אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
חדש! השוואה: בין משאבת ANIMAS(אנימס) למשאבת MINIMED(מינימד).
עבור לעמוד
1, 2, 3  הבא

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
חמוץ\מתוק !

הודעהנשלח: 19/05/2010 ב- 20:41:11    כותרת הודעה: חדש! השוואה: בין משאבת ANIMAS(אנימס) למשאבת MINIMED(מינימד). תגובה עם ציטוט

שלום לכולם ..קורץ
השוואה זאת נעשת לטובת חולי סוכרת שמתלבטים בין 2 המשאבות  ANIMAS ו-MINIMED ..
*אין פה התייחסות למשאבת DANA מכיוון שהיא פחות טובה מאנימס ומינימד ולכן אין פה תחרות .
נתחיל בהשוואה :
מינימד = יתרונות :
1.בעלת חיבור לסנסור(מד סוכר רציף).
2.בעלת מבחר SKINS לשיפור מראה המשאבה (מומלץ לילדים!!)
3.שתי גדלי משאבות - הראשונה מכילה 176 אינסולין(לילדים ובני נוער שצורכים כמות יחסית קטנה של אינסולין ליום) והשנייה מכילה 300 אינסולין(בד"כ מתאים לאנשים שצורכים כמות גדולה של אינסולין).
4.שלט אלחוטי לנתינת בולוסים מרחוק (לשמירה על דיסקרטיות)
5.ניתן להשיג את המשאבה במס' צבעים: כחול-ים , סגול ,שקוף , ורוד ושחור ..
6.קלה מאוד להפעלה.
7.לחצנים רכים ונוחים.
8.קליפס .
אנימס = יתרונות :
1.עמידות למים .
2.עמידה לנפילות חזקות .
3.קטנה,דקה ויחסית יפה לשאר המשאבות .
4.מכילה 200 אינסולין .
5.ניתן להשיג את המשאבה במס' צבעים: כחול , שחור , אפור-כסף , ורוד וירוק .
6.לחצנים נוחים אך לא כמו של מינימד וזה בגלל האטימות למים .
7.סט עירוי מלא (חד פעמי,מתכלה) : האקדח והפרפרית באריזה אחת ! (מומלץ,ללא כאב!!).
8.קליפס מובנה שניתן לשליפה .
9.לחצן על דופן המשאבה לנתינת בולוסים ע"י לחיצה ללא הוצאת המשאבה .

-נתתי רק יתרונות(שאני יודע)מכיוון שאני לא רוצה לציין חסרונות וע"י כך להראות עדיפותי למשאבה האחרת .
אבל אשמח מאוד שתתנו יתרונות+חסרונות נוספים מנסיון ותכתבו את סוג המשאבה בהם אתם משתמשים ..
תודה
קורץ
חזור למעלה
נתן

הודעהנשלח: 22/06/2010 ב- 22:51:00    כותרת הודעה: משאבות תגובה עם ציטוט

בדיוק בימים אלה אני בהתלבטות בין שתי המשאבות .

במה בחרת בסוף ?
חזור למעלה
המתעניינת

הודעהנשלח: 12/07/2010 ב- 15:35:40    כותרת הודעה: השוואה בין משאבות תגובה עם ציטוט

לחמוץ\ מתוק
ולכל המשתתפים בפורום שלום!

ערכת השוואה בין שתי משאבות.
אני מבינה שיש עוד מספר משאבות מה היתרונות והחסרונות שלהן?
מה עם משאבה - "דנה" ? מדוע פסלת אותה?
היא קומפקטית קטנה שוקלת פחות מכולן ויש לה עוד יתרונות.

המתעניינת סימן שאלה
חזור למעלה
טל

הודעהנשלח: 18/07/2010 ב- 12:22:32    כותרת הודעה: אנימס תגובה עם ציטוט

שלום למתעניינת,
בני עידו חלה בסוכרת לפני שנתיים.
לאחר חצי שנה ערכתי סקירה לגבי המשאבות למדתי עליהן דרך האינטרנט וכו'...
וסוף בחרנו באנימס.
אני יכולה לספר רק מנסיוני:
לאחר שנה וחצי - לא נצפתה שום תקלה.
עידו למד בקלות לתפעל אותה ושולט יותר טוב מאיתנו בכל האפשרויות שהיא מזמנת.
לא נתקלנו בקשיים גם בהחדרת הפרפרית אם כי לעיתים בכ"ז קצת כואב לו...
אבל הבנתי שבמשאבות אחרות כואב יותר...
השרות מעולה !!!
נציג אנימס - בחור מקסים ביותר בשם ישראל שזמין לכל מבוקשינו.
החסרון הגדול שכולם מייחסים למשאבה - לא מתחברת למד סוכר רציף
אבל גם ככה עידו לא מוכן לשמוע על התחברות שכזו...גם ככה קשה לא להיות מחובר לעירוי ולמשאבה, אז להיות מחובר לעוד משהו? מבחינתו לא יקום ולא יהיה.
מקווה שתבחרי בסוף את הטוב ביותר בשבילך.
חזור למעלה
נתן

הודעהנשלח: 21/07/2010 ב- 06:30:38    כותרת הודעה: . תגובה עם ציטוט

שכחתי לשאול את נציגי החברות,

באיזה מהמשאבות יש תאורת לילה ?

מחייך
חזור למעלה
שלומית

500

הצטרף בתאריך: 04/04/2010 ב- 15:23:49

הודעהנשלח: 21/07/2010 ב- 15:56:00    כותרת הודעה: נתן שלום, תגובה עם ציטוט

אני לא יודעת מה לגבי תאורת לילה, אבל היות ואני מסיקה שטרם בחרת במשאבה, תיכנס לפורום באתר של האגודה, ותראה שם ביקורת שלילית על משאבת אנימס.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
סכרתי ותיק

500

הצטרף בתאריך: 22/09/2009 ב- 21:05:13

הודעהנשלח: 22/07/2010 ב- 20:56:54    כותרת הודעה: במינימד יש תאורת לילה תגובה עם ציטוט

במשאבת מינימד יש תאורת לילה.
חזור למעלה
שמוליק

הודעהנשלח: 25/07/2010 ב- 08:29:45    כותרת הודעה: מה המחירים של ההחזקה של המחשירים לא רשמתם תגובה עם ציטוט

רציתי מאוד לדעת כמה עולה החיבור לגוף והמזרק שמעיה איתו יחד
במינימד עולה 176 שקלים רק התוספים ללא הסוללה של המחשיר
כמה עולה במחשיר השני
חזור למעלה
ג'ואי

הודעהנשלח: 11/08/2010 ב- 00:49:56    כותרת הודעה: גם באנימס יש תאורת לילה תגובה עם ציטוט

יתרונות נוספים לאנימס:
- הזלפה רציפה גם במינונים מאוד קטנים. משמעותי במיוחד לקטנטנים.
- גם לאנימס יש Skins לפחות זמין מהאתר בחול (לא בדקתי בארץ)
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 11/08/2010 ב- 10:34:17    כותרת הודעה: המחירים אצל כולם דומים תגובה עם ציטוט

ג'ואי. ההודעה שלך היא דוגמא מצויינת מדוע אינני ממליץ לבחור משאבה על בסיס קריאה של גולשים "מבינים" ו"מנוסים" באינטרנט.

גם במינימד יש הזלפה במינונים קטנים" 0.025 וכבר שנים שיש למינימד בארץ סקינים למשאבה.
חזור למעלה
ג'ואי

הודעהנשלח: 11/08/2010 ב- 17:26:18    כותרת הודעה: "מבינים" ו"מנוסים"? תגובה עם ציטוט

מסכים שמסוכן להקשיב לגולשים "מבינים" אבל אפשר וכדאי ללמוד אלו שאלות לשאול את הסוכנים. ההזלפה במינונים קטנים קשורה לא רק למינון אלא לקצב. אנימס בבאזלי של 0.025 מזליפה 4 פעמים בשעה. מינימד לפי כל מה שידוע לי פחות פעמים כך שיש פחות רציפות במתן האינסולין.

לגבי סקינים בהינתן ומדובר במוצר קוסמטי אני לא רואה בעיה בהזמנה דרך האינטרנט אפילו שסביר שיש בארץ . האמת שיש לבתי (כיום בת 8 ) מזה זמן רב והיא השתמשה בזה אולי פעמיים....
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 11/08/2010 ב- 18:58:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גימיקים טכניים כביכול שאין להם כל משמעות.
כבר במאמר זה (2003) הראיתי שאפשר לתת פולס אינסולין רק פעם בשעה כי בפעולת סכימה (אינטגרל) של פעילות האינסולין, מתקבלת רמה רציפה של אינסולין אפילו שההזלפה נעשית אחת לשעה.
הסבר:
כאשר המשאבה מזליפה אינסולין, רמת האינסולין אינה עולה ונופלת באופן מיידי אלא כידוע אנו מקבלים שיא לאחר כשעה ולאחר מכן דעיכה הדרגתית שנמשכת כשעתיים (אלה הם זמנים מאד לא מדוייקים והם משתנים בין סוכרתי לסוכרתי ובין איזור הזרקה לאזור אחר). לכן, לאחר השיא של השעה, כאשר מתחילה דעיכה של רמת האינסולין מההזלפה הקודמת, מתחילה עלייה של רמת האינסולין מההזלפה שאחריה. כך שאנו מקבלים רמה די רציפה אפילו אם ההזלפה נעשית אחת לשעה. בודאי שתהיה רציפה אם תהיה הזלפה אחת לחצי שעה.
במאמר הנ"ל אני גורס שיש צורך בהזלפות גדולות יותר במרווחי זמן גדולים יותר כדי ליצור לחץ שיפרוץ תחילתה של התקרשות דם או הידבקות תאים באיזור ההחדרה. ולדעתי העניין של הזלפה רציפה כביכול הוא מיותר.
לדעתי הזלפה לא רציפה (כמו שאומרים הרבה אנשי מחשבים)
it's not a bug, it's a feature.
אין לדעתי חשיבות לכך שמשאבה X מזליפה פעמיים בשעה ומשאבה Y מזליפה 4 פעמים בשעה. אם מחר תצא משאבה שמזליפה 500 פעמים בשעה זה לא יתרום דבר וחצי דבר (אולי למכירות בזכות הגימיק).
לגבי סקינים - לא לכל גולש יש כרטיס אשראי בינלאומי ומוכן להקליד את מספרו על דף באינטרנט. יש משמעות לאפשרויות כאן בארצנו.
ג'ואי

הודעהנשלח: 11/08/2010 ב- 20:40:11    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קראתי את מאמרך כבר ב2003 ולמרות שהתרשמתי מהטיעונים אז כהיום נותרתי לא משוכנע. עובדתית Animas עובדת יותר טוב עבור בתי ממשאבות אחרות שניסינו. אין ספק שאחרים מרוצים ממינימד. אני עדין מאמין שלרגישים מאוד לאינסולין ההזלפה המאוד רציפה עדיפה במיוחד בנקודות השינוי בקצב בזאלי. אך אין להכחיש שלא נראה שהרופאים מאוד מתרגשים מנושא זה.
הפיתרון האמיתי הוא מציאת מרפא ולא ויכוחים בפורום מחייך
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 11/08/2010 ב- 22:26:20    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ציטוט:
עובדתית...

עם עובדות איני מתווכח מחייך.
יעלעל

הודעהנשלח: 16/08/2010 ב- 11:56:26    כותרת הודעה: משאבות תגובה עם ציטוט

גם באנימס יש תאורת לילה. והכפתור בצד לנתינת בולוס בלי לגעת בתפריטים מאוד יעיל.
האנימס כפי שכתבו גם עמידה למים כלומר אפשר לשחות איתה. מצויין לקיץ.
לבת שלי יש אנימס מזה שלוש שנים, היא מאוד מרוצה. כפי שכתבו כאן, ישראל, איש השרות הוא אדם מדהים וממש כיף לעבוד איתו.
כשאנחנו ארחנו את אנשי המכירה של שני המכשירים, אשת המכירה של מינימד הייתה עסוקה בלהסביר לנו למה האנימס לא טובה במקום לומר לנו למה המשאבה שלה טובה יותר.
ישראל, איש האנימס לא אמר מילה רעה על המינימד. זאת אחת הסיבות שהבת שלי בחרה באנימס. לטענתה מי שמלכלך על היריב שלו - היא לא רוצה שיהיה איש השרות שלה. והיא הייתה אז בת 12. אבל גם השיקול של העמידות למים היה שיקול מרכזי, הילדה שחתה 3 פעמים בשבוע והיה חשוב לנו שתוכל לשחות עם המשאבה. אתמול היא הייתה בים בישיבת צוות של הצופים, לא הייתה דאגה של חדירת מים או משהו כזה והחיים נמשכים כרגיל.
אחלה משאבה.
חזור למעלה
סתם אחד

500

הצטרף בתאריך: 19/09/2006 ב- 07:30:42

הודעהנשלח: 16/08/2010 ב- 13:09:55    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יעלעל,

מינימד ואנימס שתהן משאבות מצויינות של חברות מובילות בתחום.
ומכיוון שהסכמנו שלא "מלכלכים" אז בואו נקפיד על זה גם אנחנו... מחייך
חזור למעלה
יעלעל

הודעהנשלח: 16/08/2010 ב- 13:41:32    כותרת הודעה: מענין תגובה עם ציטוט

איפה קראת שאמרתי ולו מילה אחת קטנה על המכשיר עצמו... טובה או רעה. אין לי מידע על המינימד ולא כתבתי עליה כלום. כתבתי על האנימס שהיא משאבה נהדרת לטעמינו (שזה גם לא בדיוק אוביקטיבי) ועל אשת המכירות הספציפית שלא נקבתי בשמה.
כמו שכתבתי בכותרת, מענין.
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 18/08/2010 ב- 03:29:40    כותרת הודעה: ליעל ושאר הגולשים תגובה עם ציטוט

בהנחה ומה שכותבת כאן יעל, הוא אמת. ברצוני להגיב על הדברים למען גולשים לא מנוסים אשר חושבים לבחור משאבת אינסולין בעזרת עצות מכינויים בפורומים השונים.

בדוגמא של יעלעל. ניתן לראות בבירור שהיו שני שיקולים מרכזיים אשר הובילו להחלטה לבחור באנימאס. האחד: הכימיה האישית עם הסוכן. והשנייה: "העמידות למים". ניתן גם לראות שיעלעל לא עשתה שיעורי בית מעמיקים על התכונות שיש לכל משאבה להציע, ויותר הסתמכה על דברי הסוכן והכימיה ביניהם. אם למשל יעלעל היתה מעיינת בUserGuide של אנימס, היתה רואה שאכן משאבה זו עמידה יותר למים. אך אין זה אומר ש"אין דאגה של חדירת מים". יש שם גומיה שצריך להחליף כל 3-6 חודשים, וכאשר המשאבה מקבלת מכה (וזה קורה), עלול להיווצר סדק (גם זה קורה) שדרכו יחלחלו מים לתוך המשאבה אשר צפוייה להתקלקל באופן מיידי.

לעולם לא אבין מדוע מישהו ירצה לשחות עם משאבה, כאשר מותר להתנתק ממנה למשך שעתיים ברציפות. אך לעקשנים מביננו, ההרגל לשחות עם משאבה באופן קבוע, מגביר את הסיכון שיום אחד כן יחדרו מים ותמצאו עצמכם מופתעים כי "אמרו לכם שהיא נגד מים". כל אביזר או מכשיר שנמצא עלינו באופן קבוע (משאבה, משקפיים, פלאפון וכו') לרוב נסדק אחרי זמן מה. הצרה היא שלא תמיד מבחינים בסדק. לפעמים דרושה זכוכית מגדלת כדי להבחין בהם.

לעולם לא נכנסתי, וגם לא אכנס למים עם משאבה מהסיבות הבאות:
* מותר להתנתק מהמשאבה למשך שעתיים ברציפות. בכל מקרה לסוכר יש נטייה לרדת כששוחים, ובוודאי שאני לא נותן לעצמי בולוסים תוך כדי שהייה במים.
* זה לא נוח, וגם בולט. לא רואה סיבה לדחוף לילדה משאבה מתחת לבגד ים הצמוד. לשם מה?
* תמיד יש סיכון שהמשאבה תתקלקל בין רגע כתוצאה מחדירת לחות/מים מהסדק הכי קטן.

ולגבי הסוכנת שליכלכה. לא ברור אם הייתה במחזור, סתם עצבנית או שהבינה מכם שאתם הולכים לבחור באנימאס מהסיבות הלא נכונות. מה שכן ברור כאן, זה שלא השכלתם ללמוד לעומק את התכונות (יתרונות\חסרונות) של כל משאבה.

סוכן יכול לעזוב/להתפטר ואין משאבה הנותנת בטחון מוחלט מפני חדירה של מים. ולכן, אינני ממליץ לבחור משאבה על פי קריטריונים אלו. משאבה בוחרים כל 5-6 שנים. ולכן צריך לעשות שיעורי בית כמו שצריך. ולבדוק איזו משאבה נותנת לכם את היתרונות הגדולים ביותר מבחינה בריאותית. אחרי הכל, מדובר במכשיר רפואי ולא בצעצוע שלובשים בשביל הכיף.
חזור למעלה
מתוקונת

2

הצטרף בתאריך: 17/08/2010 ב- 19:21:03

הודעהנשלח: 18/08/2010 ב- 09:36:33    כותרת הודעה: לסכרתי ותיק תגובה עם ציטוט

אנחנו עומדים לפני חיבור ביתנו בת הארבע למשאבה, ובימים אלו אנחנו אמורים להיפגש עם הנציגים של החברות השונות ועד אז ......לא ברור לי הקטע של "משאבה ל 5-6 שנים" מה זה אומר? ואם נרצה לפני תום התקופה להחליף למשאבה אלחוטית/משופרת מה עושים?
אשמח לשמוע פרטים
חזור למעלה
סיגו 1

הודעהנשלח: 18/08/2010 ב- 11:56:56    כותרת הודעה: באיזו קופת חולים את מבוטחת? תגובה עם ציטוט

אנו עדיין לא מחוברים למשאבה אך נתחבר בקרוב.
אני בררתי עבור בני ונמסר לי שניתן להחליף משאבה אחת ל - 6 שנים.
נפגשתי עם נציגים מכל החברות של המשאבות ובחרתי במשאבת VEO של מינימדבעיקר בזכות האפשרות להתחבר למד סוכר רציף.
בנוסף בדקתי גם את המשאבה האלחוטית והחלטתי לוותר בגלל גודל המכשיר והחשש מפני אובדן . (מפני שלא ניתן להפעיל את המשאבה ללא השלט).
חזור למעלה
מתוקונת

2

הצטרף בתאריך: 17/08/2010 ב- 19:21:03

הודעהנשלח: 18/08/2010 ב- 15:39:19    כותרת הודעה: קופת חולים תגובה עם ציטוט

בן כמה הילד/ה שלכם?
אנחנו בקופת חולים מכבי, ולפי מה שאני רואה גם בסביבה הקרובה וגם במרפאה שאנחנו מגיעים לרוב הילדים יש את המינימד גם בגלל האפשרות לחיבור לסנסור בעתיד
גם אנחנו ירדנו בשלב זה מנושא המשאבה האלחוטית בגלל הגודל של הפוד אנחנו מכירים ילדה בת 12 שמחוברת לזה ולה אין בעיה עם זה, אז נחכה עם זה עוד מס' שנים בטוח ייכנס משהו קומפקטי יותר.
חזור למעלה
סיגו 1

הודעהנשלח: 18/08/2010 ב- 19:37:38    כותרת הודעה: קופת חולים תגובה עם ציטוט

הילד שלנו בן 10. חלה לפני כ - 4 וחצי חודשים.
אין לי ספק שעם הטכנולוגיות המתקדמות ייכנס משהו קומפקטי יותר אך למען האמת אני מקווה שבעוד מספר שנים יימצא המרפא ולא משאבה קומפקטית יותר..... קורץ
חזור למעלה
מיכמיכ

הודעהנשלח: 24/08/2010 ב- 17:26:12    כותרת הודעה: מה עם האומניפוד? תגובה עם ציטוט

יש עוד משאבה שנכנסה ממש לאחרונה.. אומניפוד..
השתתפתי במחקר בשניידר והייתי מחוברת אליה ומאז לא מסכימה להפרד...
אין בה צינורית בכלל ! אלחוטית...
הורידה לי את ההמוגלובין A1C באחוז וחצי!
חזור למעלה
פטי66

הודעהנשלח: 26/08/2010 ב- 22:29:25    כותרת הודעה: מה עם האומניפוד ? תגובה עם ציטוט

אני סכרתית כבר 31 שנים, מחוברת למשאבה של מינימד כבר 8 שנים ומאד מרוצה ממנה. לפני כשבועיים בתי בת ה-6 אובחנה כסכרתית ואני מעוניינת לחבר אותה למשאבה.
האם ידוע למישהו מכם האם משאבת האומיפוד מאושרת בקופ"ח כללית ? אם כן, מה העלויות ? ממה שקראתי עליה באתר, המשאבה נשמעת מצויין, למה היא לא כל כך פופולרית ?
חזור למעלה
אבא של הילה

500

הצטרף בתאריך: 20/09/2008 ב- 10:33:40
מיקום/מין/גיל: ראשון לציון

הודעהנשלח: 27/08/2010 ב- 07:14:19    כותרת הודעה: אומניפוד תגובה עם ציטוט

זוהי "משאבת הטלאי" עליה כתבו קודם, משווקת על ידי חברת "גפן מדיקל".

המשאבה אינה פופולארית מסיבה אחת בלבד והיא העובדה כי אינה נרכשת על ידי קופות החולים כאשר מאושרת לסוכרתי משאבה במסגרת סל הבריאות.

לאחרונה הוכנסה על ידי קופת חולים מאוחדת להיצע שהם קונים לחבריהם. אם נרכשת דרך אישור של הקופה הרי שהעלויות הן במסגרת תקרת חולה כרוני - כ 275 ש"ח לחודש.

למיטב ידיעתי אינה נרכשת על ידי שאר קופות החולים.

לפרטים נוספים על עלויות רכישה באופן פרטי ממליץ כי תפני לחברת "גפן מדיקל" המשווקת את המשאבה. מאמין כי הם יוכלו לתת לך פרטים נוספים על כניסה עתידית של המשאבה לשאר קופות החולים.
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד
1, 2, 3  הבא
עמוד 1 מתוך 3

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |