אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
כרגע חזרתי מהלוויה של קרבן היפו נוסף...
עבור לעמוד
1, 2  הבא

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
סוכרתי סוג 1

הודעהנשלח: 28/05/2010 ב- 15:52:58    כותרת הודעה: כרגע חזרתי מהלוויה של קרבן היפו נוסף... תגובה עם ציטוט

חבר טוב ויקר בחור מדהים רק בן 20 סיים הלילה את חייו בגלל היפוגליקמיה,

אין כאן מקום לשום ערעור!!
אני החזקתי הבוקר את הגלוקומטר ואת המשאבה, ראיתי בדיוק את הערכים שהיו לו לפני השינה, את זמני הבולוסים שלו... ואת הבולוס האחרון, זה שהביא למותו, בגלל טעות בשיקול דעת.

כואב לי מאד עליך חבר יקר, אהבת את החיים כמות שהם, ידעת להנות, תמיד חלמנו יחד על היום שימצא מרפא למחלה - - - לא זכית לזה, זה לא נתפס.

לא אשכח את היום שחזרת מהמרפאה ב**** ואמרת לי שפרופסור ***** הידוע לכולם הבטיח לך שתוך חמש שנים הסוכרת כבר תהיה מאחרינו, והנה, אתה הקדמת את המועד.

חברים יקרים, האבל הוא אישי, יקח לי זמן להאמין שהלך לי חבר יקר, אבל מסקנות!!

1. הסנסור - מציל חיים!!! אם היית מחובר לסנסור יש סיכוי גבוה שמשהו מהמשפחה היה מזהה את ההיפו ומציל אותך, אולי אתה עצמך היית מזהה את ההיפו לפני השינה... חבל!!

2. שיקול דעת - חובה!! לא למהר להזריק, חייבים להביא בחשבון בולוסים קודמים,
אסור לתת בולוס רציני לפני השינה אם אין משהו אחראי שיבדוק במהלך השינה.
עדיף להתגבר, לא להרדם, אולי לא לעלות למיטה בכלל - עד שהערכים רגועים כשבטוח לא יהיו הפתעות.

3. לא קל לומר אתזה, אבל... היפו במהלך השינה עלול להוביל למוות!!! היה לנו פה מקרה לפני כמה חודשים והנה, שוב כמעט אותו מקרה, היפו קשה במהלך השינה הוביל למוות.

בחור צעיר, סך הכל בן 20 רק התחיל את החיים - - - חבל שמשהו שם למעלה לא מתעורר...
הסנסור יכול להציל חיים.
תהיה נשמתך צרורה בצרור החיים. אזכור אותך לעד חבר יקר.
חזור למעלה
ורדית

הודעהנשלח: 28/05/2010 ב- 15:58:25    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נורא נורא עצוב לי ..................וכואב משתתפת בצער המשפחה ושלא נדע עוד מקרים כאלו.
חזור למעלה
אבא של הילה

500

הצטרף בתאריך: 20/09/2008 ב- 10:33:40
מיקום/מין/גיל: ראשון לציון

הודעהנשלח: 28/05/2010 ב- 16:07:43    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ראשית,

משתתף בצערך וצער המשפחה.לעיתים נגמרות המילים.

תומך בדעתך ביחס למד הסוכר הרציף ונחיצותו, יחד עם זאת חשוב לציין כי אין תחליף לשיקול הדעת והניהול הנכון של הסוכרת.

ניהול הסוכרת עם מד סוכר רציף דורש מיומנות רבה יותר מאשר ניהולה עם מד סוכר רגיל, אדם שאינו יודע להפעיל שיקול דעת נכון בשימוש עם מד סוכר רגיל יתקשה לעשות זאת עם מד סוכר רציף.

חשוב ודחוף להכניס את מד הסוכר רציף, חשוב כי נכיר שאינו פתרון הקסם.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
שלומית

500

הצטרף בתאריך: 04/04/2010 ב- 15:23:49

הודעהנשלח: 28/05/2010 ב- 20:05:43    כותרת הודעה: מתסכל, עצוב, בלתי נתפס... תגובה עם ציטוט

בוכה או מאוד עצוב
חזור למעלה
אילנית סיני

הודעהנשלח: 29/05/2010 ב- 08:42:16    כותרת הודעה: עצוב תגובה עם ציטוט

עצוב משתתפת בצערך
זו מלחמה מתישה ואין סופית
כאמא לילד בן (עוד שבוע )5
אין יום ואין לילה שלא חווים את הפחד הזה
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 29/05/2010 ב- 09:07:48    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום לכולם,
המקרה חוזר ומדגיש את הנחיצות הדחופה של מד סוכר רציף.
ומה אמרו על זה בועדה הציבורית להרחבת סל שירותי הבריאות 4.8.2008 (עמ' 17). "אני לא זוכר ...".

כדאי שמישהו ירענן את זכרונם של חברי הועדה.

----------------------------------------------------

מאמ

50

הצטרף בתאריך: 17/05/2005 ב- 18:34:49
מיקום/מין/גיל: מזכרת בתיה-גבר- 1969

הודעהנשלח: 29/05/2010 ב- 12:06:27    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אין מילים
חזור למעלה
סוכרתי סוג 1

הודעהנשלח: 30/05/2010 ב- 00:20:39    כותרת הודעה: מקרה כואב - מתקשה להנחם תגובה עם ציטוט

חברים, אני כותב מתוך כאב, קשה לי להשלים עם המצב שהוא הלך,
זה לא היה מגיע לו, בחור זהב!! אישיות מדהימה, לב ענק...

סליחה שאני פורק אתזה כאן, אבל זוהי הקהילה, וכאן אני מרגיש שייך...

לפני שבועיים חיפשו החברים מתנדב לנקות את האמבולנס של זק"א (אנחנו גרים ביישוב עם בעיות בטחוניות, יש אצלנו אמבולנס של זק"א מתקופת הפיגועים הקשים).

הבחור התנדב, ולא וויתר, עבד שעות לקרצף את האמבולנס, את האלונקה, את הכלים,
תוך כדי עבודות הוא חטף היפו, החברים גררו אותו הבייתה כדי לאזן את עצמו...

ביום שישי הובילו אותו באמבולנס הזה למנוחת עולמים...

למי שתוהה על פרטי המקרה, אני נמנע מלפרט פרטים מדוייקים אולי אחרי השבעההמשפחה תתן אישור ואכתוב מפורט את המקרה כדי שנלמד ונפיק לקחים אך מה שואכל לומר זה:

לא לתת בולוסים גדולים (מידי יחסית לרגישות האינסולין) ולהביא תמיד בחשבון בולוסים אחרונים שניתנו בטווח שעות אחרונות.

בבקשה ממכם... לא הולכים לישון אחרי תיקון משמעותי!!! אלא אם יש מבוגר אחראי שיבדוק ויעקוב אחר רמות הסוכר.

הייתם מחוץ לבית, המשאבה הייתה מנותקת, נתתם בולוס ממזרק, לרשום!! לתת 3 תזכורות בטלפון הסלולרי שכאשר תגיעו הבייתה ותתחברו למשאבה - תביאו בחשבון את הבולוס שניתן מהמזרק.

ולסיום - מידע כואב: היפו מתוך שינה אולי לא בדיוק יכול להמית (נדיר) אבל:הסוכרתי יכול להשתולל ולהביא את עצמו לחנק.

בבקשה בואו נתחנך יותר, בואו נחנך את הסוכרתיים שתחת השפעתינו, בואו נהיה זהירים יותר...

אני מאמין שזה מה שמבקשים מאיתנו אברהם ז"ל והילה ז"ל
חזור למעלה
סכרתי ותיק

500

הצטרף בתאריך: 22/09/2009 ב- 21:05:13

הודעהנשלח: 30/05/2010 ב- 00:31:39    כותרת הודעה: בחור צעיר, חבל.. תגובה עם ציטוט

המסר שאני תמיד מנסה להעביר לסוכרתיים ובני משפחותיהם הוא: שלאף אחד (כולל הסוכרת) לא איכפת מכם ומהרגשות שלכם ומי שלא מבין את זה, עלול לשלם על כך ביוקר.
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 30/05/2010 ב- 09:28:30    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

[quote="אבא של הילה"]\ניהול הסוכרת עם מד סוכר רציף דורש מיומנות רבה יותר מאשר ניהולה עם מד סוכר רגיל, אדם שאינו יודע להפעיל שיקול דעת נכון בשימוש עם מד סוכר רגיל יתקשה לעשות זאת עם מד סוכר רציף.

לא נכון!!!!!!!!!!![/b
מד הסוכר הרציף נותן אינפורמציה נוספת שאינה מתקבלת משימוש בגלוקומטר רגיל.

לדוגמא:
בחור צעיר הולך לישון ב 00:00 בודק סוכר ויוצא לו 100,הולך לישון שמח וטוב לב,בשעה 4:00 חוטף היפו תוך כדי שינה,ב 5 הוא כבר ז"ל.

אותו בחור צעיר הולך לישון ב 00:00 מסתכל על הצג של המודד הרציף,הוא רואה 100 אבל....הוא [b]גם רואה חץ כלפי מטה
,הוא נזכר שהזריק נובו לפני שעתיים ומבין שלנובו יש השפעה קלה גם בשעה השלישית והרביעית וקולט בעצם שהסוכר עלול להגיע בשעה הקרובה ל 80 ואח"כ ל 70 וב 4:00 ל 40.
הבחור הצעיר אינו מסתמך על תוצאות המודד הרציף בשעת שינה...כי הן אינן מדוייקות .
אבל הוא כן יודע שעם תוצאות 100 וחץ למטה לא הולכים לישון אלא אוכלים משהו קטן שמכיל פחממות פשוטות מחכים 10[b] דקות[/b] ולא פחות.
ברגע שהחץ כלפי מטה נעלם והסוכר אפילו עלה קצת ל 115 אפשר ללכת לישון בשקט.

השורה התחתונה:אם אברהם בן ה 20 היה מחובר למודד רציף הוא יכול היה היום יום ראשון ללכת לעבודה\לימודים.

ואני שואלת שאלה,למה אתם הורים לילדים סוכרתיים נחים על זרי דפנה ולא שומעים אתכם?
חזור למעלה
אבא של הילה

500

הודעהנשלח: 30/05/2010 ב- 09:34:32    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

השורה התחתונה:אם אברהם בן ה 20 היה מחובר למודד רציף הוא יכול היה היום יום ראשון ללכת לעבודה\לימודים.

אל תסיקי מסקנות נמהרות כי את לא מכירה את כל הנסיבות.
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 30/05/2010 ב- 09:40:00    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סוכרתי סוג 1 כתב:
"תוך כדי עבודות הוא חטף היפו, החברים גררו אותו הבייתה כדי לאזן את עצמו... "

מה היה קורה אילו לא היו חברים בסביבה?

אם היה מחובר למודד הרציף המודד היה מצפצף ואברהם היה אוכל ולא היה מגיע למצב שמסתמך על חברים.
חזור למעלה
סתם אחד

500

הצטרף בתאריך: 19/09/2006 ב- 07:30:42

הודעהנשלח: 30/05/2010 ב- 10:02:28    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

משתתף בצער המישפחה והחברים. יהי זיכרו ברוך.

לגולשים באתר -

הסיפורים על מוות מהיפוגליקמיה מאד מפחידים. צאו מתוך הנחה כי לא ניתן לנהל סוכרת בלי לטעות מדי פעם. אני מחשיב את עצמי מומחה לסוכרת ואני כבר לא ילד (וגם לא נער, וגם לא בחור בין 20) ולמרות זאת היו לי טעויות. לפחות פעם אחת הכנסתי את הבת שלי להיפו בגלל חוסר ריכוז ולפחות פעם אחת לחמצת מתוך עצלות. 2 המקרים הובילו למאמרים באתר למי שעוקב.

מה שחשוב להבין זה:
* לטווח הארוך, אין שום אלטרנטיבה לאיזון קפדני.
* ארוע היפו שהורג לא מגיע לפתע. תמיד יש סימנים מקדימים. היסטוריה של היפו וכדומה. מי שחווה היפו קשה (כזה שבו הוא נדרש לסיוע) בתדירות הגבוהה מפעם בשנה, חייב לבצע שינוי משמעותי בכל אסטרטגיית האיזון שלו. כנ"ל מי שביותר מ 10% מהמדידות במד הסוכר מודד ערכים נמוכים מ- 70.

מבלי להתייחס ספציפית למקרה הזה שאותו איני מכיר, אני מציע לכולנו כלל חשוב.

אפשר להתעמק בניתוח הארוע עצמו, אבל זה חסר טעם. צריך תמיד לפעול קודם, חודשים או שבועות קודם. כאשר מזהים תבנית המרמזת על אסון אפשרי.
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 30/05/2010 ב- 10:10:12    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סתם אחד

היפו תוך כדי שינה הוא תמיד היפו שדורש סיוע.
רוב הסכרתיים לא מתעוררים כאשר הסוכר שלהם יורד ביחוד כשהוא יורד לאט לאט.

רגישות להיפו אפשר לשפר ע"י רמות סוכר גבוהות למשך מספר חודשים אך אי אפשר לתקן חוסר רגישות להיפו בזמן שינה.
חזור למעלה
סוכרתי סוג 1

הודעהנשלח: 30/05/2010 ב- 10:10:26    כותרת הודעה: סתם אחר, מסכים לכל מילה ועוד משהו... תגובה עם ציטוט

קודם כל - לדעתי כן כדאי להפיק לקחים ממקרים קשים אך קודם כל כל סוכרתי חייב להפיק לקחים מעצמו, כלומר כל מקרה של היפו או היפר חריגים חייבים ללמד משהו.

שנית - אני חייב לומר בברור - אף אחד לא יעשה את העבודה עבורי. אף אחד!!
לא ההורים שלי,
לא אשתי, לא ילדי,
לא הרופא משפחה,
לא הרופא סוכרת שלי. ממש אף אחד. רק רק רק אני עצמי בלבד!!!

סוכרתי שלא לוקח אחריות על האיזון (בהתאם ליכולת האישית) לא יגיע לאיזון...
חזור למעלה
דוד24

הודעהנשלח: 30/05/2010 ב- 12:56:49    כותרת הודעה: באופן אישי תגובה עם ציטוט

אני משתתף בצער המשפחה והחברים אבל אני יכול לומר שההנחיות שאני מכיר הן לישון לפחות על 150 ותמיד עדיף לאכול משהו ולישון על 190 מאשר להסתכן
מאחל לכולם חיים טובים ובריאים עד כמה שניתןמחייך
חזור למעלה
מישל

הודעהנשלח: 30/05/2010 ב- 15:14:57    כותרת הודעה: מסכימה עם דור24 תגובה עם ציטוט

הבו שלנו תמיד ישן על ערכים שבין 150 עד 200
הוא קם עם ערכים בין 100 ל140

גם אם יש לו 120 אנחנו נותנים לו קצת לשתות מיץ תפוחים

לא לוקחים סיכון
חזור למעלה
אבא של הילה

500

הודעהנשלח: 30/05/2010 ב- 15:22:35    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כידוע לכם איני ממליץ על ערכים ויעדים, זהו תפקידו של הרופא המטפל.

אציין רק דבר אחד והוא רלוונטי לאותם המחוברים למשאבה:

- תפקידו של האינסולין הבאזלי הוא לוודא כי הערכים של הסוכרתי נשמרים יציבים בהתאמה לאורח החיים שלו. הקצב משתנה בהתאם לשעות היממה.

- ביום ישנם הרבה מאד פרמטרים ובעיקר הפעילות הגופנית אשר משפיעה ואינה מאפשרת לחזות במדוייק את רמות הסוכר, יחד עם זאת בלילה במצב שונה ושינה היא שינה היא שינה.
על הרופא המטפל להתאים את הקצב הבאזלי כך שהסוכרתי יילך לישון ויקום על אותה רמת סוכר. בנוסף על הרמה להישאר יציבה לאורך כל הלילה.

- על מנת להגיע למצב זה יש לבצע בדיקות רבות במשך מספר לילות על מנת לאפיין את הקצב הבאזלי, כולל מקרים חריגים - לדוגמה : מהי ההתנהגות בלילות שלאחר יום בו ביצע הסוכרתי פעילות גופנית (מורידים באזלי, השאלה היא בכמה אחוזים).

- לאחר ההתאמה המדוייקת חתעורר הסוכרתי באותה רמת סוכר בה ישן - היא רמת יעד הסוכר שלו כפי שנקבע על ידי הרופא המטפל.

שוב - רלוונטי רק למשתמשי משאבה, בזריקות ההתנהלות שונה.
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 30/05/2010 ב- 16:08:08    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אמא לסוכרתית כתב:

היפו תוך כדי שינה הוא תמיד היפו שדורש סיוע.
רוב הסכרתיים לא מתעוררים כאשר הסוכר שלהם יורד ביחוד כשהוא יורד לאט לאט.

רגישות להיפו אפשר לשפר ע"י רמות סוכר גבוהות למשך מספר חודשים אך אי אפשר לתקן חוסר רגישות להיפו בזמן שינה.

אפשר לדעתי בכל זאת לעשות משהו לגבי השינה עם קפה. קראי http://www.metukim.co.il/forum1/viewtopic.php?t=5321#13979
אבא של נמרוד

10

הצטרף בתאריך: 02/09/2009 ב- 14:36:21

הודעהנשלח: 30/05/2010 ב- 16:17:05    כותרת הודעה: הלוואי ושינה הייתה שינה הייתה שינה תגובה עם ציטוט

לאבא של הילה שלום,

אתה כותב ש"שינה היא שינה היא שינה". הלוואי והיה זה כך.
יש לי שתי דוגמאות למה הדברים תמיד מסתבכים:
1. אני משוכנע שגם ביתך מתעוררת לא אחת בבוקר עם ערכים גבוהים. אם לא - אשראי וטוב לכם. בני כן. הרפואה נתנה לזה שמות: "תסמונת השחר" (Dawn Phenomenon) או "תופעת סומוגי" (Somogyi Effect). הביטוי של שתי התופעות הוא אותו ביטוי - סוכר גבוה בבוקר. הסיבה - הפוכה לחלוטין. בשני המקרים הגורם לעליית הסוכר הוא שחרור הורמונים שבין השאר גורמים לעלייה דרמטית ותלולה בסוכר הדם. אבל אם בתסמונת השחר התופעה מתרחשת ללא רקע מיוחד, הרי אפקט סומוגי הוא תגובה להיפו לילי המעורר את הורמוני הסטרס ואלה גורמים להפרשת גלוקוז מוגברת ממאגרי החירום בכבד.
אז מה לעשות עם האינסולין בלילה כאשר מזהים בקרים גבוהים - להגדיל או להקטין?? אם הגדלת (טבעי, לא?) ומדובר בסומוגי הרי רק החרפת את ההיפו וכתוצאה מכך את הסטרס של הגוף ובבוקר הסוכר אף יהיה גבוה יותר. אם מדובר בתסמונת השחר - ההגדלה הייתה במקומה.

2. לפני מספר חודשים נכחתי בהרצאה בנושא מד הסוכר הרציף. תואר שם מקרה של אדם שכל המדידות שלו (6-7 ביום) הראו ממוצע של כ-150 כך שהאיש ציפה ל- A1C של כ- 7. מה רבה הייתה אכזבתו כשהתוצאה הייתה מעל 9. כשחיברו אותו למד סוכר רציף ראו כי האיש "סובל" מסוכר גבוה במשך הלילה. למה? כי אמרו לו שהוא צריך לאכול משהו (קטן) לפני השינה כדי למנוע היפו לילי. האם המחיר של A1C כל כך גבוה שווה את זה?

כל שאני רוצה לומר הוא שגם ללילה "חוקים משלו". חלומות. סתם פעילות מוחית (צרכן האנרגיה מספר אחת בגוף כבר אמרנו?). מאחר וילדנו ישנים לפחות שליש מהיממה, איזון לילי הוא קריטי להשגת A1C סביר וזה אומר ש"כיוון" לערכים של 180 לא יביאו את הסוכרתי בסך הכל לאיזון.

אני מצטרף לדעת "סתם אחד" כי לכל המקרים של מוות כתוצאה מהיפו לילי קודמים סימנים מוקדמים. הרבה. צריך לדעת לא להתעלם מהם.
חזור למעלה
אבא של הילה

500

הודעהנשלח: 30/05/2010 ב- 23:47:52    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אבא של נמרוד,

צודק אתה. התיאור שנתתי נותן את הרושם כי מדובר בפעולה פשוטה ולא כך הדבר. זו הסיבה שהקדמתי ואמרתי שיש להיוועץ עם רופא ולשנות את הבאזלי רק על פי הנחיותיו.

על מנת להגיע למצב בו הילה יושנת וקמה עם אותם ערכים ביצעתי מספר לילות בהם מדדתי את רמות הסוכר של הילה אחת לשעה. (מה לעשות אין לי מד סוכר רציף).

לאחר מכן הייתה לי תמונה די טובה על ההתנהלות של רמות הסוכר שלה בחתך שעות.

להילה יש כשבע - שמונה מדרגות שונות של קצב באזלי ביום, מתוכן שלוש הן בלילה בעת השינה. הקצב משתנה בהתאם לצורך. אין כל בעייה להוסיף מדרגות ולהתאים את הקצב הבאזלי להתנהלות של הגוף.

בכל פעם שיניתי מעט עד אשר הגעתי למינונים הנכונים.
חזור למעלה
ורדית

הודעהנשלח: 31/05/2010 ב- 06:47:47    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום מכובדיי

הייתי מבקשת להכניס אתכם קצת לפרופורציה בנושא הסנסור ,שני בניי סוכרתיים בגיל 16 מחוברים לסנסורים . אולי בגלל הגיל אין לי מושג למה אבל אני ממשיכה לקום לעשות להם בדיקות במהלך הלילה כי עדיין יש להם היפויים בלילה ,המשאבה רוטטת מתריאה מצפצפת והם ישנים להם כמו מלאכים ,לא מרגישים ,לא שומעים ,לא מגיבים ולא מתייחסים .
אז חס וחלילה אם אני לא אבדוק אותם לא רוצה לדמיין מה יקרה ..........
מעבר לכך לפעמים נמאס להם לשאת על הגוף שני מכשירים והם מתנתקים מהסנסור מעת לעת .
דעו שלסנסור יש סטיה ולפעמים הוא מתריאה על היפו או היפר כשררמת הסוכר נורמלית .
לכן אדגיש לא היתי מנתקת אותו וחשוב שהוא נמצא ,יחד עם זאת הוא לא פתרון קסם כפי שכולם מתארים כאן .
זה שיש לנו סנסורים זה לא חוסך לנו דקירות ואנחנו מבצעים 6 בדיקות דם ביום ויותר כדי לאמת ולא סומכים על הסנסור .
הייתי חייבת לרשום לכם דברים אלו מהנסיון שלנו ,חשוב שנמשיך להאבק על הרחבתו בסל התרופות אבל זכרו שהוא לא פתרון קסם ............
עד כאן להפעם מאחלת לכולם המשך כוחות ,וכן מקרה המוות השני מהיפו מפחיד אותי והחזיר לי את החרדה לאור העובדה שילדיי עדיין עם היפויים מדי פעם בלילה ולא מתעוררים גם עם סנסור.
חזור למעלה
שלומית

500

הצטרף בתאריך: 04/04/2010 ב- 15:23:49

הודעהנשלח: 31/05/2010 ב- 07:37:45    כותרת הודעה: שאלה לגבי הלילה תגובה עם ציטוט

האם לא עדיףלתת לילדים לישון עם רמת סוכר מעל 150, באזל קצת נמוך וכך לחסוך את הדאגות בלילה?
חזור למעלה
אמא לסוכרתית

הודעהנשלח: 31/05/2010 ב- 08:37:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לאבא של נימרוד
אצל ביתי יש אפקט שחר בדיוק ב 4:00,גילתי זאת בעזרת המודד הרציף.
ראיתי שבמשך שבוע שלם רמות הסוכר יציבות ורק ב 4:00 הם מתחילות לעלות ומגיעות כמעט עד 300 ב 7:30.
שיניתי את מועד הזרקת האינסוליטארד מ 19:00 ל 22:00 וגם הוספתי כמה יחידות.
היום היא קמה בדיוק על אותם ערכים כמו שהלכה לישון.
הטעות היתה בזה שזריקה ב 19:00 גרמה לה להיפו ב 1:00 ולכן הורדתי מינון של החלבי דבר שהסתבר כטעות כי ב 4:00 לא היה מספיק אינסולין בזאלי בגוף.
טעויות כאלה אפשר לגלות עם המודד הרציף או כפי שהציע אבא של הילה לבדוק כל שעה במשך הלילה ,מספר לילות.

ורדית
המודד הרציף אינו פיתרון קסם ויש לו מיגבלות.
דיוק במשך השינה הוא המגבלה הגדולה ביותר.
הסנסור אינו בודק את רמת הסוכר בדם אלא בנוזל הבין תאי,יש התאמה מסויימת בין הנוזל לבין הדם ולזה בדיוק אנו מכיילים את המכשיר.
במהלך השינה יש התאמה שונה בין רמת הסוכר בדם לבין הנוזל הבין תאי.
מכיוון שכיילנו את המכשיר במצב ערות סביר להניח (אפשר להניח בוודאות) שהמכשיר יזייף תוך כדי שינה.
המכשיר יזייף כלפי מטה כלומר אם בדם יש 90 המכשיר יצפצף על 40.
המודד הרציף כמו הבייבי סנס לתינוקות ברגע שמצפצף לשווא באמצע הלילה אחרי זמן מתייאשים וסוגרים אותו.
לכן כלל מספר 1-לא מסתמכים על תוצאות הרציף בזמן שינה.
וזה גם אומר שלא מכיילים את המכשיר בזמן שינה וגם לא ב10 דקות אחרי ההתעוררות.
כלל מספר 2-לא מסתמכים על תוצאות המודד ב 15 דקות לאחר הארוחה.
יש השהיה של 10 דקות בממוצע בין רמת הסוכר בדם לבין הנוזל הבין תאי,וזה אומר שאם רמת הסוכר בדם עולה במהירות המודד הרציף נמצא תמיד באיחור.
כלל מספר 3-אם לא מכיילים את המכשיר בזמן סוכר יציב ובתחומים 100-200 אי אפשר יהיה להסתמך על התוצאות שלו בכלל.
חזור למעלה
ציפי

הודעהנשלח: 31/05/2010 ב- 15:47:18    כותרת הודעה: לורדית תגובה עם ציטוט

שלום, גם אני מחוברת לסנסור והבעיה מוכרת, כבר דנו ע"כ באתרנו הנפלא כ"כ כמה פעמים, אולי גדי יוכל להמציא לך כמה אשכולות שדברו והחכימו כאן, עכ"פ לענינו מה שאני עושה וממליצה לך במקום שתתעוררי אחוזת בלהות כל לילה, במקום שהסנסור יתחיל לצפצף ב 90 שיתחיל לצפצף ב 120 ואז אין לך את הבעיה, מומלץ ושווה לנסות עד שתגיעי לכיול אמיתי בלא הרעיון הנ"ל בינתים הרבה הצלחה ולילה טוב ושקט.
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד
1, 2  הבא
עמוד 1 מתוך 2

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |