החינוך אינו מעורב בגילאים אלה. אפשר לנסות לפנות לעובדת הסוציאלית במשרדי האגודה הישראלית לסוכרת נעורים ולשמוע את דעתה. קישור לאתר האגודה ישנו בעמוד הקישורים של "מתוקים".

אמא:
רציתי לשמוע מהורים בעלי נסיון, באיזה גיל הילדים מתחילים להיות עצמאיים בתפעול המשאבה ומתן הבולוסים?
תשובה:
הבת שלי אובחנה כסוכרתית קצת לפני גיל 6 . זה מה שאני זוכר.
- גיל 6 וקצת - התחילה למדוד סוכר באופן עצמאי
- גיל 7 הכניסה את המזרק לבד והזריקה.
- גיל 8 התחילה לשאוב אינסולין (תחת פיקוח) ולהזריק
- גיל 9 התחילה לקבוע עצמאית את מינוני האינסולין - לצורך הורדת רמות סוכר, שעתיים אחרי הארוחה (בולוסים)
- גיל 10 - התחילה לספור פחממות ולחשב מינוני אינסולין לצורך כיסוי ארוחות.
- גיל 11 - מתפעלת את המשאבה באפן עצמאי כולל החלפת פרפרית וטעינת המשאבה.

ולמרות זאת האחריות עדין משותפת. כלומר איזון סוכרת זוהי משימה מתישה לילד. כשיש לנו הזדמנות אנחנו תמיד מסיעיים בכל. אפילו במדידות סוכר. כולל התקנת המקלון, הבאת הציוד וכו. בלילות כמובן האחריות המוחלטת היא שלנו. אלא אם היא ישנה מחוץ לבית.
.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> שאלות נפוצות על סוכרת
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

 
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה


הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתךמתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Powered by phpBBHeb © 2002 phpBBHeb