אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
מאוזנת או לא מאוזנת
עבור לעמוד
הקודם  1, 2

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
שלומית

500

הצטרף בתאריך: 04/04/2010 ב- 15:23:49

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 09:13:38    כותרת הודעה: הנער שלי, תגובה עם ציטוט

הוא לא מתמרד, אבל הוא גם לא יילחם.
הוא כן שואף להיות מאוזן, אך פוחד לקחת סיכונים כמו שינוי באזל או בולוס.
כמובן שאפשר להבין. מי רוצה היפו בביה"ס?
בעיה.
אני מאמינה בלחנך את הנער עפ"י דרכו.
התחושה שלי היא שכן עושה לו טוב כשמישהו עוזר לו לנהל את הסכרת, והמישהו הזה הוא כמובן רק אני. הוא כן משתף אותי וכן מאמין שאני עוזרת לו. כי הוא לבדו לא יערוך שינויים אלא יעדיף להסתובב על 200, הוא לבדו לא יעשה יומן אכילה, וכשאני אומרת לו מה לעשות, הוא מקבל את זה.
לגבי העייפות והשחיקה, איך אני יכולה לייעץ כשבעצם אני שחוקה בעצמי?
רק שבעה חודשים שהם כמו 7 שנים...
לכן, אמא לסוכרתית, מה שנראה לי זה שפשוט יום אחד יגיע והבת שלך תחליט פתאום שחשוב לה האיזון, כי תהיה לה מטרה. אולי כשתרצה להוציא רישיון נהיגה למשל?
עד אז אני מסכימה עם הדרך שלך, לא לתת לה לשאת לבד בנטל. ילדים לא צריכים לדאוג למחלות. הם צריכים מוטיבציה ללמוד, לשחק ולבלות.
רק מה, תיזהרו מהיפואים. זה מפחיד.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
סתם אחד

500

הצטרף בתאריך: 19/09/2006 ב- 07:30:42

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 09:14:55    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום אמא לסוכרתית,

מספיק לקרוא את הפוסט הראשון שלך כדי להבין למה הילדה עיפה.

* A1C של 6.1% - ואת עדין שואלת האם היא מאוזנת?
* את יודעת לפרט את רמת הסוכר ברמה של שעות - מי מסוגל לזה?
* את מערבבת 3 סוגי אינסולינים - איזה ילד יכול לעשות את החישובים האלה?
* הילדה שלי שהיא סופר בוגרת - דחפה לפני שנה וחצי את המד הרציף לארון. - הצטערנו אבל לא נילחמנו. כבדנו את החלטתה והיא בתמורה מודדת 6-7 פעמים ביום.

רוצה להפחית מתח ולחץ - שחררי את החבל, פרגני , ועשי את הכל יותר פשוט. אולי תראי את המיספרים קצת נסוגים, אבל בסופו של דבר תרויחי בת עצמאית ועם אנרגיה.

ואם זה לא עוזר - לא להסס לשתף איש מקצוע (פסיכולוג, מאמן, קרוב משפחה). זה שאנחנו הורים ואינטלגנטים מחייך עדין לא אומר שיש לנו תשובה לכל בעיה.
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 09:51:49    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סתם אחד

A1C פחות מ 7 אינו מאיד על איזון אלה על הרבה מקרי היפוגליקמיה ואנו לא מאוזנים.
-אני יודעת לפרט את רמת הסוכר ברמה של שעות ע"י צפיה בגרף של המודד הרציף,לבטח לא מאיטרקציה רצופה עם הילדה ולבטח לא כשאני חוזרת הביתה ב 18:00 ולא ראיתי או דיברתי איתה מהבוקר.
-אני מערבבת 3 סוגי אינסולינים,לא הילדה,אני!

האם בתך בת ה 13 היא הבכורה?
בדרך כלל הבכורים הם בוגרים יותר וזה אולי מסביר את העובדה שבתך בת ה 13 מתנהגת אחרת.
גם ביתי הבכורה היא האחראית מכולן.

כבר שיתפנו את כל אנשי המקצוע האפשריים,הדבר היחיד שעוזר לה להיות עצמאית ולקחת אחריות הוא כאשר היא מחוברת למודד הרציף.
חזור למעלה
סתם אחד

500

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 10:03:39    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אמא לסוכרתית,

את מפספסת לחלוטין את הנקודה. הסוכרת לכשעצמה אינה מעייפת.

מה שמעייף זה הטיפול בסוכרת. והמאמץ המושקע בטיפול קשור באופן ישיר בנסיון לעמוד בציפיות של עצמך או של הוריך.

כאשר הציפיות שלך מביתך תיהיינה ראליות ומותאמות ליכולות שלה וכאשר רמת הפיקוח שלך עליה תפחת. כלומר היא לא תיהייה במתח מתמיד שהיא מאכזבת אותך אז אולי גם יהייה לה פחות קשה לטפל בסוכרת.

הבת שלך יודעת שהיא במיבחן מתמיד. שבסוף כל ערב אז תציצי במד הסוכר ותיראי "איך היא היתה". בנוסף את רוקחת תערובות אינסולינים מסובכים ללא שום צורך מה שמונע כל סיכוי שהבת שלך תיהייה מסוגלת לקחת אחריות.

למרות שרמות הסוכר של הבת שלי הן טובות - לא נראה לי שאנחנו והיא משקיעים אפילו 50% מהמאמץ שאתם משקיעים. אני עוקב אחרי ה- A1C ופעם בלילה נותן בולוס של יחידה או 2 כאשר הרמות גבוהות וזה כל הסיפור.
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 10:14:13    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סתם אחד

הבנתי מה שאתה אומר,רק תסביר לי כיצד עליי לנהוג כאשר היא אוכלת בצהריים ציפס ולא רואה לנכון להזריק.
או חוזרת מבית הספר ולא בודקת בכלל.
או מנשנשת משהו לפני השינה ולא טורחת להזריק.

אם לא אשגיח עליה היא לגמריי תרד מהפסים.

כבר שמעתי בעצתך,ונתתי לה חופש בתנאי שהיא בודקת רק פעם אחת בהעדרי,לא 4 פעמים,רק פעם אחת,אך הסכם זה החזיק מעמד רק יומיים ואח"כ חזרה לסורה.

איפה אני טועה ומה לעשות?
אני עובדת עיצות.
חזור למעלה
סתם אחד

500

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 10:28:58    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נקודה למחשבה:

- איך את יודעת שהיא לא בודקת? את מנסה להחזיק בחבל משני הצדדים. העברת אחריות משמעותה שאת סומכת עליה. אני מניח שהיא פשוט חוששת שהתוצאה תיהייה מאכזבת בעינייך ולכן היא מעדיפה שלא לבדוק.

יש לי 4 הצעות:.

* קני לה מד סוכר נוסף ועשי הסכם שאת לא מסתכלת בו אף פעם. היא אחראית לבדיקות ולא את. את מודדת עם המד שלך רק בלילה. את המד הרציף תכניסו לארון לכמה חודשים.

* עזבי את כל ערבובי האינסולין. למדי אותה להשתמש בלנטוס ובעט אינסולין מהיר (או משאבה). מודדים ומתקנים על פי טבלה מוסכמת. התיקונים באחריותה.

* פעם בשבועים צאו יחד לארוחת צהרים. רק את והיא. דברו על הסוכרת ועל החיים בכלל. ספרי לה כמה את גאה בה. תקשיבי ושתפי מניסיונך כאשר תישאלי. בכל פעם תזמינו מנה אקזוטית אחרת (כולל קינוח מדליק) ונסו לחשב ביחד אינסולין. היא תזריק ותמדוד שוב אחרי שעתיים ותתקן.

* תני לה הזדמנות. כלומר חכי 3-4 חודשים לפני שאת קופצת למסקנות.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 11:04:39    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום
כאמא לילדה סוכרתית בת 16, אכן איזון וגיל ההתבגרות זו משימה מורכבת
עד גיל 15 היא היתה מאוזנת A1C ~7
איזון של ילד קטן שונה מאיזון של נער מתבגר
בשנה האחרונה נמאס לה מהמשאבה וחזרה לזריקות
יש יתרונות גם בזריקות בפרט כאשר רוצים לנוח מהסכרת והמשאבה
וסתימות בפרפרית. היתרונות שאני רואה הם שתמיד יש אינסולין פעיל, והאכילה יותר מאופקת.
כיום האיזון שלה הוא ~8, כולל בדיקה שלנו ואיזון ב 2:00 בלילה. וקפיצות בסוכר במשך היום.
כשהיא מחוץ לבית אנחנו לא שואלים לגבי הסוכר, אך כשהיא בבית אנחנו כן שואלים מזכירים למדוד, מביאים לה את המד והמזרק.

צריך הרבה סבלנות
אמא
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הצטרף בתאריך: 22/09/2009 ב- 21:05:13

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 11:13:41    כותרת הודעה: לאמא לילדה בת 16 תגובה עם ציטוט

גם אני בעד להתנתק לפעמים מהמשאבה ולחזור לזריקות לזמן מוגבל. רק שתראי מה קרה במקרה שלכם. את אומרת שעד גיל 15 היא היתה על A1C 7 ושבשנה האחרונה היא חזרה לזריקות וכעת הA1C עלה ל8 ! כך שלדעתי לא כדאי למשוך את זה יותר מדי זמן. חבל.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 11:19:07    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כרגע היא לא מוכנה לחזור למשאבה
ההתעסקות עם הפרפרית והקלות שבאיזון כלומר השמנה הם המניעים העיקריים
אני מתלבטת האם לשכנע אותה לחזור?
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 11:23:43    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סתם אחד

העצות שלך כמו תמיד נבונות ואינטליגנטיות.
איישם את עצתך אחד לאחד.
אבל אני חייבת להיות בטוחה שזו הדרך הנכונה בשלב הזה ובגיל הזה.
לדוגמא:
לביתי בת ה 17 היו בעיות קשות בלימודים בגיל 13 בעיקר בגלל אי הכנת שיעורים ואי הקשבה בכיתה גם חוסר מוטיבציה ואמונה ביכולותיה להוציא ציונים טובים.
בגיל 13 נתתי לה להבין שאין מצב שבו היא אינה תתקבל לאוניברסיטה ולקחתי לה מורה פרטית להוראה מתקנת 4 שעות שבועיות,בשנה הראשונה עלתה מעט בלימודים אך לא הראתה מוטיבציה ללמוד,בשנה השניה עלתה שוב בציונים והתחילה להתעניין מעט ב"עתידה האקדמי" אבל עדיין לא ממש.
בשנה השלישית ציוניה עלו והפכה להיות בין התלמידים הטובים בכיתה דבר שהיכה אותה בתדהמה צוחק
בגלל ודווקא בגלל ההצלחה שלה התחילה להתעניין בלימודים בגדול ואפילו הצליחה להדהים אותי שהתחילה לאסוף חומר למבחנים ולבקש עזרה אם קשה לה בלי שאלחץ עליה.
היום היא לומדת לבגרות,אתמול הלכה לחברתה ללמוד,ללא התערבות שלי.
היא כבר מתכננת את עתידה האקדמי אחרי הצבא.

אני לקחתי את ההצלחה שלי לעלות את הילדה היותר גדולה על דרך המלך וליישם את השיטה עם הסכרת.
לחץ בלתי מתפשר על איזון,אין מצב שהיא חוטפת סיבוכים ולא חיה עד גיל 90, המורה הפרטית היא היא המודד הרציף,מתן תשבוחות על איזון מוצלח ושחרור החבל אם הצליחה.
עדיין לא הצליחה.
האם טעיתי? האם חינוך לאיזון שונה מחינוך ללימודים?
חזור למעלה
סתם אחד

500

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 11:36:00    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לאמא לסוכרתית,

כפי שכבר ציינתי אני לא מומחה לגיל הנעורים. בסופו של דבר כל אחד צריך למצוא לעצמו את הדרך.

מה שברור לי זה שאסור להגיע למצב שנער או נערה סוכרתיים תלויים בהוריהם בניהול השוטף של הסוכרת. אנחנו רוצים ילדים עצמאיים, בעלי ביטחון עצמי המסוגלים לעשות מה שבני גילם עושים. אי אפשר להשיג זאת אם מתיחסים אלהם כמו אל תינוקות הדורשים השגחה צמודה.

אני מקווה ומאמין שהבת שלנו יודעת ומבינה כמה איזון הסוכרת חשוב לנו. העברת האחריות לבת לא נעשתה כדי לחסוך לנו עבודה. הרי כולנו מבינים שלפעמים הרבה יותר קשה להתאפק ולא להתערב מאשר להתערב.

אין לי שום ספק שתצליחו. כפי שהצלחת עד עכשיו להשיג איזון מעולה שרק בודדים מסוגלים לו ככה תצליחי בכל גישה שתבחרי.
חזור למעלה
מותק-

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 11:46:54    כותרת הודעה: לאמא לסוכרתית תגובה עם ציטוט

את מתארת מצב שבו הסוכר עולה מאד לאחר האוכל, ומתאזן רק לאחר זמן ארוך.
יתכן שאם תעברו להזרקת אנלוג, לדוג' נובורפיד, לפני כל אכילה, תראו תוצאות טובות יותר, בגלל פעולתו המהירה יותר. החסרון הוא שזה דורש יותר הזרקות יומיות.
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 12:40:23    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סתם אחד

אוקיי,נראה לי שהדרך הטובה ביותר היא לשאול את פי הנערה.
היום בערב אנו נפגשות במסעדה.
אציג לה את המטרה:חיים בריאים ארוכים ומאושרים.
הדרך להשגת המטרה :איזון בלתי מתפשר.
הצגת שיטות פעולה לבחירתה החופשית.
1.שמירה על המצב הקיים.
2.איזון על אחריותה המלאה ללא התערבות של הורים.

היא בטוח תבחר באופציה השניה,ואני מצידי אשבח את החלטתה האמיצה והבוגרת.
אני אעשה לעצמי מנהג: לשבח אותה לפחות פעמיים ביום על התמודדות מוצלחת עם הסכרת למרות שלא תמיד תהיה מאוזנת.
אני אראה רק את הדברים הטובים ואת השיפורים ואעלים עין מתוצאות גבוהות.
אבל...אני אבהיר לה בצורה חד משמעית שאם היא מזלזלת אוכלת ולא מזריקה אזי אני אתנהג עליה כאל ילדה קטנה ואמשיך "לחפור" כלשונה.
חזור למעלה
סתם אחד

500

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 13:27:51    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מרשה לעצמי עוד טיפ אחד.

לא עושים מהפכים ביום אחד. לוקח זמן לבנות אמון ולוקח זמן לבצע שינויים.

אולי תסתפקו להתחלה סתם בארוחה נעימה של אמא ובת ותחליטו על מסורת של מיפגש דו שבועי. במקום לדבר עליה אולי תדברו עליך. ספרי לה על חויה שלך מימיך כנערה, קשיים שהיו לך, מה עשית וכו. ואחר כך תקשיבי שעה. תשאלי שאלות כלליות על בית ספר, חברים, כיתה. הרי הכל קשור ומחובר.

את השיחה על הסוכרת וביצוע מהפכים תשאירו למפגש השני או השלישי. ובכלל עדיף שהיא תציע מה לעשות.

ותרי על ההרצאה, יש להם מספיק מזה בבית ספר והם כבר רגילים לא להקשיב ברגע שהמבוגרים מתחילים בנאומים.
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 13:43:24    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סתם אחד

כמו תמיד-עצות נבונות.

המטרה שפתחתי את הקישור כדי לבחון אם איזון בשיטות פרימיטביות עדיפות על פני שיטות האיזון העכשוויות (לנטוס+נובו או משאבה) מבחינת הענות לטיפול של בני נוער.

אני פותחת קישור חדש.
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 15:02:12    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לאורח
כתבת:
"יש יתרונות גם בזריקות בפרט כאשר רוצים לנוח מהסכרת והמשאבה
וסתימות בפרפרית. היתרונות שאני רואה הם שתמיד יש אינסולין פעיל, והאכילה יותר מאופקת.
כיום האיזון שלה הוא ~8, כולל בדיקה שלנו ואיזון ב 2:00 בלילה. וקפיצות בסוכר במשך היום.
כשהיא מחוץ לבית אנחנו לא שואלים לגבי הסוכר, אך כשהיא בבית אנחנו כן שואלים מזכירים למדוד, מביאים לה את המד והמזרק."

-האם היא כועסת שאת מזכירה לה לבדוק?
-אם לא תזכירי לה האם היא תבדוק ותזריק ביוזמתה?
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הצטרף בתאריך: 22/09/2009 ב- 21:05:13

הודעהנשלח: 23/05/2010 ב- 15:23:51    כותרת הודעה: לאמא לילדה סוכרתית בת 16 תגובה עם ציטוט

איזון שלה התקלקל ועלה באחוז שלם. שזה די הרבה, וכך גם הסיכוי לפתח סיבוכים. שום יתרון שאתם מקבלים בזריקות לא שווה את זה.

תעני לי בבקשה על השאלות הבאות:

1. היכן בדיוק היא היתה נוהגת לחבר את הפרפרית?

2. היכן היא נוהגת להזריק כיום?

3. כמה פעמים ביום היא מודדת סוכר?

4. האם היא רזה מאד/רגיל/מלאה/שמנה?
חזור למעלה
דר.אריה אבני

הודעהנשלח: 30/05/2010 ב- 22:32:26    כותרת הודעה: לאמהות יקרות. תגובה עם ציטוט

אי אפשר לתת לילד או ילדה לחיות עם היפו...
כל היפו הוא איום.
צמצמו למען השם את כמות הפחמימות המיותרות.
צמצמו באינסולין בעקבות צניחת רמות הסוכר.
העלו את כמות הפעילות הגופנית.
העלו מהר רמות ויטמין די לערכים מירביים (לא עם ויטמין די ישראלי)

שיאכלו רק כשהם רעבים.
הרמב"ם קרא לכך- הרעב האמיתי.

כואב לי הלב לקרוא כאן על ילדים אומללים, שרמות הסוכר הם תוצאה של איוולת בהתנהלות תזונתית.

רחמו על יוצאי חלציכן, למען השם.

ד"ר אריה אבני -aravni@netvision.net.il
חזור למעלה
דולי

10

הצטרף בתאריך: 28/10/2009 ב- 13:02:53

הודעהנשלח: 01/06/2010 ב- 12:12:03    כותרת הודעה: לאמא לסוכרתית תגובה עם ציטוט

בקשר למשאבה - למרות שנראה כרגע שהילדה מעדיפה אפילו 10 זריקות ביום על פני המשאבה - נראה לי ששוה לך לנסות את המשאבה , זה לא יאמן איזה תחושת חופש זה נותן (אחרי שלומדים אותה כמובן).
ובינתים גם אם לא - אולי תנסו לשאול את הרופא על הומלוג במקום רגולר? הוא משפיע למשך פחות זמן מהרגולר, השיא שלו קרוב יותר לזמן האוכל, ולדעתי זה יכול למנוע את העליה החדה והירידה אחר כך שאחרי האוכל. שווה לבדוק!
בהצלחה רבה לך ולבתך!
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד
הקודם  1, 2
עמוד 2 מתוך 2

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |