אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
מאוזנת או לא מאוזנת
עבור לעמוד
1, 2  הבא

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 20/05/2010 ב- 10:08:55    כותרת הודעה: מאוזנת או לא מאוזנת תגובה עם ציטוט

בוקר טוב

מה דעתכם!
ביתי בת ה 13 מאוזנת על 6.1-מאוזנת על פי הקרטריונים. צוחק
בבוקר היא קמה מאוזנת צוחק מזריקים לה חלבי+רגולר ב 8 ,אוכלת ב 10 עד עכשו -מאוזנת צוחק ב 10 אוכלת סנדוויץ ואז הסוכר מתחיל לעלות,150,200,250,300 - בוכה או מאוד עצוב
ב12 הסוכר מתחיל לרדת 300 250 200 150,ב שעה 1 בצהריים היא מאוזנת- :יש!!!! צוחק
ב 2 היא מזריקה רגולר ואוכלת ארוחת צהריים,שוב הסוכר עולה,150 200...עד 350 -אופפפפפ בוכה או מאוד עצוב
ב 4 הסוכר שוב יורד וב 7 היא מאוזנת-נו,באמת הגיע הזמן! צוחק
אבל ב 8 אוכלים ארוחת ערב ואז שוב מזריקים ואוכלים ושוב הסוכר עולה ועולה-דייי מספיק כבר בוכה או מאוד עצוב
ב 10 הסוכר נבלם ומתחיל לרדת,ב11 היא שוב מאוזנת עד הבוקר צוחק צוחק צוחק

מאוזנת או לא מאוזנת-זו השאלה!
חזור למעלה
שלומית

500

הצטרף בתאריך: 04/04/2010 ב- 15:23:49

הודעהנשלח: 20/05/2010 ב- 10:39:12    כותרת הודעה: בוקר טוב אמא לסוכרתית, תגובה עם ציטוט

מהניסיון הקצר שלי,חייבת להצדיע לך!!!
אין מצב שהוא אצלי מאוזן ככה, ולצערי נראה לי שגם לא יהיה.
עושה הרבה ספורט, אבל לצערי, הספורט יוצר אצלו יותר בלאגן.
כי רק כדי שיוכל להתאמן, חייב להעלות רמת סוכר ובגלל שחושש מהיפו, מעלה יותר מדי.
לפני יציאה לבילוי, גם מעלה יותר מדי.
טיול שנתי - אין בכלל מה לדבר!
אני די מיואשת.
ולכן, מעדיפה להסתכל על תוצאות ה A1C שהן דוקא היו טובות (לא כמו שלך בוכה או מאוד עצוב ) .
יש המעדיפים להסתכל על כל בדיקה, אבל אם אני אעשה רק כך, זה פשוט ישבור אותי.
מה עוד שלנו אין מד רציף אז אין לי מושג מה בדיוק קורה שם אחרי ארוחה...
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
אבא של הילה

500

הצטרף בתאריך: 20/09/2008 ב- 10:33:40
מיקום/מין/גיל: ראשון לציון

הודעהנשלח: 20/05/2010 ב- 10:50:24    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תפני לרופא הסוכרת, העליות הללו לא מוסיפות בריאות.

ברמה העקרונית לא אמורה להיות עליית סוכר מעל 180 - 200, יש יואמרו 250 אבל לא יותר מזה.

יכול להיות שמדובר במינונים, יכול להיות שנידרש לפצל את הזריקות (לשעות שונות) - מדובר בהחלטה רפואית גרידא ולא בעצות פורום.

אגב - H1C במצב כזה יכול להיות תקין כי הממוצע הוא בסדר גמור, עדיין נדרש לטפל בקפיצות.

כלל האצבע שאני תמיד אומר - מהו איזון ?
- לא יותר משלושה היפו בשבוע
- לא יותר מרמות סוכר של 200.
- שמירה על רמת סוכר בין 90-130 בבוקר או לפני ארוחות.
חזור למעלה
סיגו 1

הודעהנשלח: 20/05/2010 ב- 11:04:05    כותרת הודעה: לשלומית תגובה עם ציטוט

היי שלומית, אין לי שום דרך להשיג אותך. אשמח שנשוחח טלפונית 0528422515
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 20/05/2010 ב- 11:16:51    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אבא של הילה

בבקשה תספר לנו איך אתה מצליח לא לעלות יותר מ 200.
תתאר בבקשה את סדר היום שלכם.

אני יודעת לשמור על ערכים שלא עולים לעולם מעל 200 אבל רק עם שימוש במודד הרציף.
אני מנסה למצוא כללים ברורים כדי שאוכל לשמור על איזון מלא גם ללא שימוש במודד הרציף.
כפי שאתה רואה חישוב הפחממות שלנו טוב ותקין,הילדה חוזרת לאיזון אחרי הארוחה,הבעיה שהיא על גבוה בין נקודת איזון אחת לאחרת ,יורדת או עולה זה לא משנה כי בזמן הזה היא לא מאוזנת.

עןד שאלה,איך אתה יודע שבתך אינה על 300 שעה אחרי הארוחה?
כמה פעמים ביום אתם בודקים ואחרי כמה זמן מרגע הארוחה?
איזה סוג אוכל אתם אוכלים,רק פחממות מורכבות?
כמה זמן לפני הארוחה אתה מפעיל את המשאבה?
חזור למעלה
אבא של הילה

500

הודעהנשלח: 20/05/2010 ב- 12:03:26    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ראשית, אנו משתמשים במשאבה ולא מזריקים. יש לזה משמעות קריטית כי המשאבה מאפשרת לתקן את רמות הסוכר בכל זמן נתון בו מגלים חריגה ברמות הסוכר.

סדר היום של הילה:
- בוקר, בדיקה וארוחת בוקר.
- 10:00 - בדיקה בבית ספר, בולוס על הארוחה ותיקון במידת הנדרש.
- 13:00 - בדיקה לפני ארוחת צהריים, בולוס + תיקון במידת הצורך.
-16:00 - בדיקה וארוחת ביניים (חטיף או פרי).
18:00 - בדיקה ותיקון במידת הצורך.
- 19:30 - 20:00 - בדיקה, ארוחת ערב וכמובן בולוס.
21:30- בדיקה לפני השינה ותיקון לפני השינה.
00:00 - בדיקה לפני שאנחנו הולכים לישון.
03:00 - בדיקה על ידי אחד ההורים ותיקון במידת הצורך.

כמובן שבמידה והיה לה היפו / היפר תיתווספנה בדיקות בהתאם על מנת לוודא שחוזרת לשגרה. כל הבדיקות למעט בלילה מבוצעות על ידי הילה.

פחמימות מורכבות - משתדלים, לא תמיד זו הבחירה כי גם צריך לשמור על הנורמאליות של הילה שרוצה לאכול גם מוצרים שאינם מקמח מלא.

מחוץ לתפריט - פיצה, מלוואח, ג'חנון, ג'אנק פוד, המבורגר, צ'יפס במשורה.

חגיגות ומי הולדת - חוגגים בשפיות ולאחר מכן מאזנים (כלל אצבע - מגיעים למסיבה מאוזנים וכל שעה נותנים יחידה נוספת על האוכל שמגישים, בערב מאזנים פיקס).

בולוסים ניתנים תמיד עם האוכל ולא לפני - אחרת יש תקלה : או ששוכחים לאכול או ששוכחים לתת בולוס. (משתמשים בנובוראפיד, משאבת VEO).

אחת לשבועיים אני מעלה לאינטרנט (לאתר של מינימד) את נתוני רמות הסוכר והבולוסים מהמשאבה ומתקן את הבאזלי של הילה, זה יוצר מצב בו רמות הבאזל מתאימות לה במדוייק.
חשוב להקפיד כי היחס בין הבאזלי לבולוסים הוא חצי חצי (50% מהאינסולין מגיע מבאזלי ו 50% מגיע מבולוסים)

אם יש עוד שאלות אני לרשותכן
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 20/05/2010 ב- 12:47:24    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אבא של הילה
תודה רבה רבה לתשובתך.
(הערת שוליים: פשוט לא להאמין שהצלחת לחנך ילדה כזו צעירה לבדוק לבדה בלי הצקות מההורים וגם לאורך זמן.פשוט לא יאמן ,אתה חייב ללמד אותי איך עשית את זה,אבל זה לקישור אחר)

שיטת האיזון שלך שונה משלנו.
האם הבאזלי קבוע 24 שעות או משתנה במשך היום?
הבאזלי (החלבי) שלנו משתנה ואינו 50%.
אנו לא משתמשים במשאבה כפי שאתה יודע ,אבל הילדה מזריקה נובו בלי בעיה ולא אכפת לה להזריק גם 10 פעמים ביום,כך שאצלנו אין נחיצות למשאבה.

כמה שאלות בקשר לאיזון ביתך:
-בבוקר היא אוכלת ארוחת בוקר,האם מזריקה?
-ב 10:00 אם אכלה ולא הזריקה,מדוע אין לה גבוה?
-ב:10:00,אם אכלה והזריקה אחרי הארוחה כדאי לבדוק ב 11:00 וב 12:00 אולי כן יש לה 300,אם בודקת רק ב 13:00 אז לא תגלה שהיא הייתה על 300.
-ב 16:00 אכלה חטיף,מדוע לא מזריקה?כי אחרת ב18:00 בטוח יהיה לה גבוה.
-אם אכלה ב 20:00 ובדקה ב 21:30 הסוכר צריך להיות גבוה כי זהו הזמן שהסוכר נמצא בפיק שלו. מה אכלה לארוחת ערב כשיש לה פיק של 200? ומה אכלה כשיש לה פיק של 300?
-מדוע אתה רואה צורך לבדוק לה ב 3:00 אם הזריקה האחרונה הייתה ב 20:00?
הזריקה של 20:00 מפסיקה להשפיע כבר ב 23:00 ,ואם בדקת כבר ב 00:00 סביר להניח שהסוכר יציב,אלא אם כן הבאזלי שלך בעייתי.

אני מציעה לך לבדוק לה סוכר ב 11:00 וב 14:00 ותדווח לנו מה התוצאות.
כפי שאתה רואה אם נבצע בדיקות ב 10 וב 13 וב 16 גם אנחנו נחשוב שאנחנו מאוזנים אבל המודד מראה אחרת,ומסתבר שהיא מאוזנת רק בנקודות הזמן האלה ובשארית היום עולה או יורדת והכל מחוץ לתחום.

אני כבר מזמן התייאשתי מלהסתמך על תשובות רופאים ואני מעריכה יותר את תשובותיכם,הורים לילדים סכרתיים.
חזור למעלה
אבא של הילה

500

הודעהנשלח: 20/05/2010 ב- 13:00:24    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חשוב לציין כי שיטת האיזון שונה באופן מהותי בין זריקות למשאבה ומכאן נובעות רבות מהשאלות שלך. אנסה לענות ככל שניתן להרחיב במגבלות הטכניות של פורום:

- הבאזלי לא קבוע במשך היום, הוא משתנה בהתאם לפעילות של הגוף. ישנו תהליך למידה ארוך של התאמת הבאזלי לילד, תהליך שלא מסתיים לעולם. זה מה שאני עושה למעשה אחת לשבועיים - בודק האם היו רמות סוכר חריגות שחזרו בשעות מחזוריות ובהתאמה מעדכן את הבאזלי (להורים חדשים עם משאבה חשוב להדגיש שפעולה זוה חייבת להיעשות רק על ידי הרופא המטפל וחייבים לרכוש מיומנות גבוהה לפני שעושים אותה).

- כאשר מחוברים למשאבה אין מצב שאוכלים ללא בולוס (למעט מצבי היפו) ולכן בכל מקום בו ציינתי שהילה אוכלת משהו מתלווה לזה בולוס בהתאם לספירת הפחמימות.

- את צודקת שניתן להוסיף בדיקות כל שעה - הייתי משגע את הילה והיא לא הייתה משתפת פעולה. בדיקה אחת לשעתיים היא די והותר לדעת כל הרופאים ואין צורך לבצע יותר בדיקות.
גם כך תוכלי לספור בין 8 ל 10 בדיקות ביום !

- הבדיקה בשעה 03:00 לפנות בוקר קריטית כי זוהי השעה בה ישנה סבירות גבוהה ביותר להיפויים (סטאטיסטית) . חשוב לזכור כי המשאבה מזליפה כל הזמן אינסולין ולכן רמות הסוכר עלולות כל הזמן להשתנות. כמו כן במידה ויש תקלה במשאבה עלולה רמת הסוכר לעלות והילדה תימצא בהיפר כל הלילה.

לגבי רופאים - חולק עליך, עדיין חושב שרמת הרופאים בישראל גבוהה ומין הראוי לסמוך עליהם. אם את לא סומכת על הרופא שלכם - עיברי מירפאה !
חשוב להבין כי העצות שאנו ההורים נותנים הינן מנסיוננו האישי בלבד ולא כל מה שנכון לילד אחד נכון לילד שני.

גם בתהליך אימון אותו אני מעביר למשפחות ולסוכרתיים אני נסמך על הרופא המטפל - ממנו אני מקבל את תוכנית הטיפול, תפקידי הוא לתת בידי המאומן (הסוכרתי או ההורה) כלים ליישם את ההנחיות הרפואיות, להיות נחוש ולהתמיד כמו גם לשפר את התקשורת בבית ואת הרתימה של הילדים לתהליך הטיפול.
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 20/05/2010 ב- 13:44:28    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אבא של הילה
- אני מצאתי שבשעות היום צריך להוסיף יותר באזלי ובלילה פחות.
-שוב כדאי להוסיף בדיקות ב 11:00 וב 14:00 רק ליומיים שלוש ולראות בוודאות שהסוכר לא עולה מעל 300.
-את השאלות ששאלתי כאן כמובן ששאלתי 2 רופאים,רופא אחד טען שהאיזון מעולה וזה סביר שסכרתי יעלה ל 300 אחרי הארוחה,העיקר שהסוכר מגיע לאיזון שעתיים שלוש אחרי.
רופאה שניה טענה שזהו איזון לקוי אבל אין מה לעשות במסגרת ארסנל התרופות שהיא יכולה להציע לי.

אני מניחה שלקום כל יום ב 3:00 אינה משימה קלה כלל,מה דעתך להזריק לה לנטוס פעם ביום,זה יפטור אותך מהחשש שהמשאבה סתומה.אך עדיין לא ברור לי החשש מהיפו ב 3:00.
אתה לא תוכל כל חייך לקום ב 3:00 ולבדוק אותה,אתה חייב לדעת למה יש לה היפו ב 3:00.

-אני מכירה סוכרתית בת 70 והיא כבר 50 שנה עם הסכרת ללא תופעות והיא מזריקה עדיין חלבי ורגולר,היא מכירה את הגוף שלה ולא רואה צורך לבדוק יותר מ 4 פעמים ביום והאיזון שלה על פי כל המדדים מעולה.
נראה על פניו שהשיטה הפרימיטיבית מקשה פחות על החיים מאשר השיטה משאבה+8 בדיקות.
אני מעוניינת ללמוד את השיטה הפרימיטיבית יותר לעומק.
לדעתי הרכב מאוד מסויים של ארוחה יכול לא להקפיץ את הסוכר ל 300 שעה אחרי הארוחה,אני מעוניינת ללמוד מהו ההרכב הזה ולוודא בעזרת המודד הרציף שאכן מצאתי את ההרכב הנכון.
עדיין לא מצאתי כי שניצל עם טיפה קמח ופירורי לחם מקפיצים לה את הסוכר תוך פחות מ 10 דקות אז מה אני כבר יכולה לבקש מפרוסת לחם?
חזור למעלה
ג

הודעהנשלח: 20/05/2010 ב- 13:45:35    כותרת הודעה: לאבא של הילה תגובה עם ציטוט

נראה שאתה מאזן את הילדה בצורה נפלאה גם על הפן הריגשי .
אבל לא ענית על שאלה חשובה מאין אתה יודע שבין הארוחות הסוכר שלה אינו חוצה את ה-200 שכמו שאמרת זה גבוה מאוד ואינו רצוי.
ושאלה נוספת מה רמת ה-A1C של ביתך?
חזור למעלה
סתם אחד

500

הצטרף בתאריך: 19/09/2006 ב- 07:30:42

הודעהנשלח: 20/05/2010 ב- 17:33:55    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום אמא לסוכרתית,

A1C של 6.1% המושג ללא ארועי היפוגליקמיה מעיד כי איזון הסוכר הוא מצויין.

יש תמיד לזכור כי סוכרת מאוזנת משמעותה אינה רק איזון של רמות הסוכר, סוכרת היא ריצה למרחקים ארוכים, ככל שהסוכרת הופכת להיות חלק מהשיגרה כך יש סיכוי שתוכלו להתמיד בשמירת האיזון.

פעם שאלתי באחד הפורומים סוכרתי ותיק (שהוא גם רופא ) מה זה בעיניו סוכרתי מאוזן? התשובה שלו היתה - סוכרתי שמצד אחד עומד ביעדי הסוכר ומצד שני לומד לסלוח לעצמו גם כאשר הדברים אינם מסתדרים.
חזור למעלה
אבא של הילה

500

הודעהנשלח: 20/05/2010 ב- 20:35:05    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לסתם אחד
היעד של הילה הוא 7 - 7.5 היא עומד על H1C 6.8

איני יודע שהיא לא עולה בין הבדיקות לערכים גבוהים. המחיר של הידיעה הנ"ל היא בדיקה כל שעה, כמות בדיקות שכזו היא בלתי נורמאלית במציאות של עבודה ללא מד סוכר רציף.

לאמא לסוכרתית
צודקת, הבאזלי בלילה יותר נמוך מאשר ביום.
אין לה היפו בשלוש לפנות בוקר, הבדיקה בשעה שכזו באה למנוע את המצב.
חזור למעלה
שלומית

500

הודעהנשלח: 20/05/2010 ב- 21:51:58    כותרת הודעה: לא ברור לי משהו... תגובה עם ציטוט

איך ניתן להגיע לA1C 6.1 ללא ארועי היפוגליקמיה?
הרי אם מדובר על ממוצע וקיימות הרבה עליות עד רמה 300, קרוב לודאי שיש גם ארועי היפו... מבולבל
חזור למעלה
אבא של הילה

500

הודעהנשלח: 20/05/2010 ב- 22:10:04    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלומית,

את צודקת, הגעה לרמה של 6.1 במצב שבו יש עליות רבות כרוך בהרבה מאד מצבים של היפו.

ישנו סיכון רב בעמידה על רמות סוכר נמוכות לאורך זמן והוא איבוד התחושה של סימני היפו.

זו הסיבה שבדרך כלל רופאים קובעים יעד בסביבות ה 7 לילדים ולא נמוך יותר.

בכל מקרה חשוב לדעת כי את יעד ה H1C קובע הרופא המטפל, יש מספר אסכולות הנסמכות על מחקרים שבדקו את הקשר בין רמות הסוכר לסיבוכי הסוכרת.
מכיוון ויש עוד גורמים משפיעים חשוב להכיר את כל התמונה (לדוגמה - רמות כולוסטרול) ואין להקיש מהיעד שנקבע לילד אחד על היעד הנכון לילד אחר.
חזור למעלה
סתם אחד

500

הודעהנשלח: 21/05/2010 ב- 05:08:59    כותרת הודעה: הערה לגבי יעד הסוכר בילדים תגובה עם ציטוט

הבת שלנו טופלה בשנים הראשונות (גיל 6-8 ) במרפאת סוכרת מובילה בארצות הברית.

ברגע שהצוות סיווג אותנו כמשפחה המסוגלת להתמודד עם נושא האיזון עודדו אותנו להשיג יעדים של 6.5% ואף מתחת לכך. זאת בניגוד למכון שניידר ששם הסתפקו בערכים של 7-8%.

איכות האיזון תלויה ישירות בכמות המדידות היומיות. מי שמתמיד ב- 10 מדידות מסוגל להשיג יעדים כאלה ללא היפוגליקמיה, אך כמובן שמעטים הצעירים שמסוגלים להתמיד בכך ללא סיוע מהוריהם.
חזור למעלה
מישל

הודעהנשלח: 21/05/2010 ב- 15:13:53    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

A1C אחרון של בני הוא 7.2 ולפני כן היה 7.3

אין לו כמעט היפויים ,אולי אחד לשבוע אבל גם לא קבוע.
מבחינתי לרדת מתחת ל7 נראה כמו לחיות על הקצה ובטח מצריך יותר מ5-6 בדיקות ביום.

אנחנו מטופלים במרפאת סכרת מצויינת בארצות הברית ולא מדברים איתנו על לרדת מתחת ל7. מבחינתם 7-7.3 זה איזון טוב מאוד.

גיל ההתבגרות הוא כבר גיל שבו יש כל כך הרבה אתגרים וקשיים. אני לא מעוניינת לנסות למתוח את הגבול עוד יותר. הוא משתף פעולה מצויין ואנחנו גאים בו.

מקווה לטוב
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 21/05/2010 ב- 17:13:48    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום מישל,
הרבה הורים לילדים/נערים בגיל ההתבגרות היו קונים 7.3 ואפילו 8 בשתי ידיים.
שלומית

500

הודעהנשלח: 21/05/2010 ב- 21:05:12    כותרת הודעה: מישל - אני איתך. תגובה עם ציטוט

מתמודדת בדיוק עם אותן בעיות גיל ההתבגרות, ועם אותו A1C.
חזור למעלה
סתם אחד

500

הודעהנשלח: 21/05/2010 ב- 21:48:21    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אין שום ספק שהתקופה הקשה ביותר להשגת איזון היא בגילאיי 15 עד 20. זה נתמך במחקרים רבים וגם במאמרים רבים של הורים.

בדיוק כפי שלא ניתן להניח כי בגלל שהילד אהב את בית ספר בכיתה ג' הוא יכין שיעורי בית בכיתה יא' כך לא ניתן להניח כי ילד שהיה מאוזן בגיל 9 יצליח להיות מאוזן גם בגיל 16.

ההגיון שלנו אומר שצריך לנסות להוציא את הסוכרת ממשוואת מרד הנעורים. ואת זה אפשר להשיג רק אם מצליחים בגיל מוקדם יחסית להוציא את הסוכרת מאזור המאבקים. ככל שהאחריות עוברת לנער מוקדם יותר כך לדעתי גדל הסיכוי להמנע ממלחמות מאוחר יותר.
חזור למעלה
ציפי

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 00:28:31    כותרת הודעה: לאבא של הילה תגובה עם ציטוט

מאד אשמח אם תשלח לי את האשכול של מינמד תודה מראש.
בקשר לבדיקת ה A1C הלא אם לסוכרתי יש מצבי היפו והיפר גם יוכל להגיע ל6% ואפי' פחות ועדיין אין ראיה שהוא מאוזן לדוגמא: בבוקר יקום אם 50 יאכל וישתה הרבה יגיע ל300 שוב יתן אינסולין ושוב יגיע להיפו אז בתכל'ס הוא רחוק מאד להיות מאוזן אבל בבדיקה הוא 6% לכן אין לנו ללכת אחרי הבדיקה כבירור הרמות
חזור למעלה
אבא של הילה

500

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 01:15:52    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

האתר של מינימד -

https://carelink.minimed.com/patient/entry.jsp

צריך להירשם ולאחר מכן ניתן להעלות נתונים של המשאבה + מד הסוכר.

על מנת להעלות נתונים זקוקים :

- לכבל חיבור של פריסטייל (לרכישה בגפן מדיקל, אין צורך לרכוש את התוכנה שלהם אלא רק את הכבל).
- למתאם USB לקליטת השדרים מהמשאבה - לרכישה באגנטק.

צברתי הרבה מאד נסיון בשימוש באתר, מוזמנת להרים טלפון אם תיזקקי לסיוע.
חזור למעלה
מישל

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 08:09:39    כותרת הודעה: סתם אחד- נכון אבל... תגובה עם ציטוט

כאשר מקבלים את הסכרת בגיל 12 ונמצאים כבר בשלהי גיל ההתבגרות ( היום ידוע שהוא מתחיל בגיל 10 פחות או יותר) אין זמן להוציא את הסכרת מהמשוואה.

הסכרת היא חלק מהיום יום ואי אפשר לשכוח אותה לרגע, ולכן היא גם חלק מכל צעד או רגש שהילד חווה.

איך שאני רואה זאת- המון אהבה והצבת גבולות עובדים גם עם הסכרת כמו עם כל דבר בגידול הילדים המדהימים שלנו.

לשמחתי אין לי ילד מורד בבית אלא שלפעמים גם לו יש דיעה ואנחנו מכבדים גם את הבקשות שלו בגבול האפשרי.
חזור למעלה
אבא של הילה

500

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 08:16:33    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מישל - never say never

ניתן להוציא את הסוכרת מהמשוואה של מרד הנעורים, קשה אך לא בלתי אפשרי.

סוד הקסם הוא בבניה של מערכת ערכים כזו שרותמת את הילד לטיפול ויוצרת אצלו אחריות.

החיים הם אתגר בלתי נלאה, אחרת הם לא היו כל כך מעניינים.

מישהו אמר לי פעם כי אלוהים שולח את ילדי הסוכרת לידי משפחות הראויות לכך...

כנראה שכולנו נמצאנו על ידי אלוהים כבעלי כוחות פנימיים לגדל עבורו את ילדי הסוכרת שלו.
חזור למעלה
סתם אחד

500

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 08:44:58    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

למישל,

קטונתי מלתת עצות כיצד להתמודד עם גיל הנעורים. ראיתי כבר מספיק משפחות נהדרות (ללא קשר לסוכרת) שבני העשרה שלהם נעלמו להם (לוגית לא פיזית) יום אחד וחזרו רק אחרי 3-4 שנים.

ובכל זאת כמה כללים שאנחנו אימצנו לעצמינו -

* מדידת הסוכר היא לעולם לא מבחן אלא הזדמנות ללמוד ולהבין. אנחנו מקבלים באהבה כל תוצאה (40, 400 ו- 100 ) כאשר העיקר זה עצם המדידה. הנחת העבודה- איכות האיזון תלויה באופן ישיר במספר המדידות. אסור ליצור סביבה בה חוששים לבדוק סוכר. הציפיה שלנו שהבת תמדוד 6-7 פעמים במהלך היום. כל היתר כבר יבוא לבד.

* המדידות באחריות הילדה. אנחנו לא שואלים "כמה הסוכר? ", וגם לא מציצים במד הסוכר. האחריות שלנו היא רק בנוגע למדידות ליליות. הדיונים הם תמיד ברמה העקרונית. רק כאשר הבת מבקשת אנחנו מיעצים. הנחת העבודה - האחריות בנהול הסוכרת היא של הילדה. אנחנו עוזרים בכל הלוגיסטיקה אבל היא מספיק בוגרת ופיקחית לנהל את הסוכרת.

* לפרגן ולסלוח. הנחת העבודה: ניהול סוכרת זה דבר קשה מאד. רק 20% מהסוכרתיים עומדים ביעד של A1C פחות מ- 7%. לא לקחת את הדברים כמובנים מאליהם. להעריך את המאמץ הרב שניהול הסוכרת דורש מהבת שלנו.

האם הגישה הזאת תעבוד? מוקדם לדעת. הבת רק בת 14, אך בנתיים מאוזנת באופן משביע רצון.
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 08:56:56    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בוקר טוב ותודה לכל המגיבים

- ביתי אכן סובלת מהיפואים,אי אפשר להיות מאוזן סביב ה 100 בלי ללכת ראש בראש עם ההיפו.
אתמול למשל היה לה 41 והיא נראתה נורמלית לחלוטין ולא הרגישה כלום.
אתמול היא לא לבשה את המודד הרציף ,היא הלכה ביום שישי לים. אחרת המודד היה מצפצף ולא היינו מגיעים למצב כזה מלתחילה.
לפני שאתם קוטלים אותי קורץ אני לא לוקחת סיכונים כאשר היא לבד בבית או יוצאת מהבית.
כל בני הבית וחברותיה מיומנים בזיהוי מצבי היפו וטיפול בהם.

-ביתי היא הקטנה בבנות,לפניה יש עוד שתי אחיות ,אחת אחרי צבא השניה בת 17 כך שאני יודעת לזהות מרד נעורים וגם את גיל התחלת לקיחת אחריות ואלה אינן הסיבות בגללם היא מתנהגת כאילו אין לה סכרת.
היא פשוט עייפה ונמאס לה מכל הטירחה הזו ורוצה שמישהו אחר יקח ממנה את העבודה הקשה של האיזון,היא לא רוצה משאבות מחוברות אליה,בקושי את משדר הסנסור היא מוכנה ללבוש.
אני יודעת שגם למבוגרים יש תקופה כזו,ההנהגות שלה לא נובעת ממרד נעורים .
על פי האינטואיציה בחרתי לקחת ממנה את אחריות הטיפול כדי לתת לה מנוחה עד שתתאושש,אני מנסה להמנע מאימותים והטלת מרות.
הבעיה שהעייפות הזו התחילה לפני שנתיים ,עד לפני שנתיים התלהבה מהסכרת והרגישה מיוחדת בדקה והזריקה ללא בעיה,ככל שעובר הזמן העייפות שלה רק גוברת ולא בא לה להתעסק עם הסכרת בכלל.
בבקשה תייעצו לי איך מתגברים על העייפות מהטיפול ומחדשים את המרץ והמוטיבציה.
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד
1, 2  הבא
עמוד 1 מתוך 2

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |