אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
חדש! השוואה: בין משאבת ANIMAS(אנימס) למשאבת MINIMED(מינימד).
עבור לעמוד
הקודם  1, 2, 3

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
סתם אחד

500

הצטרף בתאריך: 19/09/2006 ב- 07:30:42

הודעהנשלח: 14/10/2010 ב- 17:15:25    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

למותק-

לגבי הנבגיטור - ישנם הרבה מאד ילדים שעושים בו שימוש. מכיוון שזו לא תרופה שמזריקים או בולעים אין סיבה לחשוש שהוא יזיק לילדים.

לגבי משאבת דנה - איני חושב שזו משאבה גרועה, להפך על פניו היא נשמעת בסדר גמור. אך בכל ההיסטוריה שלי מעולם לא פגשתי בילד סוכרתי בישראל שמשתמש שלה (זה לא אומר שאין). לא כותבים עליה אף פעם בפורום של מתוקים וגם בפורומים אחרים כמעט ולא. אין זה אומר שהיא גרועה. בישראל יש את "תופעת העדר" שכולם קונים את אותו הדבר. אך מכיוון שמכירת משאבה בישראל דורשת התאמה לעברית והקמת רשת סוכנים התחושה היא פשוט שאנשי דנה בחרו שלא להתמקד בישראל. מכיון שאין לה יתרונות מיוחדים בולטים אני נוטה להציע ללכת על דברים מוכרים וידועים. אבל כאמור בעיקר בגלל חוסר הכרה וידיעה.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 19/10/2010 ב- 12:17:46    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עידכון:

ראיתי את 2 המשאבות ונפגשתי עם הסוכנים.

המשדר של מינימד הרבה,אבל הרבה יותר קטן וקל מהמשדר של הנוויגייטור.
הגודל שלו הרבה פחות בולט.העיצוב והחיבור של המשדר לסנסור הרבה יותר איכותי מפיסת הפלסטיק המתנדנדת של הנוויגיטור,נראה על פניו שחיבור הסנסור יציב יותר,התלהבתי.
חבל,כי הנוויגייטור יותר מדוייק עם פחות כיולים.

צריך ללמוד את הפטנטים של סתם אחד כדי לכייל את המכשיר בזמן שהסוכר עולה כדי לא לפגוע בדיוק.

המשאבה עצמה די (מאוד) מכוערת יחסית לאנימאס וכבדה בצורה שאפשר היה להרגיש (מאוד כבדה).
המסך של אנימאס הרבה יותר נעים לשימוש ואפשר לראות טוב גם בתנאי תאורה קשים (בשמש).
עיצוב,עיצוב עיצוב...האנימאס נראה כמו מכשיר סלולרי בעוד המינימד נראה כמו מכשיר רפואי.

חיבור הפרפרית של מינימד יותר נעימה,קלה וגמישה יחסית לאנימאס אבל לא בצורה משמעותית.

גזר הדין:
חבל שלנווגייטור אין משדר קטן ואין משאבה.
חבל שלאנימאס אין מודד רציף.
וחבל שלמשדר האיכותי של מינימד אין משאבה קלה ויפה.

נו...אז במי לבחור?
חזור למעלה
שלומית

500

הצטרף בתאריך: 04/04/2010 ב- 15:23:49

הודעהנשלח: 19/10/2010 ב- 12:28:25    כותרת הודעה: אמא לסוכרתית, תגובה עם ציטוט

עושה רושם שמאוד חשוב לך החיבור למד רציף ובצדק.
מבחינתי זאת הסיבה הטובה ביותר לבחור במינימד.
חזור למעלה
ג'ואי.

הודעהנשלח: 19/10/2010 ב- 15:01:55    כותרת הודעה: שווה לבדוק תגובה עם ציטוט

בארה"ב שמעתי הרבה דברים טובים על המודד הרציף של DexCom
הוא אמור להיות יותר קטן ונוח מנביגיטור ויותר מדוייק ממינימד.
באתר שלהם הם מציינים שם של סוכן בארץ

Tayco Diagnostics
Agis Commercial Agencies Ltd
21 Lehi st.
51 200 - BNEY BRAK
+1-800-577-577 -tayco@perrigo.co.il

נשמא שווה בדיקה. אני לא בדקתי מאחר ויש לנו כבר Navigator שאנחנו התרגלנו לעבוד איתו
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הצטרף בתאריך: 22/09/2009 ב- 21:05:13

הודעהנשלח: 19/10/2010 ב- 23:08:40    כותרת הודעה: לג'ואי תגובה עם ציטוט

כחבר פעיל באגודה הייתי מצפה ממך לדעת שאין אישור בעולם ובארץ לחבר ילדים מתחת לגיל 18 לדקסקום. לילדים הזכאים לקבל סנסורים דרך הסל, יש בארץ אישור לחבר רק למינימד מעל גיל שנתיים ולנביגטור מעל גיל 6. גם באתר שלהם מצויין "The SEVEN and SEVEN PLUS Systems are not approved for use in children or adolescents, pregnant women or persons on dialysis.

http://www.dexcom.com/safety-information

מבחינת מחיר לסנסור בודד - דקסקום בארץ 598 ש"ח, נביגטור 375 ש"ח ומינימד 350 ש"ח.
חזור למעלה
אלמוני8

10

הצטרף בתאריך: 18/10/2010 ב- 16:04:50
מיקום/מין/גיל: נקבה 17

הודעהנשלח: 20/10/2010 ב- 08:53:03    כותרת הודעה: משאבה תגובה עם ציטוט

גם במשאבת אנימאס יש תאורת לילה אבל את האמת מניסיון אישי כול המשאבות עם צינורית הם אותו דבר מה שבאמת כדי לנסות זה את האומניפוד omnipod שהיא בלי צינורית ניסיתי מיליון אלף מכשירים ורק זה עזר לי באמת היא גם לא מסובכת כי בלי צינורית שצריך לשמור עלייה כול הזמן מקווה שעזרתי סתם מניסיון:]
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 20/10/2010 ב- 10:03:47    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סוכרתי ותיק

אשמח אם תעזור לי להחליט בין 2 אופציות.

1.להשאר עם הנוויגיטור ולהתחבר לאנימס.
יתרונות:
יש לי כבר את המשדר והמקלט של הנוויגיטור.
הנוויגיטור הוא המדוייק ביותר מבין שלושת המודדים עם הכי פחות כיולים.
האנימאס קל משקל ולא נראה כמו מכשיר רפואי וזה חשוב לה.
חסרונות:
להסתובב עם שני מכשירים.
בעיות ניתוק תקשורת בין הקומות.
המשדר גדול,היא מוכנה ללבוש אותו רק בחורף כשהבגדים לא צמודים ומסתירים היטב.

2.להשתמש במינימד.
יתרונות:
המשדר שלו קטן,לילדה יהיה הרבה יותר מוטיבציה ללבוש אותו.
לא יהיו בעיות ניתוקים בין הקומות בבית.
חסרונות:
אם לא נקבל את המודד הרציף דרך סל הבריאות לא אבזבז שוב כסף כדי לקנות משדר.
אני מקווה ששני כיולים ביום לא ישגעו את הילדה.
אני מקווה שרמת הדיוק לא תיפול בהרבה מזו של הנוויגייטור.
אני מקווה שהילדה תתמיד להשתמש במודד הרציף.

הילדה עצמה מתלהבת מהמשדר של המינימד ורוצה את המינימד רק מהסיבה הזו.
אני פוחדת שאחרי זמן שימוש מסויים ימאס לה מהמודד הרציף ואז נישאר עם משאבה כבדה ואז בגלל הכובד והצורה החיצונית היא תוותר גם על המשאבה.

מה דעתך?
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 20/10/2010 ב- 13:59:41    כותרת הודעה: לא יכול לעזור לך להחליט תגובה עם ציטוט

האמת היא שאני חושב שכל בחירה שתעשו, תוך זמן קצר נמצא אתכם מקטרים בפורום. כי הבעייה היא לא במכשירים, אלה בכך שהילדה לא מבינה שיש לה סוכרת שצריך לטפל בה. ואני לא חושב שהפתרון יבוא ממכשיר שילדה תסכים להשתמש בו, אלה בשיפור בהבנת המציאות והאחריות אצל הילדה בכל הקשור בסוכרת.

אני תמיד החזקתי בדעה, שמי שלא מוכן שיהיו מחוברים אליו דברים - שלא יתחבר למשאבה וגם לא למודד רציף. אבל, הוא מוכרח לבדוק סוכר לפחות 7 פעמים ביום, להזריק ולהיות מאוזן. אם זו היתה הילדה שלי, הייתי נותן לה לבחור בין 2 האפשרויות.
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 20/10/2010 ב- 15:32:50    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סוכרתי ותיק
תודה רבה

אני מבטיחה לך שבטוח תמצא אותי מקטרת בפורום,ואמשיך לקטר עד שלא יהיה מרפא.

היא החליטה שהיא רוצה משאבה כי סכרתית אחרת הראתה לה שלהסתובב עם משאבה זה לא כל כך נורא.
אני רוצה שיהיה לה מכשיר"קולי" "איני" "חבל"ז" " מה זה מדליק" "יואו",כדי לגרום לה לרצות להשאר מחוברת.

זו ילדה עם הגיון של ילדה עדיין אין לה את ההגיון שלנו,אבל צריך לזרום איתה.לא? צוחק
חזור למעלה
ג'ואי.

הודעהנשלח: 20/10/2010 ב- 17:06:10    כותרת הודעה: Re: לג'ואי תגובה עם ציטוט

סכרתי ותיק כתב:
הייתי מצפה ממך לדעת שאין אישור בעולם ובארץ לחבר ילדים מתחת לגיל 18 לדקסקום.

כאדם פרטי ואב לילדה עם סוכרת מגיל שנה אני יודע שלא מעניין אותי הבירוקרטיה של הFDA. יש הבדל בין סיבה רפואית לסיבה בירוקרטית אני לא מכיר סיבה אמיתית למה Dexcom לא מתאים לילדים ואני לא הייתי מהסס לחבר עליו את בתי וידוע לי שהוא בשימוש בילדים. אין לי מושג מה המשמעות מבחינת סל הבריאות .אבל ככל הידוע לי לרופא מותר לאשר שימוש במוצר מאושר FDA בצורה החורגת מהאישור. ויתכן שאפשר להשתמש בכך כדי לקבל אישור מהקופות. המחיר מהווה מכשול יותר גדול...

כשהתחלתנו עם הנביגטור הוא היה המוצר שהיה נראה עדיף, כיום לצערי לעניות דעתי Dexcom עקפו את Abbott בסיבוב, כרגע יש לבתי משאבה יחסית מודרנית ולכן אני ממתין לראות איזו עוד משאבות ישלבו סנסור לפני שאני עושה שינוי. יש הבטחות של OmniPod ואנימס לשלב את DexCom.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 20/10/2010 ב- 23:01:16    כותרת הודעה: לאמא לסוכרתית תגובה עם ציטוט

אין ספק שאת דואגת לבתך ושאת רוצה את הטוב ביותר עבורה. רק שאני התרשמתי שהתפוח לא נפל רחוק מהעץ. עושה רושם שגם את (ואולי אפילו יותר ממנה) מייחסת חשיבות רבה מדי לחיצוניות יותר מפנימיות. זה נכון שלילדים יש הגיון משלהם. אבל חלק גדול ממנו מגיע מההורים.

אני אתן לך דוגמא מתחום אחר: כשאני לוקח את בתי בת ה3 לקבל חיסון בטיפת חלב או לבדיקה אצל רופא, היא אף פעם לא בוכה ולא מתנגדת. בניגוד לילדים אחרים שישבו איתנו בתור. וזה רק בגלל שאני כלל לא חושב שהיא מסכנה, לא מנהל איתה משא ומתן, לא מרחם עליה, לא מפחד בעצמי ולא עושה מזה עניין גדול וגם לא קטן. הדבר היחיד שאני עושה הוא להסביר לה בצורה חיובית וקצרה לאן אנו הולכים, ומה נעשה לאחר מכן. ומשבח אותה על כך שהיתה ילדה טובה. ומדוע? כי בהגיון שלי אין לה סיבה לבכות ולצרוח ולהתנגד. לעומת אמהות אחרות שאני רואה עליהן שהן מרחמות על הילד, חושבות שהוא מסכן והילד מרגיש את זה. ומתנהג בהתאם. מה גם שהוא מקבל יותר תשומת לב וחיזוקים כאשר "הוא מסכן".

את צריכה לעצור רגע ולחשוב, אילו מסרים סמויים וגלויים הילדה שלך מקבלת מההורים שלה.

הבעייה לא תיפטר אם תבחרו מכשיר X או Y.

אני ממליץ לך להגיע ביום ד' ה 24 לנובמבר לכנס יום הסוכרת הבינלאומי. גם כדי לראות כמה ילדים/ילדות, נערים/נערות בוגרים/בוגרות מסתובבים עם משאבות אינסולין מבלי להתבייש וגם לשמוע הרצאות מפי מומחים בתחום. כדאי מאד שתגיעי עם בתך.
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 20/10/2010 ב- 23:20:14    כותרת הודעה: לג'ואי תגובה עם ציטוט

דקסקום בחו"ל אולי עקפו את הנביגטור במחירות והשיווק. אך לא הבנתי מדוע אתה אומר "לצערי".

בכל מקרה, מה שמעניין זה:

טאיקו משווקת בארץ את דקסקום.
גפן משווקים את הנביגטור ואת האומניפוד.
טרייטק משווקים את אנימאס.

אותי מעניין מה יקרה אם וכאשר יהיה שילוב של דקסקום עם אנימאס ודקסקום עם אומניפוד. יש גם ידיעות על כוונה לשלב את אומניפוד עם נביגטור.

הרי לא סביר שגפן ימכרו גם אומניפוד עם נביגטור וגם אומניפוד עם דקסקום.

מה יעלה בגורל הנביגטור? האם ישלל הזיכיון מטאיקו לשווק את הדקסקום לטובת אנימאס? או אומניפוד? ישנה אי בהירות מסויימת לגבי העתיד. נצטרך לחכות ולראות מה יהיה. מעניין לא?
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 21/10/2010 ב- 07:19:25    כותרת הודעה: אורח - זה אני תגובה עם ציטוט

אורח - זה אני
חזור למעלה
ג'ואי.

הודעהנשלח: 21/10/2010 ב- 08:14:29    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

דקסקום עקפו גם מבחינת נוחות שימוש וגימור ושיפרו את הדיוק. הם כבר בדור שלישי של המוצר.
לצערי כי אנחנו כבר עם מחוייבות מסויימת לנביגיטור.

בהחלט יהיה מעניין לראות איך הדברים יתגלגלו
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 21/10/2010 ב- 09:05:11    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גואי
אתה יכול בבקשה לספר לנו עוד על הדקסקום?
מה גורם להם להיות יותר מדוייקים?
האם הם הצליחו לפתור את בעיית הכיולים?(כיול בנמוך\גבוה\משתנה).
במה הם יותר טובים מנוויגיטור חוץ מגודל המשדר?

תודה
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 21/10/2010 ב- 09:25:20    כותרת הודעה: המילה "מדוייק" מטעה את הגולשים תגובה עם ציטוט

המילים "אמין" ו "מדוייק" מטעים את הגולשים שלא מנוסים בשימוש במערכות מסוג זה.

לא קיים מד סוכר רציף "מדוייק" כלומר שיכול להחליף את הגלוקומטר. כמו כן, אין הבדלים משמעותיים בדיוק בין החברות השונות.

ראי מה דקסקום בעצמם כותבים:
WarningsThis device is not designed to replace a blood glucose meter. The SEVEN PLUS must be used with a blood glucose meter.

Treatment decisions should not be based solely on results from the SEVEN PLUS. You must confirm with a blood glucose meter before making therapeutic adjustments
http://www.dexcom.com/safety-information

הנה מחקר שנועד לבדוק האם מערכת דקסקום יכולה לשמש כלי אמין לחולים בטיפול נמרץ
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20144345

CONCLUSIONS: Despite the high percentage of measurements in zones A and B, underestimation of hypoglycemia by DexCom measurements makes it an unreliable device in the ICU setting

אני חוזר ומדגיש. אין כיום מד סוכר רציף מדוייק שיכול להחליף את הגלוקומטר. מדובר בכלי עזר נוסף ותו לא.
חזור למעלה
ג'ואי.

הודעהנשלח: 22/10/2010 ב- 10:14:57    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ביותר מדוייק התקוונתי יחסית לדורות הקודמים של דקסקום. הוא אמור להיות קרוב לדיוק של נוויגטור כיום. (לפי מה ששמעתי לא בדקתי מחקרית)
המוצר הוא כבר בגילגול השלישי שלו וזה מוצא ביטוי ברמת הגימור ונוחות השימוש לעומת הנוויגיטור שהוא מסורבל ובעל ממשק משתמש בוסרי. דור 1.5 של נוויגטור שיפר את שתי הבעיות ממשק הגדולות ביותר - תאורה, ומיקום לא טוב של האופציה לדווח על הסרה של סנסור אבל לא עשו בו שינויים גדולים מעבר לשיפור העצום בזמן הכיול כמוהן...
אני לא מכיר טוב את הכיול בDexcom ולא יכול להגיב לגבי זה באופן ספציפי אבל צריך להבין שבכול המודדים רציפים ורגילים צריך לפרש כול תוצאה בתוך תווך הטעות של המדדיה
כך שמדידה של 150 במודד רגיל שטעות של מדדידה שלו היא 20% (שזה סטנדרתי) רק אומרת לנו שרמת הסוכר עומדת בטווח 120-195
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 07/01/2011 ב- 21:59:58    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סליחה אני במקרה בדקתי את כל המאבות רוב הילדים על מינמד מגיעים למיון עם חמצת קשה עקב נפילות במדבקה לכל ההורים נא !!!לחשוב טוב לפני בחירת המשאבה כי מודבר בחוזה ל5 שנים תלכו איפו שיש טכנולוגיה יותר חדישה כמו באנמאס בקרוב יכניסו את הסנסור או הלבלב המלאכותי בתוך זמן קצר חבל לחקות ל6 שנים לשדרוג עדיף להיות בחברה יותר מתפתחת בעתיד
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הודעהנשלח: 08/01/2011 ב- 01:12:33    כותרת הודעה: איזה שטויות... תגובה עם ציטוט

לא ברור אם אתה סתם סובל מבורות או דובר מחברת אנימאס. אדם המתאשפז בשל חמצת קשה, הוא אדם אשר איננו יודע מהי חמצת וכיצד מונעים אותה. אין כל קשר לאיזו משאבה הוא משתמש. ואגב, הפרפריות של אנימאס ומינימד זהות בחוזקם.

דווקא היום, כאשר ילד יכול לקבל גם את המשאבה של מינימד וגם את הסנסור שלה... הוא מוגן הרבה יותר מפני היפו וחמצת, הרבה יותר מאשר בכל משאבה ומערכת אחרת. ולכן, אני חושב שכל ילד, או יותר נכון ההורים, יעדיף לקחת משאבה משולבת עם סנסור (במיוחד לאחר שנכנס לסל..) על פני משאבה ללא סנסור עם אי וודאות לגבי העתיד.

מרבית השואבים משתמשים במינימד, וזה לא בגלל שאנימאס יותר טובה... נקודה למחשבה!

רק בריאות.

נערך בפעם אחרונה על-ידי סכרתי ותיק בתאריך 08/01/2011 ב- 23:20:31, נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
סוכרלוז

200

הצטרף בתאריך: 27/12/2009 ב- 20:24:25
מיקום/מין/גיל: נקבה, 30.

הודעהנשלח: 08/01/2011 ב- 22:27:37    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אורח, מוזר לשמוע את דבריך.

כמה ילדים אתה מכיר שהגיעו למיון עם חמצת קשה?
ולכמה מתוכם יש מינימד?

וכמה מאלו הגיעו בגלל כשל של המשאבה? או הפרפרית?

אני מכירה כמה וכמה ילדים סוכרתיים, ביניהם בני, ואף אחד מהם לא הגיע לאשפוז עקב חמצת. אני מכירה נערה אחת שזה קרה לה (באשמתה...) והיא דוקא מחוברת למשאבת אנימס. אם כי אני לא חושבת שזה קשור.
אז מה הסיפור שלך?
חזור למעלה
סיגו 1

הודעהנשלח: 10/01/2011 ב- 00:17:31    כותרת הודעה: לאורח תגובה עם ציטוט

אנחנו התחברנו למשאבה של מינימד לפני כחודשיים. אצלנו המדבקות לא נפלו מעולם למרות שהבן שלי אנרגטי ופעיל מאוד בכל שעות היום.
ברור שחשבתי היטב לפני שבחרתי במשאבה של מינימד ובגלל שמדובר בחוזה ל - 5 שנים החלטתי לבחור דווקא במינימד ולא באנימאס.
אנחנו בחרנו בחברה שהטכנולוגיה בה מתקדמת וחדישה יותר ולא חיכיתי לטכנולוגיה ה"עתידית" של אנימאס ובתקוות שווא ללבלב המלאכותי שבטח לא יקרה בקרוב ואולי אולי בעוד 10 שנים (עד אז אוכל להחליט שוב באיזו חברה לבחור).
לפני כשבוע התחברנו לסנסור ואני חייבת לציין שאנחנו רגועים יותר, פחות לחוצים ופחות מלחיצים.
ממליצה בחום!
חזור למעלה
שלומית

500

הצטרף בתאריך: 04/04/2010 ב- 15:23:49

הודעהנשלח: 10/01/2011 ב- 12:40:57    כותרת הודעה: מה זה השטויות האלה? תגובה עם ציטוט

נפילת מדבקות לכל ההורים? רוב הילדים מגיעים למיון עקב חמצת קשה?

אנחנו דוקא מרוצים ממינימד ומהאופציה לחיבור למד הרציף.
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד
הקודם  1, 2, 3
עמוד 3 מתוך 3

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |