אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
חדש! השוואה: בין משאבת ANIMAS(אנימס) למשאבת MINIMED(מינימד).
עבור לעמוד
הקודם  1, 2, 3  הבא

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
מתוקונת

2

הצטרף בתאריך: 17/08/2010 ב- 19:21:03

הודעהנשלח: 27/08/2010 ב- 07:53:57    כותרת הודעה: משאבת אומניפוד אלחוטית תגובה עם ציטוט

כשאנחנו התעניינו במשאבה האלחוטית ונפגשנו עם נציג מגפן מדיקל בחור מקסים בשם שחר מאוד התלהבנו מהמשאבה והפונקציות שלה. זה באמת יתרון להיות ללא הצינורית הזו אבל....הפוד זה החלק שמחובר לגוף עם יכולת אחסון של אינסולין וחיישן הוא בגודל של קצת יותר מקופסת גפרורים ולא לכל אחד מתאים שמשהו בגודל כזה מחובר לגופו.
העלות החודשים בסביבות ה 1,500 ש"ח אל תתפסי אותי במילה וזה עבור הפוד שמחליפים אחת לשלושה ימים (כמו הפרפרית)
לסיכום אין כמו מראה עיניים והכי נכון באמת זה לדבר עם גפן מדיקל היות והם המשווקים הבלעדיים של האומניפוד ומהם לקבל את הפרטים המדוייקים
בהצלחה
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 07/10/2010 ב- 14:02:59    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום לכולם

התחלנו להתעניין במשאבות ואני מתלבטת בין 2 אופציות.
אנימס ומינימד.

ראיתי את משאבת האנימס אצל סכרתית מבוגרת,היא נושאת את המשאבה בתוך החזיה והצינורית מחוברת מתחת לגומי של התחתון.
כל החיבור אינו נראה לעין בכלל וגם כשהיא הולכת לשחות החיבור שנשאר בגוף נמצא בתוך הבגד ים.
הילדה דווקא התלהבה מהמכשיר ורוצה בדיוק אחד כזה.
הסכרתית אמרה שצינורית האנימס מכילה 2 צינוריות כך שאם אחת נסתמת יש את השניה.

השאלה שלי היא:האם מידות המינימד גדולות הרבה יותר?כבדה יותר משמעותי?האם מישהי נושאת גם כן את המינימד בתוך החזיה?האם זה נוח?
האם גם למינימד יש צינורית כפולה?האם צינורית המינימד נסתמת יותר מאשר הצינורית של אנימס?

האם התצוגה של המינימד והאותיות גדולות יותר מאשר באנימס (יש לי משקפיי קריאה ואין לי חשק לחפש אותם כל פעם שארצה להפעיל את המשאבה).

האם לאנימס יש שלט? (להוציא את המשאבה מהחזיה בפומבי? לא נעים)

לא חשוב לי עמידות למים או לנפילות וגם לא סקינים.

האם יש יתרון בולט לאנימס על פני המינימד שאוכל לוותר על אופציית המודד הרציף?
(יש לנו מודד רציף של פריסטייל)
חזור למעלה
שלומית

500

הצטרף בתאריך: 04/04/2010 ב- 15:23:49

הודעהנשלח: 07/10/2010 ב- 15:19:53    כותרת הודעה: אמא לסוכרתית שלום, תגובה עם ציטוט

לנו יש משאבת מינימד (VEO) והבן שלי ממש מרוצה.
מעולם לא היו לו סתימות בצינורית, התצוגה ברורה וידידותית ונוח לו איתה.
לגבי הסתרת המשאבה, העלו כאן סרטון חמוד על אופציות להסתיר אותה.
בכל מקרה נראה לי שבהחלט ניתן להסתיר את המשאבה באופן שאת ציינת.
כמובן שיש גם שלט, והאופציה למד רציף (את זה את יודעת).
מבחינתו, אין מצב להחליף את המשאבה הזאת (אפילו לצורך מחקר בתשלום)...
מקווה שעזרתי במשהו.
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 07/10/2010 ב- 15:30:49    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום
עשיתי השוואה בין המשאבות מהאתרים האמריקאים.

לאנימס יש מכשיר חדש one touch ping שיש לו שלט שטוח מואר עם אותיות גדולות וצבעוני ותקשורת דו כיוונית עם המשאבה והוא גם מודד סוכר.
מידות המכשיר של אנימס 2.9X2X0X0.76 כאשר מידות המינימד 2X3.6X0.8 המינימד שמן יותר ממש במעט ארוך יותר ב 1.6 אינצ שזה 40.6 ממ וזה דיי הרבה.
האנימס היא יותר מרובעת מהמינימד שהיא מלבנית ,נראה שאביזר מרובע פחות יפריע בחזיה.

משקל המינימד 108 גרם האנימס 3.13 OZ כמה זה בגרמים?
משקל האנימס כולל הכל (הבטריה והאינסולין)

לאנימס יש אפשרות לשים בטרית ליתיום שמאפשרת 7 שבועות של שימוש מול בטרית האלקליי שמחזיקה עד 4 שבועות.

סדר החשיבות מבחינתי הוא:
1.משאבה שאינה נסתמת,הבנתי מגולשים באתר שהאנימס יותר אמינה.
המדבקות של מינימד גרועות ונופלות.
2.בעיות בהחלפת האינסולין. האם במינימד יש נזילות? האם יש בעיות בהחלפת האינסולין באנימס?
3.האנימס מכילה רק 200 יחידיות ,זה יספיק לנו לפחות ל 3 ימים,אני מעוניינת ביותר,האם יש אפשרות להוסיף עוד אינסולין למשאבה בלי לפרק את כל הצינוריות ולעשות "אובל אול" למשאבה?
(נאמר לי שאפשר להתחבר למשאבת אנימס עד שבוע ללא בעיות של סתימה)

הערכה שלי שהתקשורת הדו כיוונית של המשאבה החדשה של האנימס תאפשר בעתיד תקשורת עם הדקסקום מבלי לשדרג את המשאבה.

איך אפשר להשיג בארץ את הפינג של אנימס?
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הצטרף בתאריך: 22/09/2009 ב- 21:05:13

הודעהנשלח: 07/10/2010 ב- 20:37:10    כותרת הודעה: יש הבדל בין מה שיש בארץ לבין חו"ל תגובה עם ציטוט

אענה לך לפי הנקודות שהזכרת:

1. תביאי לי לינק שמוכיח שיש יתרון כלשהו לאחת החברות. המדבקות של מינימד ואנימס הן באותה איכות. ושניהן לא נופלות בקלות. גם הצינוריות הן באותה איכות. האם את בטוחה ששמעת דברים אלו מגולשים באתר? .

2. אין נזילות במינימד, ואני לא חושב שיש כאלו באנימס. אין בעיות בהחלפת אינסולין בשתי המשאבות.

3. חייבים "לפרק" את הצינורית בכדי להחליף מיכל. היתרון במינימד ששם יש לך 300 יחידות. שבוודאי יספיקו. גם במינימד אפשר להשתמש באותו מיכל שבוע, ללא בעיות של סתימה (בוודאי כשמדובר בנובורפיד). מה שחשוב ב2 המשאבות, זה להחליף פרפרית כל 3 ימים. אפשר גם פעם בשבוע, אך זה כלל לא מומלץ.

4. אין לאנימס בארץ שום שלט משום סוג. ולא ניתן להשיגו בארץ, ובוודאי שלא את הסטיקים שלו. ואילו למינימד יש שלט קטנטן, שנועד לכאלו שמסתירים את המשאבה, או ששמים אותה במקום צנוע (כמו חזייה למשל).

לגבי המודד הרציף - אל תשכחי שהיום יש למינימד את משאבת VEO שההבדל בינה לבין מודד רציף אחר, הוא שמשאבה זו היא היחידה בעולם שעוצרת את הזלפת האינסולין כאשר רמת הסוכר מגיעה לטווח הנמוך. למי שמחובר לחיישן כמובן. ואני אומר את זה כיוון שיש כאן יתרון רפואי. לא מדובר בגימיק.

לפני שאת בוחרת משאבה. כדאי שתבדקי את העובדות בעצמך.

ההמלצה שלי היא - להזמין אליך הביתה את הסוכנים של אנימס ומינימד. ורק לאחר מכן להפעיל שיקול דעת ולבחור.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 08/10/2010 ב- 15:40:57    כותרת הודעה: שכחתם שיש עוד שחקנית בשוק - אומניפוד תגובה עם ציטוט

שמוכרת על ידי קופת חולים מאוחדת כעוד אופציה.

לגפן מדיקל יש פוד דמו שאתם יכולים לקבל ולבחון את המשאבה.
חזור למעלה
יובל

50

הצטרף בתאריך: 28/03/2008 ב- 22:41:03

הודעהנשלח: 09/10/2010 ב- 00:38:11    כותרת הודעה: לאמא לסוכרתית תגובה עם ציטוט

ממה שידוע לי בארץ לא משווקת ה-PING אלא האנימס 2020 שלה אין שלט.

לגבי 13.3 OZ מדובר ב-377 גרם (מצ"ב לינק לאתר המרות http://www.convertunits.com/from/oz/to/grams)

אנחנו משתמשים באנימס מאחר וביתנו קטנה והיתרון מבחינתנו הינו כמויות האינסולין הנמוכות הניתנות באנימס לעומת המינימד.

בהצלחה בבחירה
חזור למעלה
מתוקונת

2

הצטרף בתאריך: 17/08/2010 ב- 19:21:03

הודעהנשלח: 10/10/2010 ב- 09:00:46    כותרת הודעה: התחברנו למינימד תגובה עם ציטוט

ביתנו בת ה 4.5 התחברה לפני כשבועיים למינימד (VEOׂ ) היתה הכנה מאוד טובה והיא מדהימה אותנו בהסתגלות שלה. בהתחלה התלוננה שהיא מרגישה את האינסולין חודר לגוף אבל לאחר יום אמרה שהתרגלה לעניין.
מה שהכי חשוב כשאת בוחרת משאבה בנוסף למשקל, הפעלה, גודל אות ועוד זה השרות שתקבלי מהחברה המספקת וזה מה שהנחה אותי.
לאחר יומיים שהתחברנו נסענו לטיול קמפינג (כן, לא עוצרים את החיים) ולמרות שלקחנו פרפריות נוספות נתקענו בלי, בחג בשמחת תורה הגיעה נציגה של החברה בשם זיו לאתר שבו שהינו בצפון והיא ציידה אותנו בכל מה שהיינו צריכים ונתנה עוד כמה טיפים (בתור אם לסכרתית) על הדרך. זה חימם לנו את הלב ונתן לנו להבין כמה חשוב שיהיה לנו גב כזה.

מאחלת לכם התחברות מוצלחת קורץ
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 10/10/2010 ב- 09:29:08    כותרת הודעה: הערה קטנה לגבי מה שיובל אמר תגובה עם ציטוט

בזמנו אכן רק לאנימס היו את המינונים הנמוכים ביותר 0.025. כיום גם למינימד יש את ה0.025 בבזאל וגם בבולוס. ואגב, באומניפוד יש רק 0.05.

ולכן אני חוזר על המלצתי. להזמין את הסוכנים ולברר את העובדות בעצמך. אין לבחור משאבה על בסיס הודעות של גולשים באיזה פורום.
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 10/10/2010 ב- 11:23:59    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בוקר טוב ותודה לכל המגיבים.

השבוע יש לי פגישות עם הנציגים ואני רוצה לבוא מוכנה לפגישה.

יש לנו ניסיון עם המודד הרציף של נווגיטור,למרות שהמודד הוא הטוב לדעתי מבין 3 האופציות הקיימות הילדה מסרבת להשתמש בו בגלל סיבה באנלית - הבליטה נראת על הבטן,היא לא יכולה ללבוש בגדים צמודים ועל הזרוע רואים. אז חזרנו לבדיקות ידניות.
זו הסיבה שפסלנו את האומניפוד.
אם לא יהיה נוח היא תחזור לזריקות ואז לא משנה אם המשאבה היא הכי משוכללת או לא.

שוחחתי עם הנציגה של אנימס,היום הם משווקים את ה 2020,היא הבטיחה שבשנת 2011 ישדרגו את המשאבה בחינם למשאבה ש"מדברת" עם המודד הרציף 7 של דקסקום.
מברור שעשיתי בזמנו,המודד הרציף של דקסקום מדוייק יותר מהמינימד וקטן יותר מהנוויגייטור.

1.הבנתי מהנציגה של אנימס שאפשר להוסיף אינסולין בלי לפרק את הצינוריות והפרפרית,האם הבנתי נכון?

2.החדרת הצינורית והפרפרית הם יותר פשוטות ופחות כואבות באנימס?

3.המשקל של מינימד על פי המפרט הטכני הוא 108 גרם ושל האנימס 377 גרם (האנימס כולל הכל),מה המשקל של המינימד כולל הבטריה והאינסולין?

4.זמן ריקון הבטריה: למי מבין השניים צריכת זרם גבוהה יותר בזמן שאיבה ובזמן מנוחה?

5.מה ההבדל בכלל בין "המנועים" של המשאבות ?

6.מה כדאי לי לשאול את הנציגים ועל מה להתמקד?
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 10/10/2010 ב- 13:04:52    כותרת הודעה: אמא לסוכרתית תגובה עם ציטוט

אם תיכנסי לאתר של דקסקום, תגלי שאין להם אישור לחבר ילדים מתחת לגיל 18. כך שגם אם היום היה מכשיר כזה בארץ. אין אישור לחבר את הבת שלך לדקסקום. וזה בדוק.

בזמנו בדקת את הדגם הישן של מינימד. כיום בדגם החדש הם שיפרו את הדיוק והוסיפו פונקצויות נוספות, שלא ניתן לזלזל בהן.

המשדר של מינימד הוא הקטן ביותר מבין המודדים. והוא בגודל של צדף.

והנה התשובות לפי הסעיפים שכתבת:

1. לא נכון.

2. לדעתי, זה לא יותר פשוט. אבל בטח לא פחות כואב.

3. לפי האתר של מינימד. המשקל של המשאבה עם המיכל הקטן הוא 95 גרם (כולל בטריה). ובדגם עם המיכל של ה300 יחידות, המשקל הוא 102 גרם כולל בטריה.

4. לא יודע, וגם לא רואה את החשיבות בעניין.

5. לא רלוונטי. לא מדובר ברכב.

6. תתמקדי בעובדות, ולא בסיפורים. זכרי כי מדובר במכשיר רפואי ולא בצעצוע.
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 10/10/2010 ב- 13:19:04    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סכרתי ותיק
תודה לעזרתך

נשאל את השאלה אחרת.

במה עדיפה המשאבה של אנימס על פני מינימד?

אין מבחינתי חשיבות ליתרונות של אנימאס לאטימות למים וביחידות קטנות של הזרקה או בהזרקה רציפה יותר של הבאזלי.

חשיבות עליונה,משקל קל,מידה קטנה,צינורות לא נסתמים,מדבקות לא נופלות,מנוע אמין שלא מתקלקל,בטריות שלא נגמרות מהר,הפעלה פשוטה.
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 10/10/2010 ב- 14:16:06    כותרת הודעה: היתרונות של אנימאס תגובה עם ציטוט

היתרונות של אנימס על מינימד הם:

1. משאבה יותר יפה.

2. עמידה יותר בפני מים ונפילות.

3. ורשימה של בנק מאכלים, למי שלא זוכר כמה פחמימות יש בכל דבר.

4. סוללה שמחזיקה יותר זמן. במינימד היא מחזיקה כ3- 4 שבועות.

5. משאבה יותר קטנה. אך לא מדובר בהבדל עצום. אם את מחפשת משאבה שהיא באמת קטנה, אז כדאי שתסתכלי על דנה.

לגבי הפעלה פשוטה. לדעתי במינימד ההפעלה קצת יותר פשוטה, אך זה כלל לא משנה. להפעיל משאבה קל יותר מלשלוח SMS בסלולרי..

לגבי צינורות - צינורות לא נסתמים באף משאבה. אם כבר משהו נסתם, אז זו הקנולה שבתוך הגוף (שיש בכל משאבה) שעלולה להסתם בעיקר בשל חוסר גיוון במקומות חיבור. לי אישית זה אף פעם לא קרה.

כל המשאבות מתקלקלות. בממוצע פעם ב2-4 שנים יש תקלה. אני לא מכיר משאבה שמתקלקלת יותר ממשאבה אחרת, בוודאי שלא באופן משמעותי.

לגבי מדבקות - כבר אמרתי. אין הבדל בחוזק המדבקה בין מינימד לאנימאס. אך יש הבדל בחוזק המדבקה בין דנה לבין מינימד ואנימס. בקשי מהנציגים שיגיעו אליך שישאירו לך פרפרית אחת חדשה. ולאחר שתראי את כולם. פתחי את האריזות ותגעי בדבק של הפרפית ותראי בעצמך. מומלץ גם לבקש שיחברו לכם פרפרית על הגוף.
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 13/10/2010 ב- 09:28:48    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בוקר טוב

נפגשתי עם הנציגה של אנימאס,ואלו הם עיקרי הדברים כפי שנאמרו לי.

1.הצינורית עבה פי 2 מהמינימד,מונע סתימות.

2.החיבור לפרפרית חזק יותר,אצל המינימד החיבור עשוי מפלסטיק דק ועלול להשתחרר.

3.חיבור המחט ב 90 מעלות,לא כואב,הילדה בקושי הרגישה.

4.אותיות על המסך נראות בברור גם באור יום הודות למסך השחור.האותיות גדולות ברורות,והמסך ציבעוני ןוגדול.

5.יש הפעלה מהירה ופשוטה וגם יש פונקציות יותר מתקדמות.

6.הזלפת הבאזלי 4 פעמים בשעה,אצל נמינימד פעמיים בשעה,זה חשוב אם הילדה נכנסת למקלחת ל 31 דקות ואם הזרקה של פעמיים היא עלולה להפסיד הזרקה של שעה שלמה.

7.שמירת הזיכרון,הזיכרון של המינימד נתמך ע"י מקור מתח פנימי,הזיכרון לא נשמר אם מנתקים את הבטריה מהמינמד ליותר מיום,אצל האנימאס הזיכרון נשמר לתמיד.
אם הילדה תרצה חופש מהמשאבה ל3 ימים,עם האנימאס לא ימחקו הנתונים.

8.מיכל של 200 לא בעיה כי אפשר תמיד להוסיף עוד.

9.מיכל האינסולין בתוך המשאבה ומוגן.

10.יש תוכנית לטיפול בבועות אויר.

11.הבטריה מחזיקה פי 2 זמן.

11.בשנת 2011 יכנס 2020 חדש עם אופציה לחבור ל 7 שינתק את המשאבה בהיפו בדיוק כמו ה VOE של מינימד.
חברת אנימס תחליף את המשאבה בחינם אם נקנה את משדר ה 7,וזה נרשם בחוזה.

12.ה 7 עוד מעט יקבל אישור גם לילדים מתחת לגיל 18.

13 חברת גונסון התחילה לבצע ניסוינות בלבלב מלאכותי

14.המשאבה באמת יפה והילדה שלי אוהבת טלפונים משוכללים וכל מיני גימיקים ורינגטונים.

15.יש נעילת מקשים ממש פשוטה והמקשים נוחים.

אשמח לדעת במה עדיפה מינימד על פני אנימס חוץ מהאפשרות שלה בהווה להתקשר עם הרציף.
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 13/10/2010 ב- 11:02:05    כותרת הודעה: אמא לסוכרתית תגובה עם ציטוט

ראשית, כפי שאמרתי. את צריכה לראות ולשמוע את כולם.

1. ממש ממש ממש לא נכון. וכפי שאמרתי קודם אם יש סתימה במשאבה כלשהי, זה יכול לקרות רק בקנולה, ולא בצינורית.

2. לא נכון. תבדקי בעצמך כפי שהמלצתי.

3. כנ"ל במינימד. מדובר באותו אורך של מחט. כפי שאמרתי. נסי בעצמך.

4. אכן יש יתרון לאנימס באיכות הכיתוב וצבעוניות המסך.

5. במינימד ההפעלה לא פחות מהירה. ישנם פונקציות מתקדמות במינימד שאין באנימס. שוב, את צריכה לראות את כולם.

6. ממש ממש לא נכון. המצב היחיד במינימד שהיא תתן 2 פעימות בשעה. זה רק אם המינון שלכם הוא 0.05 לשעה. שזה יכול כמובן להתחלק רק ב2 (0.025).

7. זה לא נכון. במינימד, אם משאירים את המשאבה ללא בטריה, הזיכרון נשמר לכחצי שנה.

8. האם את רואה בזה יתרון לעומת ה300 יחידות של מינימד?

9. זה קיים בכל המשאבות.

10. גם במינימד ניתן לטפל בבועות אוויר.

11. גם אם זה נכון. אני לא מאמין שהיא יודעת את זה. תירשמי בחוזה גם סעיף של פיצוי אם הדבר יתברר כלא נכון.

12. לא מאמין שהיא יודעת דבר כזה. בכל מקרה למינימד יש את זה כבר מזמן.

13. מינימד התחילו עם זה כבר מזמן, והושקעו בפרוייקת עשרות מיליוני דולרים. בינתיים, לפי מה שניתן לראות בשוק. מינימד קרובה יותר ללבלב המלאכותי..

14. מסכים שהאנימאס יותר יפה.

15. גם במינימד יש נעילת מקשים ממש פשוטה. והמקשים נוחים.

כפי שאמרתי, הזמיני אליך את הסוכנים/סוכנות ותתרשמי בעצמך.
חזור למעלה
מרב

הודעהנשלח: 13/10/2010 ב- 11:18:14    כותרת הודעה: לאמא לסוכרתית תגובה עם ציטוט

נקודה למחשבה:
ממה שכתבת התרשמתי שנציגת אנימס הסבירה לך יותר למה לא מינימד מאשר למה כן אנימס.

בני מחובר למשאבת VEO וכשאנו נפגשנו עם נציגי חברת המשאבות לא הסכמנו שהם יסבירו לנו דבר על המשאבה המתחרה. פשוט ביקשנו הסבר על המשאבה שלהם ומה עלול להוות חיסרון במשאבה שלהם בלבד וזה כדי למנוע קבלת מידע שגוי. אנו לבד שיקללנו את המידע שקיבלנו מהנציגים ביחד עם מה שהיה לנו חשוב שיהיה במשאבה ובחרנו.
מניסיונינו לגבי תוכן הדברים: עובי הצינורית אינו קשור לסתימה, סתימה קורת בקנולה שבתוך הגוף.
למרות שלא פעם בני קיבל בעיטת כדור חזקה על המשאבה/פרפרית לא ניתקלנו במצב שחיבור הפרפרית נשבר/השתחרר.
המשאבה מאוד פשוטה וידידותית לתיפעול-בני בן 7 מתפעל לבד את רב הפונקציות.
לגבי חוזק המדבקה -בתחילת הקיץ חששנו שניצטרך להחליף הרבה פעמים בגלל ביקורים רבים בים/בריכה אך לשמחתינו המדבקה עמידה מאוד.

מאחר וביתך כבר בוגרת -מה ההעדפה שלה?

מקווה שתבחרו מה שהכי טוב ומתאים לתיבך

בהצלחה
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 13/10/2010 ב- 11:26:17    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כתבה מאוד מטרידה על המינימד

diabetesnet.com/diabetes_technology/insulinpumps_minimed.php#axzz12EDjmKjX

למטה יש אזהרות בקשר לחיבור הקנולה ( עלול לגרום להיפו )ומחשבון הפחממות אינסולין בעייתי (כנ"ל),נזילות אינסולין מהמכל.
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 13/10/2010 ב- 12:05:56    כותרת הודעה: אמא לסוכרתית תגובה עם ציטוט

אין לי זמן כרגע לקרוא את הכל. ובכלל הם מדברים שם על הדגם הישן יותר של מינימד.ברירפוף ראיתי כמה שטויות שכתוב שם. למשל:Basal delivery stops when reservoir is empty

ברור שהמשאבה לא תזרים אינסולין כאשר המיכל ריק!!!!!!

בערב אעבור על הכתוב ואגיד לך מה אני חושב.
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 13/10/2010 ב- 19:52:51    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ציטוט:
וכשאנו נפגשנו עם נציגי חברת המשאבות לא הסכמנו שהם יסבירו לנו דבר על המשאבה המתחרה. פשוט ביקשנו הסבר על המשאבה שלהם ומה עלול להוות חיסרון במשאבה שלהם בלבד וזה כדי למנוע קבלת מידע שגוי

מילים שוות זהב. מומלץ לאמץ.
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 14/10/2010 ב- 01:47:13    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ראשית. באופן כללי, אני ממליץ לך להיות קצת יותר ביקורטית כשאת קוראת משהו באינטרנט.

שנית, לא שמת לב שבאתר המדובר יש פרסומות של אנימאס ודנה. ואין של מינימד...
ומעניין מאד לראות שהם גם מאד נזהרו לא ללכלך על משאבות אלו, כאשר על מינימד הם מאד התאמצו ואפילו כתבו כמה שטויות. כנסי שם לדפים של אנימאס ודנה ותראי בעצמך.

1. לא מוזכרת שם אפילו פעם אחת המילה Canola. אז מדוע את כותבת שיש שם אזהרות בקשר לחיבור הקנולה??

2. לגבי מחשבון הבולוס. שוב אני מזכיר שמדברים שם בכלל על הדגם הישן של מינימד. שבו היה ניתן לראות אינסולין פעיל רק כאשר הוכנסה רמת הסוכר לתוך המחשבון בולוס. והם טוענים שם כי הדבר עלול לגרום להיפוגליקמיה כאשר מכניסים רק את כמות הפחמימות והמשאבה ממליצה, במקרה זה, רק על הכמות שצריך לתת על הפחמימות. אפשר להתווכח על זה, אך כרגע זה דבר שלא רלוונטי עבורך, כי בדגם החדש, VEO ניתן לראות אינסולין פעיל גם ללא הכנסת ערך הסוכר לתוך המשאבה.

3. "נזילות אינסולין מהמכל" - קצת קשה להסביר את הסוגייה הזו למי שאינו משתמש במשאבה. אין בעייה כזו של נזילות מהמכל. אך תמיד יש סיכוי שבגלל פאק בייצור (שיכול לקרות בכל משאבה ובכל מוצר) תהיה נזילה או כל בעייה אחרת.

בעקבות מקרים חמורים שקרו, ראי אזהרה של אנימס מפני מקרים של דחיפה של כמות מופרזת של אינסולין בעת החלפת המיכל.
http://www.animas.com/urgent-news

אילו הייתי קורא לא ביקורתי, ולא משתמש במשאבה. הייתי עלול לחשוב שהמשאבה הזו מסוכנת. אך מכיוון שאני כן ביקורתי וכן משתמש במשאבה, אני מבין שהם בסך הכל מזהירים מפני טעות אנוש שיכולה לקרות. ואין זה אומר שום דבר רע על המשאבה הזו.

לסיכום: התרשמתי שנעשה שם מאמץ מיוחד ללכלך על משאבה שאינה משלמת לאתר עבור פרסומת. אין לי את הסבלנות לכתוב ולהעיר על כל שטות שנכתבה שם. מבחינתי הם עברו את הגבול כאשר כתבו Basal delivery stops when reservoir is empty.

זה כמו שתגיעי ליבואן של מיצובישי, והסוכן שם ילכלך על סובארו ויגיד "אחד החסרונות של הסובארו, הוא שדוושת הגז לא עובדת כשאין דלק במכונית." איזו אמינות היית מייחסת לאדם כזה?
חזור למעלה
סתם אחד

500

הצטרף בתאריך: 19/09/2006 ב- 07:30:42

הודעהנשלח: 14/10/2010 ב- 08:56:24    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לדעתי הדיון על הפרטים מחטיא את העיקר.

כפי שנכתב לא פעם באתר, אין בישראל משאבות גרועות ומשאבות טובות. כל מה שנמכר עושה את העבודה.

כמו בהרבה דברים כל אחד אוהב את מה שהוא מכיר ורגיל אליו. זה נכון לגרסת מערכת ההפעלה במחשב, לשלט של הטלביזיה וגם למשאבת אינסולין.

להשוות ברמת הפונקציה הבודדת זה לא רציני, כל הזמן יוצאים חידושים והפתעות. פעם דגם זה מוביל ופעם דגם זה. מה שלא תקנו יהייה (אני מאד מקווה) מיושן בתוך שנתיים שלוש.

לכן אני מציע כמה כללים:

1. אל תקנו הבטחות. אנימאס למשל הבטיחו חיבור למד רציף גם ב- 2006. למעשה היה ברשותם את הגלקוווטצ שהיה המד הרציף הראשון עם אישור FDA. וזה לא הלך. תשוו מה שיש למה שיש. או חכו עם ההחלטה.

2. שרות שרות שרות. בניגוד הנהוג לחשוב לא קונים מכשיר. קונים חבילה שלמה של מכשיר ותמיכה ושרותים. בררו עם אנשים שאתם סומכים עליהם איך השרות באזור מגוריכם. תתרשמו מהאנשים. ראו אם יש לכם כימיה איתם. עוד אופציה לא תעזור לכם כאשר אתם בטיול בדרום והמשאבה פתאום עושה בעיות.

3. תראו את התמונה בגדול. מה עושה את ההבדל.

- מינימד: חיבור עכשיו למד רציף. אותו יצרן אותה תמיכה. זמין עכשיו. לטוב ולרע. הרבה מאד משתמשים בישראל כלומר יש אל מי לפנות ולהתייעץ בפייסבוק, קיטנות וכדומה.

- אנימאס: מארז יחסית איכותי ומודרני. אטום. אמין. מסך צבעוני. עדין לא הגישו בקשה ל FDA לחיבור למד רציף. לכן לא יהייה אישור לפני אמצע 2011. לא ניתן לדעת אם ומתי יגיע לארץ.

- אומניפוד: קונספט אחר. משאבת טלאי. בקשות ל- FDA לקישור עם מד רציף הוגשו באוגוסט. צפי לאישור פברואר 2011. לא ניתן לדעת מתי ימכר הפתרון המשולב בארץ (יצרנים שונים ונציגים שונים). חסרון: האם בסל הבריאות?

מומלץ מאד שהנער/ה יהיו שותפים בבחירה. לבני נוער שיקולים אחרים מאשר לנו. ובגלל שהם צריכים להרגיש טוב עם המכשיר הם חייבים להיות שותפים. במיוחד כשההבדלים המהותיים באמת לא גדולים.
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 14/10/2010 ב- 09:41:41    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בוקר טוב ותודה על ההשקעה

סכרתי ותיק,המשפט שצטטת הוא חצי ממשפט שלם.

Reservoir fill icon is inexact, hard to tell how many units are left
Basal delivery stops when reservoir is empty

האם זה נכון שאי אפשר לדעת באופן מדוייק כמה אינסולין נשאר?האם יש התרעות שווא שיגרמו לנו להתעלם מההתרעה על מיכל ריק ואז עלול להיות מצב שהבאזל יפסיק בלי שנשים לב?

קבעתי פגישה עם סוכן מינימד בשבוע הבא.
וסוף סוף נראה את המשאבה במציאות.

האם יש עוד נושא אחד שלא חשבתי עליו וכדאי לעלות אותו בפני הסוכן?
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 14/10/2010 ב- 14:12:51    כותרת הודעה: צהריים טובים תגובה עם ציטוט

אמא לסוכרתית -

משפט זה נועד להטעות את מי שאינו מחובר למשאבה. ואני גם רואה שזה באמת מצליח. אין דבר כזה התראות שווא שיגרמו לככם להתעלם מהתראה של מכל ריק, והבזאל יפסיק מבלי שתשימו לב. זה ממש לא נכון.

יש אייקון שמופיע באופן קבוע על הצג, שמראה בערך כמה אינסולין נשאר. כשרוצים לדעת בדיוק בדיוק כמה אינסולין נשאר. לוחצים על מקש ESC במשאבה (מסך סטטוס) שבו ניתן לראות כמה יחידות בדיוק נותרו במשאבה. מלבד זאת, ברירת המחדל במשאבה היא להתריע 20 יחידות לפני הסוף. אך את יכולה לשנות את זה גם ל10 או לכל מספר שתרצי. כאשר המכל ריק לגמרי, המשאבה מפעילה "סירנה", וכמובן שלא יכולה להעביר אינסולין - כי אין אינסולין במכל!

ואגב, אין זה מומלץ לחכות עד היחידה האחרונה להחליף מכל. אני מחליף מכל כנשארים לי 20-30 יחידות לפני הסוף. לא מומלץ לחכות עד הטיפה האחרונה, וזה לא משנה באיזו משאבה.
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 14/10/2010 ב- 15:29:37    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סוכרתי ותיק

נזכרתי בעוד נקודה שהעלתה הסוכנת.
בועיות אויר.

האם אופן החיבור של ה Reservoir משפיע על הווצרות בועות אויר?
הכוונה לנקודת חיבור,להברגה של ה Reservoir .
האם קרה לך שנוצרו בועיות אויר בהפעלה רצופה?
חזור למעלה
מותק-

הודעהנשלח: 14/10/2010 ב- 16:09:51    כותרת הודעה: משאבות וכו' תגובה עם ציטוט

מהשרשור התרשמתי שאמא לסוכרתית כבר החליטה על אמינס עוד לפני שבדקה לעומק, וסוכרתי ותיק "מכור" למינימד שלו. זו זכותכם, אבל רק אכתוב מנסיוני:
יש לי משאבה של מינימד, ולא ניסיתי משאבה אחרת, אך בכל 8 השנים שיש לי משאבה, אולי פעם אחת הקנולה נסתמה, ופעם אחת פרפרית התנתקה.
החיבור לא כואב יותר מזריקה.
ו2 שאלות קטנות:
לאמא לסוכרתית, את בטוחה שלנוויגיטור יש אישור לחיבור מתחת לגיל 18, כי אני הבנתי מפרסום שלהם שההתוויה היא מעל גיל 18?
אולי מישהו יודע למה דנה לא נחשבת למשאבה טובה? דברתי עם סוכנת וכמעט השתכנעתי לנסות.
שבת שלום!
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד
הקודם  1, 2, 3  הבא
עמוד 2 מתוך 3

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |