אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
מכבי: 80% מהחולים סובלים מחוסר בוויטמין D
עבור לעמוד
הקודם  1, 2, 3  הבא

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 08/05/2010 ב- 12:30:33    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קיראו התכתבות בקישור http://www.metukim.co.il/forum1/viewtopic.php?t=7912
שימו לב לתאריך ההתכתבות. זו אותה תקופה של השנה.
ג

הודעהנשלח: 08/05/2010 ב- 14:03:44    כותרת הודעה: שאלה לגדי תגובה עם ציטוט

השבוע קיבלתי את תוצאות הבדיקות של בני ורמת ויטמין ה-D בדמו הינה 28 כשהערכים במכבי נעים בין 10-100 הרופא אמר שאין צורך בתוספת.

השאלה היא האם צריך להוסיף ויטמין? ואם כן כמה? (חשוב לציין שבני הוא בהיר מאוד עים עיניים ירוקות).

אני אשמח אם תוכל לפרט כמה עליי להוסיף גם בחורף.

תודה מראש
חזור למעלה
שלומית

500

הצטרף בתאריך: 04/04/2010 ב- 15:23:49

הודעהנשלח: 08/05/2010 ב- 17:27:45    כותרת הודעה: מה שהבנתי מהכתוב, תגובה עם ציטוט

זה שיתכן ויש השפעה לויטמין D על כמות האינסולין הנצרכת.
אני מסיקה מכך, שאם אכן הויטמין D נספג בגוף ובדיקת דם תראה עליה, גם בדיקת C פפטייד תראה עליה, אבל כל זה הוא זמני בלבד.
ולפי מה שסתם אחד כתב, יתכן שזה בכלל לא זה, אלא הכל התחיל באיזה היפו שלא תפסנו בלילה, ויש שרשרת היפואים שבאה כתגובה.
דרך אגב, היום למרות הקטנת הבאזל, היו שני היפואים, התקשרתי לרופאה כוננית, והורדנו עוד יותר באזל וגם בולוסים.
סיפרתי לה שהדבר שהשתנה הוא שהתחלנו ויטמין D. היא בדקה שאנחנו לא עוברים את ה 400 יב"ל ואמרה שההיפואים לא קשורים לויטמין. יש לציין שזאת רופאה מומחית.
אני מבולבלת מכל זה, אבל כמובן שנמשיך ליטול את הויטמין. ממילא חסר לו.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
גדי

Site Admin

הודעהנשלח: 08/05/2010 ב- 18:21:04    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ציטוט:
ואמרה שההיפואים לא קשורים לויטמין. יש לציין שזאת רופאה מומחית.
. ולאיזה תשובה ניתן היה לצפות?
אם היא הייתה אומרת שזה מהויטמין, הרי שזו הודאה שלויטמין יש אפקט על תצרוכת האינסולין.
כל עוד הסברה שויטמין D אינו משפיע על תצרוכת האינסולין לא נשללה במחקר מבוקר כפול סמיות, היא אינה יכולה לומר זאת. כפי שההיפך לא הוכח במחקר מבוקר כפול סמיות. בינתיים המחקרים התצפיתיים (עונתיות) על תצרוכת האינסולין מרמזים דווקא על השפעת הויטמין. כמו כן, המחקרים חדשים על מינונים גבוהים בטרשת נפוצה מראים שיש השפעה של ויטמין D על מצב דלקתי. סוכרת נעורים כידוע היא למעשה דלקת כרונית של תאי הביתא.
ציטוט:
היא בדקה שאנחנו לא עוברים את ה 400 יב"ל
. על פי הנחיות משרד הבריאות, הקצובה המרבית ליום אחרי גיל שנה היא 25 מק"ג שזה 2000 יב"ל. אז למה "חס וחלילה" שלא תעברו את 400 היחידות. היא לא קראה למשל שתינוק קיבל 2 טפטפות ליום (כ-12000 יב"ל) במשך 7 שבועות ולא קרה לו כלום כאן . היא כנראה לא קראה את המחקרים המצוטטים במאמר בטיחות ורעילות של ויטמין D. איני מצפה לדבר מרופאים "מומחים" שעוסקים בטיפול שגרתי.
שימו לב עד כמה מגוכחת התצרוכת המרבית שעל פי משרד הבריאות. לתינוק בין יומו עד גיל שנה (ששוקל נניח בין 3 ל-15 ק"ג) מומלץ 400 יב"ל. לבוגר (יכול לשקול פי 10 או 20 מהתינוק) הקצובה המרבית - 2000. אין כאן פרופורציה.

תשובה לג'
לדעתי יש לשמור על רמת מינימום של 40ng/ml. המלצתי הכללית:
המלצת "אצבע" שלי לישראלי "ממוצע" בוגר היא:
בתקופה שבין סוכות לפסח 2000 יב"ל ליום. בתקופה שבין פסח לסוכות 1000 יב"ל.
נוער: 1500 חורף, 750 קיץ
ילדים: 1000 חורף, 500 קיץ.
לדעתי אלו הם מינונים בטוחים שכפופים למינונים המרביים שמגדיר משרד הבריאות וישמרו על מינימום של 40ng/ml ברוב האוכלוסיה.
סכרתי ותיק

500

הצטרף בתאריך: 22/09/2009 ב- 21:05:13

הודעהנשלח: 08/05/2010 ב- 21:18:41    כותרת הודעה: שווה לנסות תגובה עם ציטוט

לדעתי, מי שעושה בדיקות תקופתיות (כל 3 חודשים לפחות), אין לו מה לחשוש מעודף ויטמין D.
חזור למעלה
שלומית

500

הודעהנשלח: 08/05/2010 ב- 21:32:27    כותרת הודעה: מצרפת את הכתבה תגובה עם ציטוט

שקראתי, אשר גרמה לי להסתייג ממתן גבוה של ויטמין D לפחות בשלב זה
http://www.infomed.co.il/questions/q_050702_3.htm
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 08/05/2010 ב- 21:53:51    כותרת הודעה: זה באמת מבלבל תגובה עם ציטוט

דרושה כמובן תגובה של גדי בנושא.
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 08/05/2010 ב- 23:24:45    כותרת הודעה: תגובה של אנדוקרינולוגית בתפוז תגובה עם ציטוט

די נרגעתי לאחר שקראתי את התשובה הבאה:

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=532&MessageId=130405336
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הודעהנשלח: 09/05/2010 ב- 00:11:51    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני יודע לנמק את מה שאני חושב על בסיס ציטוטי מחקרים שאני מביא, ואני חושב שהבאתי מספיק מחקרים כולל המחקר בפינלנד שבו הושוו מקרי סוכרת נעורים בין ילדים שקיבלו 2000 יב"ל ליום בשנת חייהם הראשונה לילדים שלא קיבלו. איני יודע להסביר מה שאחרים כותבים.
רק כדי שתבינו כמה מגוכחת מערכת הבריאות, כילד תל אביבי לשעבר הייתי שורץ על שפת הים כל ימי הקיץ, החופשות, והחגים. כמובן ללא כל חוסמי קרינה. בנוסף, מישהו במערכת הבריאות (כנראה שהיה רופא אירופאי לשעבר) החליט שילדי ישראל באשר הם צריכים לקבל כף שמן דגים ליום (מכילה כ-1500 יב"ל). אז בנוסף לאלפי או עשרות אלפי יחידות שעורי היה מייצר ביום קיץ על שפת היום או כשהייתי משחק כדורגל עם חצי גוף חשוף קיבלתי גם כ-1500 יב"ל ליום. אבל ככה החליט מי שהחליט במערכת הבריאות.
ולגבי תשובת האנדוקרינולוגית בתפוז, מחקר מראה שתעסוקה בתנאי חום מייבשים (לאו דווקא בשמש) גורמת לאבנים בכליות. סיסמת כל האורולוגים למניעת אבנים בכליות היא לשתות הרבה מים ולא להמנע מחשיפה לשמש או מויטמין D. לפי המודל שויטמין D אצל המצילים גרם לאבנים בכליות, כל ילדי תל אביב שגרו קרוב לים ושרצו בים כמוני בזמנו היו צריכים לפתח אבני כליה. ובודאי שעם תוספת שמן הדגים שקיבלתי, ההיתי כבר יכול לבנות וילה מהאבנים שכליותי היו צריכות לייצר.
ובכן לא אני, וכל בני כיתתי או חברי לגן הילדים שאוח חיינו היה כמעט זהה לא ייצר אף לא גרגיר קט של אבן.
אגב, יש לי מצגת בנושא ויטמין D שרציתי לנצל את המפגש. אך מפאת קוצר הזמן לא הצלחתי. אשמח להציג את הנושא ולענות לשאלות במידה ויהיה מתנדב שיכול לתת מקום ומינימום סביר של אנשים שיבואו.
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 09/05/2010 ב- 00:41:51    כותרת הודעה: שווה לעשות מחקר על זה.. תגובה עם ציטוט

ראו קטעי וידאו מעניינים מיוטיוב בנושא ויטמין D:

http://www.youtube.com/watch?v=ODhi7qm7Ryk

http://www.youtube.com/watch?v=wTtmvMvgfl0&feature=PlayList&p=A6B90B5EC51ADE58&playnext_from=PL&playnext=1&index=22

http://www.youtube.com/watch?v=kfa_z0KTwDo&feature=related

מעניין כמה עולה לערוך מחקר על תועלת בצריכה של ויטמין D בסוכרתיים מסוג 1.
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 09/05/2010 ב- 04:31:07    כותרת הודעה: לחצו על F5 אם אתם מקבלים הודעת שגיאה תגובה עם ציטוט

אם אתם נכנסים לקישורים שנתתי ומקבלים הודעת שגיאה כלשהי, לחצו על F5 במקלדת שלכם, כדי לעשות REFRESH והבעייה תיפטר.
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הודעהנשלח: 09/05/2010 ב- 05:47:57    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ולמי שאינו מבין אנגלית,
קישור ראשון עם תרגום. ויטמין D ומניעת סוכרת נעורים
תמצית ההרצאה שבקישור השני. האם ויטמין D יכול למנוע סוכרת
שלומית

500

הודעהנשלח: 09/05/2010 ב- 07:42:00    כותרת הודעה: טוב, אז ככה, תגובה עם ציטוט

היום הייתי עם בתי הקטנה אצל רופא הילדים.
בין היתר, כמובן שגם לה חסר ויטמין D.
רופא הילדים, הרופא האנושי ביותר שפגשתי, הראה לי צרור מאמרים בנושא הויטמין המדובר. הטרנד החדש, הוא אמר לי.
בתי בת 5 והוא המליץ לה על 3 טיפות ביום.
בדקתי וראיתי שזה שווה ערך ל 600 יב"ל.
כלומר, עכשיו אני יכולה לומר שאם ילדה קטנה תקבל 600 יב"ל, אין סיבה שהגדולים לא יקבלו 800 יב"ל. מהיום אני מגדילה את המינון.
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 09/05/2010 ב- 08:17:35    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלומית
גם בני בן 5 ואני נותנת לו טיפה אחת מויטמין שקניתי בעצמי מהסופרפארם.
לא הבנתי האם יש שני סוגי ויטמין D?
גדי הזכיר משהו כמו ויטמים D אנלוגי שחייב מרשם רופא.
האם הויטמין שקניתי הוא הוא הויטמין הנכון?

גדי
הילדות שלי בגיל ההתבגרות רוב הזמן מול המחשב והטלויזיה ,נתתי להם הוראה לצאת החוצה לגינה ולהחשף לשמש ישירה.
מהי הכמות המינימלית שהן צריכות להיות חשופות כל יום בהנחה שהם לא לוקחות תוספי תזונה?
מהו היחס בין ישיבה בצל לבין שמש ישירה.
חזור למעלה
שלומית

500

הודעהנשלח: 09/05/2010 ב- 09:20:29    כותרת הודעה: אני קניתי ויטמין ללא מרשם רופא תגובה עם ציטוט

צריך להסתכל במינון כמה כל טיפה מכילה. במקרה של הילדים הקטנים, טיפה אחת מכילה 200 יב"ל. אני מתחילה לתת 3 טיפות, בהוראת רופא!
במקרה של הגדולים, יש סוכריות מציצה שניתן גם לבלוע בטעם פירות, טעימים. כל סוכריה היא 400 יב"ל. מהיום אתן 2.
למרות ששאלת את גדי, אכתוב לך את דעתי.
אני די חוששת מחשיפה ישירה לשמש כי חונכתי שהשמש מסרטנת. לכן, דוקא מעדיפה את הויטמין כתוסף, ככה אני גם אדע כמה הילדים שלי קיבלו בוודאות ולא רק אשער.
נראה לי שהויטמין הזה מאוד חשוב, וחבל שלא גילו לנו קודם, גם אם לא יעזור למרפא, אולי הוא יקפיא את המצב ויציל מסיבוכים עתידיים???
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הודעהנשלח: 09/05/2010 ב- 09:37:44    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום אמא לסוכרתית,
יש לי דעה שהאנלוג של ההורמון הפעיל של הויטמין יכול לעזור בצורה כלשהי לריפוי. אך הוא לא כאן בעניין ואיננו דנים בו, אלא בויטמין הפשוט שנמכר ללא מרשם.
לגבי חשיפה, ראי טבלה כאן.

לשלומית,
מאחר ואתם נמנעים משמש אני מציע להקפיד על בדיקות תקופתיות של רמת הויטמין.
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 09/05/2010 ב- 10:29:40    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גדי שלום
בבקשה תרחיב מעט על הויטמין האנלוגי וההבדל בינו לבין ויטמין D שקונים בסופר.

אתה טוען שהויטמין האנלוגי מסייע בריפוי ,אם כך כדאי לקחת את כל הילדים לבדיקות נוגדנים,דבר שנמנעתי ממנו לעשות עד כה.
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הודעהנשלח: 09/05/2010 ב- 10:42:33    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום אמא לסוכרתית,
איני "טוען". יש הבדל בין טענה לדעה. לפי מחקר כאן אני מעריך שיש לאנאלוג של ההורמון אפקט ריפויי. אני בספק אם תמצאי רופא על פני כדור הארץ שירשום למישהו את התרופה אלפא D3 (שמשמשת במקור לטיפול בבעיות בעצמות) על בסיס נוגדנים שנמצאו אצלו. כפי שראית במאמר, הטיפול באלפא D3 ניתן במסגרת ניסוי ולא טיפול שגרתי.
גדי

Site Admin

הודעהנשלח: 09/05/2010 ב- 11:04:45    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אגב,
אם רוצים להגיע למצב של נזק מהויטמין, צריך לקחת משהו כמו 2 מיליון יב"ל ליום. http://www.foxnews.com/story/0,2933,591657,00.html
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 09/05/2010 ב- 11:10:20    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גדי

1.האם לאלפא D3 יש תופעות לוואי מסוכנות?

2.האם לא עדיף השיזוף על פני הויטמין?סה"כ השמש היא המקור הטבעי ולא התוספות המלאכותיות.
32.האם גוון עור 3 מתאים לעור לבן ללא נמשים שמשתזף בקלות,מקבל אדמומיות רק אחרי חצי שעה בשמש ישירה?

4.על פי חשבון שעשיתי לעור גוון 3 צריך 102 שעות שנתיות של החשפות מלאה לשמש ,בהנחה שבחורף הילדים כמעט ולא נחשפים לשמש בגלל בגדים ארוכים נשאר לבזבז את ה 102 שעות רק בחצי שנה,דבר שמשאיר אותנו ב 34 דקות חשיפה כל יום בחודשים מאי עד דצמבר.
זמן ארוך מדיי לילדים שמחוברים למחשב.

נולדתי במדינה אירופאית ,ואני זוכרת את אימי לוקחת אותי למכון שיזוף על פי הוראת רופא.
מה דעתך על התקנת מנורות שיזוף מתחת לשולחן המחשב? צוחק
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 09/05/2010 ב- 12:07:01    כותרת הודעה: ביציי חופש תגובה עם ציטוט

גדי
קראתי מעט על ויטמין D3,מייצרים אותו מבעלי חיים שנחשפו לשמש.
מקורות של ויטמין D נמצאים בכבד עוף או בקר ובביצים וחלב.
נתקלתי במאמר ב metaplim.co.il/a.asp?a=12244
הטענה היא שתרנגולות מטילות מגודלות בסוללות ואינן חשופות לשמש,ומכאן תכולת הויטמין D בביצה נמוכה.
ברוב המחלבות בארץ מגדלים פרות במקומות מוצלים,אם כך גם לחלב פרה יש תכולה נמוכה של ויטמיןD.
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הודעהנשלח: 09/05/2010 ב- 16:47:44    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום אמא לסוכרתית,
1. איני מכיר את תופעות הלואי של אלפא D3 (עלון לצרכן http://www.health.gov.il/units//pharmacy/trufot/alonim/3134.pdf)

2. בהקשר הספציפי של ויטמין D, איני יודע אם קליטה מהשמש עדיפה על תוסף דרך הפה או להיפך. מבחינה התפתחותית, אנו בנויים כנראה לקבל את הויטמין גם דרך הפה ודרך השמש. הדובים הצפוניים שחיים לרוב בחוסר שמש מקבלים את הויטמין מדגי הסלמון http://www.youtube.com/watch?v=0NcJ_63z-mA
אך דגי הסלמון שאנו רוכשים מגודלים בבריכות דלים בויטמין D עד כדי רבע או עשירית ממה שיש בדגים המתרבים בטבע. וזה מרמז לך על הודעתך הנוספת בנושא ביצי החופש.
מלבד ויטמין D, אור השמש משפיע כנראה גם על מצב הרוח ע"י השפעה על ייצור סרוטונין. איני יודע מה עוד מושפע מאור השמש. בכל אופן, איני חושב שזה נכון לפתח פוביית שמש רק בגלל שבכמה עשרות שנים אחרונות התפתחה תעשיית מיליארדים של חוסמי קרינה. אני מציע להיזכר שהשמש מלווה את כדור הארץ והמין האנושי מיום היווצרו. לדעתי, חשיפה מבוקרת תוך כדי ביקור תקופתי אצל רופא עור כדי שיראה אם אין נקודת חן שמתפרעת מהווה פשרה טובה ביחסים שבין סיכון לתועלת.

3. אל תנסי לחפש מתמטיקה מדוייקת בנושא השיזוף. בדרך כלל אנשים מכירים את עצמם ואת ילדיהם. העיקרון הוא שלא לפתח אדמומיות.

4. גם כאן, אל תנסי לחפש מתמטיקה מדוייקת. יש כל כך הרבה גורמים שמשפיעים. אפילו לאחרונה קראתי שיכולה להיות השפעה לאופן הרחצה שלנו (עם סבון/ בלי סבון) וחוזק הקרצוף של העור לאחר החשיפה. זה עדיין לא הוכח. לכן לפי הממוצעים שראיתי באוכלוסיה ובילדים וכמה נוסחאות אצבע שמצאתי אני מציע שילדים יקבלו בקיץ 500 יב"ל ליום ובחורף 1000.
לגבי נורות שיזוף, יש כמה מחקרים אחרונים שמצביעים על אפשרות של סיכון מוגבר לסרטן העור ממנורות שיזוף ויש מחקרים הפוכים. תלוי כמובן בגוף שמימן את המחקר מחייך. לא הייתי בונה על נורות שיזוף.

בנושא ביצי החופש והחלב, זה נראה הגיוני שתיהיינה רמות נמוכות של הויטמין בתוצרים אלה. למיטב ידיעתי, בחלב המועשר מכניסים את הויטמין D באופן מלאכותי. אבל לא לסמוך על הכמות שיש שם. צריך לשתות כמה ליטרים של חלב מועשר ביום כדי להגיע ל-500 יב"ל.
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 10/05/2010 ב- 08:18:29    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גדי שלום
תודה לתשובתך.
אני מסכימה איתך בנושא החשיפה לשמש,אני חושבת שלא תמיד צריך להקשיב ל "מומחים" שמנסים למכור לנו חוסמי קרינה תוך כדי מסע פירסום נגד קרינת שמש טיבעית ולא מזיקה.
אני חושבת כמוך שכל דבר צריך להיות בפרופורציה,חשיפה מסוכנת לשמש היא חשיפה שלאחריה העור נהיה אדום ומתקלף.
מה שמצחיק אותי,באחד מהטיולים הכיתתיים שהצטרפתי בתור הורה מלווה הייתה ילדה אתיופית שמרחה את פניה וגופה בשיכבה נדיבה של קרם שיזוף עם דרגת הגנה מקסימלית.
מצחיק לא?
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 10/05/2010 ב- 08:47:51    כותרת הודעה: מכון שיזוף על פי הוראת רופא? תגובה עם ציטוט

בחיי, לא ידעתי שיש מדינות בהם רופאים שולחים אנשים למכון שיזוף המום

על אילו שנים מדובר? ידוע לך האם גם היום נהוג לעשות את זה שם?

אגב, האם לבנך בן ה5 שהזכרת ביצעתם בדיקת ויטמין D?
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 10/05/2010 ב- 08:55:12    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לסוכרתי ותיק
במדינות קרות שהקיץ שלהם נראה כמו החורף שלנו נהוג גם היום לשזף את הילדים במנורות שיזוף בנוסף למתן ויטמין D.
בילדותי סבלתי מרככת ובעיות אף אוזן גרון חמורות ואימי הייתה לוקחת אותי למכון שיזוף בבית חולים כדי להשתזף.
כל הבעיות הנ"ל נעלמו ברגע שעלינו ארצה.
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד
הקודם  1, 2, 3  הבא
עמוד 2 מתוך 3

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |