אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
עם כל הצער והרצון להחשב כמו כולם אני נכה
עבור לעמוד
הקודם  1, 2

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
אמא אחרת

הודעהנשלח: 05/06/2010 ב- 11:45:53    כותרת הודעה: ספר לנו משהו חדש תגובה עם ציטוט

ל "כן נכה"

בפחות מעשרים וארבע שעות כתבת 19 הודעות בפורום. כולן זהות אפילו הנקודות..... מחייך

אולי תספר לנו על עצמך משהו חדש.

* בן כמה אתה?
* האם אתה לומד באונברסיטה? מתכנן לימודים?
* האם התנדבת/אתה מתכנו להתנדב לצבא?
* האם יש לך חברה?
* האם אתה עובד? ובמה?

פשוט שנבין יותר טוב את הרקע לכעס ולזעם שלך.
חזור למעלה
כן נכה

הודעהנשלח: 05/06/2010 ב- 11:55:54    כותרת הודעה: אם לא הבנת אחרי 19 הודעות שלי את הקרע לכעס ולזעם .......... תגובה עם ציטוט

אם לא הבנת אחרי 19 הודעות זהות שלי את הרקע לכעס ולזעם שלי...............אז חבל שאני אענה לך על שאלותייך אליי ...............כי אני בטוח שלא תביני גם התשובות שלי עלהן ולא תצליחי מתשובותי להבין גם את הרקע לכעסי . חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח תהי בריאה מאמי
חזור למעלה
כן נכה

הודעהנשלח: 05/06/2010 ב- 12:00:25    כותרת הודעה: לא לשכוח שבחודשים האחרונים מתו שניים מהיפו פתאומי .......... תגובה עם ציטוט

לא הייתה להם סטיגמת נכים ....................................................זהו אני עצבני
חזור למעלה
סיגו 1

הודעהנשלח: 05/06/2010 ב- 12:40:22    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ל"כן נכה" ואין לי ספק שאתה כזה כי כבר גרמת לנו להאמין בזה.
אני קוראת את ההודעות שלך בפורום מאתמול ומתאפקת לא להגיב. אני חושבת שהגזמת!!!!! גם לי יש ילד שחלה לפני חודשיים ואני לא חושבת לרגע שהילד שלי נכה. הוא ילד מקסים, חייכן ומאושר. [u]הוא בריא בנפשו[/u]. הילד שלי בחר להיות כמו כולם ולהמשיך את החיים שלו כרגיל (הוא עוסק בפעילות ספורטיבית כל יום במשך 3 שעות, משתתף בפעילות של הצופים, יוצא לטיולים בבית הספר) הבן שלי לא מרגיש מוגבל כלל ולא נותן לסובבים אותו את ההרגשה כי הוא מוגבל. אני בטוחה שהבן שלי יתגייס לצה"ל,יתחתן ויצליח בחיים בכל דבר שרק ירצה. הגישה שלו שונה משלך והוא עדיין ילד . ברור לי שאתה מנסה לגבש סביבך אנשים בכדי לזכות בגמלת נכות מביטוח לאומי. (נראה לי שיהיה לך קצת קשה לעשות את זה כי ה"מתוקים" לא מרגישים נכים). במקום לשבת ולרחם על עצמך לך ותלחם בשביל לקבל קצבה. אני כאמא בחרתי להלחם למען מרפא!!!!!!!!!!
אגב, גם אני לא הבנתי בכל 19 ההודעות שלך מה הרקע שלך. דבר אחד הבנתי שאתה נכה (ואני מרחמת עליך).
חזור למעלה
כן נכה

הודעהנשלח: 05/06/2010 ב- 12:53:27    כותרת הודעה: סיגו אם הילד שלך יקבל קצבת נכות כללית אז הוא .............. תגובה עם ציטוט

הקיצבה שהוא יקבל תיגרום לו להיות מעורער בנפשו ???????????????.. לצבא היא תיגרום לו לא להתגייס ? הרי גם ככה כבר עכשיו יש להם קשיים בלהתגייס והם נילחמים כדי להתנדב חח לתרום למדינה .. הקיצבה זה מה שיגרום לחברה שלו או אישתו לעתיד להתחתן איתו או לא ? כאילו מה חברתו תגיד אם אתה מקבל קיצבה אתה נכה ? וככה היא או הוריה לא יגידו לה למה לך להכניס ראש בריא למיטה חולה ????????????. תביני הכל תלוי במזל הטוב של הבן שלך ולא בקבלת הקיצבה או לא בקבלתה ... גם בעבודה לימודים ומקצוע .. מי שלא ירצה להעסיק סוכרתי ימצא תירוץ אחר מדוע הוא לא מעסיק אותו .............כמו שלפעמים מפטרים נשים בהריון או אתיופים וטוענים תירוץ אחר לסיבה .. אני לא מרחם על עצמי ........................ אני מרחם עלכם שאתם חיים באשליה ובועה .........ומקשים לנו על החיים יותר ............וחושבים שככה תעשו מאיתנו ''גיבורים'' ועצמאים '' יותר ................תהי בריאה
חזור למעלה
אירה3648

הודעהנשלח: 05/06/2010 ב- 13:51:17    כותרת הודעה: בואו לא נתקוף אחד את השני תגובה עם ציטוט

שלום לכולם.
לפני שאנו תוקפים אחד את השני או את הבחור שפתח את הדיון הנה קצת רקע ועובדות:
1. בעלי חלה בסוכרת חודש לפני חתונתנו בזמן שירותו הצבאי בגיל 20 . הוא אמר לי שאני יכולה לבחור ואם אני רוצה לפרוש אין לו שום בעיה. אבל באהבה כמו במלחמה הולכים עד הסוף.התחתנו. בעלי נזרק מהצבא תוך שבועה אחרי גילוי המחלה למרות שכבר חתם קבעה ורצה לעשות קריירה צבאית . פשוט קראו את המסמכים שלו ובמילים "לא צריכים נכים בצבא" נזרק . מאז אנחנו נלחמים על מנת שיכירו אותו כנכה צה"ל .
2. בעלי אחרי גילוי המחלה לא קיבל כלום מביטוח לאומי אפילו לא הגיש שום מסמכים עבד למד עד שאחרי 3 שנים עבר התקף לב 2 צנתורים סטנד ותרופות לכול החיים . נתנו לא אז קצבה לשנה .ועזרה בלימודים.מאז בעלי עבר עוד2התקפי לב אבל לא קיבל שום קצבה מביטוח לאומי רק מלפני כ 15 חודשים כאשר בעלי עבר אירועה מוחי נתנו לו אחוזי נכות אבל לפני חודשיים עוד הפעם לקחו ממנו ומאז אנחנו בוועדות בוכה או מאוד עצוב
3. ידעתי שיש סיכוי גם שמישהו מהילדים יחלה אבל קיוויתי שלא אבל הנה עובדה בני הקטן חלה בגיל 11 חודשים ועכשיו גם אנחנו בבדיקות עם בני הגדול כי יש חשד שגם הוא חלה(איזה מזל נחס) עצוב המום
4. אני בעצמי נולדתי באסטוניה ויש לנו שם חברים וגם בפינלנד.הבת של חברים שלנו חלתה בסכרת בגיל 2 . עד גיל 6 אמא שלה ישבה איתה בבית וקיבלה החזר מביטוח לאומי עבור תרופות וגם קצבה בגובה של 75 % מהמשכורת שהיה לה מלפני.בגיל 6 ילדה נכנסה למסגרת עד גיל 10 עם סעיית במרה מלאה וכמובן החזר על תרופות ועדיין קצבה בגובה של 25% למרות שאמא שלה חזרה לעבוד. עכשיו הילדה כבר לא ילדה בת 19 לומדת באוניברסיטה מקבלת תרופות מהמדינה שילמו לה עבור לימודים לתואר ראשון וגם קצבה קטנה כול חודש כמו דמי כיס לסטודנת. אגב לפני 3 שנים היתה לה בעיה עם ראיה היתה צריכה ניתוח בלייזר .הניתיח עשו בשוויץ אז שילמו להם עבור ניתוח וחודש לחיות במדינה עבור הילדה ואמא שליותה אותה.יש מה ללמוד הא?
בעלי מאוד מתוסכל והאמת לא סובל את המדינה ואת כול הקשורים לענין של תביעה נגד צה"ל
("האגודה לסוכרת לנעורים" העידה שהיא לא תתמוך בטענה של רופא שלנו ו שמה לנו רגל במשפט ומאז אנחנו לא חברים באגודה וגם לא תומכים) וגם עם ביטוח לאומי אותו הדבר (מאז האירועה המוחי בעלי באמת לא יכול לעבוד כי יש לו פגיעה בעיניים וכו" וכו" ) אבל את מי זה מעניין במדינתינו שרק התרופות אצלנו מגיעות ל 700 שקל לחודש?
שלום ואיזון טוב לכולם צוחק
חזור למעלה
סיגו 1

הודעהנשלח: 05/06/2010 ב- 14:02:01    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מקווה להמשיך ולהיות בריאה על מנת שיהיו לי את הכוחות להמשיך ולטפל בילדיי. אף אחד לא טען שהקצבה שיקבל מביטוח לאומי תגרום לו להיות מעורער בנפשו או לא להתגייס לצבא. אני טוענת שכדאי לבזבז את האנרגיות שלנו למציאת מרפא. אין לי שום רצון להתעמת מול ביטוח לאומי ולהאמין בזה שבני נכה.
אל תרחם עלינו, לא זקוקים לרחמים שלך.....ואף אחד לא מקשה על החיים שלך אתה עושה את זה לעצמך וחבל....חבל שאתה מתוסכל וממורמר. הייתי שמחה לראות אותך נלחם במצבך הקשה (כפי שהנך מגדיר אותו) למציאת מרפא במקום למציאת גמלת נכות ....
חזור למעלה
סוכרתי 28

הודעהנשלח: 05/06/2010 ב- 14:04:08    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סוכרת היא מחלה כרונית והטיפול בה מאוד מסובך ומצריך הוצאות לא קטנות.
לפי דעתי סוכרתי צריך לקבל עזרה כספית מהמדינה. סוכרת היא מחלה לא של עשירים ולא של עניים.
כמה עובדות:
1. לא מגייסים אותנו לצבא
2. לא יכולים לקבל רשיון ניהיגה : משאית,אוטובוס,מונית
3. לא יכולים לעבוד בכל עבודה ולא מקבלים אותנו לכל עבודה (מתוך ניסיון)
4. קניית תרופות כל חודש + כל ביקור אצל רופא מומחה טופס 17( 27 ש"ח )

עובדה שסוכרתי צריך עזרה כספית מהמדינה ולא חשוב עם נקרא לזה נכה או לא נכה

ישנם מדינות שסוכרתי זכאי לקצבה
חזור למעלה
כן נכה

הודעהנשלח: 05/06/2010 ב- 14:06:30    כותרת הודעה: עצוב אירה עצוב .על זה נאמר רק שמור אותי מאוהביי תגובה עם ציטוט

לפעמים דווקא אלה שאת חושבת שאוהבים אותך ויעזרו לך ודואגים לך הם הם השמים לך את המיכשול .. כדי לקבל משהו מביטוח לאומי אדם צריך לגסוס .. ואז נישאר להם מעט זמן לממן אותו .חחח יתר הכסף בעצם ששולם מאיתנו .. לכי תידעי לאן הולך .. על זה אני מדבר אין צדק אין הגיון .. וההורים פה מנסים להתייפייף על חשבון ילדהם וחושבים שבכך הם מועילים להם למשהו בחיים .................... רק מזל הילדים שלכם צריכים ...................וכסף להקל עלהם בנתיים ולעשות את חייהם בנתיים ליותר קלים וניסבלים ........................מה אומרים ?????????????
חזור למעלה
כן נכה

הודעהנשלח: 05/06/2010 ב- 14:12:57    כותרת הודעה: תודה סוכרתי 28 ולסיגו ......... תגובה עם ציטוט

סיגו תהי בריאה . בלי שום קשר לקיצבה שנקבל מביטוח לאומי כשיגיע הזמן למצוא מרפא לסוכרת אז הוא ימצא . את לא צריכה להתעמת לבד מול הביטוח לאומי בשביל זה יש אגודה אגודה שןןה יחד מאוגדים אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד ץ אני לא ממורמר אני מציאותי ומוחה על אי צדק שקים לדעתי .................ותביני קצבת כסף לא תהפוך את בנך לנכה יותר או פחות בכלום ............בכל יתר דאגותייך הוא יצטרך רק מזל טוב כמו כל בנאדם . ושוב הרבה בריאות לך באמת
חזור למעלה
כן נכה

הודעהנשלח: 05/06/2010 ב- 14:19:33    כותרת הודעה: לסוכרתי 28 ..אז מה בעצם עושים ? יש רעיון ? תגובה עם ציטוט

איך אפשר להסביר להם את זה ולשכנע אותם ? ואיך אפשר לקבל את העזרה ? אני ניתקל פה בקירות שכל מה שחשוב להם זה סטיגמה .. ואינם מבינים שבנתיים מחוסר כספי אפילו לפעמים ומעבודה קשה אנחנו רק נשחקים יותר .........ואילו המסכנים השתיים האלו שמתו מהיפו העיקר לא הייתה להם סטיגמת נכים ..................מה עושים בנאדם ? יש רעיון ???????????.
חזור למעלה
סוכרתי 28

הודעהנשלח: 05/06/2010 ב- 14:45:42    כותרת הודעה: לנכה תגובה עם ציטוט

אין מה לעשות .
למדינה לא שווה מבחינה כספית לתת קצבאות לחולי סוכרת כי במדינה יש הרבה מאוד חולים
אם אני לא טועה זכאים רק סוכרתיים שכבר עושים דיאליזה ועיוורים .
חזור למעלה
שלומית

500

הצטרף בתאריך: 04/04/2010 ב- 15:23:49

הודעהנשלח: 05/06/2010 ב- 14:56:47    כותרת הודעה: מי שחושב שהוא נכה, תגובה עם ציטוט

שיילך פשוט לבכות בביטוח לאומי.
נראה שיש כאלה שמעדיפים את גישת ה"אני מסכן".
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
כן נכה

הודעהנשלח: 05/06/2010 ב- 15:06:55    כותרת הודעה: שלומית אני מציאותי לא בבועה כמוך לא בת יענה. ולא בוכה תגובה עם ציטוט

מעניין שלומית .. בן כמה הבן בת שלך ? מתי קיבל את הסוכרת ? כמה זמן יש לו אותה ? .............................את לא חייבת לענות ...............אבל תשובות לסוג השאלות האלה גם עוזרות להבין את הראש שלך ..............וואלה ניראה לי כאילו מקבלים פה כסף לייצג את המדינה ואת ביטוח לאומי .. אתם יכולים לעבוד שם נגדנו ממש ......................איף רק שמור אותי מאוהבי ומיתומכיי חח ..........הורים שרוצים להציג את ילדהם כגיבורים בפני כולם על חשבונם ועל חשבון אי צדק גם . וחיים בסרט טוב ............................קיצר עייפתי ממכם התשתם אותי נהיה לי כחול באצבע חחחחחחחחחחחניראה לי לא אוכל לבצבע בה בדיקה כבר עכשיו ........................היו בריאים
חזור למעלה
סוכרלוז

200

הצטרף בתאריך: 27/12/2009 ב- 20:24:25
מיקום/מין/גיל: נקבה, 30.

הודעהנשלח: 05/06/2010 ב- 20:28:25    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קראתי בענין את השרשור האמוציונאלי הזה. גם אני ויתרתי על עבודתי כשבני חלה, ומוציאה עליו עד היום לא מעט כספים, אבל לא הבנתי עדיין למה עלי לרוץ ןלתבוע מהמדינה כספים. יש לנו ביטוח בריאות סביר ולמעלה מכך במדינה, יש קצבת ילד נכה שמסייעת מאוד להורים שנאלצים לקצץ שעות עבודה. יש סייעת רפואית, ויש עזרה בלימודים אקדמאיים. זה מה יש. אין לנו טיפולי שיניים חינם ולא מכונית לכל פועל, למה שלא נבכה על זה? בדיוק כפי שלא עלה בדעתי לתבוע מהמדינה משקפיים לילד או מגפיים לחורף, איני סבורה שעל סוכרתי ליפול לעול על הציבור רק בשל היותו סוכרתי. יש לסייע לו בדיוק כפי שמסייעים לכל אדם אחר! יש לי הרגשה שאתה יודע היטב, נכה יקר, כמה לא כיף לחיות על חשבון אחרים. למה שאגדל את ילדי לחיות כך? למה? לא עדיף להשקיע בבנית אישיותו, באיכות חייו, במציאת מרפא עבורו? אעזור לו ככל שאוכל, תמיד, בדיוק כמו שאעזור לשאר ילדי שאינם סוכרתיים. אני לא רואה שום הבדל ביניהם.
סוכרתיים שלוקים בסבוכים נוספים זכאים כמובן לכל עזרה ממשלתית שניתן לתת להם. זה סיפור אחר, אבל כל אחד מכיר אנשים שהסתבכו רפואית ו"זכו" בנוסף גם להסתבך עם הביטוח הלאומי. אין טעם להכניס את הסוכרת לסיפור הזה. אולי רק בענין של הגברת המודעות למניעה של סיבוכים, ופעילות להכנסת המוד הרציף לסל.
אבל חבר'ה, מותר להרגיש דיכאוני מדי פעם, קורה לכולם. רק לא לתת לזה להשפיע על מהלך החיים התקין.
חזור למעלה
ראול

הודעהנשלח: 07/10/2010 ב- 21:32:00    כותרת הודעה: כן נכה.צודק בגדול.הסכרת הינו ענף מוזנח בביטוח הלאומי ובבתי ה תגובה עם ציטוט

החולים,חברות הביטוח אינם רוצים לבטח אותנו וענו נחשפים לחיי זיקנה עלובים ועניים,התרופות וזמן ההעסקה שלנו במחלה גוזלת מאיתנו אפשרות פרנסה טובים יותר ולכן על הביטוח הלאומי להכיר בנו כנכים כלליים ולתקן עוול רב שנים כל עוד לא נמצאה תרופה.נכון שהעלויות גבוהות,אבל אפשר לבוא לקראת הסוכרתיים הן בהנחה משמעותית של תרופות והן בסדנאות למידה ושיפור חייהם של הסוכרתיים ועוד משהו חשוב ישנה ירידה משמעותית בהיקף ובכושר העבודה של הסוכרתיים ועם כל הכבוד ליפי הנפש ובלורית השיער אנו רוצים לשפר את איכות חיינו בעולם עיסקי וכספי,והאלף או אלפיים שקל יקלו במעט את חיינו הקשים בהתמודדות היום יומית במחלת הסכרת,ישנם כ300000 אלף סוכרתיים אשר יכולים להוות כוח פוליטי,עיסקי,חברתי ואף לחייב אי אלו גופים להכיר בנו במה שאנחנו.
חזור למעלה
שלומית

500

הצטרף בתאריך: 04/04/2010 ב- 15:23:49

הודעהנשלח: 08/10/2010 ב- 06:54:07    כותרת הודעה: אצלי שום דבר לא השתנה בגישה. תגובה עם ציטוט

אני חוזרת ומדגישה שאת הבן שלי, כל עוד הוא תחת חסותי, לא תמצאו קורא ברחובות "אני נכה"!!!
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד
הקודם  1, 2
עמוד 2 מתוך 2

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |